folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Sağlık Sorularınızı Yanıtlıyorum

Sağlık Sorularınızı Yanıtlıyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    MagaraAdami bunu yazdı

Bundan sonra hergün online olmaya çalışacağım. Hergün cevaplamaya çalışırım arkadaşlar, bayram sebebi ile bu kadar birikti. Bundan sonra birikim olmaz, gecikme için kusura bakmayın tekrardan. :)

Ayrıca; ilaç kesinlikle önermiyorum arkadaşlar. Fiziksel muayene etmeden hiç bir hekim ilaç tavsiyesinde bulunmaz. İlaç kullanmanın faydası olacağı kadar her hasta için riskide vardır. O riski alamam, üzgünüm bu konuda. Sadece genel olarak etken maddesini söylerim. Almak isteyen olursa sağlık ocağında o etken maddesini içeren herhangi bir ilacı yazdırabilir.

güzel düşünce ama etken madde bile belirtmezsen daha güzel olur.

sonuçta isim değil etken maddesini bile söylesen gidip bi eczaneden alabilir hemen. aynı kapıya çıkıyor sonuçta.

not: sen net üzerinden reçete yaz ben ilaçları ayarlayıp kargolarım bi yıla ev araba alırız :F

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MagaraAdami
    MagaraAdami's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı
    MagaraAdami bunu yazdı

Bundan sonra hergün online olmaya çalışacağım. Hergün cevaplamaya çalışırım arkadaşlar, bayram sebebi ile bu kadar birikti. Bundan sonra birikim olmaz, gecikme için kusura bakmayın tekrardan. :)

Ayrıca; ilaç kesinlikle önermiyorum arkadaşlar. Fiziksel muayene etmeden hiç bir hekim ilaç tavsiyesinde bulunmaz. İlaç kullanmanın faydası olacağı kadar her hasta için riskide vardır. O riski alamam, üzgünüm bu konuda. Sadece genel olarak etken maddesini söylerim. Almak isteyen olursa sağlık ocağında o etken maddesini içeren herhangi bir ilacı yazdırabilir.

sonuçta isim değil etken maddesini bile söylesen gidip bi eczaneden alabilir hemen. aynı kapıya çıkıyor sonuçta.

not: sen net üzerinden reçete yaz ben ilaçları ayarlayıp kargolarım bi yıla ev araba alırız :F

Etken maddesini söyleyerek ilaç vermez eczacılar. Bana amoksisilin grubu antibiyotik ver dediğinde kimse vermez. İsimle gitmesi lazım çünkü o etken madde zilyon tane ilaçta kullanılıyor.

~tıp doktoru
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo
    MagaraAdami bunu yazdı
    interfector bunu yazdı

Hocam bende bir maruzatımı paylaşayım size.

Şimdi bende sedef hastalığı var. Deride özellikle stres yaptığım zamanlar maymun götüne dönüyor çoğu bölge. Derince araştırmada yeni bir doktor buldum kendime. Gayet ilgili güzel bir karışım yazdı baya da iyi geldi sorunum kalmadı o yönden fakat uzun zamandır dizimde bir ağrı var. Ortopediye gittim araştırma özel vs dolandım. Ödem var dediler. Testler yapıldı falan dizimi bir yere vurmuştum o sebepten olmuş. Sedef kaynaklı olabilir diye baya tırstırdılar beni. Neyse temiz çıktı. Fakat gel gör ki ara ara dizime bir ağrı saplanıyor hareket edemez hale geliyorum. Bayram sonrası zaten doktora gidip tekrar mr isteyeceğim ama sizden de tavsiye isterim. Özellikle şuan ağrıyı azaltmak için Suljel ve buz torbası kombinasyonu ile bir miktar ağrı azaldı fakat hala can sıkıyor. Yürürken aksamaya başladım artık. Sıcak tedavi mi yoksa soğuk tedavi mi görmem gerekir? Ayrıca 1 ay fizik tedavi gördüm.

Sana jel olarak önerim ketoprofen etken maddesi olan jeller (fastjel vs.) Daha sonra arayı elastik bandaj tut ve yatarken yukarıda kalacak şekilde yat. Bu şekilde ödemi azaltırsın ve bacağını rahatlatırsın.

İlgin için teşekkür ederim hocam. Yarın nöbetçi eczaneden temin edeyim ilacı.

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MagaraAdami
    MagaraAdami's avatar
    Erkek
    interfector bunu yazdı
    MagaraAdami bunu yazdı
    interfector bunu yazdı

Hocam bende bir maruzatımı paylaşayım size.

