folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Türkiye Evrimle Tanışıyor: İstanbul!

Türkiye Evrimle Tanışıyor: İstanbul!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    The-ExTaCy
    The-ExTaCy's avatar
    Erkek

1-Yani bunca zaman osmanlıya şeyhülislam yanlış fetva vermiş osmanlı yanlışlıkla cihad etmiş öyle mi?

2-Kızın 18ine gelince 53 yaşında bir adamla gerdeğe girse buna ne dersin?

3-Peki annen kuma olsaydı bunları savunurmuydun?

Bu sorularıma hala cevap vermedin.

4-Eğer kızını 18ine geldiğinde 53 yaşında bir adamla evlendirirsen bu sünnete girer mi?

Kurandaki kadınların kapanması konusu çok yorumlanıyor.

5-Dinde sence teseddür var mı? Var ise teseddürlü biriyle mi evleneceksin?

6-Bu yaşına kadar hiç bir kadınla evlenmeden birlikte oldun mu? Oldun ise teseddürlü müydü?

7-Eğer olduysan ve teseddürsüzse zina yapıp nasıl bunları savunursun?

8-Eğer olduysan ve teseddürlüyse bu müslümanlıkla ilgili bazı şeyleri açığa çıkarır mı?

Edit: Yatıyorum yarın devam ederiz

The-ExTaCy tarafından 26/Eyl/12 21:33 tarihinde düzenlenmiştir

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CHaRMaNDeR
    CHaRMaNDeR's avatar
    Erkek
    The-ExTaCy bunu yazdı

1-Yani bunca zaman osmanlıya şeyhülislam yanlış fetva vermiş osmanlı yanlışlıkla cihad etmiş öyle mi?

4-Eğer kızını 18ine geldiğinde 53 yaşında bir adamla evlendirirsen bu sünnete girer mi?

6-Bu yaşına kadar hiç bir kadınla evlenmeden birlikte oldun mu? Oldun ise teseddürlü müydü?

8-Eğer olduysan ve teseddürlüyse bu müslümanlıkla ilgili bazı şeyleri açığa çıkarır mı?

aslında cevap verdim. şeyhülislam o dönemin şartlarına göre hüküm verdiği için yanlış yapmadı. ama her yüzyılda dönemin bilimine ve ilim seviyesine göre kuranı tefsir edip açıklayan bir müceddit geleceğini hadisten okuyoruz o yüzden son 1400 yılda birçok kez değişti, hepsine de yine kuranda işaret bulabiliyoruz.

kızım özgür iradeye sahip tabiki, ona düşüncemi tavsiye ederim ama karışmam. islam teklif dinidir ne karar verdiğine karışmaz. annenin rahiminde ne taşıdığını sadece Allah bilir. belkide en büyük savaşı çıkartacak bir çocuk olur ama buda kaderde olan birşey. ben sadece düzeni bozduğu yerlerde uyarır ve ona göre kararımı alırım. 

sünnete girermi bilmem, ama ben o sünnetten, (hayatının en verimli çağında 15 yaş büyük hatice r.a. ile evlenmesinin) yani bayanın yaşça biraz büyük olmasının olgunlaşmaya, (gençlikteki gibi ileri düzey aktif olmadığı dönemde) yaşça küçük olmasınında eşin yönlendirilmesine kararlarında yardımcı olmada daha fazla yardımı olacağını anlıyorum. 

annem kuma olsaydı da aynı hükmü verirdim. çünkü doğru olan bu. yaratılmış düzendeki, insanlar arası ilişkiyi düzenleyen ve belli bir programa sokan sistem kuralları bu ve sadece beni ilgilendirmiyor. yinede kuma olma olmama ile alakasını kuramadım.

tesettür var evet ve örtülü birisiyle evlenmeyi tercih ettim

başka hiçkimseyle birlikte olmadım ve olmayı tercih etmem.

yine toplum huzuru düzeni ve dengesini bozacak davranışlar hiçbir müslümana yakışmaz. sadece dostluk sevgi saygı ve sadakate yanaşırım.

