folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Allah (C.C.) Hakkında Bir Soru

Allah (C.C.) Hakkında Bir Soru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arda_7727
    arda_7727's avatar
    Erkek

neyse bişey yazmıştım tatsızlık çıkmasın sildim tekrar.. soruyu okuyup buraya cavap vermeye çalışırım...;)

yunus babacan
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fikret
    Fikret's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı:
    -----------------------------

atehistler cevap yazmasın onlar mal diyorsun ! ! nerden biliyorsun herkez böyle , ben de bir atehist olarak sana sölemek istediğim tek şeyvar dinle ilgilsi yok herkezi aynı kefene koyma sadece bu.Saygı lütfen...

ilk "atehist" kelimesini gördüğümde yanlış yazdığını sandım. 2 defa yanlış yazamayacağını düşünerek, önce "ateist" yazmayı öğren diyorum :D

screw you guys! i"m goin" hoooome!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek
    filiz bunu yazdı:

ateistlere karsi hic birseyim yok ama gercek su ki ateistler biryere kadar düsünebilen ondan ötesine beyinleri calismayan zavalli insanlar.

ateist arkadaslar beni yanlis anlamayin.

gercek su ki, bir yaratici olmasi lazim. hücrelerimize bakilirsa hepsi nekadar ince detayina kadar birbirinle uyum saglio eger milliar hücrelerin icinde bitanesi hataliysa bütünlügü bozar ve hersey birbirine karisir.

bu sadece kücük bir misal.

bir insan bünyesi okadar kompleks ve ince ayarlanmiski bunun arkasinda doga olamaz. cok büyük bir yaraticinin eli var bu isin icinde.

bence ateistler cahil insanlardir cünkü bilim nekadar arastirilirsa okadar bir yaraticinin olduguna emin olunur.

buda bilim adamlarinin eskiden cogu ateistlerdi ama bilim ilerledikce vede olan mucize birseyi kantlanamiosa simdi bütün bilim adamlari hiristiyan olsun yada müslüman cogu allah inaniolar

şeyh holy duymasın

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    filiz
    filiz's avatar
    Dişi
    duysun :) sonucta gercekleri yaziorum

ilk defa banlandim :(
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek
    filiz bunu yazdı:

ateistlere karsi hic birseyim yok ama gercek su ki ateistler biryere kadar düsünebilen ondan ötesine beyinleri calismayan zavalli insanlar.

ateist arkadaslar beni yanlis anlamayin.

gercek su ki, bir yaratici olmasi lazim. hücrelerimize bakilirsa hepsi nekadar ince detayina kadar birbirinle uyum saglio eger milliar hücrelerin icinde bitanesi hataliysa bütünlügü bozar ve hersey birbirine karisir.

bu sadece kücük bir misal.

bir insan bünyesi okadar kompleks ve ince ayarlanmiski bunun arkasinda doga olamaz. cok büyük bir yaraticinin eli var bu isin icinde.

bence ateistler cahil insanlardir cünkü bilim nekadar arastirilirsa okadar bir yaraticinin olduguna emin olunur.

buda bilim adamlarinin eskiden cogu ateistlerdi ama bilim ilerledikce vede olan mucize birseyi kantlanamiosa simdi bütün bilim adamlari hiristiyan olsun yada müslüman cogu allah inaniolar

Güldürme beni

Bilimin her geçen gün kimlerin görüşünü ispatladığını görüyoruz. Acaba uzaya çıkanlar ruhani şeyleri ortaya çıkarmaya mı gidiyor yoksa Evrim Teorisinin kabülünü mü ispatlıyor. Biraz National Geographic izle de oradaki bilim insanları ağızlarından çıkan sözcükler allah kelimesi mi yoksa Evrim kelimesi mi? Birçok buluşları kim yaptı sorarım sana.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emrihak
    emrihak's avatar
    Erkek
    Arkadaşlar İslam felsefeye acik degildir cevap ı olmayan sorular üzerinde durulursa bi arayişa girilirse ki yanlişa sapabilir insan..  Allahın gücü kudereti sonsuzdur bunda şüphe yoktur bence böyle şeyler kafana takmamaya caliş sadece emrettikleri şeyleri yapip ona göre yaşamaya bakmaliyiz zaten böyle emir buyuruyor..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    filiz
    filiz's avatar
    Dişi

