Türkiye Suriyeyi Vurdu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    The-ExTaCy
    The-ExTaCy's avatar
    Erkek

http://www.aa.com.tr/tr/haberler/87288--suriye-olayla-ilgili-sorusturma-baslatti

Suriye Enformasyon Bakanlığı, Akçakale'ye düşen top mermisi nedeniyle Türk halkına başsağlığı diledi ve olayla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı. 

The-ExTaCy tarafından 04/Eki/12 00:10 tarihinde düzenlenmiştir

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gozkopat
    gozkopat's avatar
    Erkek

savasa hayır suanda ermenıstana bıle savasa karsıyken surıyeye temekelli karsıyım

Kolera Açık Hava Üniversitesi Sexoloji Profesörüyüm : "Efenim manita seni seviyorum evlenelim ayakları yaparsa önce yüz mumluk ampüle yarım metre mesafeden bakın.Sonra gözlerinizi ampülden ayırıp manitanın gözlerinin içine dikin,eğer hala cıvırın gözlerini görüyorsanız onunla hemen evlenin..."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

Medya manipülasyonu bunlar, devamıda gelir. Siyaset ile olmayınca somut birşey denemek istediler, nasıl "zorundasınız" diye hergün çalışıyor, fatura ödüyorsanız aynı şekilde savaşa da girersiniz. Kimse inandıramaz beni yok top atışı olmuş yok 34 kişi ölmüş, goeben bresleu modern versiyonu, hatta bunun üstüne film tavsiyesi yapalım, wag the dog.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bensiz_aglama
    bensiz_aglama's avatar
    Erkek

savaş çıktımı biri çıktı dio biri çıkmadı dio hazırlanayım ben bari yarın öbürgün  başbakanın yanında savaşacaksın derler banada verirler gazı belki zehirli belki havalı  süpriz yumurta gibi birşey olsa gerek 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    gozkopat bunu yazdı

savasa hayır suanda ermenıstana bıle savasa karsıyken surıyeye temekelli karsıyım

ermenistanla savaşa giremezsin hoca adamların arkasında amerika var

bu arada birşey daha

artık kolay kolay hiç bir ülke

amerika ve israil ile savaşa giremez

adamların yeni bulduğu bir silah teknolojisi var akıllara zarar...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onparlak
    onparlak's avatar
    Erkek
    The-ExTaCy bunu yazdı
    onparlak bunu yazdı
    Smirnoff bunu yazdı

Abi suriye'nin götünü kollayan birileri var bence , yoksa suriye'nin eti ne budu ne lan ? ,

Nüfusu kaç ? , Valla erkekler olarak sıraya girip birer posta tohumlama yapsak onun içinde boğulup
    giderler adamlardaki göte bak bize saldırıyolar.

Hocam suriyenin askeri mühimmatını araştır istersen,tamam bizim ki kadar iyi değil ama hiç yokta değil,yani savaş durumudunda ciddi kayıplar vereceğimiz malum.(Nükleer silahlardan bahsetmiyorum bu arada).

Dış politikamız başlı başına yanlış,bizim ne işimiz var suriyeyle yesinler birbirini bizim sorunumuz bize yeter zaten.Fakat ne yazık ki istediğimiz gibi gelişmiyo olaylar,bu noktaya gelinmiş.Sınırlarımızın içine bombalar düşüyo,uçağımız düşüyo,şehitler veriyoruz.Tabii ki bir cevap verilmeli,sessiz kalınamaz böyle bi durum karşısında.Zaten sadece belli birlikler toplarla vurulmuş ki bu bizim hakkımız,savaş durumu da yok ortada.

Suriye şuan iç savaşta dostum bize bi sik olmaz gibime geliyo.

Hocam haklısın,iç savaş var orada,lakin bizde yokmu?Tamam orda ki kadar şiddetli değil ama pkk'yı unuttuk mu?Kürt sorunu bizim için sorun olmaktan mı çıktı?Zaten yeniliriz demiyorum muklat suratle kazanırız(şahsi görüşüm).Fakat suriyeye bugüne kadar destek veren dış kuvvetlerde var iran,rusya,çin bunların başında geliyor,pkk'da bölgeyi karıştırıcak.Ve kayıplar askeri,ekonomik ve sosyal olacaktır.Savaşa sadece ordusal bakmıyalım lütfen(Önceki posta belirtiğim gibi savaş durumu yok inşallah'ta olmaz).

Askeri güç bilgilerini vereyim,internetten bulduğum kadarıyla,tabii ki %100 doğru değildir.

