folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Allah (C.C.) Hakkında Bir Soru

Allah (C.C.) Hakkında Bir Soru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek
    bence bu sitede SİYASET yasaklanmıştı ya heh işte DİN İ konularda yasaklansın belirli bir müddet herşey yasak olurmu yaaa diceksinizde! ama kardeşlerim bu böyle olmaz ki yaa sürekli aynı dini konular üzerine yeni gelen müritlerin konuyu aramadan açması :S ve yazısında şu mal bu mal demesi yada acaip sorular sorması :S takdir i adminlerimize bırakıyorum...

Living Death
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek
    filiz bunu yazdı:
    -----------------------------

Güldürme beni

Bilimin her geçen gün kimlerin görüşünü ispatladığını görüyoruz. Acaba uzaya çıkanlar ruhani şeyleri ortaya çıkarmaya mı gidiyor yoksa Evrim Teorisinin kabülünü mü ispatlıyor. Biraz National Geographic izle de oradaki bilim insanları ağızlarından çıkan sözcükler allah kelimesi mi yoksa Evrim kelimesi mi? Birçok buluşları kim yaptı sorarım sana.

sorry ben tv izlemiorum. kitap okumayi kendim arastirmayi tercih ederim.

kendin yaziosun "teori" ne demek??? tahmin üzerine biseyi kanitlamak gibi bisey bu yüzden "teori" adi verilmistir.

yüzde yüz kanit diye birsey yok.

bazi bilim adamlari herseyi bilim üzerine ispat ediceklerini sanmistir ama geri gittikce arastirdikca ve baska cevap bulamayinca elbet onlarda yüce bir varlik oldugunuda farkindalar.

git arastir bak. bilim adamlarinin cogu allaha inaniolardir. bilim adami ateistdir diye damga vardi ama demode oldu.

ben karsiyim. kendim bilim okuyorum ve ateistlikten bir hayli uzagim cünkü düsünüyorum, okuyorum, arastiriorum ve herseyin ucu akilli ve yüce yaratik oldugunu herzaman görüyorum.

ateist insanlar herzaman cahil insanlardir. bu gercek

Ateist insanlar cahil değildir.Onları anlamaya çalışmayan,sürekli taraflı düşünen insanlarcahildir :D

Senin söylediğine göre Allah'ta teoridir.Çünkü yüzde yüz kanıt yok..Yok efendim hücreyi görmüyormusun yok bunun ardında bir yaratıcı olmalı boş laf bunlar...Bir postundada Allah'a yaratık diyerek varlık yapmışsın..Önce Allah kavramını doğru düzgün öğren ondan sonra gel ateistlere cahil de :D

Her Hakkım Saklıdır
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xdabbex
    xdabbex's avatar
    Erkek
    sevgili din kardeşlerim  din dogmatiktir bu çeşit sorularla kendinizi yormayın mazallah inancınızdan olursunuz elbet sorguluycaksın ama bir adabı var

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nigdeli
    nigdeli's avatar
    Erkek

Sevgili din kardeşim. Yazında yazmışsın elhamdülillah müslümanın diye demekki o zaman peygambere imanın var burdan bu çıkıyor internette biraz daha araştırma yapsaydın peygamber efendimizin (s.a.v.) bir hadis-i şerifi ile karşılaşacaktın. Bu hadis-i şerifi sana ben yazayım. "Allahu Teâlâ'nın doksan dokuz ismi vardır. O isimleri kim ezberlerse (sayar, manasını anlar ve şuûruna ererse) cennete gider. şüphesiz, Allah tektir ve tek olmayı sever" (Buhârî, Daavât, 68). Hayırlı akşamlar .

Sahte bahara aldanma ayazda kalırsın...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    filiz
    filiz's avatar
    Dişi

ateist insanlar herzaman cahil insanlardir. bu gercek

Ateist insanlar cahil değildir.Onları anlamaya çalışmayan,sürekli taraflı düşünen insanlarcahildir :D

*tam tersi. ateistleri anladigim icin cahil diyorum yoksa haddim degil. 

