folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Allah (C.C.) Hakkında Bir Soru

Allah (C.C.) Hakkında Bir Soru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

oyle ama ibo,

hayatisorgula nin karsilastigi biri ateist olsaydi su an sende buyuk ihtimalle ateist olurdun zira sen bu kadar karisik kafayla iki kelime soylerdi ucuncude adami peygamber sanardin.

soru sor sor ama bu tip sorulari herkese sorma gelip forumlara yazma zira biri bir laf soyler kimse cevabini veremez veya mayrip gibi kufur eder gibi konusur seni dinden sogutur.  

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı:
    -----------------------------

oyle ama ibo,

hayatisorgula nin karsilastigi biri ateist olsaydi su an sende buyuk ihtimalle ateist olurdun zira sen bu kadar karisik kafayla iki kelime soylerdi ucuncude adami peygamber sanardin.

soru sor sor ama bu tip sorulari herkese sorma gelip forumlara yazma zira biri bir laf soyler kimse cevabini veremez veya mayrip gibi kufur eder gibi konusur seni dinden sogutur.  

Evet Sana katılıyorum Dini tartışmalarda bilahassa Küfür olmasın kardeşlerim özellikle burada melek kesilmemiz gerekmektedir, Zira hassas konlar sinirlenerek konuşulamaz sakin olmak gereklidir, karşındakini dinlemek gereklidir yanlışını aydınlatmak gereklidir, Bilimsel yada Dini örneklerini verip ikna etmek onu kazanmak gereklidir.

Unutma bir kişiyi gittiği yalıştan almak Sevaptır ayrıca. ;)

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bella_ciaa
    bella_ciaa's avatar
    Erkek

madem inansın. neden açıp kurana bakmıorsun.

neden saçma bir soruya takılmışsın. inanan bir insan takıla takıla bu soruyamı takılır. bari AMME cüz deki şu sureyi görsydin

1.De ki: "O, Allah'tır, bir tektir."  

2."Allah Samed'dir. (Her şey O'na muhtaçtır, o, hiçbir şeye muhtaç değildir.)"

3.Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir)."

4."Hiçbir şey O'na denk ve benzer değildir."

Rüyamda Ben Ve hazreti Fethullah hoca abey efendi aynı Keranedeydik. İkimizde Aynı Kaşarı Zükmek İstedik. Ben Qarıyı Ona Vermeyince Fışfışla Fışfışlaya Ağlamaya Ve Vaaz vermeye Başladı. "Evladım Dünya Geçicidir (fışfışpırrt) Paylaşamadığınız bişey Varsa; Önce Arkadaşına İkram Et. Sonra Sen Yap... :D
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

imran268 adami bi insanliktan cikartmadigin kalmisti,

adamin yazisini okursan zaten inancim var inaniyorum biliyorum diyor

ama aklima takilan sorular var diyor. kafam karisik diyor. iste boyle sopayla insanlarin ustune gittiginiz icin milleti sogutuyorsunuz ondan sonra zaten yarim imanliymis kalanda gitti diyerek seviniyorsunuz.

kazanmaya yonelik bi adim atin 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bella_ciaa
    bella_ciaa's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı:

imran268 adami bi insanliktan cikartmadigin kalmisti,

adamin yazisini okursan zaten inancim var inaniyorum biliyorum diyor

ama aklima takilan sorular var diyor. kafam karisik diyor. iste boyle sopayla insanlarin ustune gittiginiz icin milleti sogutuyorsunuz ondan sonra zaten yarim imanliymis kalanda gitti diyerek seviniyorsunuz.

kazanmaya yonelik bi adim atin 

canım sende nalmamışsın beni. insnanlıktan çıkarma sende. bende madem inançlısın diorm.... aç şu ayeti bir bak. ve bu tip saçma soruşardan kurtul....