ister hristiyan ister yahudi olsun, inanç yöntemi yanlışsa uyarılır fakat Allah'a inandığı için yanlış yolda denmez. Allah'ın yerine başka şylere , üçleme inancı gibi bir aracı koyuyorsa orada problem çıkar ve uyarı gerektirir. ateistler içinde aynı şekilde, inanma zorunluluğu yok kararı kendine ait. vicdana sahip özgürlüğe ve iradeye sahip ama inançsızlığı yüzünden aşırılık yapıp topluma zarar veriyorsa oda uyarılır ve ne olursa olsun oda hukuk kurallarına tabidir. o yüzden devletin hukuk kurallarının olması gayet normal. şu anki türkiye, ideale çok yakın bir müslüman memleket. ve çok daha iyi olacak inşaallah

CHaRMaNDeR tarafından 26/Eyl/12 21:53 tarihinde düzenlenmiştir

Düşünüyorum, o halde varım.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YasamaK
    YasamaK's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Allura bunu yazdı

Evrim kadar saçma bir teori yok, sen nasıl maymundan geldigine inanıyorsun.

Allah yaratmış bizi bu şekilde. dünya mx 12 bin yıllık .

Onların atası maymun benim atam Peygamber di aramızda ki fark bu bu tür zırvalıklara inanlarla :)

SEVİŞİRKEN EN ZEVKLİ OLAN ŞEY.. tamam, dikkatinizi çektim. ne kadar meraklısınız böyle şeylere terbiyesizliğin lüzumu yok yani :D (, sessizce öldürüyor.)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LizardKing
    LizardKing's avatar
    Erkek

insanların derdi ne anlamıyorum.. 

"Din en büyük rpg.dir.." arsiv.ozgurdusuncehareketi.org - evrimagaci.org
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek
    CHaRMaNDeR bunu yazdı

yine bir hadiste, arş'ın etrafında bir beyaz inci yılanın kendi etrafında dönmesi gibi döner diyor. eğer o dönmeyi bıraksa kainat toz olur diyor

atom etrafındaki yörünge de aynı şekilde elektronlardan oluşur beyaz renkle ifade edilir renksizdir, ve dokunma hissi ve renk dahil herşey o hareket sayesindedir. dönme durursa eğer anında herşey tuzla buz olur. güvenilir hadis kaynaklarında geçiyor üstelik rivayette değil

arş; İslam inanışına göre göğün en yüksek katı

Yani bu dünyadan bahsetmiyor. Ayrıca atom gibi küçük birşeyden bahsedilmediği de aşikar.

Zaten ayıyı eşek zikip maymun doğurduğuna dair ayet olsa iki süpernovanın çarpışıp başla bir gökcismi meydana getirdiğine dair tefsir yazarsınız =)

Genelleme yapmanın da bir adabı var hacım

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek

ne kitapmis arkadas, her 10 kelimesinden 8'i "o buyuktur, o bagislayandir, o guzeldir" vb..iltifatlarla dolu bir kitabi evire cevire sosyolojik, psikolojik, ekonomik, teknolojik, kimyasal vs..hayatin her alaniyla ilgili makale cikarmak gercekten muthis bir kafa. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CHaRMaNDeR
    CHaRMaNDeR's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı
    CHaRMaNDeR bunu yazdı

yine bir hadiste, arş'ın etrafında bir beyaz inci yılanın kendi etrafında dönmesi gibi döner diyor. eğer o dönmeyi bıraksa kainat toz olur diyor

atom etrafındaki yörünge de aynı şekilde elektronlardan oluşur beyaz renkle ifade edilir renksizdir, ve dokunma hissi ve renk dahil herşey o hareket sayesindedir. dönme durursa eğer anında herşey tuzla buz olur. güvenilir hadis kaynaklarında geçiyor üstelik rivayette değil

arş; İslam inanışına göre göğün en yüksek katı

Yani bu dünyadan bahsetmiyor. Ayrıca atom gibi küçük birşeyden bahsedilmediği de aşikar.

