Akıllı Priz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek
    taekwondo bunu yazdı

Duvarla bir duz olucak, takcikar genislemicek,üstünde düğme olucak,bazı fişleri takınca ateş çıkıyor cikmicak,su geçirmeyecek çünkü artik duvarlar yıkanabilir boya ile boyaniyor, çocuklar icine bide soksa dahi çocuğu carprirmayacak ona gore priz ona gore fiş olucak tıpkı kapı anahtarı gibi, diğer USB telefon şarj işi yaş telefon sektörü napacak her parayı siz kazanacaksınız:) simdilik bukadar

Peki fikriniz için çok teşekkürler :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek
    kaygusuz bunu yazdı

usb çıkışı olsun

Projemizde var. Fikir için teşekkürler :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek
    Fie bunu yazdı

Halkın yaşadığı problem demişsin ütopik olmasada bilim kurgu hayaliyle ilerlemişsin. Abi halkım ben halk yediiği domatesin ucuzunu bulmaya çalışan halk ne tekno Zekiye prizi..

-çocuk prize pandik atamasin klozet kapağı gibi çift pencere menteşeli kapak tak

-mutfak tezgahının altına priz koymuş çakal elim ulaşmıyor deliği tutturamıyoruz mıknatıs koy yapıyı değiş görmeden geçiriyim

-takıyom benden önce geri geliyo her fişi tutup bırakmayan çıkmayan fişin ucunu tutan birşey yap

-kanepeye oturuyom kablo yetmiyor ayakta konuşuyorum araç şarjı gibi çekince göbekten çıkıp uzayan bırakınca toplanan yap

-bu prizler hep emanet diyen emekli dedemede çare ol sabitlemesini değişik yap

-illede tacım illede tahtım dersende tak yavrum tak usbli uzaktan kontrollü şifreli Ekranlı priz yap Türkiye la bura iki üç takıntılı antika dışımda kim o kadar lüks priz la priz halk la halk mahmut abi diyom Şaziye teyze diyom sen hala şekil şükül priz diyon şef ;)

Fikrin ve söylediklerin çok iyi ama biraz ileriye gitmek lazım be abi :) BU hemen yapışma olayını eklemeye çalışıcam :) Çok teşekkürler bu arada

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

İngiltere'de prizlere zaten çocuklar birşey sokamıyor. Ortadaki topraklama tırnağı içeri basılmadan gözenekler açılmıyor.

Bknz.

Abi gösterdiğin ilgi ve verdiğin bilgi için çok sağol bu çok iyiymiş :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek
    ozgunlu bunu yazdı

Fatura 30 lira olunca, hicbir priz calismasin ♡

Eyvallah kardeşim iyi hoşta onun kotası çok çabuk dolar sonra elektriksiz naparız :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek
    RotKerim bunu yazdı

http://www.worldstandards.eu/electricity/plugs-and-sockets/

diğer tiplerle bizimkilerin ne farkı var? mesela amerikadan telefon aldık, bizim hatta amerika prizi bağlasak şarj edebilir miyiz? yani merak ettiğim ülkece diğer tip deki prize geçmek istesek tüm ülkenin tesisatı yeniden mi kurulması gerekir?

Çok bilgi sahibi olmamakla birlikte şahsi fikrim şu yönde. Prizlerin girişlerinin değişmesi lazım, üretilen elektronik cihazların erkek soketlerinin uçlarının değişmesi lazım bide bu arada bazı ülkelerde kullanılan voltaj değeri 110-120 V arasında değişirken ülkemizde 220V civarlarında değişmektedir. Önem arz eder mi bilmiyorum ama durum böyle. Fikriniz için çok teşekkür ederim :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek
    angels_demos bunu yazdı

banggood üzerinde bir kaç model var. xiaomi, blitzwolf vs. bakabilirsin.

hepsinde uzaktan erişim var. telefondan prizi devre dışı bırakabiliyorsun.

Bİlgilendirdiğiniz için teşekkürler :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    taekwondo
    taekwondo's avatar
    Erkek
    rsnalp bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

İngiltere'de prizlere zaten çocuklar birşey sokamıyor. Ortadaki topraklama tırnağı içeri basılmadan gözenekler açılmıyor.

