folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Allah (C.C.) Hakkında Bir Soru

Allah (C.C.) Hakkında Bir Soru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    Musket bunu yazdı:
    -----------------------------
    filiz bunu yazdı:

peki bu  enerji herseyi mükemmel nasil yapabilio???

mesela göz organini alalim. sence nasil mükemmel anatomisi olupta görmeyi basariosun???

enerji dedigin sey böyle akillica bise nasil yapabilir yorumunu merak ettim dogrusu

Enerji birşeylerin olmasını ya da tekrarlanmasını, özetle denenmesini sağlayabilir...

Var olan birşey milyarlarca yıl boyunca mükemmele koşuyor,

Mükemmel olamayan yok oluyor, ve onları görmüyoruz,

Yani şu gerizekalı insanların "Abi bebekler nasıl muhteşem yaratıklar şöyle doğuyor böyle bilmemne" demelerine benziyor...

Öyle olmayan doğmuyor zaten...

Ya da ölü doğuyor...

O yuzden doğanların hepsi sağlıklı ?

Oluşanların hepsi sağlıklı diye birşey yok...

Zaten bu da Allah'ın var olmadığına en büyük kanıttır..

Eğer muhteşem bir yaradan olsa idi,

Hiçbirşeyin nesli tükenmezdi..

( Onları insanlar tüketti diyenler için de
    İnsanlardan önce yok olan milyonlarca canlı yı örnek vermek istiyorum ) 

Resmen Zırvalamışsın, bi kere Nesli Tükenen Hayvanların taktiri konusu sana danışılması gerekirdi Zannımca Allah Teala Musket Baksana bi Zahmet Zebraların Neslini tüketmek istiyom ne dersin demeliydi her halde. Senden izin alması gerekirdi. Öyle ya Bir Zekan var ve Sen bu Zekan ile Ondan daha üstünsün ne varki Düşünmekten başka icraatin yok.

Bu Arada Gözleri kör arkadaşlara Beynindeki karanlık noktadan düşünüp Her şeyi bildiğini zannedenlere şunu diyiyim.

Evrenin Varoluşu madem yoktan değildi, Bu Varoluşu nasıl açıklarsın.! Sakın bana Saçmalık bişeyler demeyin BigBang Kanıtlanmış bir Teori olarak Evrenin Büyük bir patlamayla Oluştğunu Bildirmektedir, Bu Konu Ayrıca Kuranda da geçmektedir.

Gel Gelelim Bu Çok Zeki arkadaşlarımız Nan Allah Evreni yaratırken neden bana göstermedin nan diyecek kadar umarım ileri gitmezler. Haşa Allahtan. Zira Yaratıldılar Evren Emrine tahsis edildi, Şımarıklık kibir yapacak hiç bir şeyi olmayan Aciz insan olarak İleri gitmemeleri gerektiğini net olarak vurgularım.

"Zaten bu da Allah'ın var olmadığına en büyük kanıttır.. " Bu Cümleyi Sarfederken Kalbin Hiç Sızlamadı değilmi. Allah Islah etsin Çok Kötü drumdasın Kardeşim.

Bu Arada Musket Kardeş Yaratıcı Yaratılamaz, Yaratılsa idi Yaratıcı Olamazdı. Senin Dediğin gibi olsa idi o zaman Hiç bir şey varolamazdı ve Varolmayan sen yada bizler burada bu konuyu konuşamazdık. Allah Vardır Birdir, Eşi Ve benzeri yoktur. İnsanları iyiye sevkedecek Kitabıda o yollamıştır, Zeki bir insan Çobandan seçilme Hz. Muhammed mi idi sence, O Dönemdeki kıt Bilim ile Şimdiki Bilimin bile Azını uçuklatan Bulguları Bilebildi. Sanırsam bu konuda hiç bir araştırma yapmadın sen.! Bir bilgin olmadan lütfen fikir beyan etme. !

Kuran da belirtilmiştir, Kalbi Tamamen kararmış insanlar la fikir münakaşasına girmeyin denilmiştir, Zira onlar Yoldan Sapanların Gafil Yolcularıdır denilmiştir, Olasıdırki sizleride Yoldan çıkarırlar. Diye buyrulur, Çünkü o insanlar Gerçeklere Klaklarını tıkadılar, Deve Kuşu gibi Kafalarını toprağa Gömdüler oysa Yırtıcı hayvandan saklandıklarını düşünen Deve Kuşunuun misalinden başka hiç bir becerileri yoktur.

