Akıllı Priz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

http://www.belkin.com/us/p/P-F7C027/

bakın buna da bakın fikir alın. Çok dahice bir bukuş bence 

Almanya Fatihi
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Prizlere sabitleme güzel olur yani böyle mesela bazı prizler kalın lap diye oturuyor ama bazı prizler ince lap diye oturmuyor temassızlık vs oluyor buna uygun çözüm :D 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek
    deja-vu bunu yazdı

http://www.belkin.com/us/p/P-F7C027/

bakın buna da bakın fikir alın. Çok dahice bir bukuş bence 

İlginiz için teşekkür ederim, inceleyeceğim :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek
    0x656e bunu yazdı

Prizlere sabitleme güzel olur yani böyle mesela bazı prizler kalın lap diye oturuyor ama bazı prizler ince lap diye oturmuyor temassızlık vs oluyor buna uygun çözüm :D 

Nasıl bir yöntemle bu sorun giderilir bilmiyorum ama araştırıp uygulamaya çalışırım, hiç aklıma gelmedi ama benimde karşılaştığım bir problem :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Bu tarz araştırmalar için şöyle bir izlemenizi öneriyorum.

1- Amazon.com

2- Ebay.com

3- Youtube

4- Google(ingilizce,almanca,çince aramalar)

5- Sciencedirect'ten makaleler. Bilim adamlarının yaptığı araştırmaya göre diyebilmek için.

Bu basamakları atlarken oha lan süper fikir diye bulduğum şeylerin 3-5 sene önce yapıldığına çok şahit oldum.

Bknz.  http://www.amazon.com/Easy-Home-Bluetooth-Digital-Android/dp/B019NNCWQY/ref=sr_1_1?s=hpc&ie=UTF8&qid=1463601047&sr=1-1-spons&keywords=smart+scale&psc=1

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bykamu
    bykamu's avatar
    Erkek
    rsnalp bunu yazdı
    Lightsaber bunu yazdı

hocam iyi güzel, tüm özellikler için evet onu da yapacağız demişsin de sonra telefon fiyatında prizi hangi müteahhit binaya takar :D

Şöyle açıklayım biz müteahhit'lere değil direk kullanıcılara satmayı düşünüyoruz tak çalıştır şeklinde olacak ürünümüz maliyetlerde normal prizlere göre biraz pahalı olacak elbette ama kesinlikle bir telefon fiyatı kadar olmayacak emin olabilirsiniz :)

Hocam ilk hedef pazarınız B2B olmalı bence de daha sonra B2C daha mantıklı geliyor :) Ahali aaa akıllı priz çıkmış şuna xxx küsür tl vereyimde alayım tarzı düşünmez ki bozulmadan priz bile değişmiyor genelde. Güzel proje başarılar bu arada :) Benim fikrimse kablosuz elektrik akımı sağlaması. Tam anlamıyla kablosuz değil tabi ki. Odanını belirli noktalarına prizden çıkan bantlar çekilir elektriği ileten. Bu bantlar usb adaptörü gibi birşeyle etkileşime geçince elektrik akımını iletmeye falan başlar. Gereksiz üçlülerden falan kurtuluruz böylece :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

usb girişi olsa.... diyelimki telefonum 5v 2a ile şarj oluyor bunu oraya ayarlayıp o değerler ile şarj etmek istiyorum başka bir cep telefonum var o da 9v 1a ile şarj oluyor ayarları ona göre yapıp öyle şarj olmasını istiyorum.. bu husus uzatma kablolarındaki 3 lü 5li olanlarada olsa güzel olabilir aa güzel fikir diyip hayvanoğluhayvan değerinde bir ücretle satılmazsa seve seve alırım

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Bu tarz araştırmalar için şöyle bir izlemenizi öneriyorum.

1- Amazon.com

2- Ebay.com

3- Youtube

4- Google(ingilizce,almanca,çince aramalar)

5- Sciencedirect'ten makaleler. Bilim adamlarının yaptığı araştırmaya göre diyebilmek için.

Bu basamakları atlarken oha lan süper fikir diye bulduğum şeylerin 3-5 sene önce yapıldığına çok şahit oldum.

Bknz.  http://www.amazon.com/Easy-Home-Bluetooth-Digital-Android/dp/B019NNCWQY/ref=sr_1_1?s=hpc&ie=UTF8&qid=1463601047&sr=1-1-spons&keywords=smart+scale&psc=1

Söylediklerinize kesinlikle katılıyorum ve benim projem bir ilk değil yurtdışında benzer örnekleri var fakat Ülkemizde olmayan bir ürün amacım Ülkemiz adına da teknoloji alanında çok ufakta olsa bişeyler katabilmek. Bu arada kickstarter.com, indiegogo.com gibi yurtdışında projelerini bu sitelere koyup fon desteği alan birçok kullanıcı var. Gerçekten çok güzel projeler yer alıyor. Sizde ilgileniyorsanız çok verimli olduğunu düşünüyorum :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    matr0x
    matr0x's avatar
    Erkek
    mRBerkay bunu yazdı

sokarken zorlanabiliyorum. lap diye yapışsa mesela?

Mac laptoplarin sarj girisi gibi miknatisli olsun istiyorsun yani.

Tanrının bana baş edemeyeceğim bir şey vermeyeceğini biliyorum. Sadece keşke bana bu kadar güvenmeseydi diyorum...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek
    bykamu bunu yazdı
    rsnalp bunu yazdı
    Lightsaber bunu yazdı

hocam iyi güzel, tüm özellikler için evet onu da yapacağız demişsin de sonra telefon fiyatında prizi hangi müteahhit binaya takar :D

Şöyle açıklayım biz müteahhit'lere değil direk kullanıcılara satmayı düşünüyoruz tak çalıştır şeklinde olacak ürünümüz maliyetlerde normal prizlere göre biraz pahalı olacak elbette ama kesinlikle bir telefon fiyatı kadar olmayacak emin olabilirsiniz :)

Hocam ilk hedef pazarınız B2B olmalı bence de daha sonra B2C daha mantıklı geliyor :) Ahali aaa akıllı priz çıkmış şuna xxx küsür tl vereyimde alayım tarzı düşünmez ki bozulmadan priz bile değişmiyor genelde. Güzel proje başarılar bu arada :) Benim fikrimse kablosuz elektrik akımı sağlaması. Tam anlamıyla kablosuz değil tabi ki. Odanını belirli noktalarına prizden çıkan bantlar çekilir elektriği ileten. Bu bantlar usb adaptörü gibi birşeyle etkileşime geçince elektrik akımını iletmeye falan başlar. Gereksiz üçlülerden falan kurtuluruz böylece :D

Düşünceniz için teşekkür ederim öncelikle :) Belirttiğiniz şey çok mantıklı ama benim şahsi düşünceme göre böyle bir projenin maliyetleri yüksek olur diye düşünüyorum çünkü kablosuz enerji transferi gerçekten mükemmel bir buluş ama bende öğrenciyim ve şuan için yapabileceklerim malesef sınırlı o kadar bilgi birikimim yok :) İnşallah ilerde bişeyler yapmaya çalışalım :)

Toplam Hit: 11840 Toplam Mesaj: 106
arduino arduino akıllı smart akıllı priz priz plug smartplug