folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Türkiye Evrimle Tanışıyor: İstanbul!

Türkiye Evrimle Tanışıyor: İstanbul!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CHaRMaNDeR
    CHaRMaNDeR's avatar
    Erkek
    CHaRMaNDeR bunu yazdı
    The-ExTaCy bunu yazdı
    CHaRMaNDeR bunu yazdı

kendi elimle yazıyorum kopyala yapıştır yerine. iyi oluyor kendimde konuları daha iyi anlamış oluyorum. böyle derin sorular olmasa inancımda derinleşmez belkide daha fazla araştırma isteği doğmazdı içime

Şimdi sen 1 tane yarım yamalak bilgi içeren ayetle  daha önceden dinazorların yaşadığı hakkında bilgi edindiğini mi düşünüyosun?

Edit: Ayrıca ayette yine yokmuş. Napcaz ?

50 sene önce yaşayanlara higgs bizonunu nasıl anlatabilirsin o zaman? keşfedeli birkaç yıl olmuşken? ama milyarlarca yıldır var

onu tarif edecek şekilde bir ifade kullanırsın. mesela einstein 'in zamanın izafiyeti kuramı 1940larda yayınlanmasına rağmen, 1932 yılında bir alim tarafından hıza bağlı harekette zamanın genişlemesi şeklinde ifade edilmiş. o alim nereden bulmuş?

Düşünüyorum, o halde varım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    The-ExTaCy
    The-ExTaCy's avatar
    Erkek
    CHaRMaNDeR bunu yazdı
    The-ExTaCy bunu yazdı
    CHaRMaNDeR bunu yazdı

kendi elimle yazıyorum kopyala yapıştır yerine. iyi oluyor kendimde konuları daha iyi anlamış oluyorum. böyle derin sorular olmasa inancımda derinleşmez belkide daha fazla araştırma isteği doğmazdı içime

Şimdi sen 1 tane yarım yamalak bilgi içeren ayetle  daha önceden dinazorların yaşadığı hakkında bilgi edindiğini mi düşünüyosun?

Edit: Ayrıca ayette yine yokmuş. Napcaz ?

50 sene önce yaşayanlara higgs bizonunu nasıl anlatabilirsin o zaman? keşfedeli birkaç yıl olmuşken? ama milyarlarca yıldır var

Hocam sen bana desenki kurana inanıyorum benim sana lafım yok. 

Ama şurda sorun var sen bana diyosunki kurana inanıyorum kuranda böyle yazmıyo şöyle yazıyo.

Tüm islam dini alimleri diyoki kuranda şu ilim şu bilim yazıyo bunu 1500 yıl önceden yazmış vs:)

Kuran ahlak kitabıdır ilim kitabı değildir. Kuranda yazan ilim dediğin şeyler çok basitçe anlatılmış anaokulu bilgileri.

Eğer sen bana kuranı baz alıp evrim teorisi hakkında gelirsen insanın yaratılışı hakkında gelirsen olmaz.

Anlatabildim mi hocam?

The-ExTaCy tarafından 26/Eyl/12 19:51 tarihinde düzenlenmiştir

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CHaRMaNDeR
    CHaRMaNDeR's avatar
    Erkek

yine bir hadiste, arş'ın etrafında bir beyaz inci yılanın kendi etrafında dönmesi gibi döner diyor. eğer o dönmeyi bıraksa kainat toz olur diyor

atom etrafındaki yörünge de aynı şekilde elektronlardan oluşur beyaz renkle ifade edilir renksizdir, ve dokunma hissi ve renk dahil herşey o hareket sayesindedir. dönme durursa eğer anında herşey tuzla buz olur. güvenilir hadis kaynaklarında geçiyor üstelik rivayette değil

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    The-ExTaCy
    The-ExTaCy's avatar
    Erkek
    CHaRMaNDeR bunu yazdı

yine bir hadiste, arş'ın etrafında bir beyaz inci yılanın kendi etrafında dönmesi gibi döner diyor. eğer o dönmeyi bıraksa kainat toz olur diyor

atom etrafındaki yörünge de aynı şekilde elektronlardan oluşur beyaz renkle ifade edilir renksizdir, ve dokunma hissi ve renk dahil herşey o hareket sayesindedir. dönme durursa eğer anında herşey tuzla buz olur. güvenilir hadis kaynaklarında geçiyor üstelik rivayette değil

Az önce güvenilir hadis kaynağı linki verdim sana ona yalan dedin onu ne yapcaz?

