folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Ashab-I Kehf Ve 300 Yılı Aşkın Uyuma Süresi

Ashab-I Kehf Ve 300 Yılı Aşkın Uyuma Süresi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek
    mizahi bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı
    mizahi bunu yazdı
    sokoban bunu yazdı

Hocam hayal ürünü bir hikayeye bilimsel açıklama mı bekliyorsun ?

Kehf Suresi

Materyalist birisine Kehf Süresi diye Delil gösterirsen yol alamazsın.

Bakalım durumu nasıl izah edeceksin merakla takipteyim. :)

bilmiyordum materyalist oldugunu, dolayisiyla su noktadan sonra cevap da vermem. benim isim degil ona cevap vermek.

Hocam zaten buna cevap veremezsin çünkü bunun bilimsel bir açıklaması yok.He senin bu konuya bilimsel bir açıklaman varsa söyle nobel ödülünü de kazan milyonlarca dolar senin olsun her yönden karlısın. 

Dipnot: Materyalist değilim ama olsaydım da bununla gurur duyardım.

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo

mantık sınırları dahilinde imkansız birşeyi açıklamamızı mı istiyorsun , inanıyorsan allah yaptı de geç inanmıyorsanda saçmalık böyle birşey olmaz de geç bu kadar basit işte

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek

burada bunun cevabını bulamazsın bence ki nerde bulursun onuda bilmiyorum . 

Burda materyalist adam hayal ürünü , masal vs. der

İnanan adamda Allahın Hikmetinden sual olunmaz , ol dedi oldu der. Bu kadar.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scarletbeard
    scarletbeard's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    mizahi bunu yazdı

evet hakikaten benim de merak ettigim bir sorudur. bilimsel olarak bir aciklamasi varsa, zamanda yolculuga dolayli olarak yorum getirdik demektir.

Bilim topaldir  Sürekli aksar. Dinler dogmadir. kabul üründür. Herşeye bilimsel aciklama bekleyemezsiniz. Beynin cismen olmasina ragmen beynin ürünü olan aklin bilimsel aciklamasi mi var.  Hadi hepsini gectim mirac var abi aklin alabilirmi almiyor. Zaten din dogmadir kabul edilir mantigi budur. Kabul edersin uyarsin yada kabul etmezsin bitti. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

Dini kaynaklar dışında mucizeler dışında cevap alman zor olur çünkü bilim pek siklemiyor bu durumu :D Kendi haline bırak diyolar :D 300 yıl uyuma mevzusunu bilmiyorum ancak isa ve meryem ile olan kimseyle ilişkiye girmeden hamile kaldı olayına cevabım var. En azından mucizelerden birine bilimsel bir yanıt bulduğumu düşünüyorum. Şimdi bildiğiniz gibi kızlık zarları çok farklı olabiliyorlar. Özellikle nadir görülen bir vaka var ki sadece doğumda zar yırtılıyor. Hikayenin gerisini anladınız zaten. Meryemi niye kapatıyolar. Bir erkekle ilişkiye girdiği öne sürüldü. Baktılar zar yerinde. Tabi ozamanlar şuanda olduğu gibi teknoloji yok.  Çocuk doğduğunda meryem zaten ağzını açmadan herkes mucizee diye kafayı yiyo meryemde çaktırmıyo olay bu :D

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Lotus bunu yazdı

mantık sınırları dahilinde imkansız birşeyi açıklamamızı mı istiyorsun , inanıyorsan allah yaptı de geç inanmıyorsanda saçmalık böyle birşey olmaz de geç bu kadar basit işte

Yemin ederim bu herifle aynı fikirde olacağımıza hic inanmazdım. Doğru diyo valla. Ayrıca abi nerde absürt şeyler var sen onları merak ediyorsun ya gerçekten çok düşünüyor musun bunları ? Yani mesela bi sabah uyanıp "lan bugün ne merak etsem acaba" diye düşünüyor musun ?