Senin söylediğine göre Allah'ta teoridir.Çünkü yüzde yüz kanıt yok.

*öyle olmasi lazim zaten yoksa hicbirseyin anlami olmazdi. dinler bosuna "inanc" dememisler.

allah kendini sana göstermis olsa zaten inanc da olmazdi dinde olmazdi. herkes inanirdi.

imtihan dedigimiz sey olmazdi. logik nerde??

.Yok efendim hücreyi görmüyormusun yok bunun ardında bir yaratıcı olmalı boş laf bunlar

hmmm biraz okusaydin belki biraz bilgin olurdu.

egitim sart diorum.

...Bir postundada Allah'a yaratık diyerek varlık yapmışsın..Önce Allah kavramını doğru düzgün öğren ondan sonra gel ateistlere cahil de :D

ben hicbir zaman allaha yaratik demedim belki yaratan demek istemisimdir. yazdimmi yazmadimmi bilmiorum ama yaratik demek istememisimdir.

postlarim biraz etki yaratti sanirim yoksa agresif bir tavirla bana cevap vermezdiniz ama önemli degil ayrica ateistmisiniz bilmiorum ama allahin kim veya ne oldugunu siz bana ögretcek degilsiniz heralde.

ilk defa banlandim :(
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    filiz
    filiz's avatar
    Dişi
    nigdeli bunu yazdı:

Sevgili din kardeşim. Yazında yazmışsın elhamdülillah müslümanın diye demekki o zaman peygambere imanın var burdan bu çıkıyor internette biraz daha araştırma yapsaydın peygamber efendimizin (s.a.v.) bir hadis-i şerifi ile karşılaşacaktın. Bu hadis-i şerifi sana ben yazayım. "Allahu Teâlâ'nın doksan dokuz ismi vardır. O isimleri kim ezberlerse (sayar, manasını anlar ve şuûruna ererse) cennete gider. şüphesiz, Allah tektir ve tek olmayı sever" (Buhârî, Daavât, 68). Hayırlı akşamlar .

kuranda ne yaziosa odur. okurum düsünürüm anlarim ama yok efendim su sunu söylemis bu bunu söylemis hadisler gibi seylere inanmam.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek

sayın hayatisorgula;

sorunuzun cevabını aldıysanız bu konu üzerinde daha fazla durmayınız..aksi taktirde kafanız iyice karışacaktır.. 

kaldı ki sorunuzun cevabını shockman gayet açık bir şekilde vermiş =) sağolsun varolsun..

ayrıca;

ben inanıyorum ve bir şey kaybettiğimi düşünmüyorum.peki ya onların kaybettikleri?

olarak bakın olaya..inanın rahatlayacaksınız.ahiret inancına sahipseniz bu gibi soruların kafanızı karıştırmaması lazım.

ha benim karışmıyor mu? Tabiki karışıyor.. sürekli bocaladığım konular oluyor.delirecek konuma geliyorum.mesela "Kader" kelimesinin anlamını anlamakta çok güçlük çekiyordum.fakat herşeyin bir cevabı ve açıklanış şekli vardır..

sorun aklınızdaki soruları açacağınız ortamda bitiyor.ve o ortam herkese açık bir forum kesinlikle olmamalı.madem ki ailen bu tür konular da çok bilgili neden onlara sormuyorsun?senin hakkında kötü düşünceler mi besleyeceklerini sanıyorsun?eğer ailenin ii bir zamanını denk getirirsen sana seve seve bunu açıklarlar.çünkü bunu açıklamaları onların görevlerindendir.Allah inancını(kavramını) sana yeterince anlatamamışlarsa suç senin değil onlarındır.Seni anlayışla karşılayacaklarına adım gibi eminim.Aslında sen de eminsin..Bu gibi konularda utangaçlık yapmanın alemi yok.Bunu hiç tanımadığın bizlere bile açabiliyorsan ailene niye açamayasın?Bence en sakıncasız olanı budur..Ailecek ateist olacak değilsiniz ya =) 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nakamura2
    nakamura2's avatar
    Erkek
    Tek sorun ne biliyo musunuz?Allah'ın gücünü sınırlandırmaya çalışıyosunuz,Allah'ın gücü sınırsızdır ve Allah'ı insani özelliklerle anlatmaya,kavramaya çalışmak insanı inançsızlığa kadar götürür.O gücü hiçbir akıl alamaz,sorgulayanlar boşa çabalar..

