Mürit Panxer Haklıymış (İphone)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

postları tekrardan okudum ve @PanxeR hocanın düşüncelerime tercüman olduğunu gördüm.

ben burada ios iyi android in kötü olduğunu asla vurgulamak istemedim.

herkes istediğini kullanır. zevk aldığını kullanır ve sene 2018 hala 3310 tarzı cihazı sıfır alıp kullanan insanlar biliyorum.

ama güncel cihaz kullanıp androidtten tiksinmemek elde değil.

düne kadar bir mesajlama uygulaması için 50 çeşit uygulama çıkaran android. bizi mahvetti.

sürekli uygulama güncellemeleri sürekli yeni uygulama filan. 

bu android krizleri yaşanırken iphone her zaman kararlı yoluna devam etti.

androitin birsürü farklı sistemde çalışabilmesi umrumda değil. benim için önemli olan parasını verdiğim her ne ise düzgün çalışmasını istiyor olmam.

apple watch , music, drive bunları aktif olarak kullanıyorum ve mutluyum. maillerim olsun herşey tek bir uygulamada ve bu benim karmaşık hayatım için bir huzur.

işte sorun burada zaten. okadar karmaşık hayatta insan dürüst güvenilir samimi her ne olursa olsun düzgün olacak birşeyler arıyor.

ne olursa olsun iphone çalışmak üzere tasarlanmış. 5 tane patronun karşısında ayfonu çıkardığımda otel büynemizdeki ücretli ücretsiz ne uygulama varsa çalışacağına emin oluyorum.

onlar gece yemeğinde ıstakoz ahtapot yerken bir sorun bildirip beni çağırdıklarına ne olursa olsun çalışacak bir sistemle karşılarına çıkmam gerekiyor.

eğer patronlar karşsında  bir uygulama android gibi " malesef com.google.ebesininnikahi.zalimadam" hatası verirse sıkıntı büyük demektir.

mübarek müridin biride telegramdan mp3 gönderebiliyormusn demiş. ben fakir değilim müdür aile paylaşımlı music uygulaması kullanıyorum. (normalde fakirim ama ucuz mala para verecek kadar fakir değilim.)

tenekede ateş yakıp müşteri bekleyen  faişelerden çok özür diliyorum ama artık ben adrese gelen pahallı faişeleri tercih etmek zorundayım..

çünkü o kadınla muhabbet edip ona kahve ve alkol ikram etmem gerek. siyasetten bahsedip birbirimize kaynamamız lazım. sonrasında su akıp  yol buluyor zaten.

bir hayat kadınına teşekkür edip hakkını helal etmesini rica etmek kadar güzel birşey çok az var sanrım. ona kavaltı ısmarlayıp  dünada bukadar samimi erkeklerde varmış demesini dinlemek ayrı bir heyecan.

umarım herkes istediği kişi olur. hepinize saygılar murid ve murideler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

iphone 4s > iphone 6 > iphone 7 > ve şimdi iphone X

6 yıldır iphone kullanıyorum, 4s ve 6'yı amerika'dan alıp kullandıktan sonra türkiye'de sattım. 7'yi dolar zammı geleceği için türkiye'den aldım, aldıktan 1 hafta sonra 1000 lira değerlendi onu da sattım ve amerika'dan arkadaşa X getirttim.

onu da 2-3 sene kullanıp aldığım paraya türkiye'de satıcam.

iphone pahalı diyenlere saygılar :) 

He is finding himself.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    husnuweb bunu yazdı

iphone 4s > iphone 6 > iphone 7 > ve şimdi iphone X

6 yıldır iphone kullanıyorum, 4s ve 6'yı amerika'dan alıp kullandıktan sonra türkiye'de sattım. 7'yi dolar zammı geleceği için türkiye'den aldım, aldıktan 1 hafta sonra 1000 lira değerlendi onu da sattım ve amerika'dan arkadaşa X getirttim.

onu da 2-3 sene kullanıp aldığım paraya türkiye'de satıcam.

iphone pahalı diyenlere saygılar :) 

eskiden pahalıydı 

şuan ne ucuz ? herşey pahalı.

crysis ilk çıktıgında 300 tl ye crysis çalıştıracak pc toplamış adamım ben , şimdi 300 tl ile süper mario oynarsın.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

düne kadar bir mesajlama uygulaması için 50 çeşit uygulama çıkaran android. bizi mahvetti.

sürekli uygulama güncellemeleri sürekli yeni uygulama filan. 

