folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Ashab-I Kehf Ve 300 Yılı Aşkın Uyuma Süresi

Ashab-I Kehf Ve 300 Yılı Aşkın Uyuma Süresi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo

e millet ateizme saldırmış yok artizler demiş marjinal olmaya çalışıyorlar demiş aslında aptallar demiş bende konuşayım değil mi , bu uyuyan adamları 300 yıl koruyan yaratıcı kendi yolladığı tevratı zeburu incili koruyamamış mı ki değiştirilmiş , yok madem huzur içinde yaşamamızı istiyor bi tane din yollayıp değiştirilmesini engelleseydide bunca din sebepli savaş olmasaydı bi ton insan din için ölmeseydi , nemiş ateistlik sadece marjinallik amaçlı değilmiş mantık arayışıymış ateistleri her maymundan geldin diyene inanan özenti topluluğu olarak gören arkadaşadır sözüm inandığın şeyi ne kadar düşündün?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    mizahi bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı

Konuda geçen Ashabın Atomaltı bir koruma zırhı ile Vücutlarının Yaşam fonksiyonları 300 yıl dondurulmuştur. Vücudunda Atomların bile kıpırdamadığı bir Canlı düşünün. İşte o şekilde Algıda Seçicilik ile Bir anlık uykudan kalkmış gibi hissetmelerine sebep olmuştur.

abi bu ileride mantikli gibi gorunuyor ama su zamanda degil ki. atomalti koruma zirhi nedir? nasil dondurulur bir hucrenin islevleri.

Atomaltı Fiziğe tam manasında Hükmeden Yaratıcı, Elbetteki Dilerse Vücutlarını oluşturan Atomların Tek bir Tanesinin Protonu bile Ekseninde Dönmeyecek şekilde durdurabilmekte zorlanmaz şüphesiz. Dolayısıyla Tamamen Durdurulmuş Bir Harekete karşılık Dış Dünyada Süren Hareketlilik. Bu Şekilde 300 Yıl Bozulmadan Kalmaları Mümkün.

Tezimin dayanağıda var, Atomları Durulmuş olmasaydı 300 Yılda Mikrobundan tut, Çıyanından tut, Yılanından ve Kurduna kadar pek çok canlının yiyeceği olacaklardı.

Ancak Uyandıklarında Vücutlarında en ufak bir çizik bile yoktu. Sanki Geçen süre Saniyelik Hükümdeydi. Yazıtlar öyle belirtmiş.

ShockMan tarafından 15/Mar/13 13:25 tarihinde düzenlenmiştir

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    3Dxsolid
    3Dxsolid's avatar
    Erkek
    sokoban bunu yazdı
    mizahi bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı
    mizahi bunu yazdı
    sokoban bunu yazdı

Hocam hayal ürünü bir hikayeye bilimsel açıklama mı bekliyorsun ?

Kehf Suresi

Materyalist birisine Kehf Süresi diye Delil gösterirsen yol alamazsın.

Bakalım durumu nasıl izah edeceksin merakla takipteyim. :)

bilmiyordum materyalist oldugunu, dolayisiyla su noktadan sonra cevap da vermem. benim isim degil ona cevap vermek.

Hocam zaten buna cevap veremezsin çünkü bunun bilimsel bir açıklaması yok.He senin bu konuya bilimsel bir açıklaman varsa söyle nobel ödülünü de kazan milyonlarca dolar senin olsun her yönden karlısın. 

Dipnot: Materyalist değilim ama olsaydım da bununla gurur duyardım.

o linux cu kardeş senle bi ara linux üzerine konuşalım o da lazım 

Hayırlısı...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Darkparadise
    Darkparadise's avatar
    Dişi