Rüyamda Ben Ve hazreti Fethullah hoca abey efendi aynı Keranedeydik. İkimizde Aynı Kaşarı Zükmek İstedik. Ben Qarıyı Ona Vermeyince Fışfışla Fışfışlaya Ağlamaya Ve Vaaz vermeye Başladı. "Evladım Dünya Geçicidir (fışfışpırrt) Paylaşamadığınız bişey Varsa; Önce Arkadaşına İkram Et. Sonra Sen Yap... :D
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Birde arkadaşlar karşınızdaki soru yöneltmiş herkesi yetişkin olarak düşünmeyin bu hata olur brada bazı kardeşlerimiz vardır yaşı 13 ile 15 gibi yaşlardadır ve bu tür sorular sorabilirler, bişey anlatacaksanız bunuda hesaba katarak yanaşın konuya. ;)

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

underzero hoca sen burdaki hacıların vereceği cvplarla o  kızın tatmin olacağına inanıyormusun ?

onu tatmin edecek cvp vermeye gerek duymuyorum kimsede duymaz. çünkü sapkınlıktan başka bişey değil bu. 

hem müslüman olup hemde böyle kafa karıştırıcı sorular kimse düşünmez. 

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    andidit
    andidit's avatar
    Erkek

Allahın varlıgına ınanmamız onun ne kadar ulu ve buyuk oldugunu anlayacagımız anlamına gelmıyor. Onu bildiğimiz şeylerle yan yana koydugumuz ve hangısı buyuk olabılr  gibi sacma şeylerle kıyasladıgımız  için. değil bir yıl 50 yılda gecse sen bu sorunun cevabını alamazsın guzelım. Bence en guzel cevabı. ateist oldugunu soyleyen ve dıger konulardakı goruslerınden dolayı gıcık oldugum hloysecloryum vermıs. ateistmiş ama Allahın varlıgını bastan ıyı kavramıs. Helal olsun.

Boynumuz yiğit boynu, bükerse sevda büker.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

kuranı kerim ayetleri bu ve bu tip sorular için bi rehberdir.orda izah edilenler hep bir korkutma muamelesi ile insanlıga iletilmiştir.çünki korku ile yaptırım insan oglunun bi zaafıdır.bunları düşünmek kötü bişey değil.okuyarak çözülebilecek konular.

allahın sıfatlarından '' gayb '' olan yani gaybi sadece allah bilir.eğer ilim ve fikir tıkanırsa, ordan ileriye gitmeyiniz çünki gaybı sadece o bilir.

yok illa ben bunun cevabını istiyorum dersen.yaradan eşi ve benzeri olmayan bi varlıktır.var oldugu gibi görünmezde.adamın birisi ateist gibi şöyle diyor ''tanrı bana gelsin ben onu bir numara yapayım.'' bu cümle dini inanclara göre sapıkça olabilir ama sonrasını bilenler yada okuyanlar öyle düşünmezler.

dünyadaki hiç bir varlık ahiretteki ile uyuşamaz.cehennem yada cennet.gül bahçeleri,yada kızgın alevler dünyadakilerle bi alakası yoktur.sadece hayal ve fikir,beyandır.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    mayrip bunu yazdı:

underzero hoca sen burdaki hacıların vereceği cvplarla o kızın tatmin olacağına inanıyormusun ?

onu tatmin edecek cvp vermeye gerek duymuyorum kimsede duymaz. çünkü sapkınlıktan başka bişey değil bu.

hem müslüman olup hemde böyle kafa karıştırıcı sorular kimse düşünmez.

mayrip hala fevri davraniyorsun. Islamiyet te her sorunun bir cevabi yokmudur. mantik cercevesinde mutlaka bir cevabi vardir. su an karsindaki kisinin kim oldugunu bilmiyorsun ne mantikla yazdigini bilmiyorsun,

belki 12-13 yasinda aklina bir soru takilmis biri olabilir, belki ortaligi kizistirmak icin milleti kavga ettirmek icin yazmis biri olabilir, belki provakator belki cocugun biri

bunlarin hangisi onemli

sen provakatorun biridir diye cikip kufur edersin 12-13 yasinda cocuk cikar dinden de sogutursun, muslumanliktan da.

sevgiyle yaklasmak yerine elinde sopa alip ustune yurudugun zaman dini daha mi cok sevecek. sapkinlik diyorsun cevap verme o zaman. tatmin edecek cevap vermeye gerek duymuyorum diyorsun adama hala cevap  yaziyorsun.     

Toplam Hit: 18812 Toplam Mesaj: 149