folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder "Ben Kurbana Karşıyım!"

"Ben Kurbana Karşıyım!"

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Z-CHAN
    Z-CHAN's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Haydar Dümen, Kurban Bayramı'nda Habertürk'te katıldığı programda kurbana karşı olduğunu söyledi.

Saba Tümer'le Bu Gece programının konuğu olan Doktor Haydar Dümen, "Ben kurbana karşıyım. İster iyi desinler, ister kötü desinler. Kurban artık bugün için tekrar tekrar düşünülmesi gereken bir konu, hem ekonomik hem sosyal hem inançsal açıdan belirli bir şeyi bir bedelle satın alma olayına pek taraftar değilim" diye konuştu.

CENNETE GİDEBİLMEK İÇİN KURBANA İHTİYACIM YOK

Dümen, cennete gidebilmek için kurbana ihtiyaç olmadığını şu sözlerle ifade etti: "İçimi ben doğru tutarsam, hiç yalan söylemez, hiç yanlış yapmaz, hiç haram yemezsem ve ben cennete de gideceksem kurbana ihtiyacım yok."

BU BAYRAMIN ADI, YARDIMLAŞMA BAYRAMI OLMALI

'Kurbanın cennete gitmek için bir vasıta olduğunu ifade eden Dümen, "Üzerine bineceksin, sırat köprüsünden geçeceksin. Bizim öğrendiğimiz bu. Eğer kurban bir yardımsa başkasına, bu bayramın adı bence 'yardımlaşma bayramı' olmalı. Dünyaya böyle açılım yapmalı. Çok insancıl bir şey."

DOKTOR, TANRI'NIN YER YÜZÜNDEKİ ELİDİR

Yardımın kalıcı olduğunu, etin ise kalıcı olmadığını belirten Haydar Dümen, kendisinin para ve her türlü insani yardımı tercih ettiğini belirtti. Dümen, doktorların her gün bir insana yardım ettiğini anlattı ve "Doktorluk yapıyorsam, ben her gün kurban kesecek kadar yardım yapıyorum demektir. Çünkü doktor, Tanrı'nın yer yüzündeki elidir. Bu söz benim, ben ürettim bunu. İyiye çalışırsa hayat kurtarır, kötüye çalışırsa anaları ağlatır."

Hayvanların acısız kesilmesi gerektiğine de değinen Haydar Dümen, bunun için Diyanet'in de onay verdiği şoklamanın yapılması gerektiğini sözlerine ekledi.

KAYNAK: http://haber.gazetevatan.com/haberdetay.asp?detay=Ben_kurbana_karsiyim_212785_7&tarih=10.12.2008&Newsid=212785&Categoryid=7

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hybris
    Hybris's avatar
    Erkek

peki haydar hocam proteinsz nasıl kalkcak bu meret hiç düşündünmü ? :D

agile isn’t how fast you can go, it’s how fast you can turn.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Bence bu adam malum olay dışında herşeye karşı çıkabilir  :|

@Hybris

Protein sadece etde değil hocam yumurtada sütde falanda var  : )

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mosquit0
    mosquit0's avatar
    Erkek
    Hybris bunu yazdı:
    -----------------------------

hasıkdr ya haha :D:D koptum gecenın bu satii :D 

adaletin bu suçu önleyemiyecek olduğunu düşünüyorsan yargıçda sen ol cellad da
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek

kurban hayvan katliamıdır, namaz'a da gerek yok, başörtüsü beynin düşünme yollarını tıkıyor, oruç bedene eziyet, hele ki ezan ve Kur'an anadilde okunsa ve basılsa süperötesi olur. Netekim İslâm 'da şekil değil, iç önemli. Değil mi ki içimiz temiz, alayımız cennetliğiz.

Of ulan of

kendinize ayığ olunuz
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1903
    1903's avatar
    Erkek
    haydar dümen'in üzerine vazife olmayan işlere burnunu sokup, üstüne üstlük saçmalamasını bi kenara bırakarak sana sadece şunu söylüyorum z-chan; senin genel eğilimini bütün forum çok iyi biliyor.ve bunu bilenler bu konuyu neden buraya c/p yaptığınıda biliyor.merak etme.

gücüne güç katmaya geldik.formanda ter olmaya geldik.Beşiktaş seninle ölmeye geldik BEŞİKTAŞ !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    Hayat ne tuhaf.. Vapurlar falan...

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yalnizturk
    yalnizturk's avatar
    Erkek
    adamın tek zevki kızlardı  eee artık mazeme kalmadına göre yeni açılımlarda bulunuyor yeni açılımlarına ewt dinle ilgili yaptığı ve yapacağı her türlü yoruma hayır diyorum a.q bi o eksikti zaten

Ey Türk, Titre ve Kendine Dön! Üstte mavi gök çökmedikçe, Altta yağız yer delinmedikçe, Kim bozabilir senin ilini ve töreni!.. Bilge Kağan
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    B0LDPiL0T
    B0LDPiL0T's avatar
    Erkek
    ReaL_KurD bunu yazdı:

kurban hayvan katliamıdır, namaz'a da gerek yok, başörtüsü beynin düşünme yollarını tıkıyor, oruç bedene eziyet, hele ki ezan ve Kur'an anadilde okunsa ve basılsa süperötesi olur. Netekim İslâm 'da şekil değil, iç önemli. Değil mi ki içimiz temiz, alayımız cennetliğiz.

Of ulan of

bu cümleleri söyleyenlerin %99'u ortamda sivrilmek isteyen, farklı olduklarını kanıtlamaya çalışan ama her halükarda yavşaklıkları kolayca anlaşılabilen insancıklardır (:

iyi bir derleme yapmışsın hocam eyv. (:

Kendine özgü fikir ve görüşü olmayıp, sadece başkalarının ağızlarının içine bakarak yorum yapabilmek nasıl bir duruştur, nasıl bir kişilik profilidir hiç anlayamamışımdır.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek
    kendi oğlu bile babalıktan reddetti kodumun sapık herifi doktorlukla yakından uzaktan alakası olmayan geri zekalının önde gideni ya..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    Hybris bunu yazdı:

sen bir tek kurban bayramındamı et yiyiyorsun :S

yani kurban bayramı olmasa ette yemeyecektin :S 

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
Toplam Hit: 16378 Toplam Mesaj: 92