Onlar Ne anlatırsanız anlatın kendilerine verilen küçücük beyin ile gördükleri bir eşyayı yaratılmışlardan bir kaç örnek vermeyi akıl irfan olarak önüne koyacak, ve onlarla yapılan tartışma aynen bir cahille yapılan tartışmadan öte geçmeyecektir.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Musket
    Musket's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    shockman bunu yazdı:

Resmen Zırvalamışsın, bi kere Nesli Tükenen Hayvanların taktiri konusu sana danışılması gerekirdi Zannımca Allah Teala Musket Baksana bi Zahmet Zebraların Neslini tüketmek istiyom ne dersin demeliydi her halde. Senden izin alması gerekirdi. Öyle ya Bir Zekan var ve Sen bu Zekan ile Ondan daha üstünsün ne varki Düşünmekten başka icraatin yok.

Bu Arada Gözleri kör arkadaşlara Beynindeki karanlık noktadan düşünüp Her şeyi bildiğini zannedenlere şunu diyiyim.

Evrenin Varoluşu madem yoktan değildi, Bu Varoluşu nasıl açıklarsın.! Sakın bana Saçmalık bişeyler demeyin BigBang Kanıtlanmış bir Teori olarak Evrenin Büyük bir patlamayla Oluştğunu Bildirmektedir, Bu Konu Ayrıca Kuranda da geçmektedir.

Gel Gelelim Bu Çok Zeki arkadaşlarımız Nan Allah Evreni yaratırken neden bana göstermedin nan diyecek kadar umarım ileri gitmezler. Haşa Allahtan. Zira Yaratıldılar Evren Emrine tahsis edildi, Şımarıklık kibir yapacak hiç bir şeyi olmayan Aciz insan olarak İleri gitmemeleri gerektiğini net olarak vurgularım.

"Zaten bu da Allah'ın var olmadığına en büyük kanıttır.. " Bu Cümleyi Sarfederken Kalbin Hiç Sızlamadı değilmi. Allah Islah etsin Çok Kötü drumdasın Kardeşim.

Bu Arada Musket Kardeş Yaratıcı Yaratılamaz, Yaratılsa idi Yaratıcı Olamazdı. Senin Dediğin gibi olsa idi o zaman Hiç bir şey varolamazdı ve Varolmayan sen yada bizler burada bu konuyu konuşamazdık. Allah Vardır Birdir, Eşi Ve benzeri yoktur. İnsanları iyiye sevkedecek Kitabıda o yollamıştır, Zeki bir insan Çobandan seçilme Hz. Muhammed mi idi sence, O Dönemdeki kıt Bilim ile Şimdiki Bilimin bile Azını uçuklatan Bulguları Bilebildi. Sanırsam bu konuda hiç bir araştırma yapmadın sen.! Bir bilgin olmadan lütfen fikir beyan etme. !

Kuran da belirtilmiştir, Kalbi Tamamen kararmış insanlar la fikir münakaşasına girmeyin denilmiştir, Zira onlar Yoldan Sapanların Gafil Yolcularıdır denilmiştir, Olasıdırki sizleride Yoldan çıkarırlar. Diye buyrulur, Çünkü o insanlar Gerçeklere Klaklarını tıkadılar, Deve Kuşu gibi Kafalarını toprağa Gömdüler oysa Yırtıcı hayvandan saklandıklarını düşünen Deve Kuşunuun misalinden başka hiç bir becerileri yoktur.

Onlar Ne anlatırsanız anlatın kendilerine verilen küçücük beyin ile gördükleri bir eşyayı yaratılmışlardan bir kaç örnek vermeyi akıl irfan olarak önüne koyacak, ve onlarla yapılan tartışma aynen bir cahille yapılan tartışmadan öte geçmeyecektir.

Sayın "Din kardeşim" (!),

Ben orada "Nesilleri tükenmesin", ya da "Nesilleri tükensin" demiş miyim de sen burdan "Sana mı danışacaktı ki?" şeklinde bir sonuç çıkardın ?

Ben diyorum ki, eğer bit "Yaradan" olsa idi, ve bu düşündüğünüz gibi mükemmel olsa idi,

Yarattıkları zamanla kendi yarattığı yerlerde yaşamını sürdüremeyip helak olmazdı...

