folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Allah (C.C.) Hakkında Bir SoruAllah (C.C.) Hakkında Bir Soru

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  pcpc
  pcpc's avatar
  Kayıt Tarihi: 01/Aralık/2007
  Erkek
  hocam bence bole şeyleri kafandan silkendi hayatına bak boşver.Allah'ın gücü herşeye yeter kalbin nsl görüyorsa kalbin ne diyiyorsa o yolda yürü.slmlar

  teknisyen12199
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  turu
  turu's avatar
  Kayıt Tarihi: 14/Temmuz/2007
  Erkek

  tahribata üyeliğim,sanırım 1 yıla yaklaştı..42 yaşındayım..bu 1 yıl içinde sadece açılan konuları izledim,verilen cevapları,hoş atışmaları takip ettim..şu ana kadar cevap yazma isteği hissetmedim..hergün tahribata girip,bakalım bu gün neler var diye sizleri izlemek çok hoş..ama şu son açılan başlığa bir  şeyler eklemek ihtiyacını hissediyorum.şeytan ve vesveseleri,her zaman inanan insanlara musallat olmuştur..aslında insanın kalbine vesvese düşmesi,inancının bir göstergesidir,imana muhalif olan şeytanın,ona daha fazla muhalefet etmesidir..bu yüzden bu soruyu soran kardeşimize kızmayınız..o imanını korumak için yardım istiyor diye düşünüyorum..

  içersinde gezegenleri barındıran güneş sistemi,binlerce güneş sisteminden oluşam samanyolu galaksisi,yine binlerce galaksiyi barındıran mega sistemler,milyonlarca ışık yılı uzaklıktaki nebulalar..vs.iç içe geçmiş aklın alamayacağı kadar büyük bir sistem..hepsi mükemmel bir uyum içinde,tek hata yok...en gelişmiş teknolojilerle,yani süper beyin ürünleriyle keşfettiğimiz ,kızıl ötesi frekanslarla varlığını ancak tespit edebildiğimiz bu alemin bir kısmı,yani varlığından haberdar olabildiğimiz bu alem..sadece evrenin tahmini bütünlüğünün bir milyonda 3,5 i..yani beyin hücrelerimizin son zerresine kadar zorlayarak çözebildiğimiz sır,birmilyonda 3,5..

  bizler,yani insan ğlu,daha allah ın yarattıklarının sırrının ilk harfini çözememişken,nasıul olur da o nun kendi durumunu sorgulayabiliriz ki..bunu sorgulayıp cevap bulabilmemiz için,önce yarattıklarını çözmemiz gerek diye düşünüyorum.yoksa bu konuda verilecek her cevap eksik kalacaktır,bizi yanlışlara götürebilecektir..

  bir de bu tip,inancı zedeleyici,kasten üretilmiş soruların asıl kaynağının,belli gruplar olduğunu unutmamak gerekir..bize düşen,bu gibi tuzaklara itibar etmemektir..sonuç itibariyle bu sorular özellikle üretilmiş,çıkışı olmayan kısır döngüler oluşturur,ki amaçta zaten budur..

  sevgiyle kalın 

   


  yaş 46 ama...daha iş var :)
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  ShockMan
  ShockMan's avatar
  Kayıt Tarihi: 29/Eylül/2004
  Erkek
  HolySeclorum bunu yazdı:
  -----------------------------
  attackatak bunu yazdı:
  -----------------------------
  HolySeclorum bunu yazdı:
  -----------------------------

  Ateist insanlar cahil değildir.Onları anlamaya çalışmayan,sürekli taraflı düşünen insanlarcahildir :D

  Senin söylediğine göre Allah'ta teoridir.Çünkü yüzde yüz kanıt yok..Yok efendim hücreyi görmüyormusun yok bunun ardında bir yaratıcı olmalı boş laf bunlar...Bir postundada Allah'a yaratık diyerek varlık yapmışsın..Önce Allah kavramını doğru düzgün öğren ondan sonra gel ateistlere cahil de :D


  -----------------------------

  Allah kavramı nedir sana göre söyler misin? 

  Eğer dinen açıklayacaksan ateist olmanın anlamı ne?

  Eğer dinen açıklamayacaksan bizde ki Allah kavramından haberin ne? 

  -----------------------------
  Yaratıldığımıza inanmıyorum,evrime inanıyorum...Sizin inandığınız Allah'a inanmıyorum..Dinde geçen birçok şeye inanmıyorum..Ben öz olarak kainatın tümünün enerji olduğuna inanıyorum...
  -----------------------------
  İyiki biraz Uyuyayım dedim Konu almış başını nerelere kadar gitmiş. töbe töbe.

  HolySeclorum Kardeşim Madem Allaha inanmıyorsun, Madem Evrenin tümü Enerjidir diyorsun, o zaman neden Kanıt yok. Büyük Sözler demektesin ve bu büyük sözlere istinaden senden Kanıt olabilecek bazı bilgiler istemekde hakkımız kanaatimce, öyle bir teori ortaya atıp ben diyeceğimi dedim hade size iyi günlerde diyip gitmeyeceksin umarım.

  Bu Arada Bu Sözüne İnandım Diyerek Farzederek kafama takılan senin gerçeklerinle ilgili bazı Son derece Ciddi Sorularım Takıntılarım oldu cevaplarmısın. ?

