folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Allah (C.C.) Hakkında Bir Soru

Allah (C.C.) Hakkında Bir Soru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hayatisorgula
    hayatisorgula's avatar
    Dişi

Arkadaşlar sorumu sormadan önce şunu belirteyim ki

bu soruyu sormadan önce çok düşündüm. Fakat yinede her insanın içinde

insanı yiyip bitiren bir vesvese vardır. Bendeki vesvese ise bu.

Yaklaşık olarak 1 yıl önce oluştu. Daha önce hiç kimseye soramadım.

Çünkü çok muhafazakar bir şehirde çok muhafazakar bir ailenin

cocuğuyum. Ve anladığınız üzere yanlış anlaşılmaktan çok korkuyorum.

Şunu bilin ki her ne kadar 1 yıldır vesveseyle dolaşıyor olsam da hiç

kimse benim müslümanlığımdan ve imanımdan şüphe etmesin.

Elhamdülillah müslümanım. Ve bununla her zaman gurur duyuyorum.

Soruma gelecek olursaK;

Haşa ve binlerce haşa diyerek başlıyorum :

Eğer eşsiz ve benzeri olmayan rabbimiz yani Allah (c.c.) dilese

kendinin aynısını yaratabilir mi ?

Anlıyorum soru ilk soruşta saçma gelebilir. Fakat düşündükçe işin içinden çıkamıyorum.

Fakat bu soru yaratıcı kaldıramayacağı büyüklükte kaya yaratabilir mi?

sorusuyla hiçbir alakası yok. Bence bu soruda daha derin bir anlam var.

Cevaplarınızı bekliyorum ey tahribatlılar.

Ne olur ciddiye alın.

Lütfen ATEiSTLER cevap yazmasın.

Neden mi ?

BU ülkedeki ateistler kadar mal bir insan grubu yoktur.

Ateist bir adama sen cehenneme layıksın diyorsun.

Cehennemde yanacaksın diyorsun. Adam bu sözüne kızıyorç

Ne kadar saçma değil mi ?

Çünkü Allah (c.c) a inanmayan ateistimiz her nasılsa cehenneme inanıyor.

Çok uzatmadan tüm isteklerim bunlar.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

gecen de benzer bir konu acilmisti.

Allah kendinin tasiyamayacagi buyuklukte bir kaya yaratabilir mi ?

yaratabilirse herseye gucu yeten Allahin kaya ya nasil gucu yeter,

yaratamazsa herseyi yaratan Allah bir kaya yi neden yaratamaz diye

sonuc mu ? sonucu yok. bu sorunun cevabi kaos dur.

birde ateistler cehennemde yanacaksin dedigin zaman kizan bir ateist gormedim ben :) adam Allah a inanmiyor ki cehenneme cennete inansin ve bundan dolayi sana kizsin.

sanirim senin cehennemde yanacak dedigin ateist ateist degil bosluga dusmus mal in tekidir.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek

Ben ateistim ve yazıyorum,üstelik ateistlerle ilgili düşüncelerinede katılmıyorum ve mal lafını sana iade ediyorum..

İkincisi yazdıklarından Allah kavramını bir varlıkmış gibi algıladığını anlıyorum..Klasik bir anlayış..Böyle bir düşünce yapısına göre de evet Allah kendine bir benzeri yaratabilir cevabının uygun olduğunu düşünüyorum...

Her Hakkım Saklıdır
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

başka işin yokmu senin. inancın tamsa tüm kalbin o yolda gider.

fısık bir soru sorduğunu bil. şeytanlaşmış kalplerin içindeki manevi tahribat insanı böyle eder işte.

