folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder 3D Yazıcılar Hakkında Öneri FDM - SLA

3D Yazıcılar Hakkında Öneri FDM - SLA

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek
    OCEANUS bunu yazdı

Ve ayrıca bu yazıcıyı alacağımız güvenilir bir şirket site söyler misiniz?

Hangi siteye baksam ürün yok hepsi ön sipariş.

5-15 subat teslim tarihli su an. yaninda filamentte hediye ediyor hatri sayilir bir oranda. 

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek
    Freak bunu yazdı
    OCEANUS bunu yazdı

5-15 subat teslim tarihli su an. yaninda filamentte hediye ediyor hatri sayilir bir oranda. 

Sitenin adını paylaşır mısın hocam benim dışımda ihtiyacı olan da alır. 
    Sitelerin bazıları şirket bile değil adam evden çalışıyor. 
    Bu gibi sitelerden uzak durmak lazım.

KNOWLEDGE IS POWER!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek
    OCEANUS bunu yazdı
    Freak bunu yazdı
    OCEANUS bunu yazdı

Sitenin adını paylaşır mısın hocam benim dışımda ihtiyacı olan da alır. 
    Sitelerin bazıları şirket bile değil adam evden çalışıyor. 
    Bu gibi sitelerden uzak durmak lazım.

metatechtr hocam kemal bey'in selami var derseniz yardimci olurlar :) 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek

@freak teşekkürler dostum

Firma yetkili satıcıymış sitesine bakmak aslında aklıma gelmişti ama Türkiye yoktur diye ön yargılı yaklaşmıştım 3 farklı yetkili satıcı varmış.

ilgilenen arkadaşlara duyurulur :)

https://bambulab.com/en-gb/dealer

KNOWLEDGE IS POWER!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek

meta ekstra olarak filament veriyor yaninda :) ayrica destek kismi memnun edici. alacak olan varsa toplu alalim belki indirm aliriz :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek

Yarin bir arayacam bakalim bambu A1 uzerinden gidecek olursak en ideal almam gereken flament hangisi arkadaslar?

Cok soru soruyorum kusura bakmayin :)

KNOWLEDGE IS POWER!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek

hocam bambu a1 ler su an sorunlu firma da bilgi verecektir muhtemelen. 

filament olaral uzy ve ccf oneririm. fiyat konusunda yardimci oluruz onda arkadasim bayisi

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgrer
    ozgrer's avatar
    Erkek

Farklı filamentler denedik bizde ara ara kalınlık sorunları olanlar çıktı. Sana tavsiyem ucuz filament alma. Biraz pahalı ama biz BASF marka PLA filament kullanıyoruz. Daha pürüzsüz yüzey çıkartır diye söyledi satıcı fakat diğerleriyle karşılaştırma fırsatım olmadı.

Koşarsın, aşarsın, coşarsın Anadol'um benim.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek

A1 model yazıcılar için firma bugün açıklama yapmış arkadaşlar cihazları geri çağırıyorlar.

Cihaz alalım dedik ürün arızalı çıktı iyi mi :)

Bu modelin tekrar ne zaman piyasaya çıkacağı da belirsiz.

https://blog.bambulab.com/a1-recall-update/

Bu, A1 Heatbed Cable Callback'te duyurulan geri çağırmaya ilişkin bir güncellemedir.

Bu konudaki sabırlarından dolayı herkese teşekkür ederek başlamak istiyorum. Bu durumu hızlı bir şekilde güncelleyemediğimiz için özür dileriz, ancak bu sorun hakkında daha fazla bilgi edinmek ve yapılması gerekenler hakkında doğru bilgileri paylaştığımızdan emin olmak için hâlâ 24 saat çalışıyoruz.

Yeni Bulgular
    Bu blog yazısını yayınladığımız sırada, satılan tüm A1 yazıcıların %0,1'inden daha azının, bize bildirilen hasardan dolayı ısı yatağı kablosuyla ilgili elektriksel arıza sorunu yaşadığını tespit ettik.

Bu yazıcılarda kablo konnektörüne yakın bölgenin dış etkenlerden ve işçilikten kaynaklanan hasarlarla ilgili sorunlar sergilendi ve bunlardan birkaçının nedeninin belirlenmesi için halen araştırılıyor.

