folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Birşey Sormak İstiyorum

Birşey Sormak İstiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sipidik
    sipidik's avatar
    Erkek

gerçekden bir türlü öğrenemediğim birşeyi sormak istiyorum..

fettullahcılar süleymancılar nurcular..   bu üçüde aynı şey değilmi?? bunların aynı oldugunu savunan ve ben nurcuyum diyen arkadaş varda.. hatta bu arkadaş bi tane de değil.. ama bunların farklı olsuum oldugunu savunanlar da var.. biraz neyin ne oldugunu soylermisiniz??

not: konu tamamiyle bilgi amaclıdır ideolojik tartısma yapmaya gerek yok..

NesTo | same shit diffirent asshole
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Bence arkadaşın ne bok olduğunu bilmio :)

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Süleymancı farklı yanlıs bilmiyorsam.Fetullahın cemaati zaten nur cemaati

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sipidik
    sipidik's avatar
    Erkek

abi adam 3 senedir turgut reis dersanesinde bunu tartısıo.. ordaki hocaları bole demiş.. hatta bende bayaa bi iddalasdım ama.. turgut reisin yalancısıyım..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fastottoman
    fastottoman's avatar
    Erkek

fethullah  ile hiç bir cemaati kıyaslama

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efrasyap
    efrasyap's avatar
    Erkek

Nurculuk Saidi Nursinin ögretisidir Saidi nursi ögretisinde samimidir(ögretinin dogrulugu görecelidir)Fetullah gülen onun takipcisi gibi görünsede   fikrinin samimiyeti şaibelidir.Süleymancılar Süleyman hilmi tunahanın ögrencileridir  cemaait değildir sadece kuran kursu yurt ve dershanelere sahip  genelinde fikrinde samimi insanlardır.üçüde biribirinden ayrıdır .bir dönem nurcular ve süleymancılar karşılıklı olarak ihtilafta idiler 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

Müritlerine "Şu partiye oy vermezseniz Hz. Şeyhimiz sizin o partiye oy vermediğinizi anlar ve böylece sizi çarpar" demekten öte gidemeyen, aynı pokun farklı renkleridir. Çıkar meselesi.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sipidik
    sipidik's avatar
    Erkek

cevap verdiğiniz için teşekkur ederim.. peqi bu abilik ablalık saçmalıgı hangi kurmun yada tariqatın bilmem bişeyidir?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Moonchild
    Moonchild's avatar
    Erkek

sipidik bunu yazdı:
    -----------------------------

cevap verdiğiniz için teşekkur ederim.. peqi bu abilik ablalık saçmalıgı hangi kurmun yada tariqatın bilmem bişeyidir?

-----------------------------
    fetullah

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

cevapları hiç okumadan yazıyorum. 3 de farklı cemaatler

zaten süleymancılar tamamen diğerlerinden ayrı

nurcular ile fetullahcılarda bir gibi sanılır ama değil nurcular fetllahcılar sevmez ve tasvip etmezler.

aslen iki kolda said nursiye bağlı ayrı kişiler tarafından kurulmustur. fetullahcılar parayı secmişlerdir

fakat nurcular sadece din eğitimini seçmişlerdir. nurcular gerçektende Allaha hizmet etmek istiyen siyasi ve

ekonomik olarak bağımsız bi tarikattır. tek emelleri Kuran ışığını insanlara göstermektir. fethullacılar gibi

paraya tamah etmezler samimilerdir

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sipidik
    sipidik's avatar
    Erkek

peki bu yurtlar.. ne biliyim her bişeyi insanlara bedava sunup karsılıgında namaz kıldıran insanlarda fetocularmı?

Toplam Hit: 9520 Toplam Mesaj: 84