folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Allah (C.C.) Hakkında Bir SoruAllah (C.C.) Hakkında Bir Soru

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  HULALOT
  HULALOT's avatar
  Kayıt Tarihi: 17/Haziran/2006
  Erkek

  sa. kardeşim aslında bu soruda büyütülecek bi şey yok bi düşün hz allah her şeye kadir deilmidir
  ewett dimii.

  allahın eweli ve ahiri yoktur dimii.ewett.yani(haşa)kendine benzer bi varlık yaratması saçmna olur eğer yaratsaydı bizi kim yargılayacaktı hz allah mı yoksa diğerimi e o zaman şeytanın ddediği gibi bizim içimizden de şu sözler çıkmazmıydı o da kulun bende (haşa) bende tanrıyım demezler miydi

  kardeş bence sen bunları düşünme en i

  yisi allaha olan borcunu öde bol bol şükret namaz kıl zaten bunları duşunmeye gerenkl kalmaz allaha emanet

  haa

  ataistler harbiden mal ya


  DEME ÖYLE BÖYLE BİR SÖZ ,ERKEKSEN SENDE SÖYLE BÖYLE BİR SÖZ!!!
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  svs
  svs's avatar
  Kayıt Tarihi: 10/Temmuz/2007
  Erkek
  böyle  cok soru var seninde dedigin gibi bunların hepsi seytan-ı lainin  vesveseleri bence bu tür ucu bucagı olmayan sorular dinimizi kenarından kösesinden yıpratmak için uydurulmus sorular konuyu acan kardesimiz kötü niyetli olmadıgını sölemiş ama herkes kendi yorumlarını katıp istedigi yere cekiyo soruyu cok tartısma benim bilgim bu tür soruya yetmez  o yüzden cevap vermiyorum ama yorumumu katmak istedim  kardesim sende keske bir hocaya sorsaydın  cekinecek bir sey yok hangi hocaya sorarsan sor cevap verir seni tatmin etmeye calısır   hem hocaya sormayacanda tahribatamı soracan


  allah hepimizin imanını arttırsın

  inanmayan kardeslerimizede hidayet nasip etsin

  Hep kardeş olacak değiliz ya, yaşasın halkların sevgililiği...
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  passkontrol
  passkontrol's avatar
  Kayıt Tarihi: 20/Ağustos/2007
  Erkek

  el cevap:

  simdi ALLAH tabiiki herseyi yapandir yaratandir ama sunu bilki yeni bir ALLAH yaratmasi onun ALLAH sifatinina aykiridir cünki o tek dir esi benzeri yoktur..öylese önce onun isimlerini ögrenmeni tavsiye ederim sana yani sifatlarini ..yaratici olmak ALLAH a mahsustur 


  R O Double K O
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  teodos
  teodos's avatar
  Kayıt Tarihi: 21/Ağustos/2005
  Erkek
  Mükemmel bir konu açmışsın genç mürid dostum. İyiki bu internet var ya. Yüzyıllardır tartışamamış, içindekileri konuşamamış insanlarımız. Burada herşey özgür, herşey konuşuluyor, herkes kafasındaki buraya dökebiliyor. Bunu engelleyecek bir güçte yok ne güzel!! Bende bu soruyu tekrar soruyorum. Tanrı herşeyi yapabilir. Ama herşeyi. Kendisi gibi hatta kendisinden daha güçlü birisini!!!! (bunu iyi düşünün) herşeyi yapan kendisinden daha güçlüsünü de yapar!! Kendisinden daha güçlüsünü yapabilecek kudrete sahipse eğer, ondan daha güçlüsü olabilir. Bunu yapmaz ama ihtimal (yada olabilirlilik) var. Haşa Tanrıdan daha güçlüsü olabilirmi?

