Akıllı Priz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kumanaga
    Kumanaga's avatar
    Erkek

Edelkrone firması bişeyler yapıyordu bu prizlerle ilgili belki de aynı fikirlerdesinizdir.

https://youtu.be/TRsSs5FBvDk?t=5m35s

⎝Her boku biliyorsun, "Herkes" yazmasını bilmiyorsun.⎠
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek
    vardamir bunu yazdı

Bizim millet prizden teknoloji beklemez hacı. O yüzden ekranlı olsun şöyle olsun böyle olsun diye hiç kafa yorma.

Benim tavsiyelerim;

1-Oncelikle prizi duvara monte edebilecek ustayı düşünmek lazım. Prizlerin arkasında dişler var, onu tuğlaya tutturuyolar,o çıkıyor tutmuyor fln. Önce bu kısımla ilgilen bence

2-1 saat evi makine ile sildikten sonra eğilip o fişi eğilip çıkarmaya ben üşeniyorum. Böyle ayağımla dokunup fişi oradan attıracak bişey olsa memnun olurum ama çocuklar için sıkıntı olabilir mi bilemem.

3-Gece uyurken telefonu şarza takıcam ama prizi bulmak için önce elimi sokuyorum oraya. Böyle sensör olsa da elimi yaklaştırınca yansa etrafı yuvarlak fln bende görsem iyi olur

4- Masanın altında ve zor ulaşabilen yerde fişin uçlarını oradaki iki deliğe denk getiremiyorum. Şeffaf olsa daha rahat görürüm mesela

5-Diyelimki uzatma kablosu taktık, ondan sonra o priz işe yaramıyor. Neden yaramasın arkadaş. O piriz de 3 lü olsa mesela, normalde gömülü olsa ben tıklatsam ileri doğru çekilse ve 3 lü olsa bi anda? bak bu iyi fikir lan. duvara gömülü 3 lü priz. istersem 3 lü istersem standart 1 li. 

Bu son madde için patent benim ona göre. Buradan söyliyimde sonra maraz çıkmasın :)

Umarım yararlı olmuştur. Başarılar :)

Öncelikle fikriniz için çok teşekkürler gerçekten faydalı oldu :) Belirttiğiniz 3. ve 4. madde sanırım herkesin ortak problemi bu yüzden bu soruna kesinlikle çözüm bulmaya çalışacağım 5. madde de çok hoşuma gitti araştırıp uygulamaya çalışacağım tekrardan çok teşekkürler :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek
    CnkGn bunu yazdı

Aslında inovasyonun kendisi priz denen zımbırtıyı ortadan kaldırmak :)

Teknik konulara değinmeden sadece hayal gücümü kullanarak şöyle şeyler geliyor aklıma. Duvarın içerisinde plaka gibi birşey olsa ve cihazlar istendiği yerde elektrik ihtiyacını sadece duvara yapıştırarak karşılasa fena olmaz aslında. Cihazlarında bağlantı olarak kablo ucu standardı olsa düz bir şekilde.  Beni en çok ayar eden prizin sabit biyerde olması, belkide bu yüzden böyle bir ihtiyacın olduğunu düşünüyorum. Bunu biraz daha akıllı hale holy'nin de dediği gibi şöyle getirebilirsin, her cihaz duvar ile bağlantı sağladığında networke dahil olsun ve ne var ne yok bunun yönetimini ister akıllı telefonlardan ister web site üzerinden kontrolünü sağlayabileyim.

Ek olarak, umarım sakarya teknoloji transfer ofisine bir proje geliştirmiyorsundur. Acizane tavsiyem gerçekten ortaya bir ürün çıkarmak istiyorsan sadece bu tarz tto'lara bağlı kalmayın. Mentörlerinizi kendiniz bulun. Yatırımcı arayın. Gerçekten kendinize güvenin. Umarım birşeyler yaparsınız. Kolay gele :)

Hayaliniz benimde hayal ettiğim bisey ama malesef şuan sadece hayal olarak kalıyor çünkü henüz yolun başındayım ve malesef o kadar bilgi birikimim yok ama günün birinde söylediğiniz bence gerçekleşecektir :) Yok ben Erciyes Teknoloji Transfer ofisinde proje geliştirmeye çalışıyorum :) Fikriniz ve ilginiz için tesekkur ederim :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek
    Kumanaga bunu yazdı

