Akıllı Priz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

usb çıkışı olsun

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fie
    Fie's avatar
    Erkek

Halkın yaşadığı problem demişsin ütopik olmasada bilim kurgu hayaliyle ilerlemişsin. Abi halkım ben halk yediiği domatesin ucuzunu bulmaya çalışan halk ne tekno Zekiye prizi..

-çocuk prize pandik atamasin klozet kapağı gibi çift pencere menteşeli kapak tak

-mutfak tezgahının altına priz koymuş çakal elim ulaşmıyor deliği tutturamıyoruz mıknatıs koy yapıyı değiş görmeden geçiriyim

-takıyom benden önce geri geliyo her fişi tutup bırakmayan çıkmayan fişin ucunu tutan birşey yap

-kanepeye oturuyom kablo yetmiyor ayakta konuşuyorum araç şarjı gibi çekince göbekten çıkıp uzayan bırakınca toplanan yap

-bu prizler hep emanet diyen emekli dedemede çare ol sabitlemesini değişik yap

-illede tacım illede tahtım dersende tak yavrum tak usbli uzaktan kontrollü şifreli Ekranlı priz yap Türkiye la bura iki üç takıntılı antika dışımda kim o kadar lüks priz la priz halk la halk mahmut abi diyom Şaziye teyze diyom sen hala şekil şükül priz diyon şef ;)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Fatura 30 lira olunca, hicbir priz calismasin ♡

ozgunlu tarafından 20/May/16 00:22 tarihinde düzenlenmiştir

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

İngiltere'de prizlere zaten çocuklar birşey sokamıyor. Ortadaki topraklama tırnağı içeri basılmadan gözenekler açılmıyor.

Bknz.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RotKerim
    RotKerim's avatar
    Erkek

http://www.worldstandards.eu/electricity/plugs-and-sockets/

diğer tiplerle bizimkilerin ne farkı var? mesela amerikadan telefon aldık, bizim hatta amerika prizi bağlasak şarj edebilir miyiz? yani merak ettiğim ülkece diğer tip deki prize geçmek istesek tüm ülkenin tesisatı yeniden mi kurulması gerekir?

Fuck Mobb Deep Fuck Biggie Fuck Bad Boy as a staff record label and as a mother fuckin crew. En büyük hayalimi sordu geçenlerde birisi Midtown metrosundan inip Broadwayde bir kaç tur attıktan sonra Union Square Park karşındaki Starbucksda bir kahve içmek.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek

banggood üzerinde bir kaç model var. xiaomi, blitzwolf vs. bakabilirsin.

hepsinde uzaktan erişim var. telefondan prizi devre dışı bırakabiliyorsun.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek
    Esquire bunu yazdı

prizlere voltaj regulatörü takılabilir ve bana göre standart olmalıdır.

Değerlendireceğim, fikriniz için teşekkür ederim :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Bi zamanlar video, RGB kablosu üzerinden verilirdi. Sonra HDMI çıktı, HDMI hem video hem ses veriyor, Sonra HDMI nin yeni standartları çıktı HDMI artık üzerinde data hattı da taşıyabiliyor.

Ben prizlerin de bu özelliğe ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Prizler data hattı taşımalı. Ben bilgisayarımı fişe taktığım anda networke dahil olmalı ya da buzdolabımı fişe taktığım anda networkun bir parçası olmalı.

Burada birkaç teknik sıkıntı olduğu için bugüne kadar yapılmamış olabilir. Şehir Elektriğinin yanında Data hattı taşımak pek güvenli değil, hem dataya parazit yapabilir hemde kablonun ezilmesinde data girişinden yüksek voltaj çakabilir.

Bunun da çözümü datayı bakır kablo değil fiber ile taşımak. Bunu aynı zamanda prizlere ek bir pin eklemeden geriye uyumlu şekilde ekleyebilirsiniz. (prizin ortasından optik data transferi yaparak)

Burada zor olan standardı oturtmak tabi bu kabloyu yapmak değil

Çok güzel bir fikir vermişssiniz teşekkür ederim ama cevabını da siz vermişssiniz önemli olan bunu standart hale getirebilmek Ülkemizde olur mu bilemedim. Ama fikriniz için çok teşekkür ederim :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek
    C10H15N bunu yazdı

Standartlarını değiştirebilirsiniz mesela 110 Volt kullanılan prizler dalgalanmalara karşı daha güvenli olduğunu duymuştum

Prizlere gelen voltajı düşürmek yerine akım koruma desteği getireceğiz ve bahsettiğiniz dalgalanmalar olmayacak bu sayede de prize bağlı elektronik cihazlar zarar görmeyecek. Fikriniz için teşekkürler :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

Bugün media marktta rastladım :(

http://www.tp-link.com/en/products/details/cat-5258_HS110.html

Böyle bir ürünü hiç görmemiştim keşke de görmeseydim :) bilgilendirdiğiniz için teşekkürler :)

Toplam Hit: 11798 Toplam Mesaj: 106
arduino arduino akıllı smart akıllı priz priz plug smartplug