  ? z ı n ı s ı m a d n ı k r a f __ n i n e k i l h e T
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  BLuesLive
  BLuesLive's avatar
  Kayıt Tarihi: 27/Eylül/2007
  Erkek
  shockman bunu yazdı:
  -----------------------------
  Şimdi güzel kardeşim kanaatime göre kafandan geçen bu düşünce bir vesvese değildir Yaratıcıyı daha yakından tanıma isteğidir. Onun hakkında daha fazla bilgi edinme arzusundan kaynaklanan, Esasen dini vecibelere komik gelen bir düşüncenin Sonuç Muhakemesini bilmek Arzusudur.
  Şimdi Bunu düşünen yada buna benzer şeyler düşünen kardeşlerimiz asla kötü etmemektedirler bilakis Çok iyi etmektedirler Başka türlüde Gerçeğin aydınlanacağı yok.
  Geleyim Sorunun yanıtına, Yanıt Çok Basit Kuranda Dikkat etmiş olarak inceleseydin Kendin bile yakalardın, Allah Teala Kesin SUrette bir kanuna bağlanmış cümle safrederek Tektir Doğrulmamıştır denilmektedir, bunun anlamı o kendisinin bir eşini istemiyor demektir.
  Tüm ihtiyaçlardan münezzehdir, bunun manası Neden eş istemediğinin cevabınıda netleştiriyor adeta İhtiyacı yok ondan istememktedir.
  Gel gelelim Vurucu Noktaya, Yukardaki sadece iki örneğe dikkat ettiysen, Allah Teala Yaratıcıdır, Yaratsaydı eğer Kendi kadar Güçlü bir ilah daha, onun bir diğer Sıfatı olan, Hak Sıfatını yitirmezmiydi, iki ilah evreni ne kadar sağlıklı ayakta tutar, yada şöyle diyim, iki ilah birbiri ile savaşa tutuşursa yaratılmışların hali nice olmazmı.
  Kendinden Ağır bir kaya kardeşim bi kere bu soru yanlış işte, Kendisinin ağırlığı varmıki kendinden ağır taş yaratsın, Onun her hagi bir ağırlığı olmasına et taşımasına yada Vücuda ihtiyacımı varki Kendisinden Ağır ibaresini ekleyerek taş yaratabilirmi diye düşünüyorsun. En azından bu kadar da saçma düşünmemek gerek kanaatimce. Hem diyelimki Haşa Örneğin Vücudu var, Ne kendinden Ağır taş yaratsın ve kendini komik duruma düşürsün gibi saçma düşüncelerde Peydahlamazmı. Onu Asla insana benzetmeyin. Bu şekil düşünerek hakkında yaptığınız araştırmalarda beyin kilitlenir sonuca ulaşamaz.
  Onun Bir Evren büyüklüğünde Kaya yaratması Sadece Ol demesi ile geçen sürede Gerçekleşir, Bu Kayayıda Kaldırması, Onun Ol diyerek yaratmasından Çok Daha kolaydır, Işık hızının milyonlarca Kat iler hızında bir hızla Kaldırması başka bir evren o anda yaratıp o evrene fırlatması bir olur. Senin beyninin algılamalarını çok üstünde bir valıktır Allah onu Böyle bilin.
  Son verdiğim Örek bir saniyenin milyarda biri zaman nispetinde olup bitirilebilir bile kendisi tarafından. Onun gücü Onun varlığı hakkında saplantısı olan arkadaşlar bu örneğe dikkat etsin ona göre düşünsün, Kudret denilen şey Esasen onu anlatmaktadır.

  -----------------------------

   
  cok sade ve güzle bir üslüpla anlatmısın  teskkürler..

  ....// iLeTisim : run0@Live.Com
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  TRTC34
  TRTC34's avatar
  Kayıt Tarihi: 15/Nisan/2007
  Erkek

  Dangalak olmakda ALLAHin bir lutfudurki biz (ben ve arkadaslarim)  akilli ile dangalagi ayirt edemiyoruz..

  Nacizane benim diyecegim sudur ISIK senin icinde sen goremezsen ben nereden gorecegim..

  Durdugun yerin hic onemi yok Nereye baktigin Onemli...Allaha Emanet Olasin derim.


  Chicagoan TRTC34
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  ShockMan
  ShockMan's avatar
  Kayıt Tarihi: 29/Eylül/2004
  Erkek
  TRTC34 bunu yazdı:
  -----------------------------

  Dangalak olmakda ALLAHin bir lutfudurki biz (ben ve arkadaslarim)  akilli ile dangalagi ayirt edemiyoruz..

  Nacizane benim diyecegim sudur ISIK senin icinde sen goremezsen ben nereden gorecegim..

  Durdugun yerin hic onemi yok Nereye baktigin Onemli...Allaha Emanet Olasin derim.


  -----------------------------
  Kardeşim yinede Ya Sabır demelisiniz, Fikir Dimağınızda olanları Net olarak Açık olarak Sabırla Emekle Yoğurup anlatacaksınız, sinirlenmekle Kişiyi Terslemekle Olmaz. Bilmiyorlar Sordlar Öğrenmek istiyorlar, O zaman Biz Anlatabiliyorsak Anlatacağız Ve Öğrenmek isteyenlere Öğreteceğiz. Doğru Olan budur Sende Allaha Emanetsin Kardeşim.

  Blueslive Kardeş Eyvalla ;)


  Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  decameron
  decameron's avatar
  Üstün Hizmet Madalyası Bilgi/Destek Madalyası Savaş Madalyası
  Kayıt Tarihi: 29/Haziran/2003
  Erkek
  hayatisorgula bunu yazdı:
  -----------------------------

  BU ülkedeki ateistler kadar mal bir insan grubu yoktur.


  -----------------------------

  Sensin allahın malı malak.Herife bak gelmiş Ateistler mal diyor , bide yok ateistler yazmasın diyor,kimsin nesin ne yahnisisin yerler seni aman. Mal herif.


  Etinden korkanın kemiğini sikeyim!
Toplam Hit: 17346 Toplam Mesaj: 149