Hayvanlar da yaradan a baş kaldırmış da helak olmuş değil heralde : )))

Bilim konusunda, Aztec ler de su kanalları ile dağların tepesıne su taşıyarak modern bilimi bile mal etmiştir....

Yani bu tip şeylere çok kapılmamak lazım...

Ayrıca hocam, BigBang e eyvallah...

Bu bilimsel bir olgu ki itiraz edecek değilim...

Ama bunu Allah(?)'ın yaptığını nasıl kanıtlayacaksın ?

Ayrıca senin inanan olarak iyi ve saygılı olman lazım.

Hakaretlerin sana yakışmıyor, dinin uyarınca...

Ben ise bir Ateist olsam bile hala senin yaradan diye tapındığın olgu nun baş harfini büyük yazıyor,

Ona hakaret etmiyorum...

Ve sana tekrar soruyorum,

Sence senin yaradan diye tapındığın olgu mükemmel ise nasıl hakaret edebilir birine ?

Yerli yerinde tartışmak yerine ? 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Hocam orada her hangi bir hakaret yoktur, düşüncen konusunda haklı bir yadırgama vardır, Madem İnanmayanları temsil ediyorsun, ve madem bu kadar Saygılı Güzel bir insansın Saygım sonsuz olrak şunu izah etmeliyimki Din konusunda Soru Soran bir Kişi var bu konuda Ve Senin bu fikirler le Bu Konuya girmen Malesef Trafiği Tıkayan Hantal Arabaların Misali olmaktadır. Yadırgıyorum haklı olarak. Saygılar.

Fikrin konusuna Gelince ayrı bir konuda senle Tartışabilirim konuyu en azından Ümitsiz Vaka olmadığını düşünüyorum.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Musket
    Musket's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    shockman bunu yazdı:

Hocam orada her hangi bir hakaret yoktur, düşüncen konusunda haklı bir yadırgama vardır, Madem İnanmayanları temsil ediyorsun, ve madem bu kadar Saygılı Güzel bir insansın Saygım sonsuz olrak şunu izah etmeliyimki Din konusunda Soru Soran bir Kişi var bu konuda Ve Senin bu fikirler le Bu Konuya girmen Malesef Trafiği Tıkayan Hantal Arabaların Misali olmaktadır. Yadırgıyorum haklı olarak. Saygılar.

Fikrin konusuna Gelince ayrı bir konuda senle Tartışabilirim konuyu en azından Ümitsiz Vaka olmadığını düşünüyorum.

Sorular sormak vs...

Sorgulamak düşünmek...

Bunların hepsi dininizin, kitabınızın size öğütlediği şeyler değil mi ?

Ayrıca duyduğun şeyleri önyargısız olarak değerlendirmek de ben yanlış bilmiyor isem sizin dininiz içinde olan bir durum ?

Yanlış mıyım ?

Bilgi nerde olursa olsun git al dememiş mi Hz.Muhammed ?

Yani burda " Trafiği Tıkayan Hantal Araba " olduğumu sanmıyorum ?

P.S.: Ben kimseyi temsil etmiyorum...
    Temsil ettiğim tek kişi Furkan Alp Küçükoğlu'dur.
    Ki o da benim ! 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek

Teoriye göre evren 15 milyar yıl önce şiddetli bir patlamayla başladı.Ama bu bir teoridir.Şimdiye kadar en olası olandır.Belki bin yıl sonra büyük patlamada bir efsane olacak...

Madde dediğimiz şey bir araya gelmiş elementlerden oluşur.Bu elementlerde atomlardan,atomlarda kuark ve leptonlardan oluşur.Kuark ve leptonlar da madde değil enerjidir..Einstein'in her şeyin göreceli olduğunu göstermesinden sonra fizikçilerde hiçbir maddenin tam bir konumu ve yaşı olmadığını gördüler...

Her Hakkım Saklıdır
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Musket Hocam Çok af buyrun Size hakaret değildir Gayem, Bilakis Böyle kritik konularda böyle Kritik fikirleri kesin bir sonuç imiş gibi belirtmelerinize Kesin surette kurandan Cümleler ile Kesin cevaplar verdim Bu cevapları Hakaret algılamakta isen bu sende insani bir pırıltı oldğunu gösterir, Zira Tamamen Kalpleri kara insanlar bu şekilde Cevaplamalarda bulunmaz, tam tersine dediklerim hususunda direk tersini ispat yoluna giderlerdi.