Bknz.

Abi gösterdiğin ilgi ve verdiğin bilgi için çok sağol bu çok iyiymiş :)

Bu tam benim ve halkın istediği priz , tavsiyemde prize gore fiş anahtar gibi demiştim bunu yazarken herkes sana gore fismi üretecek diyordum bu mantıklı topraklama kısmı bizimkilerde yan onlar sağ sola tam değmeden içine ne sokarsan sok elektrik vermesin oldu bitti diğer mevzular tefarruat kaçar sadece duvara 3 priz yerine bi prizin içinde TV kablusu ve net kablo girişleri olsa kafi aksi takdirde duvarda TV için bitane net için bitane elektrik için bitane oluyor 

Belamı bulmusum bulduqum kadar..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vardamir
    vardamir's avatar
    Erkek

Bizim millet prizden teknoloji beklemez hacı. O yüzden ekranlı olsun şöyle olsun böyle olsun diye hiç kafa yorma.

Benim tavsiyelerim;

1-Oncelikle prizi duvara monte edebilecek ustayı düşünmek lazım. Prizlerin arkasında dişler var, onu tuğlaya tutturuyolar,o çıkıyor tutmuyor fln. Önce bu kısımla ilgilen bence

2-1 saat evi makine ile sildikten sonra eğilip o fişi eğilip çıkarmaya ben üşeniyorum. Böyle ayağımla dokunup fişi oradan attıracak bişey olsa memnun olurum ama çocuklar için sıkıntı olabilir mi bilemem.

3-Gece uyurken telefonu şarza takıcam ama prizi bulmak için önce elimi sokuyorum oraya. Böyle sensör olsa da elimi yaklaştırınca yansa etrafı yuvarlak fln bende görsem iyi olur

4- Masanın altında ve zor ulaşabilen yerde fişin uçlarını oradaki iki deliğe denk getiremiyorum. Şeffaf olsa daha rahat görürüm mesela

5-Diyelimki uzatma kablosu taktık, ondan sonra o priz işe yaramıyor. Neden yaramasın arkadaş. O piriz de 3 lü olsa mesela, normalde gömülü olsa ben tıklatsam ileri doğru çekilse ve 3 lü olsa bi anda? bak bu iyi fikir lan. duvara gömülü 3 lü priz. istersem 3 lü istersem standart 1 li. 

Bu son madde için patent benim ona göre. Buradan söyliyimde sonra maraz çıkmasın :)

Umarım yararlı olmuştur. Başarılar :)

glossiness effect
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CnkGn
    CnkGn's avatar
    Erkek

Aslında inovasyonun kendisi priz denen zımbırtıyı ortadan kaldırmak :)

Teknik konulara değinmeden sadece hayal gücümü kullanarak şöyle şeyler geliyor aklıma. Duvarın içerisinde plaka gibi birşey olsa ve cihazlar istendiği yerde elektrik ihtiyacını sadece duvara yapıştırarak karşılasa fena olmaz aslında. Cihazlarında bağlantı olarak kablo ucu standardı olsa düz bir şekilde.  Beni en çok ayar eden prizin sabit biyerde olması, belkide bu yüzden böyle bir ihtiyacın olduğunu düşünüyorum. Bunu biraz daha akıllı hale holy'nin de dediği gibi şöyle getirebilirsin, her cihaz duvar ile bağlantı sağladığında networke dahil olsun ve ne var ne yok bunun yönetimini ister akıllı telefonlardan ister web site üzerinden kontrolünü sağlayabileyim.

Ek olarak, umarım sakarya teknoloji transfer ofisine bir proje geliştirmiyorsundur. Acizane tavsiyem gerçekten ortaya bir ürün çıkarmak istiyorsan sadece bu tarz tto'lara bağlı kalmayın. Mentörlerinizi kendiniz bulun. Yatırımcı arayın. Gerçekten kendinize güvenin. Umarım birşeyler yaparsınız. Kolay gele :)

yo yo yo 1-4-8-3 to the 3 to the 6 to the 9 representing the abq. what up biaatch! leave at the tone...
Toplam Hit: 11935 Toplam Mesaj: 106
arduino arduino akıllı smart akıllı priz priz plug smartplug