Memento Mori...Blossom Geri Döndün:C Mitozla çoğalan milletleri sevmiyorum:|
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    geniuss
    geniuss's avatar
    Erkek
    la_brasil bunu yazdı:
    geniuss bunu yazdı:

arkdaslar bana su sorunun cevabini verebilrmisiniz ?

Bir kagit var bir tarafinda soyle yaziyor "kagidin diger tarafinda yazan sey yalandir"

kagidin diger tarafinda ise soyle yaziyor "kagidin diger tarafinda yazan sey dogrudur"

kagidin hangi tarafi dogruyu soyluyor bana bir mantikli cevap bulabilrseniz arkdasa da ben bir mantikli cevap vericem ..

böyle sorularla bazı fikirleri çürüteceğini mi sanıyorsun? sen hiç paradoks nedir diye merak edip araştırdın mı?

ya da bazı paradoksları kullanarak insanları çıkmaza sokarak bazı fikirleri empoze etmeye çalışıyorsun.

istersen biraz araştırabilirsin örnek: http://www.paradokslar.com

----------------------------

Hojam paradoksu senden daha iyi biliyorum bilmeseydim onu yazmazdim ..  , arkdasin sordugu soru da bi tur paradoks denilebilir .. ama bu sorunun da cevabi var tabi pc de bir yerde var bu soru icin hazirlanmis bir makale buliyim hemen vericem zaten ..

filiz bunu yazdı:
    HaYVaN bunu yazdı:

Bende bişey soraım:

Allah kendisinin kaldıramayacağı büyüklükte bir taş yaratabilir mi?

sacma bir soru :P

allahi varlik olarak görmeyin

sende sacmalamiszin 

Allah vardir , Allahi varlik olarak gormeyelim de nasil gorelim yokluk mu anlamadim seni heralde baksa bi sey demek istedin heralde Allahi madde olarak gormeyelim  yada baksa bi sey bilmiyorum artik ama burda baya sacmalamizsin , Allah vardir  .

Ama CodeMaster arkdasim cok iyi soylemis Allahi madde olarak gormeyelim 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    filiz
    filiz's avatar
    Dişi

sorun aklınızdaki soruları açacağınız ortamda bitiyor.ve o ortam herkese açık bir forum kesinlikle olmamalı.madem ki ailen bu tür konular da çok bilgili neden onlara sormuyorsun?senin hakkında kötü düşünceler mi besleyeceklerini sanıyorsun?eğer ailenin ii bir zamanını denk getirirsen sana seve seve bunu açıklarlar.çünkü bunu açıklamaları onların görevlerindendir.Allah inancını(kavramını) sana yeterince anlatamamışlarsa suç senin değil onlarındır.Seni anlayışla karşılayacaklarına adım gibi eminim.Aslında sen de eminsin..Bu gibi konularda utangaçlık yapmanın alemi yok.Bunu hiç tanımadığın bizlere bile açabiliyorsan ailene niye açamayasın?Bence en sakıncasız olanı budur..Ailecek ateist olacak değilsiniz ya =) 

allaha inanmanin ortamla alakasi fazla yoktur . ateist ortamda yetisebilirsin ama öte yandanda akil vaaaaaar mantik vaaaaar. kullanmayi bilmezsen ateist olursun olur biter :)

Toplam Hit: 18745 Toplam Mesaj: 149