Ön yargısız olarak değerlendiriiyorum zaten Hocam, Buna Emin olabilirsin. Hocam Big Bang olayı ve Tatlı ve Tuzlu Suyun birbirine karışmaması olayını Kuranda Anlatan Hz. Muhammedin Bir Çoban ve Okuma yazması olmayan Cahil bir insan olarak seçilmesi sence Neyi ifade ediyor. İnsanlar Sürekli olarak Rahat olanı işlerine geleni istemektedirler inkar etmek için Türlü Senaryolar geliştirirler, Bütün bu ince seçimler Bu tür insanların Bu tür Saçmalıklarını Önlemek adına Seçilmiş ayrıntılardır. Şüphe götürmez Çelişkisiz bir drumun İzahatı Söz konusu iken, Son Derece Şüpheli Açıklamalar Bence Fikir yada Konuya Zenginlik katmamaktadır.

Örneğin Dinazorların neslinin tüketilmesi 2 Metrelik Akreplerin Neslinin tüketilmesi insan Soyunun Dünyada Tehlikeye düşmemesi için gerekiyordu da O yüzden Sonlandırılmış olamazmı. Diyeceksin Pandalar Pandaların ne Zararı vardı da Köşeden Döndü Az kalsın Tükeniyorlardı, Panda Misalide Allah istese Tükenmekte olan Bir Canlının neslinide Birilerini bahane eder kurtarır diye düşünmen için misal olarak oluşturulmuş Olamazmı.

Aztechlerin konusuna Gelince Matematik ve Bilimde iyi oldukları Bulgularda anlaşılıyor, O insanların Ahlaki Durumları Hakkında elde kanıt yok, Hangi Dine taptıkları konusunda Ciddi bir kanıt yok, Nasıl yaşadıkları konusunda da Düzgün bir kanıt yok. Çok Büyük Sırlar ile Yokoldular. Peki neden Yokoldular İşte burada Düşündürücü durumlar Doğmaktadır.

Nesil Konusunda misal olarak verdiğin Husus Adeta Yaratıcıya hesap Sormaya benzediği için cevaplama Üslubum sert gibi geldi sana ama esasta son derece Şefkatli bir Cevaptır o Ama Anlayabilen için.

Konu bu kadar ayrıntı tartışılabilecek bir konu değil kanaatimce, Zira Bu Soruyu Soran kardeşimiz, Bunları Sormamıştı ve bunları tartışmak istememişti kanaatimce, Yanılıyorsam kendisi düzeltsin.

Baş kaldıran her kesin Helak Olduğunuda Sanmamaktayım, Sadece Emir gelir Sen uymazsan o zaman Topluluk olarak Aşırı Yoldan Sapanlar için Helak söz Konusudur. Helak Konusunda inancının ne olduğunu bilmiyorum ama Bu kanıtlanmış bir olgudur aynı zamanda Tarih Jeoloji bile helakların Kalıntıları ile belli bir yol almıştır. Örnekler veriyim.

Nuhun Gemisinin kalıntıları bulundu, Tam yeri bilmiyorum ama. Firavunun Cesedi Aynen Kuranda belirtilen noktada Suveyş Kanalı açılırken Kuranda anlatıldığı şekilde Secdeye varmış olarak bulunması.

Kaptan Cousto nun Kuranda da belirtildiği gibi İki tatlı ve Tuzlu Deniz Sunun birbirine karışmadığı noktada Bulduğu bulgular la müslüman oluşu. Daha Sayiyimmi hocam.

Hocam Tüm saygımla belirtirimki Namaz Kılmıyorum, Doru Düzgün bir Müslüman bile değilim, Ama Kendimden bile Tiskiniyorum, Ben bile Deve Kuşu misaline Uymaktayım, Oradaki hakaret senin şahsına değildirki, Gerçeklere Kulak tıkayan Tüm insanlaradır. Ve Bu hakaretin karşılığı Surata Tükürülme misali alçak düşürme değildir aksine kendine getirme Kurtarma adınadır. Anlayacağın Hocam Allah Hepimizi Islah etsin.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    HolySeclorum bunu yazdı:

Teoriye göre evren 15 milyar yıl önce şiddetli bir patlamayla başladı.Ama bu bir teoridir.Şimdiye kadar en olası olandır.Belki bin yıl sonra büyük patlamada bir efsane olacak...