Berber

Adamın biri her zaman yaptığı gibi saç ve sakal tıraşı olmak için berbere gitti. Onunla ilgilenen berberle güzel bir sohbete başladılar.
    Değişik konular üzerinde konuştular. Birden Allah ile ilgili konu açıldı...
    Berber: " Bak adamım, ben senin söylediğin gibi Allah'ın varlığına inanmıyorum."
    Adam: " Peki neden böyle diyorsun?"
    Berber: " Bunu açıklamak çok kolay. Bunu görmek için dışarıya çıkmalısın.Lütfen bana söyler misin, eğer Allah var olsaydı, bu kadar çok sorunlu,sıkıntılı, hasta insan olur muydu, terkedilmiş çocuklar olur muydu? Allah olsaydı, kimseye acı çektirmez, birbirini üzmezdi.
    Allah olsaydı, bunların olmasına izin vereceğini sanmıyorum..."
    Adam bir an durdu ve düşündü, ama gereksiz bir tartışmaya girmek istemediği için cevap vermedi. Berber işini bitirdikten sonra adam dışarıya çıktı. Tam o anda caddede uzun saçlı ve sakallı bir adam gördü.
    Adam bu kadar dağınık göründüğüne göre belli ki tıraş olmayalı uzun süre geçmişti. Adam berberin dükkanına geri döndü.
    Adam: " Biliyor musun ne var, bence berber diye bir şey yok"
    Berber: " Bu nasıl olabilir ki? Ben buradayım ve bir berberim."
    Adam: " Hayır, yok. çünkü olsaydı, caddede yürüyen uzun saçlı ve sakallı adamlar olmazdı.
    Berber: " Hımmm... Berber diye bir şey var ama o insanlar bana gelmiyorsa, ben ne yapabilirim ki?"
    Adam: " Kesinlikle doğru! Püf noktası da bu! Allah var, ve insanlar ona gitmiyorsa,bu gitmeyenlerin tercihi. İşte dünyada bu kadar çok acı ve keder olmasının nedeni!"

Allah'a inanmak gerekir.. Allahın işine karışılmaz. Onun kudretinden sual olunmaz.

bilmiyorum (Hacer-i Muallak) Muallak taşından haberiniz var mı? Bilim Bunu Da Açıklayabiliyor Mu? O kadar materyalistseniz, gidip görün ve açıklayın.

Dışarıda Issızlık Bensiz, Bendeyse Yalnızlık Issız...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı
    mizahi bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı

Konuda geçen Ashabın Atomaltı bir koruma zırhı ile Vücutlarının Yaşam fonksiyonları 300 yıl dondurulmuştur. Vücudunda Atomların bile kıpırdamadığı bir Canlı düşünün. İşte o şekilde Algıda Seçicilik ile Bir anlık uykudan kalkmış gibi hissetmelerine sebep olmuştur.

abi bu ileride mantikli gibi gorunuyor ama su zamanda degil ki. atomalti koruma zirhi nedir? nasil dondurulur bir hucrenin islevleri.

Atomaltı Fiziğe tam manasında Hükmeden Yaratıcı, Elbetteki Dilerse Vücutlarını oluşturan Atomların Tek bir Tanesinin Protonu bile Ekseninde Dönmeyecektir. Tamamen Durdurulmuş Bir Harekete karşılık Dış Dünyada Süren Hareketlilik. Bu Şekilde 300 Yıl Bozulmadan Kalmaları Mümkün.

abicim tamam olayin dini boyutuna eyvallah. ben inaniyorum zaten ona. ama dunyadaki herseyin calisma prensibini insanin beynine sigdiran, bunu da akla yatkin bir sekilde yapmistir. Halihazirdaki bilimle aciklanabilecek bir mantik lazim bu olaya. 

All I need is a possibility.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı
    mizahi bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı

Atomaltı Fiziğe tam manasında Hükmeden Yaratıcı, Elbetteki Dilerse Vücutlarını oluşturan Atomların Tek bir Tanesinin Protonu bile Ekseninde Dönmeyecek şekilde durdurabilmekte zorlanmaz şüphesiz. Dolayısıyla Tamamen Durdurulmuş Bir Harekete karşılık Dış Dünyada Süren Hareketlilik. Bu Şekilde 300 Yıl Bozulmadan Kalmaları Mümkün.

Tezimin dayanağıda var, Atomları Durulmuş olmasaydı 300 Yılda Mikrobundan tut, Çıyanından tut, Yılanından ve Kurduna kadar pek çok canlının yiyeceği olacaklardı.

Ancak Uyandıklarında Vücutlarında en ufak bir çizik bile yoktu. Sanki Geçen süre Saniyelik Hükümdeydi. Yazıtlar öyle belirtmiş.

Hocam sen deistim demişsinde inanmakla inanmamak arasında kalmış müslüman gibi geldin bana velhasılı kelam konu o değilde :) senin dediğine göre tanrı bu vatandaşların atomlarını durduruyor peki bunu nasıl yapıyor yani atomu durdurmak için hangi fiziksel olanaklardan yararlanıyor onuda yaz.Yoksa "ol dedi oldu" mantığından öteye gitmiyor gene bilimsel olmuyor mevzu.