Şimdi bende sedef hastalığı var. Deride özellikle stres yaptığım zamanlar maymun götüne dönüyor çoğu bölge. Derince araştırmada yeni bir doktor buldum kendime. Gayet ilgili güzel bir karışım yazdı baya da iyi geldi sorunum kalmadı o yönden fakat uzun zamandır dizimde bir ağrı var. Ortopediye gittim araştırma özel vs dolandım. Ödem var dediler. Testler yapıldı falan dizimi bir yere vurmuştum o sebepten olmuş. Sedef kaynaklı olabilir diye baya tırstırdılar beni. Neyse temiz çıktı. Fakat gel gör ki ara ara dizime bir ağrı saplanıyor hareket edemez hale geliyorum. Bayram sonrası zaten doktora gidip tekrar mr isteyeceğim ama sizden de tavsiye isterim. Özellikle şuan ağrıyı azaltmak için Suljel ve buz torbası kombinasyonu ile bir miktar ağrı azaldı fakat hala can sıkıyor. Yürürken aksamaya başladım artık. Sıcak tedavi mi yoksa soğuk tedavi mi görmem gerekir? Ayrıca 1 ay fizik tedavi gördüm.

Sana jel olarak önerim ketoprofen etken maddesi olan jeller (fastjel vs.) Daha sonra arayı elastik bandaj tut ve yatarken yukarıda kalacak şekilde yat. Bu şekilde ödemi azaltırsın ve bacağını rahatlatırsın.

İlgin için teşekkür ederim hocam. Yarın nöbetçi eczaneden temin edeyim ilacı.

Rica ederim, geçmiş olsun :)

~tıp doktoru
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek

hocam bir tane de ben sorayım. ben şimdi kilo almakta ve iştah konusunda sıkıntı yaşıyorum. diyetisyene mi görünmeliyim?

..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı
    MagaraAdami bunu yazdı

Gel seninle ihracat yapalim :)

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoldenWorld
    GoldenWorld's avatar
    Erkek
    lepusmorris bunu yazdı

hocam bir tane de ben sorayım. ben şimdi kilo almakta ve iştah konusunda sıkıntı yaşıyorum. diyetisyene mi görünmeliyim?

üroloğa gitmelisin bence hocam

İnsan ne kadar az düşünürse, o kadar çok konuşur.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek
    lepusmorris bunu yazdı

kulak burun boğaza tabiki hocam

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek
    GoldenWorld bunu yazdı
    lepusmorris bunu yazdı

üroloğa gitmelisin bence hocam

Bosluk bunu yazdı
    lepusmorris bunu yazdı

kulak burun boğaza tabiki hocam

gizli guatr vs durumları da olabiliyormuş. test, tahlil vs bişeyler yapılıyor önce. ondan dolayı sordum. öyle yemeğini ekmekle ye ile olmuyor -,-

..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reskam
    Reskam's avatar
    Erkek
    theagartaman bunu yazdı

ortostatik hipotansiyon var galiba bende doktora gitmedim çok bilgisayar başında durunca yada hareketsiz kalınca sonra ayağa kalkınca

baş dönmesi , göz kararması (3-4 saniye) , düşme (2 kez oldu olduğu gibi yere yığıldım biri 5 yıl önce diğeri 2 yıl önce) bunlar oluyor. 

bazen kendiliğinden geçiyo 5-6 ay hiç bişey olmuyo sonra tekrar başlıyo tekrar geçiyo ne zaman başladı bilmiyom en az 7-8 yıl falan olmuşdur var mı bunun bir tedavisi ?

bununla bi alakası var mı bilmiyorumda bazende bir şeye çok odaklanınca şiddetli baş dönmesi oluyo sanki 10 şiddetinde deprem oluyor gibi sonra geçiyo (bu nadir oluyor)

hipermetrop var bir de bende gözlük takıpda iyileşen birini hiç görmediğim için takmadım gözlük, doktorada gitmedim orta okuldan beri var okul zamanı hafif ilerliyodu yaz tatilinde düzeliyodu

ben dikkat etsem kitap pc falan az kullansam bu kendi kendi kendine iyileşir mi  ?  birde bu gözlüklerin bi faydası var mı bana geçici bir çözüm gibi geliyor.

hocam aynısı bende var 

Memento Mori
Toplam Hit: 34446 Toplam Mesaj: 281
soru sağlık a sağlık sorunu