folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Türkiye Evrimle Tanışıyor: İstanbul!

Türkiye Evrimle Tanışıyor: İstanbul!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CHaRMaNDeR
    CHaRMaNDeR's avatar
    Erkek

daha önce birkaç cevabımda banlanmıştı normal sayıyorum

Düşünüyorum, o halde varım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutengri
    Kutengri's avatar
    Erkek
    Ben gidecem ama nasi gidecegimi pek bilmiyorum. Bu Maslak kampüsü ile ayazaga kampusu ayni yer mi
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    The-ExTaCy
    The-ExTaCy's avatar
    Erkek
    CHaRMaNDeR bunu yazdı

işte ancak ban'larsınız sizin gibi olmayanları. 1-2 kesin delil görünce. banlarsanız banlayın.

Artık kim zerre ağırlığı kadar hayır işlerse onun karşılığını görür. - Kuran'ın (arapça zerre atom demektir. maddenin en küçük yapı birimi) zerrenin ağırlığının olacağına da işaretidir. 19. yüzyıl sonlarında Bohr modeli ile daha yeni keşfedilmiştir atomun yapısı.

O'nun ilminden yerde ve gökte zerre kadar birşey kaçmaz. Her atoma Allah'ın hakimiyetine bahsediyor.

daha 20ye yakın örnek var. benim zamanım bol.

O dönemde atom keşfedilmiş mi bulunmuş mu? Atom daha yokken zerre atom demek nasıl oluyo ha?

Bi önceki sayfadaki sorularıma cevap ver zamanın bolsa:)

Edit: banlanmamış dostum silinmiş benimki de silinmiş muhtemelen gereksiz mesajlar silinirken yanlışlıkla silinmiştir. 

The-ExTaCy tarafından 26/Eyl/12 18:36 tarihinde düzenlenmiştir

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CHaRMaNDeR
    CHaRMaNDeR's avatar
    Erkek
    The-ExTaCy bunu yazdı
    CHaRMaNDeR bunu yazdı

işte ancak ban'larsınız sizin gibi olmayanları. 1-2 kesin delil görünce. banlarsanız banlayın.

Artık kim zerre ağırlığı kadar hayır işlerse onun karşılığını görür. - Kuran'ın (arapça zerre atom demektir. maddenin en küçük yapı birimi) zerrenin ağırlığının olacağına da işaretidir. 19. yüzyıl sonlarında Bohr modeli ile daha yeni keşfedilmiştir atomun yapısı.

O'nun ilminden yerde ve gökte zerre kadar birşey kaçmaz. Her atoma Allah'ın hakimiyetine bahsediyor.

daha 20ye yakın örnek var. benim zamanım bol.

O dönemde atom keşfedilmiş mi bulunmuş mu? Atom daha yokken zerre atom demek nasıl oluyo ha?

Bi önceki sayfadaki sorularıma cevap ver zamanın bolsa:)

ilk atom inancı yunanlar tarafından millattan önce teori olarak ortaya atılmıştır. yunanlı felsefeciler.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CHaRMaNDeR
    CHaRMaNDeR's avatar
    Erkek

ayrıca benim diğer kullanıcım banlanmış. _charmander olan. normal sayıyorum hep olan şey. bu tip delilleri saklayabildiğiniz kadar saklayın. bir yere kadar. bu tip şeyler yüzünden pozitif konuşma yapılamıyor. evrimde okutulsun ama karşıt delile sabır yoksa ban varsa işte oradan belli olay

CHaRMaNDeR tarafından 26/Eyl/12 18:40 tarihinde düzenlenmiştir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    The-ExTaCy
    The-ExTaCy's avatar
    Erkek
    CHaRMaNDeR bunu yazdı

ilk atom inancı yunanlar tarafından millattan önce teori olarak ortaya atılmıştır. yunanlı felsefeciler.

Peki sözlükte zerrenin karşılığı neden atom değil? Arapçadan gelmiş madem dilimize söyle bakalım bunu?

Muhammedin atomun ne olup olmadığını bilmediği için olabilirmi?

Hala diğer sorularıma cevap vermiş değilsin:) Bir de kanıt gösteriyorum diyosun

Edit: Multi olduğu için banlanmıştır o zaman:) dincisin diye değil

The-ExTaCy tarafından 26/Eyl/12 18:39 tarihinde düzenlenmiştir

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CHaRMaNDeR
    CHaRMaNDeR's avatar
    Erkek
    The-ExTaCy bunu yazdı
    CHaRMaNDeR bunu yazdı

Peki sözlükte zerrenin karşılığı neden atom değil? Arapçadan gelmiş madem dilimize söyle bakalım bunu?