Kurulum sırasında yazıcının ısıtma yatağı kablo konektörünün üzerine yerleştirildiği ve kablolarda ciddi strese neden olduğu durumlar vardır. Diğer durumlarda, bildirilen sorunun kaynağı farklı faktörlerle ilgili olabilir ve biz hâlâ etkilenen yazıcıların, sorunun ayrıntılı bir incelemesi için mühendislik ekibimize geri dönmesini bekliyoruz.

Arızalı yazıcıların sayısı çok az olsa da müşterilerimizin güvenliğini çok ciddiye alıyoruz ve ısı yatağı kablosu sorununa tam olarak neyin sebep olduğu hakkında daha fazla bilgi edinene kadar herkesin kendi güvenliği için yazıcıyı kullanmayı bırakmasını öneriyoruz.

Şu anda, sorunun nedenini %100 güvenle belirleyemiyoruz ve daha fazla bilgi elde edilene kadar herkesin yazıcıyı kullanmayı bırakmasını öneren güvenli seçeneği seçmeyi tercih ediyoruz.

Yorgunluğun neden olduğu arızalar karmaşıktır ve iyice anlaşılabilmesi için kapsamlı testler ve zaman gerekir; Müşterilerimizin mutlak güvenliğini hedefliyoruz ve aceleyle bir sonuca varmak istemiyoruz.

KNOWLEDGE IS POWER!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek
    OCEANUS bunu yazdı

A1 model yazıcılar için firma bugün açıklama yapmış arkadaşlar cihazları geri çağırıyorlar.

Cihaz alalım dedik ürün arızalı çıktı iyi mi :)

Bu modelin tekrar ne zaman piyasaya çıkacağı da belirsiz.

https://blog.bambulab.com/a1-recall-update/

Bu, A1 Heatbed Cable Callback'te duyurulan geri çağırmaya ilişkin bir güncellemedir.

Bu konudaki sabırlarından dolayı herkese teşekkür ederek başlamak istiyorum. Bu durumu hızlı bir şekilde güncelleyemediğimiz için özür dileriz, ancak bu sorun hakkında daha fazla bilgi edinmek ve yapılması gerekenler hakkında doğru bilgileri paylaştığımızdan emin olmak için hâlâ 24 saat çalışıyoruz.

Yeni Bulgular
    Bu blog yazısını yayınladığımız sırada, satılan tüm A1 yazıcıların %0,1'inden daha azının, bize bildirilen hasardan dolayı ısı yatağı kablosuyla ilgili elektriksel arıza sorunu yaşadığını tespit ettik.

Bu yazıcılarda kablo konnektörüne yakın bölgenin dış etkenlerden ve işçilikten kaynaklanan hasarlarla ilgili sorunlar sergilendi ve bunlardan birkaçının nedeninin belirlenmesi için halen araştırılıyor.

Kurulum sırasında yazıcının ısıtma yatağı kablo konektörünün üzerine yerleştirildiği ve kablolarda ciddi strese neden olduğu durumlar vardır. Diğer durumlarda, bildirilen sorunun kaynağı farklı faktörlerle ilgili olabilir ve biz hâlâ etkilenen yazıcıların, sorunun ayrıntılı bir incelemesi için mühendislik ekibimize geri dönmesini bekliyoruz.

Arızalı yazıcıların sayısı çok az olsa da müşterilerimizin güvenliğini çok ciddiye alıyoruz ve ısı yatağı kablosu sorununa tam olarak neyin sebep olduğu hakkında daha fazla bilgi edinene kadar herkesin kendi güvenliği için yazıcıyı kullanmayı bırakmasını öneriyoruz.

Şu anda, sorunun nedenini %100 güvenle belirleyemiyoruz ve daha fazla bilgi elde edilene kadar herkesin yazıcıyı kullanmayı bırakmasını öneren güvenli seçeneği seçmeyi tercih ediyoruz.

Yorgunluğun neden olduğu arızalar karmaşıktır ve iyice anlaşılabilmesi için kapsamlı testler ve zaman gerekir; Müşterilerimizin mutlak güvenliğini hedefliyoruz ve aceleyle bir sonuca varmak istemiyoruz.

e ben sana soyledim :)

abi butce sıkıntısı cekiyorsan p1s alabilirsin ya da p1p. 

Toplam Hit: 8043 Toplam Mesaj: 105
yazıcı 3d yazıcı fdm sla