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    interfector bunu yazdı

Dini kaynaklar dışında mucizeler dışında cevap alman zor olur çünkü bilim pek siklemiyor bu durumu :D Kendi haline bırak diyolar :D 300 yıl uyuma mevzusunu bilmiyorum ancak isa ve meryem ile olan kimseyle ilişkiye girmeden hamile kaldı olayına cevabım var. En azından mucizelerden birine bilimsel bir yanıt bulduğumu düşünüyorum. Şimdi bildiğiniz gibi kızlık zarları çok farklı olabiliyorlar. Özellikle nadir görülen bir vaka var ki sadece doğumda zar yırtılıyor. Hikayenin gerisini anladınız zaten. Meryemi niye kapatıyolar. Bir erkekle ilişkiye girdiği öne sürüldü. Baktılar zar yerinde. Tabi ozamanlar şuanda olduğu gibi teknoloji yok.  Çocuk doğduğunda meryem zaten ağzını açmadan herkes mucizee diye kafayı yiyo meryemde çaktırmıyo olay bu :D

Yemin ederim nobellik bilim adamısın abi bu nasıl bi bilimsel açıklama tövbe ya :D

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaNNi
    CaNNi's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

kaç yüzyıl uyuyorlarki oda bilinmiyor.. bir 300 yıl uyuuyup uyanıyorlar çarşıya gidip yiyecek almaya giden 1 kişi çarşıda yakalanıp hükümdara teslim ediliyor, başından geçenleri hükümdara anlatıyor daha serbes bile kaldıgı bılınmeyen ismini bilmediğim kişi mağaraya 6 kısının yanına geri donuyor, dondugunde tekrar uykuya dalıyorlar.. bu her 300 yılda 1 boyle alışkanlık hale gelıp devam ediyor.. 4 büyük kitap herşeyi tam açıklıyorken bu olayı tam 4x4 lük açıklamıyorsa çeliski ve bazı seylerın uydurmaca oldugunu anlıyorum. isanın bile kıyamet gunu sur gelip bir peygamber olarak degılde Elci Nebi olarak gelecegini yazan kitaplar Ehli Kehf ashabının başından geçen olayların üstü kapalımı geçsin . bukadarda değil.. yapılan herşey söylentiden ibaret kalıyor.. kimi söylentiye göre de ashabı kehf in Mehdi a.s ın varoluşunun ardından tekrar uyanacakları ve Mehdinin saflarına katılacakları söylentılerı var.. alışı gelmiş bi uyku tipiklemesi oluyor o zaman.. her 300 yıl bilemedin 500 bilemedin 700 yılda 1 uyanıp uyutulmuşlar o zaman diye aklıma geliyor..  

sitem hep âşinâlardan gelir bîgâneden gelmez!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek
    sokoban bunu yazdı
    mizahi bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı
    mizahi bunu yazdı
    sokoban bunu yazdı

Hocam hayal ürünü bir hikayeye bilimsel açıklama mı bekliyorsun ?

Kehf Suresi

Materyalist birisine Kehf Süresi diye Delil gösterirsen yol alamazsın.

Bakalım durumu nasıl izah edeceksin merakla takipteyim. :)

bilmiyordum materyalist oldugunu, dolayisiyla su noktadan sonra cevap da vermem. benim isim degil ona cevap vermek.

Hocam zaten buna cevap veremezsin çünkü bunun bilimsel bir açıklaması yok.He senin bu konuya bilimsel bir açıklaman varsa söyle nobel ödülünü de kazan milyonlarca dolar senin olsun her yönden karlısın. 

Dipnot: Materyalist değilim ama olsaydım da bununla gurur duyardım.

kardes oncelikle veremeyecegim degil, vermeyecegim cevap, sanadir. ben olayin varligina inaniyorum ancak ikinci mesajda yazdigim gibi bilimsel aciklamasini bilmiyorum. bilseydim cevap verirdim, o cevap da sana degil, konu sahibine olurdu. 

yani? diye sordun ya, ona cevap vermiyorum ben. anlasabildik mi?

All I need is a possibility.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

Ortada bir uyuyan olduğu kesin ama uyuyanlar ahsab-ı kehf'tekiler değil ona eminim.

.
Toplam Hit: 15103 Toplam Mesaj: 155