Madde dediğimiz şey bir araya gelmiş elementlerden oluşur.Bu elementlerde atomlardan,atomlarda kuark ve leptonlardan oluşur.Kuark ve leptonlar da madde değil enerjidir..Einstein'in her şeyin göreceli olduğunu göstermesinden sonra fizikçilerde hiçbir maddenin tam bir konumu ve yaşı olmadığını gördüler...

O zaman Bu kadar Açmaz ve Belirsizlikler içerisinde yaratılan bu Düzen ve Kusursuzluk Bir Yaratıcının olduğunu gözler Önüne Seren Adeta Dev Boyutlu Delillerdir. Ne haber HolySeclorum Çıkmaza girdin sanırım. Ama Sen İddialarına Devam edersin kanaatimce. Kolay Gelsn.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek
    shockman bunu yazdı:
    HolySeclorum bunu yazdı:

O zaman Bu kadar Açmaz ve Belirsizlikler içerisinde yaratılan bu Düzen ve Kusursuzluk Bir Yaratıcının olduğunu gözler Önüne Seren Adeta Dev Boyutlu Delillerdir. Ne haber HolySeclorum Çıkmaza girdin sanırım. Ama Sen İddialarına Devam edersin kanaatimce. Kolay Gelsn.
    Ne çıkmaza girecem ya sen anlamak istediğin gibi anlıyosun...Bir yaratıcı olduğunu kanıtlayan bişey yok ortada..

Her Hakkım Saklıdır
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    HolySeclorum bunu yazdı:
    shockman bunu yazdı:
    HolySeclorum bunu yazdı:

Ne çıkmaza girecem ya sen anlamak istediğin gibi anlıyosun...Bir yaratıcı olduğunu kanıtlayan bişey yok ortada..
    Yaratıcının Kanıtı Senin Mükemmel Vücudundur.! Senin Uyurken Gördüğün Rüyalardır, Senin Gözlerinle Gördüğün Uçsuz Bucaksız Evrendir, E be birader Daha ne kanıt beklersin. Söyle Gerçekten Kanıt istiyortmusun Ne tür bir kanıt istiyorsun Söyle Söz veriyorum Kanıtı sana getirecem.

Rastlantıların biraraya getirdiği Evrenin İçerisindeki Dünyada Bulunan, Onca Açıklanamaz Ayrıntı içerisinden sana Seçtiğim Ateş Böceğinin Anatomisi Hakkında Evrendeki Ne gibi bir Kuramsallığın Bu Böceğin varolması için Bir araya getireceği  Ve Hangi Sistemlerin Ne Şekilde Biraraya gelerek Bu Böceği Varettiklerini bana Kanıtlar la anlatırsan, Sanırım Senin fikirlerin geçerli bir zemin kazanabilir.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Android
    Android's avatar
    Erkek
    Musket bunu yazdı:
    Android bunu yazdı:

musket

1.herkes hersey kusursuz olsaydı hayatın ne anlamı kalırdı?

2.dın  ınsanoglunun hayata sarılma tutunma hayatta bıseylere ınanmak ve o yolda yurumek ıcın cok onemlıdır dusunsene en basıtınden oss ınancı olmayan bı ınsan bosbos ortalarda gezer sonuc husran kısacası ınanc olmasa ınsanlar bosluk ıcınde yasarlardı

3.hıcbısey yoktan war olmaz elbet bı yaratıcı wardır

1- O zaman senin inandığın dindeki "melek" lerin ne anlamı var ?

2- Bende bunu diyorum zaten, dinler insanların huzuru için zeki insanlar tarafından yaratılmıştır.

3- Eh abi bu o kadar saçma bir laf ki.
    Yoktan var olmuyor ise, Yaratıcı nasıl var oluyor ?
    Sen diyorsanki yaratıcı yaratılmaz hep vardı,
    Bende evren hep vardı derim : ))) 

musketım melekler ınsanoglundan once yaratılmıstır ınsanoglu en basta yaratılsaydı dedıgınde haklı olabılırdın demekkı yaratıcının wardır bı bıldıgı

dın konusunada zekı ınsanlar tarafından yazıldıgını dusundugum zamanlar olmuyo degıl ama cıkmazların ıcınde buluyorum kendımı tekrar yınelıyorum  yoktan bıseyın war olmuyacagına cıkıyorum hep

yaratıcının ıse dogurmamıs ve dogrulmamıs olduguna bılıyorum

(M.Sc) Master Science, Electronics and Communication Engineering
Toplam Hit: 18749 Toplam Mesaj: 149