Türkiye

Asker sayısı: 612.900
    Uçak sayısı: 1940
    Tank sayısı: 4300
    Yerdeki silah sistemi: 69.774
    Deniz araçları: 265
    Topçu sistemleri: 1838
    Denizaltı: 16
    Fırkateyn: 19
    Mayın avlama gemisi: 20
    Amfimik gemi: 5

Suriye ;

Asker sayısı: 304.000
    Uçak sayısı: 830
    Tank sayısı: 5300
    Yerdeki silah sistemi: 25.406
    Deniz araçları: 19
    Topçu sistemleri: 2.160
    Denizaltı: 0
    Fırkateyn: 2
    Mayın avlama gemisi: 4
    Amfimik gemi: 3

onparlak tarafından 04/Eki/12 00:22 tarihinde düzenlenmiştir

http://parelsoft.com/ || http://torrentdeposu.com/
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek
    karakutu bunu yazdı

şimdi beyler akçakalede kardeşini anasını bacısını  şehit vermeyenler  varsa onların savaşa hayır demelerini anlayabiliyorum, götlerinin üstünde rahatlar çünkü ne gereği var rahatları bozulsun. Eğer  şayet kasıtlı ve bilinçli br şekilde suriye  top attıysa  kusura bakmayın beyler bu savaş nedenidir.  lamı cimi yok

ya hocam suriye tarafından bi açıklama geldimi bilmiyorum ama senin dediğinde hiç mantıklık değil yani adamlar kasıtlı olarak attıysa tabikide savaş sebebi öyle bi durumda hala yok savaş çıkmasın falan filan diyenin taaaa bitarafına koyayım öyle şeymi olur adamın biri gelip sana yumruk atıcak kasıtlı ve sende yanlışlıkla vurdu herhalde diyip yoluna mı gidiceksin bunun gibi bişey atışın nereden geldiği ile ilgili bilgi yok zannedersem o yüzden fevri karar vermemek lazım suriye kasıtlı olarak atış yapsa devamını getirir komple saldırırdı ki saldırması için bi neden yok şu an ve dur şunlara bi top sallayalım sonra yanlışlıkla oldu deriz gibi olay yok ortada dediğim gibi adamlar iç savaşta zaten bide Türkiye'yle savaşa girmeye gözleri kesmez az mantıklı düşünün başka şeyler olabilir olayın içinde Türkiye bu işten en az zararla çıksın başka birşey istemeyin zaten durumumuz boktan bide savaşla uğraşmayalım

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karakutu
    karakutu's avatar
    Erkek
    Tnrsk bunu yazdı
    karakutu bunu yazdı

şimdi beyler akçakalede kardeşini anasını bacısını  şehit vermeyenler  varsa onların savaşa hayır demelerini anlayabiliyorum, götlerinin üstünde rahatlar çünkü ne gereği var rahatları bozulsun. Eğer  şayet kasıtlı ve bilinçli br şekilde suriye  top attıysa  kusura bakmayın beyler bu savaş nedenidir.  lamı cimi yok

ya hocam suriye tarafından bi açıklama geldimi bilmiyorum ama senin dediğinde hiç mantıklık değil yani adamlar kasıtlı olarak attıysa tabikide savaş sebebi öyle bi durumda hala yok savaş çıkmasın falan filan diyenin taaaa bitarafına koyayım öyle şeymi olur adamın biri gelip sana yumruk atıcak kasıtlı ve sende yanlışlıkla vurdu herhalde diyip yoluna mı gidiceksin bunun gibi bişey atışın nereden geldiği ile ilgili bilgi yok zannedersem o yüzden fevri karar vermemek lazım suriye kasıtlı olarak atış yapsa devamını getirir komple saldırırdı ki saldırması için bi neden yok şu an ve dur şunlara bi top sallayalım sonra yanlışlıkla oldu deriz gibi olay yok ortada dediğim gibi adamlar iç savaşta zaten bide Türkiye'yle savaşa girmeye gözleri kesmez az mantıklı düşünün başka şeyler olabilir olayın içinde Türkiye bu işten en az zararla çıksın başka birşey istemeyin zaten durumumuz boktan bide savaşla uğraşmayalım

Kastım eğer kasıt var ise ama  durduk yere  elbette  savaşa girilmez ve  oyuna gelinmez. 

karakutu tarafından 04/Eki/12 00:32 tarihinde düzenlenmiştir

Mevzu derin | Papikolas Planet
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutikula
    Kutikula's avatar
    Erkek

Suriye'yle savaşmak demek Rusya'yı İran'ı Çin'i karşına almak demek. Bu da enerji kıtlığı ticaret kıtlığı demek. Türkiye bütün komşularıyla ilişkilerini bozdu zaten. Yalnızlaştırıldık basitçesi.

insanın en önemli ayırt edici özelliklerinden biri iletişime açık bireyler olmasıdır.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    The-ExTaCy
    The-ExTaCy's avatar
    Erkek
    Kutikula bunu yazdı

Suriye'yle savaşmak demek Rusya'yı İran'ı Çin'i karşına almak demek. Bu da enerji kıtlığı ticaret kıtlığı demek. Türkiye bütün komşularıyla ilişkilerini bozdu zaten. Yalnızlaştırıldık basitçesi.

Dostum orası doğru ama biz de amerikanın ortadoğuya giriş kapısıyız amerika da kapının kapanmasını istemez.

Savaş çıkmaz suriyeyle sanmıyorum zaten.

.
Toplam Hit: 15862 Toplam Mesaj: 160