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

Nobele felan aday değilim hocalar. Yazıklarım tartışma yaratmak değildi. Sadece günümüzde bilinen gerçeklerin geçmişe uyarlanmaya çalışılmasıdır. Kimse bunun kesinlikle doğru olduğunu yada yanlış olduğunu kanıtlayamaz. En azından olaylara bilimsel yaklaşabilmeye çalışıyorum. Sabahtan akşama kadar burda yazılan konulara bu vardı zaten salakmısın sen yada nobellikliksin vesselam gibi gerzek cümleler kurmuyorum. Adam gibi konuşuyorum adam gibi muhattap arıyorum.

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ONEMINUTE
    ONEMINUTE's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

300 yıl sonra nasıl bi düşünce,beyin yapısıyla uyandılar acep...hani 300 yıl boru deil....uyuduklarında ve uyandıklarında çevre dünya çok farklıdır...

yada uyandıkları zamanamı uptade edildi beyinleri o_0

;ATATÜRK"ÜN FEDAİ ORDUSU {AFO}; # ATATÜRK Öldümüki? Atatürkçüler Ölsün... #
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo
    Darkparadise bunu yazdı

Berber

Adamın biri her zaman yaptığı gibi saç ve sakal tıraşı olmak için berbere gitti. Onunla ilgilenen berberle güzel bir sohbete başladılar.
    Değişik konular üzerinde konuştular. Birden Allah ile ilgili konu açıldı...
    Berber: " Bak adamım, ben senin söylediğin gibi Allah'ın varlığına inanmıyorum."
    Adam: " Peki neden böyle diyorsun?"
    Berber: " Bunu açıklamak çok kolay. Bunu görmek için dışarıya çıkmalısın.Lütfen bana söyler misin, eğer Allah var olsaydı, bu kadar çok sorunlu,sıkıntılı, hasta insan olur muydu, terkedilmiş çocuklar olur muydu? Allah olsaydı, kimseye acı çektirmez, birbirini üzmezdi.
    Allah olsaydı, bunların olmasına izin vereceğini sanmıyorum..."
    Adam bir an durdu ve düşündü, ama gereksiz bir tartışmaya girmek istemediği için cevap vermedi. Berber işini bitirdikten sonra adam dışarıya çıktı. Tam o anda caddede uzun saçlı ve sakallı bir adam gördü.
    Adam bu kadar dağınık göründüğüne göre belli ki tıraş olmayalı uzun süre geçmişti. Adam berberin dükkanına geri döndü.
    Adam: " Biliyor musun ne var, bence berber diye bir şey yok"
    Berber: " Bu nasıl olabilir ki? Ben buradayım ve bir berberim."
    Adam: " Hayır, yok. çünkü olsaydı, caddede yürüyen uzun saçlı ve sakallı adamlar olmazdı.
    Berber: " Hımmm... Berber diye bir şey var ama o insanlar bana gelmiyorsa, ben ne yapabilirim ki?"
    Adam: " Kesinlikle doğru! Püf noktası da bu! Allah var, ve insanlar ona gitmiyorsa,bu gitmeyenlerin tercihi. İşte dünyada bu kadar çok acı ve keder olmasının nedeni!"

Allah'a inanmak gerekir.. Allahın işine karışılmaz. Onun kudretinden sual olunmaz.

bilmiyorum (Hacer-i Muallak) Muallak taşından haberiniz var mı? Bilim Bunu Da Açıklayabiliyor Mu? O kadar materyalistseniz, gidip görün ve açıklayın.

berbere ithafen insanların allah a gitmeleri gerekiyor demek peki ya budist olarak büyütülseydin allah a gidermiydin yada afrikalı yerli kabilesinde büyüseydin nereden bilebilirdin allah ı bu insanların suçu ne onun dışında muallak taşının fiziki bir imkansızlığı yok yanlış bilgin var yada efsaneye inanmışsın 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    sokoban bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı
    mizahi bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı

Hocam sen deistim demişsinde inanmakla inanmamak arasında kalmış müslüman gibi geldin bana velhasılı kelam konu o değilde :) senin dediğine göre tanrı bu vatandaşların atomlarını durduruyor peki bunu nasıl yapıyor yani atomu durdurmak için hangi fiziksel olanaklardan yararlanıyor onuda yaz.Yoksa "ol dedi oldu" mantığından öteye gitmiyor gene bilimsel olmuyor mevzu.

Seni uyanık seni. :)

Nasıl yaptığını söylermi hiç...! Kendimiz bulacaz işte zamanla oda olur umarım.

Deist Yaratan güce Kudrete inanır. O yüzden Ateist değildir. Din Kurallarını doğru bulurum insalık için.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
Toplam Hit: 15101 Toplam Mesaj: 155