Yaklaşık 1 aydır note 8 kullanıyorum. Hergün uygulamalarıma girip güncelleme var mı diye bakıyorum. Iphone dan alışkanlık kaldı :) Hergün 8 uygulama güncellemesi. Gına gelmişti.

apple watch , music, drive bunları aktif olarak kullanıyorum ve mutluyum. maillerim olsun herşey tek bir uygulamada ve bu benim karmaşık hayatım için bir huzur.

Drive (hem google, hem onedrive) aktif olarak kullanıyorum. Özellikle onedrive ı iş için kullandığım için önemli. Iphone da onedrive uygulaması saçmalarken (hiçbir zaman verim alamadım), note 8 cihazımda tıkır tıkır çalışıyor. Huzura kavuştum resmen. Maillerim tek uygulamada. Karmaşık hayatım için note 8 büyük huzur.

ne olursa olsun iphone çalışmak üzere tasarlanmış. 5 tane patronun karşısında ayfonu çıkardığımda otel büynemizdeki ücretli ücretsiz ne uygulama varsa çalışacağına emin oluyorum.

onlar gece yemeğinde ıstakoz ahtapot yerken bir sorun bildirip beni çağırdıklarına ne olursa olsun çalışacak bir sistemle karşılarına çıkmam gerekiyor.

eğer patronlar karşsında  bir uygulama android gibi " malesef com.google.ebesininnikahi.zalimadam" hatası verirse sıkıntı büyük demektir.

android com.google.ebesininnikahi.zalimadam hatası verirken apple kibarca uygulamayı pasif yapıyor ve bunu kullanamazsın diyor. O bahsettiğin hata çok yüksek ihtimalle (%95 oranda böyledir) uygulamayı yapan firmanın android sürümüne uygun yazılım geliştirmediğinden verir hocam. Apple da da yazılıma uygun olmadığında program güncellenene kadar bu uygulamayı kullanamazsın hatası veriyor.

mübarek müridin biride telegramdan mp3 gönderebiliyormusn demiş. ben fakir değilim müdür aile paylaşımlı music uygulaması kullanıyorum. (normalde fakirim ama ucuz mala para verecek kadar fakir değilim.)

Senin için kesintisiz müzik önemli demekki hocam. Benim için ise ses önemli. Bir müziği dinliyorsam ses beynimin tüm damarlarını dolaşmalı. Bu sebeple sesi güçlendiren, ayarlarıyla oynayabileceğim müzik programı lazım. Bu tarz programlarda sadece cihazın içinde bulunan mp3 leri okuyor. Bu sebeple mp3 ü telefonuma bir şekilde almam gerekiyor. Bende fakir değilim ayrıca fizy de var ama kullanamıyorum.

Tüm bunların yanında üstüne şirket içi tüm notlarım tek yerde. Toplantıya giriyorum, note 8 ve kalemi ile tüm notlarımı ve yapılacak işlerimi yazıyorum. To do list toplantıdayken hazır olmuş oluyor. Sonra bilgisayarıma oturup telefonuma dokunmadan aldığım notların çalışmalarını yapıyorum. Tek hatlı telefonda çift whatsapp kullanabilmekde benim için küçük bir haz tabi :)

Ayrıca Google androidi firmalara verirken sadece çekirdeğini veriyor. Telefon üreticileri kendi telefonlarına göre modifiye ediyorlar. Dünyada bu işi iyi yapabilen iki firma var. Birisi samsung diğeri xaomi. İlk mesajında yazdıklarına göre bu iki markayı hiç kullanmamışsın. 

Sonuç olarak;

Her telefonun kendine has özellikleri var. Senin için iyi olan özellik benim için olmayabilir. Benim için satış sonrası destek ve garanti kapsamı önemlidir. Senin için değildir. Yıllarca iphone kullanmanın en önemli sebebi satış sonrası garanti hizmetlerinin çok iyi olması idi. Gözüm arkada değildi çünkü. Ama eşimin telefonunu servise götürdükten sonra anladım ki apple eski apple değil. Şuan tartışılan konu tamamen kişisel ihtiyaçlar ve zevkler üzerine. Bu kişiden kişiye değişiklik gösterir.