KİMSE BU SORULARA CVP VEREMEZ. SENDE VEREMESSİN. YALNIZCA O BİLİR. deki ;

yaratıcı ol der ve ne deniyorsa o anında olur. bir dilemesi yeter.

ayrıca böyle konuların tartışılması boş. insanların inancını zedeleyici sözler etmişsin.

yazık. hiçbir müslüman böyle bir soru sormaz kendi beynine. din dogmatiktir felsefece. bağlandınmı herşeyine kabul buyurursun.

gerçekten çok yazık.

senin şu andan itibaren namaz kılmanı tavsiye ederim ve sürekli Allah c.c zikretmeni ve bol bol dua etmeni istiyorum.

admin hocaların bu konuyu silmelerini rica ediyorum.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Şimdi güzel kardeşim kanaatime göre kafandan geçen bu düşünce bir vesvese değildir Yaratıcıyı daha yakından tanıma isteğidir. Onun hakkında daha fazla bilgi edinme arzusundan kaynaklanan, Esasen dini vecibelere komik gelen bir düşüncenin Sonuç Muhakemesini bilmek Arzusudur.

Şimdi Bunu düşünen yada buna benzer şeyler düşünen kardeşlerimiz asla kötü etmemektedirler bilakis Çok iyi etmektedirler Başka türlüde Gerçeğin aydınlanacağı yok.

Geleyim Sorunun yanıtına, Yanıt Çok Basit Kuranda Dikkat etmiş olarak inceleseydin Kendin bile yakalardın, Allah Teala Kesin SUrette bir kanuna bağlanmış cümle safrederek Tektir Doğrulmamıştır denilmektedir, bunun anlamı o kendisinin bir eşini istemiyor demektir.

Tüm ihtiyaçlardan münezzehdir, bunun manası Neden eş istemediğinin cevabınıda netleştiriyor adeta İhtiyacı yok ondan istememktedir.

Gel gelelim Vurucu Noktaya, Yukardaki sadece iki örneğe dikkat ettiysen, Allah Teala Yaratıcıdır, Yaratsaydı eğer Kendi kadar Güçlü bir ilah daha, onun bir diğer Sıfatı olan, Hak Sıfatını yitirmezmiydi, iki ilah evreni ne kadar sağlıklı ayakta tutar, yada şöyle diyim, iki ilah birbiri ile savaşa tutuşursa yaratılmışların hali nice olmazmı.

Kendinden Ağır bir kaya kardeşim bi kere bu soru yanlış işte, Kendisinin ağırlığı varmıki kendinden ağır taş yaratsın, Onun her hagi bir ağırlığı olmasına et taşımasına yada Vücuda ihtiyacımı varki Kendisinden Ağır ibaresini ekleyerek taş yaratabilirmi diye düşünüyorsun. En azından bu kadar da saçma düşünmemek gerek kanaatimce. Hem diyelimki Haşa Örneğin Vücudu var, Ne kendinden Ağır taş yaratsın ve kendini komik duruma düşürsün gibi saçma düşüncelerde Peydahlamazmı. Onu Asla insana benzetmeyin. Bu şekil düşünerek hakkında yaptığınız araştırmalarda beyin kilitlenir sonuca ulaşamaz.

Onun Bir Evren büyüklüğünde Kaya yaratması Sadece Ol demesi ile geçen sürede Gerçekleşir, Bu Kayayıda Kaldırması, Onun Ol diyerek yaratmasından Çok Daha kolaydır, Işık hızının milyonlarca Kat iler hızında bir hızla Kaldırması başka bir evren o anda yaratıp o evrene fırlatması bir olur. Senin beyninin algılamalarını çok üstünde bir valıktır Allah onu Böyle bilin.

Son verdiğim Örek bir saniyenin milyarda biri zaman nispetinde olup bitirilebilir bile kendisi tarafından. Onun gücü Onun varlığı hakkında saplantısı olan arkadaşlar bu örneğe dikkat etsin ona göre düşünsün, Kudret denilen şey Esasen onu anlatmaktadır.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

cevabı olmayan sorular.

anlamı olmayan arayışlar 

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    mayrip bunu yazdı:
    -----------------------------

başka işin yokmu senin. inancın tamsa tüm kalbin o yolda gider.

fısık bir soru sorduğunu bil. şeytanlaşmış kalplerin içindeki manevi tahribat insanı böyle eder işte.