.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CHaRMaNDeR
    CHaRMaNDeR's avatar
    Erkek

kuran, biz bu kitapta hiçbirşeyi eksik bırakmadık (enam 38) diyor. herşyi bir ilme dayanarak açıkladık diyor. herşey ne demek? her ahlak kuralı mı demek? külli diyor orada oda eksiksiz herşey demek. ilim bilim kimya biyoloji ahlak hukuk

mesela yere ve göğe bakmazmısın 

deveye bakmaz mısın nasıl yaratılmış

gibi ifadeler var. demekki ilim ve bilime teşvik var kuranda

CHaRMaNDeR tarafından 26/Eyl/12 19:56 tarihinde düzenlenmiştir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CHaRMaNDeR
    CHaRMaNDeR's avatar
    Erkek
    The-ExTaCy bunu yazdı
    CHaRMaNDeR bunu yazdı

Az önce güvenilir hadis kaynağı linki verdim sana ona yalan dedin onu ne yapcaz?

bir hata varsa benim hatamdır çünkü okuduğum değil duyduğum şeyi ifade ettim. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    The-ExTaCy
    The-ExTaCy's avatar
    Erkek
    CHaRMaNDeR bunu yazdı

kuran, biz bu kitapta hiçbirşeyi eksik bırakmadık (enam 38) diyor. herşyi bir ilme dayanarak açıkladık diyor. herşey ne demek? her ahlak kuralı mı demek? külli diyor orada oda eksiksiz herşey demek. ilim bilim kimya biyoloji ahlak hukuk

gibi ifadeler var. demekki ilim ve bilime teşfik var kuranda

E hocam madem var göster görelim. Bana fosiller hakkında bilgi veren ayet göster dinazorları anlatan ayet göster.

Evrimi çürüttük demesi kolay. Madem öyle sizin inandığınız yaratılıştan bahsedelim.

Görelim ayetleri merakla bekliyorum belli mi olur belki bi çok kişi müslüman olur ha?

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CHaRMaNDeR
    CHaRMaNDeR's avatar
    Erkek
    The-ExTaCy bunu yazdı
    CHaRMaNDeR bunu yazdı

gibi ifadeler var. demekki ilim ve bilime teşfik var kuranda

E hocam madem var göster görelim. Bana fosiller hakkında bilgi veren ayet göster dinazorları anlatan ayet göster.

Evrimi çürüttük demesi kolay. Madem öyle sizin inandığınız yaratılıştan bahsedelim.

Görelim ayetleri merakla bekliyorum belli mi olur belki bi çok kişi müslüman olur ha?

müslüman olmak değil konu. hristiyan yada musevide olsa Allah'ı inkar etmemek. mesela bir hadiste diyorki, mehdi 1000 yıldan eski kemiklerle konuşacak. yani fosiller kullanılacak diyor Allah'ın tanınmasına sebep olması için. bu hadis çok açık. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CHaRMaNDeR
    CHaRMaNDeR's avatar
    Erkek

bakara 259'da da ölünce kemiklerin geride kalacağı ve ahirette onlarında birleştirileceği ifade ediliyor. ayrıca zamanın izafiyeti. 1 gün kaldı zannediyor fakat 100 yıl geçmiş. 

bu ayet aslında çok açık. soru basit, nasıl diriltme olur bir anda diyor. Allah'ta direk gösteriyor, öldürüyor. uyanınca 1 gün geçti sanıyor ama 100 yıl geçmiş. eşeğinin de (arapcasi merkeb) kemikleri kalmış. onlarıda direk bir anda birleştirip yaratıyor Allah. demekki kemiklerde Allah'ın varlığına ve birden yaratmasına bir işaret var. o yüzden de fosillerin asla ikinci plana atılmayacak bir derecede kesinliği vardır.

CHaRMaNDeR tarafından 26/Eyl/12 20:09 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    The-ExTaCy
    The-ExTaCy's avatar
    Erkek
    CHaRMaNDeR bunu yazdı

bakara 259'da da ölünce kemiklerin geride kalacağı ve ahirette onlarında birleştirileceği ifade ediliyor. ayrıca zamanın izafiyeti. 1 gün kaldı zannediyor fakat 100 yıl geçmiş. 

bu ayet aslında çok açık. soru basit, nasıl diriltme olur bir anda diyor. Allah'ta direk gösteriyor, öldürüyor. uyanınca 1 gün geçti sanıyor ama 100 yıl geçmiş. eşeğinin de (arapcasi merkeb) kemikleri kalmış. onlarıda direk bir anda birleştirip yaratıyor Allah. demekki kemiklerde Allah'ın varlığına ve birden yaratmasına bir işaret var. o yüzden de fosillerin asla ikinci plana atılmayacak bir derecede kesinliği vardır.

Yorumlama yapma lütfen hocam. Kuranda allahın sözleri yeterince net değil mi?

Hem madem konu müslüman olmak değil allaha inanmak neden o zaman müslümansın deist yade teist değilsin?

Ayrıca allahın kutsal kitapları gönderdiğini nerden biliyosun? Örneğin muhammed çok dahi bir adam olamaz mı?

.
Toplam Hit: 12393 Toplam Mesaj: 148