Akıllı Priz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek

Arkadaşlar herkese merhaba. Ben Elektrik Elektronik Mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim bulunduğum şehirdeki Teknoloji Transfer Ofisinde kendi ekibimle birlikte proje geliştirmeye çalışıyoruz ve şuanda fikir doğrulama aşamasındayız. Sizlerden bir konuda yardım rica edecektim. Günlük hayatta kullanmış olduğumuz prizlerimizde ne gibi problemler yaşıyorsunuz yada ne gibi yeniliklerin olmasını isterdiniz? Bu konuda düşüncelerinizi benimle paylaşırmısınız? Şimdiden teşekkürler ...

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek

sokarken zorlanabiliyorum. lap diye yapışsa mesela?

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek

Düşüncenizi paylaştığınız için öncelikle teşekkür ederim. Sorununuzu projeme uygulamaya çalışacağım :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yucel
    Yucel's avatar
    Erkek

Priz'e Wi-fi,bluetooth üzerinden ulaşılarak hem sunucu bazlı bir kontrol hem de telefon bazlı bir kontrol yapılması uygun olabilir. Priz'in duvara sabitlenmesi yerine köşelerinden tutup çıkararak bir uzatma kablosu niyetliyle de kullanılması hoş olur açıkcası. Üzerine küçük bir ekran koyarak, bu ekran 128x64 boyutlarında bir OLED olabilir, günlük o prizdeki elektrik tüketimini vb. gösterebilir.

less than one, more than zero.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek

Projemiz aslında tam anlamıyla sizinde düşünceleriniz gibi fakat biz bunu Teknopark yönetimine sunduğumuz zaman bize halkın yaşadığı problemi bulun, projenizdeki özellikler gerçekten ihtiyaç mı yoksa lüks mü diye bize şimdilik olumsuz yaklaştılar bende o yüzden sizlerin fikrini almak istedim. Düşüncenizi paylaştığınız için sizede teşekkür ederiz ;)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NuLL29
    NuLL29's avatar
    Erkek

hocam çocuk ulaşmasın diye koruma takıyoruz. buna çözüm bulursanız güzel olur

sigorta kaçak akım rolesi vs. 

.::::Tesadüfen Doğdum Mecburen Yaşıyorum Zorudan Ölücem:::...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hocam adaptörler deli elektrik yiyor boş bile olsa çözüm bulamazmısınız prizle belki korursunuz elektrik vermez adaptöre misal

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek
    NuLL29 bunu yazdı

hocam çocuk ulaşmasın diye koruma takıyoruz. buna çözüm bulursanız güzel olur

sigorta kaçak akım rolesi vs. 

Prizlerimizin görselliğini bozmadan yaylı bir sistem ile yabancı maddelere karşı güvenlik amacıyla belirttiğiniz şekilde bir yenilik eklemeyi düşünüyoruz :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek
    RimPalace bunu yazdı

hocam adaptörler deli elektrik yiyor boş bile olsa çözüm bulamazmısınız prizle belki korursunuz elektrik vermez adaptöre misal

Tam olarak sizin belirttiğiniz gibi değil ama internet üzerinden prizlerin enerjisini açıp kapatmayı hangi prizin ne kadar elektrik tükettiğini vb. projemize eklemeyi düşünüyoruz. Bu sizin için bir çözüm olabilir mi? Mesela evde değilsiniz seyahate çıktınız prizde unutmuş olduğunuz herhangi bir elektronik cihazını internet üzerinden kapatmak sizin için önemli midir?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

evet

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek
    RimPalace bunu yazdı

evet

Tamamdır teşekkürler :)

Toplam Hit: 11694 Toplam Mesaj: 106
arduino arduino akıllı smart akıllı priz priz plug smartplug