Güldürme beni

Bilimin her geçen gün kimlerin görüşünü ispatladığını görüyoruz. Acaba uzaya çıkanlar ruhani şeyleri ortaya çıkarmaya mı gidiyor yoksa Evrim Teorisinin kabülünü mü ispatlıyor. Biraz National Geographic izle de oradaki bilim insanları ağızlarından çıkan sözcükler allah kelimesi mi yoksa Evrim kelimesi mi? Birçok buluşları kim yaptı sorarım sana.

sorry ben tv izlemiorum. kitap okumayi kendim arastirmayi tercih ederim.

kendin yaziosun "teori" ne demek??? tahmin üzerine biseyi kanitlamak gibi bisey bu yüzden "teori" adi verilmistir.

yüzde yüz kanit diye birsey yok.

bazi bilim adamlari herseyi bilim üzerine ispat ediceklerini sanmistir ama geri gittikce arastirdikca ve baska cevap bulamayinca elbet onlarda yüce bir varlik oldugunuda farkindalar.

git arastir bak. bilim adamlarinin cogu allaha inaniolardir. bilim adami ateistdir diye damga vardi ama demode oldu.

ben karsiyim. kendim bilim okuyorum ve ateistlikten bir hayli uzagim cünkü düsünüyorum, okuyorum, arastiriorum ve herseyin ucu akilli ve yüce yaratik oldugunu herzaman görüyorum.

ateist insanlar herzaman cahil insanlardir. bu gercek

ilk defa banlandim :(
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NetBABA
    NetBABA's avatar
    Erkek
    Abendrot bunu yazdı:
    Yaratan Allah istediğini yaratır..Fakat arada bi fark var Yaratan Allah yaratılan ise mahluk bu yüzden Allah ile eşdeğerde olamaz !!
    Bu arkadaşım akılcı bir cevap vermiş zaten ayrıca ayetlerde böyle birşeyin olmayacağı zaten anlatılmak istenmiştir hatta anlatılmıştır.

Umudumu bu güne bağlamadım ki yarınım dan umutsuz olayım.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WarninG_ErroR
    WarninG_ErroR's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Din konusunu kurcaLamaya kaLkarsak içinden çıkamayız !...

helikopter kiralayıp norveçli üstsüzleri görsel taciz edesim var.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    apoyraz
    apoyraz's avatar
    Erkek

insan her çağda yeni şeyler öğrendikçe okudukça yeni şeyler aklına gelir bunların kimileri şeytanın vesvesesi olur bunlara dikkat etmemiz lazım eğer bizim inancımız tam sa (yanlış anlamayın bu tür şeyler düşünenlerin inancında şüphe vardır demiyırum yalnızca az kuran okuyup onu yeteri kadar anlamamaktan gelir) o zaman şeytanı alt edecek düşüncelerle inancımızı pekiştirmiş oluruz soruya gelince sence dünyada veya kainatta allah la aynı düzeyde bir varlığa veya allahtan daha büyük bir taşa ihtiyaç varmı elbetteki yok ve allah kur an da hiçbirşeyi gereksiz yaratmadığından bahsediyor bizlerede. yani allah kendinden buyuk birşey veya eşbirşey yartabilirdi ama bu gereksiz olurdu ve allah gereksiz hiçbirşey yaratmaz. fikir alış-verişi için beklerim unutmayın her insanın diğer insanlardan öğreneceği çok şey vardır

Toplam Hit: 18742 Toplam Mesaj: 149