Zaten ayıyı eşek zikip maymun doğurduğuna dair ayet olsa iki süpernovanın çarpışıp başla bir gökcismi meydana getirdiğine dair tefsir yazarsınız =)

Genelleme yapmanın da bir adabı var hacım

hızlı yazacağım diye yanlış yazdım arz diye geçiyor. inanma zorunluluğunuz yok söylenen o bilin yeter

Düşünüyorum, o halde varım.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    YasamaK bunu yazdı
    Allura bunu yazdı

Onların atası maymun benim atam Peygamber di aramızda ki fark bu bu tür zırvalıklara inanlarla :)

Senin atan peygamber mi ? İlgincmis. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nessaj
    nessaj's avatar
    Erkek
    CHaRMaNDeR bunu yazdı
    The-ExTaCy bunu yazdı

aslında cevap verdim. şeyhülislam o dönemin şartlarına göre hüküm verdiği için yanlış yapmadı. ama her yüzyılda dönemin bilimine ve ilim seviyesine göre kuranı tefsir edip açıklayan bir müceddit geleceğini hadisten okuyoruz o yüzden son 1400 yılda birçok kez değişti, hepsine de yine kuranda işaret bulabiliyoruz.

kızım özgür iradeye sahip tabiki, ona düşüncemi tavsiye ederim ama karışmam. islam teklif dinidir ne karar verdiğine karışmaz. annenin rahiminde ne taşıdığını sadece Allah bilir. belkide en büyük savaşı çıkartacak bir çocuk olur ama buda kaderde olan birşey. ben sadece düzeni bozduğu yerlerde uyarır ve ona göre kararımı alırım. 

sünnete girermi bilmem, ama ben o sünnetten, (hayatının en verimli çağında 15 yaş büyük hatice r.a. ile evlenmesinin) yani bayanın yaşça biraz büyük olmasının olgunlaşmaya, (gençlikteki gibi ileri düzey aktif olmadığı dönemde) yaşça küçük olmasınında eşin yönlendirilmesine kararlarında yardımcı olmada daha fazla yardımı olacağını anlıyorum. 

annem kuma olsaydı da aynı hükmü verirdim. çünkü doğru olan bu. yaratılmış düzendeki, insanlar arası ilişkiyi düzenleyen ve belli bir programa sokan sistem kuralları bu ve sadece beni ilgilendirmiyor. yinede kuma olma olmama ile alakasını kuramadım.

tesettür var evet ve örtülü birisiyle evlenmeyi tercih ettim

başka hiçkimseyle birlikte olmadım ve olmayı tercih etmem.

yine toplum huzuru düzeni ve dengesini bozacak davranışlar hiçbir müslümana yakışmaz. sadece dostluk sevgi saygı ve sadakate yanaşırım.

ister hristiyan ister yahudi olsun, inanç yöntemi yanlışsa uyarılır fakat Allah'a inandığı için yanlış yolda denmez. Allah'ın yerine başka şylere , üçleme inancı gibi bir aracı koyuyorsa orada problem çıkar ve uyarı gerektirir. ateistler içinde aynı şekilde, inanma zorunluluğu yok kararı kendine ait. vicdana sahip özgürlüğe ve iradeye sahip ama inançsızlığı yüzünden aşırılık yapıp topluma zarar veriyorsa oda uyarılır ve ne olursa olsun oda hukuk kurallarına tabidir. o yüzden devletin hukuk kurallarının olması gayet normal. şu anki türkiye, ideale çok yakın bir müslüman memleket. ve çok daha iyi olacak inşaallah

akpli detected.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek
    YasamaK bunu yazdı
    Allura bunu yazdı

Büyük bir olasılıkla bu zamana kadarki evrim-din tartışmalarında söylenen en saçma ve manasız sözlerden bir tanesini söyledin. Hadi evrimin ne olduğunu nasıl işlediğini bilmiyorsun, inandığın kavramlardan da mı haberin yok?

Forumlarda neden siyaset, din vb. tartışmaların yasaklandığını bu başlık ile daha iyi anlamış oldum. 2-3 makale/yorum okuyan, birkaç kavram ezberleyen çıkıp işin experi gibi teori çürütmeye kalkıyor. Daha da kötüsü bir şeyler bilen adamlarda bunların gazına gelip saçmalamaya başlıyor. Boş söz düellosu. Burada çıkıp ne bir dindarı ateist, ne de bir ateisti dindar yapabilirsiniz.

Toplam Hit: 12432 Toplam Mesaj: 148