Titanyumun gücü adına!!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acikistihbarat
    acikistihbarat's avatar
    Erkek

geçen arkadaşın iphone 6s ini elime aldım bi bakıyım dedim arama ekranı ve mesajların açılış süresine baktım android kullanıyormuş gibi hissettim. dediğimi tekrarlıyorum iphoneun iphone olarak kalabilmesi için güncellemeden uzak durmanız lazım. boşuna övmesin kimse apple eskisi gibi stabil ve yağ gibi akan gui den vazgeçmiş. yeni telefon çıkarınca eskileri çöpe atıyor.

acikistihbarat tarafından 04/May/18 16:30 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo

İphone iyi ama En önemli 2 şey konusunda çok sıkıntı yaratıyor.

1 Pil ömrü.

2 Wifi çekim gücü.

Bu 2 neden yüzünden Xiaomi Mi6 aldım.

Root yaptım, Kaspersky premium yükledim.

O dediğiniz sorunlardan ise tek tek kurtuldum. Evet çok zaman aldı ama Pil ömrü yüksek ve Wifi kaliteli.

Birde şu Google uygulamaları casus yazılım gibi hareket etmese çok daha iyi olacak.

Nerde o eski BlackBerry ler. Kendi özel işletim Sistemi vardı. Güvenlik son safhada. Her türlü ofis uygulaması da mevcuttu. Daha başka şeye ne gerek var.

rahmandaburda tarafından 05/May/18 12:54 tarihinde düzenlenmiştir

1 mkyb gitsin yerine 20 Pakistanlı'nın bu ülkeye gelmesini kabul ediyorum. Pakistanlılar terbiyeli insanlar ayrıca da kültürümüze ayak uydurmaya çalışıyorlar, bu konuda oldukça çaba gösteriyorlar. Misal Afganlar öyle değil, yine Afganlar da terbiyeli insanlar 1 mkyb gitsin 2 Afganlı gelsin. Ama bu Afganlar darülharpcı yinede inanıyorum ki, kültürümüzden kısa sürede etkilenip ayak uydurucaklar. 1 mkyb gitsin 25 Moğol gelsin, şu budist olanlardan, çok saygılı insanlar, şimdiye kadar bir terbiyesizliklerine şahit olmadım. 1 tane yamyam gelsin, 1 tane mkyb gitsin ülkeden. Niyet önemli benim için; Yamyamların insanları yemesine karşı değilim. Ama insanların anasına, bacısına sövülmesine karşıyım. O yüzden mkyb gitsin. Yerine her millet den en az 1 kişiyi kabul edebilirim.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    rahmandaburda bunu yazdı

İphone iyi ama En önemli 2 şey konusunda çok sıkıntı yaratıyor.

1 Pil ömrü.

2 Wifi çekim gücü.

Bu 2 neden yüzünden Xiaomi Mi6 aldım.

Root yaptım, Kaspersky premium yükledim.

O dediğiniz sorunlardan ise tek tek kurtuldum. Evet çok zaman aldı ama Pil ömrü yüksek ve Wifi kaliteli.

Birde şu Google uygulamaları casus yazılım gibi hareket etmese çok daha iyi olacak.

Nerde o eski BlackBerry ler. Kendi özel işletim Sistemi vardı. Güvenlik son safhada. Her türlü ofis uygulaması da mevcuttu. Daha başka şeye ne gerek var.

bizde onu diyoruz ya hocam ne antivirüsü ? ne casus yazılımı böyle dertlerimiz yok , google uygulamaları sadece kendi içerisinde çalışabilir gidip senin başka bir uygulamadaki verilerini alamaz kopyalayamaz , root yapma derdi yok kaspersky derdi yok  wifi ve şarj ile ilgili benim bir problemim yok iphone x bana 1.5 gün rahat rahat yetiyor şarjı 

blackberry de böyleydi , bir zamanlar belki akıllı telefon dünyasında tekeldi 

fakat nokia da blackberry de benzer hatalar yaptılar yıllarca üst üste

her zaman daha iyi cihaz üretmek zorundasın daha iyisini yapmak zorundasın 

diğer üreticiler ne yaptı ? yeni model üretirken birşey ekleyip birşey çıkardılar yeni özellik eklerken cimri oldular 

donanım canavarı samsung galaxy s1 den biri iphone u yenmeye çalışıyor , yukarıda saydıklarımı yapsaydı apple çoktan kaybederdi fakat öyle kritik anlarda öyle özellikler koydular ki hep inovasyonda öncü oldular.