Edelkrone firması bişeyler yapıyordu bu prizlerle ilgili belki de aynı fikirlerdesinizdir.

https://youtu.be/TRsSs5FBvDk?t=5m35s

Bu ekibin yaptıklarıyla yakından ilgileniyorum kendileriyle de iletişime geçmeye çalışacağım, gösterdiğiniz ilgi ve verdiğiniz bilgi için tesekkur ederim :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

şu prizlere kedi gözü yerleştirsen bile gece iş yapar, küçük böyle bir aydınlatma koyulabilir, hem rahatsız etmeyecek hem de bakınca görünecek cinsten.

bir de acaba mıknatıs ile birbirine bağlasak. (elektriği iletiyor mu onu bile bilmiyorum ama iletir heralde :D)

mesela cep telefonu kapakları gibi olacak prizlerin dişi ve erkekleri. oraya yaklaştırınca tık yapışacak oldu bitti. tabi normal zamanda oraya dokununca çarpılmama nasıl engellenir bilemedim.

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek
    ozgunlu bunu yazdı

şu prizlere kedi gözü yerleştirsen bile gece iş yapar, küçük böyle bir aydınlatma koyulabilir, hem rahatsız etmeyecek hem de bakınca görünecek cinsten.

bir de acaba mıknatıs ile birbirine bağlasak. (elektriği iletiyor mu onu bile bilmiyorum ama iletir heralde :D)

mesela cep telefonu kapakları gibi olacak prizlerin dişi ve erkekleri. oraya yaklaştırınca tık yapışacak oldu bitti. tabi normal zamanda oraya dokununca çarpılmama nasıl engellenir bilemedim.

Bahsettiğiniz sorun herkesin yaşadığı ortak bir sorun sanırım kesinlikle projeme dahil edip bu sorunu çözmeye çalışacağım ilginiz için teşekkür ederim :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek

Konuyla ilgilenen fikirlerini paylaşan herkese çok teşekkür ederim. Projem için çok farklı fikirler geldi elimden geldiğince fikirlerinizi projeme ekleyip yaşadığınız sorunları ortadan kaldırmaya çalışacağım :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek

Arkadaşlar ben bişey daha soracağım. Sizin için akım koruma desteği ne derece önemli acaba? Günlük hayatta popüler olmaya başladığı için projeme dahil etmek istiyorum bu konuda ne düşünüyorsunuz :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exchanger
    exchanger's avatar
    Erkek

1 ay falan oldu kickstarter da şöyle bir şey görmüştüm.

https://www.kickstarter.com/projects/1300499319/youmo-your-smart-modular-power-strip?ref=category

"Dünyanın bütün kötülüklerine baş kaldır. Bazen senin iyiliğin başkasının kötülüğüne de olabilir. Kendi iyiliğine de baş kaldır..." Y.Kemal
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

prizleri uzaktan lapatma olayı sakat zaten kutusuna priz zor sıgıyor alt yapı linyeleri ayrı ayrı çekilmesi lazım onuda günümüzde elektrikciler yapmaz çünkü maliyeti çok yüksek mesela ark yapmayacak ve prizde sıcaklık falza olunca alrm veren yada elektrigi kesen birşey olabilir nası

artık her evde kaçak akım ve yangın koruma rolesi mevcut ve evlerde rastlanan en büyük ve tehlikeli sorun ise prizden yada fişin inceliginden kaynaklanan ve arkaneden olan sorunlar ark oldugu zaman ısınma ısınma sonucu yangınlar oluşmakta ve ölümlere kadar gitmektedir priz belli bir sıcaklıga geldiginde mekanizma çalışacak ve ya nötürle yada toprakla temesa geçecek yangın koruma rolesi yada kaçak koruma rolesini attırsın böylece ne yangınlar nede makina arızaları meydana gelir

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
Toplam Hit: 11796 Toplam Mesaj: 106
arduino arduino akıllı smart akıllı priz priz plug smartplug