Muhammedin atomun ne olup olmadığını bilmediği için olabilirmi?

Hala diğer sorularıma cevap vermiş değilsin:) Bir de kanıt gösteriyorum diyosun

Edit: Multi olduğu için banlanmıştır o zaman:) dincisin diye değil

dinazorla ilgili cevap verdim okunmamıştır. zerre tevratta da geçiyor, diğer tarihi sümer yazıtlarında da geçiyor.

evrimi savunanların banlanmamasının sebebi ne o zaman? sadece dindarın?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    The-ExTaCy
    The-ExTaCy's avatar
    Erkek
    CHaRMaNDeR bunu yazdı

dinazorla ilgili cevap verdim okunmamıştır. zerre tevratta da geçiyor, diğer tarihi sümer yazıtlarında da geçiyor.

Dostum multi üyelik yasak ondan dolayı banlanmıştır. Ayrımcılıktan değil yani.

Bidaha yazabilirmisin o dinazorlarla ilgili ayetleri mesajların silinmiş okuyamadım

Edit:

Zerre denilen şey atoma eşdeğer değildir.

Tevratta israiloğullarının üstün ırk olduğu da geçiyor. O da doğru mu peki?

Yoksa tevrattan sadece işine gelen kısımları mı alıp doğru diyosun?

The-ExTaCy tarafından 26/Eyl/12 18:46 tarihinde düzenlenmiştir

.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HugeBroly
    HugeBroly's avatar
    Erkek

Anlayarak izlemeye çalışın

http://www.youtube.com/watch?v=5TRAV7yarzo

hoş bedenlerin içine kafanızda hayal ettiginiz ruhları koyup adına aşk diyorsunuz.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CHaRMaNDeR
    CHaRMaNDeR's avatar
    Erkek
    The-ExTaCy bunu yazdı
    CHaRMaNDeR bunu yazdı

Dostum multi üyelik yasak ondan dolayı banlanmıştır. Ayrımcılıktan değil yani.

Bidaha yazabilirmisin o dinazorlarla ilgili ayetleri mesajların silinmiş okuyamadım

Edit:

Zerre denilen şey atoma eşdeğer değildir.

Tevratta israiloğullarının üstün ırk olduğu da geçiyor. O da doğru mu peki?

Yoksa tevrattan sadece işine gelen kısımları mı alıp doğru diyosun?

israiloğullarının üstün ırk olduğu kuranda da geçer. ona rağmen yaptığı yanlışlardan bahseder kuran.

ban sebebine del yazmışlar. 

kuranın öncelikli hedefi inanan insanlara yol göstermektir. o yüzden öncelikle tarihi olayları değil, iman hakikatleri, yani kainata ait yaratılış hikayetlerine öncelik verir. insanın amacının ne olduğunu çözmesine yardım etmek için. o yüzden tarihi ince ve nokta olaylar tevratta da örneği olan (kabalada) ebced ve cifr ilimleriyle bulunur. muhammed s.a.v. in hadislerinin çıkması gibi. söylediği tüm olaylar gerçekleşti. 

eğer umumi bir büyü veya benzeri kehanet olsaydı benzeri oranda yapabilen çok olurdu ama tamamına yakınını kurandan çıkarmıştır.

geleceğe yönelik olayların verilmesi, geçmişe yönelik olayların verilmesinden çok daha zordur o yüzden geçmiş ve geleceğe ait işari olarak tefsir edilir. 

tevratın tefsiri olan zohar da, ahir zamanda bir peygamber ve kurtarıcı geleceğinden bahsedilir. hz. isa ve mehdi de kuranın bildirdiğidir. aynı şekilde mason dergilerini de edinip okursanız (mimar sinan dergisi) orada da büyük mason üstadı adonai den bahsedilir. masonlukta 3000 yıllık bir gizli örgüttür. onlarında manası duvarcı ustasıdır ve kuranda da birkaç ayette onların ne faaliyet yaptığı yine işari tefsirle verilmektedir. 

öyle olmasaydı olmamış olayları herkes bilir ve kafasına göre hareket ederdi değiştirmeye çalışırdı veya olmak üzereyken inananlara tuzak kurarlardı oyüzden Allah inananları korumak istemiş ve böyle birşy yapmış olabilir denilir.

Toplam Hit: 12430 Toplam Mesaj: 148