KİMSE BU SORULARA CVP VEREMEZ. SENDE VEREMESSİN. YALNIZCA O BİLİR. deki ;

yaratıcı ol der ve ne deniyorsa o anında olur. bir dilemesi yeter.

ayrıca böyle konuların tartışılması boş. insanların inancını zedeleyici sözler etmişsin.

yazık. hiçbir müslüman böyle bir soru sormaz kendi beynine. din dogmatiktir felsefece. bağlandınmı herşeyine kabul buyurursun.

gerçekten çok yazık.

senin şu andan itibaren namaz kılmanı tavsiye ederim ve sürekli Allah c.c zikretmeni ve bol bol dua etmeni istiyorum.

admin hocaların bu konuyu silmelerini rica ediyorum.

Mayrip Kardeşim Sakin olalım lütfen Kardeşimiz kötü niyet besliyorsa elbet verilir cevabı, aciz değilizki kızıyorsun. Ama tartışma ortamına riayet etmek gereklidir bakalım sonucu nasıl bağlayacaz bu tartışmanın.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nikita
    nikita's avatar
    Erkek
    haşa "yaratıcı kaldıramayacağı büyüklükte " demişsin....! "kaldıramayacağı" bu ne biçim bir laf böyle ya
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lost_dream
    lost_dream's avatar
    Erkek

din bir inanç meselesidir

kardeşim imanın temeli Allahın varlığı birliği ve ortağı olmamasıdır.

Allahın muhalefetun lil havadis (diğer yarattıklarına benzememe) sıfatı vardır.bu sıfatın gereği olarakda hiç bir şey Allaha benzemez benzeyemez. 

Allah dilese kendine eş bir Allah yaratabilirmi sorusu şeytanın vesvesesinden başka birşey değildir.bu tip sorular sadece senin değil bir çok kardeşimizin kafasını meşgul edebiliyor.

türkiyedeki en büyük sıkıntı insanlara iman değil islam anlatılıyor.bir çok kişi ibadet ediyor ama neden ibadet ettiğini bilmiyor.Kur'an da "muhakkakki namaz insanları kötülükten alıkoyar deniliyor ama çevremize bakınca namaz kılan insanların kötülük yaptığını görüyoruz.bu namazdan değil insanların namazı hakkıyla kılmamasından kaynaklanıyor.

senin aklına takılan tipteki sorular kafana takmaman gereken boş sorulardır.havada kaç kuş var denizde kaç balık var gibi.

aklına böyle vesveseler geldiğinde kafana takma kafana taktıkça yenileri gelir.abdest alırken kolumu yıkadımmı diye şüphe geliyor her zaman geliyorsa oşvereceksin ama ayda yılda bir geliyorsa tekrar yıkayacaksın dinin emride budur.

Tüneli kaçmak içinmi kazmışlar
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibosoft
    ibosoft's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    underzero bunu yazdı:

gecen de benzer bir konu acilmisti.

Allah kendinin tasiyamayacagi buyuklukte bir kaya yaratabilir mi ?

yaratabilirse herseye gucu yeten Allahin kaya ya nasil gucu yeter,

yaratamazsa herseyi yaratan Allah bir kaya yi neden yaratamaz diye

sonuc mu ? sonucu yok. bu sorunun cevabi kaos dur.

birde ateistler cehennemde yanacaksin dedigin zaman kizan bir ateist gormedim ben :) adam Allah a inanmiyor ki cehenneme cennete inansin ve bundan dolayi sana kizsin.

sanirim senin cehennemde yanacak dedigin ateist ateist degil bosluga dusmus mal in tekidir.

son satırdaki özgün düşünce süper :P

dizi dizi incisin danalıkta birincisin
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

atehistler cevap yazmasın onlar mal diyorsun ! ! nerden biliyorsun herkez böyle , ben de bir atehist olarak sana sölemek istediğim tek şeyvar dinle ilgilsi yok herkezi aynı kefene koyma sadece bu.Saygı lütfen...

Toplam Hit: 18832 Toplam Mesaj: 149