Akıllı Priz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek
    yunusdogan bunu yazdı

usb girişi olsa.... diyelimki telefonum 5v 2a ile şarj oluyor bunu oraya ayarlayıp o değerler ile şarj etmek istiyorum başka bir cep telefonum var o da 9v 1a ile şarj oluyor ayarları ona göre yapıp öyle şarj olmasını istiyorum.. bu husus uzatma kablolarındaki 3 lü 5li olanlarada olsa güzel olabilir aa güzel fikir diyip hayvanoğluhayvan değerinde bir ücretle satılmazsa seve seve alırım

Bizim amacımız genel olarak kullanılan standart şarj adaptörü özelliklerine sahip bir usb giriş eklemekti. Mesela 5v ve 1.30 A civarında çıkış veren bir usb ekleyip kullanıcıların işini kolaylaştırmayı düşünüyoruz işin bahsettiğiniz boyutunu hiç düşünmemiştik doğrusu :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    rsnalp bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

Bu tarz araştırmalar için şöyle bir izlemenizi öneriyorum.

1- Amazon.com

2- Ebay.com

3- Youtube

4- Google(ingilizce,almanca,çince aramalar)

5- Sciencedirect'ten makaleler. Bilim adamlarının yaptığı araştırmaya göre diyebilmek için.

Bu basamakları atlarken oha lan süper fikir diye bulduğum şeylerin 3-5 sene önce yapıldığına çok şahit oldum.

Bknz.  http://www.amazon.com/Easy-Home-Bluetooth-Digital-Android/dp/B019NNCWQY/ref=sr_1_1?s=hpc&ie=UTF8&qid=1463601047&sr=1-1-spons&keywords=smart+scale&psc=1

Söylediklerinize kesinlikle katılıyorum ve benim projem bir ilk değil yurtdışında benzer örnekleri var fakat Ülkemizde olmayan bir ürün amacım Ülkemiz adına da teknoloji alanında çok ufakta olsa bişeyler katabilmek. Bu arada kickstarter.com, indiegogo.com gibi yurtdışında projelerini bu sitelere koyup fon desteği alan birçok kullanıcı var. Gerçekten çok güzel projeler yer alıyor. Sizde ilgileniyorsanız çok verimli olduğunu düşünüyorum :)

Ülkemizde peki bunu yapabilecek misin? Onu da araştırmanı öneriyorum. Bunun için iyi bir fizibilite yapman lazım.

Mesela ürünleri plastik enjeksyon kalıbına uygun çizeceksin, kaç parçalı olacak, kaç tonluk bir enjeksiyonda basılacak, kalıp ömrü ne kadar olacak, renk kodları ne olacak, boya dozajlama isteyecek mi, minimum sipariş miktarı ne olacak, montajı nerede yapılacak, montaj hızı ne olacak,

biraz dallı budaklı bir iş son kullanıcıya "ürün" yapmak. Daha önce büyük birkaç firmaya montaj makinesi yapmıştım. Sadece montaj makinesi 6 basamaklı euro idi.

Adet işin içine girince işler değişiyor. Mesela linkte verdiğim baskülü o paraya imal etmek bile mucize. Adet olunca kurtarıyor.

Amerika'yı tekrar keşfetmenin alemi yok, memlekete katkım olsun diyorsanız "teknolojik" iş yapın. Bahsettiğin işin teknolojiyle uzaktan yakından alakası yok onun için şey ettim.

Bol şans.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

bond çantalardaki şifre mekanizmasını düşün bunu prize adapte edersen sorun çözülür. şifre doğru ise mekanik olarak akım geçecek, değilse geçmeyecek. al sana dehşetli bir fikir.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Şöyle birşey teknolojik olabilir.

Mesela hiç delik olmayacak prizin üzerinde, erkeğin üzerinde de pinler olmayacak.

Mıknatısla üzerine yapıştıracaksınız, elektrik kablosuz iletilecek.

5kw kadar limiti olacak, enerji kaybı %2-3 civarı olacak.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

bond çantalardaki şifre mekanizmasını düşün bunu prize adapte edersen sorun çözülür. şifre doğru ise mekanik olarak akım geçecek, değilse geçmeyecek. al sana dehşetli bir fikir.

Düşünceniz için teşekkürler ..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Şöyle birşey teknolojik olabilir.

Mesela hiç delik olmayacak prizin üzerinde, erkeğin üzerinde de pinler olmayacak.

Mıknatısla üzerine yapıştıracaksınız, elektrik kablosuz iletilecek.

5kw kadar limiti olacak, enerji kaybı %2-3 civarı olacak.

İnternet üzerinde prize komut verebildiğimiz için, hangi cihaz ne kadar elektrik harcıyor bunları görebildiğimiz için teknolojik demiştim açıkcası çok devasa bir projeden bahsetmiyorum ama ülkemizde olmayan birşey bana mantıklı geldi sizlerinde düşüncelerinden fikirlerinden faydalanmak istedim. Fikriniz için teşekkürler

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek
    rsnalp bunu yazdı
    deja-vu bunu yazdı

http://www.belkin.com/us/p/P-F7C027/

bakın buna da bakın fikir alın. Çok dahice bir bukuş bence 

İlginiz için teşekkür ederim, inceleyeceğim :)

hacı link yanlış olmuş bu yavrucak olacaktı :)

linkin içine başka link gizlemişim yanlışlıkla çok ilginç :D

Almanya Fatihi
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek
    deja-vu bunu yazdı
    rsnalp bunu yazdı
    deja-vu bunu yazdı

bakın buna da bakın fikir alın. Çok dahice bir bukuş bence 

İlginiz için teşekkür ederim, inceleyeceğim :)

hacı link yanlış olmuş bu yavrucak olacaktı :)

linkin içine başka link gizlemişim yanlışlıkla çok ilginç :D

Bu bizim projenin nerdeyse aynısı bizden mi çaldılar acaba :) İlginiz için tekrardan teşekkürler bu arada cidden çok güzel bir ürün yapmışlar ilham almak lazım 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Kendinden çoğaltmalı olabilir. Mesela bir zımbırtısı olacak böyle duvara gömmeli ama bu normalde tekli ama ihtiyaç hâlinde çekcez bunu ve sağdan soldan 2 tane daha çıkacak ve olursa üstten de. Yani benim yaşadığım sorunlar arasında uzatma kablo bulmak oluyor, tek priz yetmiyor. :D

Onun dışında kullanıma bağlı olarak duvar ile olan bağlantısı zayıflayabiliyor. Başka da problemim yok, prizlerimle mutluyum. :)

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

Hocam var mi boyler bir sistem bilmiyorum hicde merak edip arastirmadim ama aklima gelen soyle birsey

Internet uzerinden demissin bunu bir sistemde toplayip şanteller misali bir kontrol paneli olsa cocuklarin ulasamayacagi bir yerde bu sekil elektrigi istedigimiz zaman kesip istedigimiz zaman versek sadece internet diye dusunmeden

Ek olarak nasil tasinabilir sarj aleti varsa aynisi prize neden yapilmasin bir ihtiyacmidir bir oranda

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
Toplam Hit: 11799 Toplam Mesaj: 106
arduino arduino akıllı smart akıllı priz priz plug smartplug