  1- Evren kendi Enerjisi ile yaratıyor Madem Bu Enerji bizim içimizde var demektir o halde Neden hastalanıyoruz. Madem Enerji ile kaplıdır her tarafımız neden bu enerjiyi kontrol edemiyoruz. Madem Enerji bizi yarattı neden Ölüyoruz.

  2- Bu Enerji var Doğrudur esasen Hiç bitmiyor ve her yerde de var, bunun farkındayım o zaman Yaratıcı güç bu enerjimidir, Bu Enerjinin Zekası varmı. ?

  3- Bu Enerji Yaratıcı ise Bu Enerjinin bizi yaratan Allah olma ihtimali nedir, Onu Kontrol edemememizin nedeni Bu olabilirmi.?

  4- O Halde Bu Enerji Allah ise ve bizi yarattıysa Kuran' ıda yazdırabilirmi, İyiye Sevkedebilirmi insanları ve yarattıklarını. ?

  5- Bu Enerji Zekaya sahip Yaratıcı bir enerji olarak Cezalandırma eğilimide Gösterebilirmi.?

  Evet Kardeşim Bu Sorulara Yanıt bekliyorum, Mutlaka bu kadar kesin konuştuğuna göre bişiler biliyor olman gerekiyor. ?

   


  Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  kotusirine
  kotusirine's avatar
  Kayıt Tarihi: 01/Haziran/2007
  Dişi
  ArmadA bunu yazdı:
  -----------------------------
  Üye Detayları
  Username :hayatisorgula 
  ID :34483 
  İsim :life 
  Soyisim :isgood 
  Yaş :89 
  Cinsiyet :Bayan 

  Üye İstatistikleri

  Login Olma sayısı :
  Siteye kazandirdigi kullanici sayısı :
  Forumda Açtığı Konular :
  Foruma Attığı Mesajlar :
  Yazdığı Dökümanlar :
  Yazdığı Haberler :
  Hikayeye Katkıları :
  İşlemler

   

  bence bu arkadaş sırf ipneliğine siteye üye olmuştur yoksa o kadar dini site var oraya gidip bu konuyu açmamış yada ordan cvp aramamışsa ve Tahribattaki ilk konusu buysa ben art niyet ararım arkadaş yanlış anlamayın. tariqat diincemi gelip üye oldu yoksa :S 


  -----------------------------

  Sana katılıyorum böyle bi sorunun sorulması saçma bilmiyo olması saçma..mallık olsun diye açmıştır. konuyu

   

 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  manhyak
  manhyak's avatar
  Kayıt Tarihi: 22/Ocak/2006
  Erkek
  satanistin anıları die bir kitap var buna benzer birçok saçma sapan beyin yıkamak için ortaya atılmıs düşünce var bu sorulara aldırış etmemen gerek..

  Ben Rusya da bir hayat kadını Hollanda da bir eşcinsel İngiltere de bir küfürbaz Afrika da bir köle Almanya da bir alkoliğim. Ben sizin istemediğiniz herkesim.
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Tyler_Dayi
  Tyler_Dayi's avatar
  Kayıt Tarihi: 17/Haziran/2007
  Erkek
  git kendini becer amk... aynı bok...

  all this pain is an illusion...
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  ErKaNKoLaY
  ErKaNKoLaY's avatar
  Kayıt Tarihi: 05/Aralık/2007
  Erkek

  Bize sorcağına keşke gidipte camide bi hocamıza sorsaydın o sana daha güzel şekilde açıklardı.Ama senin sorduğun soru kendini yaratabilirmi.Zaten ALLAHIN gücü sınırsız gücünün sınırı yok.Tek bir yaratn vardır.Onun eşi benzeri yoktur.Kuran Meali oku.Ateistler ise onlar günahkar kişilerdir.Kafirdirler asıl onların yeri cehennemdir.atesitle konuşmak isterim.Neden ALLAHA inanmıyorlar.

 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Kız Babası
  kuytul
  kuytul's avatar
  Kayıt Tarihi: 08/Eylül/2005
  Erkek
  ben kötüsirineye hak veriyorum. Google'da tarikat yazınca ilk sayfada çıkıyor bu tahribat ve gelir gelmez açılan bu konu biraz şüpheli yaklaşmak lazım. Soruya bakıldığında da Allah isterse her şeyi yapar, fakat Allah tek yaratıcı olduğunu peygamberleriyle iletmiştir. Bu emirden sonra Allah şunu istese,bunu istese denilmesi Allah inancıyla çelişmektedir. Bu türden bir soru akla gelebilir, ama cevabı akla uygun değildir.  

  instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Esconda
  Esconda's avatar
  Kayıt Tarihi: 28/Eylül/2007
  Homo
  Bu konulara asla bizim ufacik beynimizle yaklasmamaliyiz.O Allah(c.c)ki herseyi yaradandir.O herseyi yoktan var edendir.Onun esi benzeri yoktur.Akilla asla bu sorulara yanit bulamayiz.Dinden cikariz.

  Madem bu dünyanın hem başı hem sonu hiç,Bu iki hiç arasında varlık olur mu hiç
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  hbgrstyle
  hbgrstyle's avatar
  Kayıt Tarihi: 17/Haziran/2007
  Erkek

   tamam son noktayı koyuyorum

   neden yaratsın ki?? haşa


  iTiNayLa c/p YaPıLıR
Toplam Hit: 17280 Toplam Mesaj: 149