ilk dokunmatik telefonu apple yapmadı , fakat sektörü komple değiştirdi

ilk parmak izi okuyuculu akıllı telefonu da (motorola atrix di ilki) apple yapmadı fakat o koyunca yine sektör değişti 

ilk 64 bit işlemciyi ve ilk mobil 64 bit işletim sistemini birlikte sunarak çok büyük bir ilk yaptı qualcomm 64 bit gereksiz amk ne gerek var dedi hatalarını anlayıp 64bit işlemci üretmeye  1 sene sonra geçtiler fakat çöp android marketindeki uygulamaların hala çoğu 32bit oldugu için ve optimize olmadığı için siz hala 8gb 6gb ramlı telefonlarla ios daki hızı yakalayamıyorsunuz. 

apple retina display olayını çıkarmadan önce hiç bir üretici ekran çözünürlüğünde önem vermiyordu ne zaman retina display çıktı işin ucu 4k ya kadar gitti

daha böyle birsürü sayarım fakat işin özeti 

daha güçlü işlemci daha fazla ram daha yüksek çözünürlüklü ekran koymak ile bitmiyor.  bunların uyumlu çalışması gerekiyor.

+ olarak 

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/applea-buffett-dopingi-ve-rekor-kirildi-40826569

apple piyasa değeri 933 milyar dolar bir çok ülkeden daha fazla piyasa değerine sahip.

galaxy s1 çıktığından beri her sene apple batacak artık eski apple değil denmeye devam ediyor. 

fakat her sene daha iyisini yaparak adamlar değerlerini arttırmaya devam ediyorlar. 

not : her sene batacak yıkılacak denen apple , telefonda ve tabletteki tekelinden sonra 

macbook ile dizüstündeki en büyük 4. üretici oldu asus u geçip.

PanxeR tarafından 05/May/18 15:31 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    DarkSkull bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

hocam ben kendimi sağlama aldım benimkide turkcell de çalışıyor benim gibi ve iphone 8 plus kullanıyor benim gibi fizy turkcell tv plus gibi teknolojinin tüm nimetlerinden faydalanıyor sağolsun apple tv yide bana hedye olarak o almıştı tercih meselesi iphone a mp3 indirmek mp4 veya mkv bluray indirmek mümkündür isteyen indirir fakat benim dediğim ihtiyaç olmaması adam sana daha hızlı her içeriğe ulaşmak için yöntem koymuş

İhtiyaç var ama ben onu söylemeye çalışıyorum. Benim dükkana gel sağlam ses sistemi var sana youtube, spotify istediğin bir yerden müzik açayım sonra aynısının 320 kbps ya da flac olanını foobar ile açayım aradaki farkı direkt anlayacaksın. Senelerce nasıl daha iyi ses alırımın araştırmasını yaptım :) Cep telefonu için de bir sürü ayar yapılabilen çok iyi ses veren programlar var müziğe önem verenler zaten onları kullanıyor.

Cep için, bu programlar hangileri Foobar android için mi?

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

2,5 senedir 6s kullanıyorum iyi ki iphone almışım diyorum. 

tek sıkıntım sarj problemi biraz çabuk bitmeye başladı ama sarjıda yara kürek tak çıkar kullana kullana normal karşılıyorum. şuan x düşünüyorum 6s biraz daha eskisin başına bir şey gelsin xi gözüme kestirdim :W

ama teknolojik ürün biraz şans işi arkadşaıma önerdim 6s aldı touch id bozuldu anakartta sıkıntı çıktı vs..

birazda şansınız olacak sıkıntısız kullanım için

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VEXTA
    VEXTA's avatar
    Erkek

afedersiniz 5 binlik cihazla 2 binlik cihazı karşılaştırıyorsunuz onuda geçtim yarak kürek android telefonları kullanmışız bok atıyonuz .

Toplam Hit: 22426 Toplam Mesaj: 195
iphone iphone en iyi telefon iyi telefon andorid vs iphone