folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Booking Türkiye Faaliyetleri Durduruldu

Booking Türkiye Faaliyetleri Durduruldu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek

Turizm de artık olay hizmet etmek değil tam anlamıyla kaz yolmak. Booking de duyulmamış bilinmemiş mekanları bulup yolma taraftarı değilde hizmet eden yerleri bulmak çok kolay. Diğer türlü İzmir'e gideceğimde İzmirli Hasan abi ye soracağız iyi yer var mı diye veya Antalyalı Mehmet Dayıya. Eskiden bu şekilde öğreniyorduk mekanları şimdi teknoloji geldi ama para yiyenler doyamadığı için kapattırıyorlar... 

ride or die..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    gkhn bunu yazdı
    Prometheus bunu yazdı

yerli acenteler bık bık bık e napalım? teknolojiye ve rüzgara ayak uyduramıyorlarsa batan batacak çıkan çıkacak. eskiden internet kafeler vardı, para basıyorlardı adeta. gider banka gişesi gibi sıra alır beklerdik. evlere internet geldiğinde aman esnafımız batmasın diye internet kafeye gitmeye devam mı etmeliydik?

turizmcilerin unuttuğu çok önemli birşey var, biz kaz değil müşteriyiz. çoğu için ikisi aynı anlamda ya neyse. müşteri olarak en çok bilgiyi oturduğum yerden almak ve kendim için fiyat dahil en iyi şartları seçmek durumundayım. bookingden en ucuzunu seçip mi gidiyoruz sadece? öyle olsaydı iki apartman dik, kapılarına iki paçoz dik. geceliği 5 liradan oda sat paraya para demezsin. ama öyle olmuyor değil mi? misal personeli kötü olan bi yere fiyatı iyi de olsa insanlar gitmiyor çünkü bookingde yorumları görüyor. yerli acente gelip sana "kardeş fiyatı iyi ama personel karına kızına dik dik bakabilir sana uygun mu?" demiyor.

hizmeti düzgün ve fiyatı da kalitesine göre normalse her türlü kazanır bi işletme. ben turizm okumadım, bu işi de yapmadım fakat bu cümleyi kurabilmek için ne turizmci olmaya gerek var ne müneccim yarraa yemeye gerek var. azcık kafası çalışan turizmci için booking nimet olur. acenteci de kaz yolamadığı için kusura bakmayacak. ha otel sana o fiyatı vermiyor mu? o zaman kâr edemediğin işi yapmıcan birader. sana tabi ki üzülürüm ama kapanan internet kafecilere mahalle bakkallarına üzüldüğümden çok değil. bakkal amca da kusura bakmasın ben de cebimi ve ürün çeşitliliğini tercih etmek zorundayım. bi kişinin keyfi olsun diye bin kişi düdüklenmesin.

Baslikta okudugum en tatmin edici yorum, eline saglik hocam.

İyi de hocam şuan teknolojiye akay uydurmayan acenteler neredeyse yok. ilerleme ihtimalleri de yok. tek olay booking değil. Biz de yeni acente olmamıza rehmen kullanmakta olduğumuz teknoloji neredeyse en büyüklerle kapışacak seviyede. Sorun şu ki onlar kadar reklam ağımız yok. Birde yöntem ve tercih meselesi var ortada. Herkes b2c çalışamaz. Biz b2b tercih ediyoruz. o alanda kazanç daha kolay olacaktır. Booking in bana göre en büyük faydası gidilecek yerde arama yaptığınızda orada bulunan hemen hemen her tesisi bulabiliyor olmanızdır. Şuan için agoda, expedia, hotels.com ve hrs gibi sitelere bakarak aynı işi yapabilir siniz. Fiyatları da aynıdır zaten.

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Biz seneler önce Antalya'da lokantacıydık. Bizim işler ne zaman bitti? Herşey dahil oteller çıktığı vakit. O zamanlar bir turizmci çıkıpta hakkımızı savunmadı. O günden beri turizm mesleğine hep sövmüşümdür. O yüzden booking ile hangi turizmci beter oluyosa daha da beter olur o herşey dahil otellerle birlikte inşallah.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    frekaze
    frekaze's avatar
    Erkek

Booking.com’un Türkiye’deki faaliyetlerini mahkeme kararı ile durduran TÜRSAB, mahkeme kararını Alman trivago.com, Amerikalı tripadvisor.com gibi diğer tüm online rezervasyon sitelerine de gönderecek.

Türsab çoştu yakında sosyal medaylarıda kapatır demedi demeyin :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nvidia
    Nvidia's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ya amk biri bizim ülkenin anasını siksinde  kurtulalım amk  sonunda  bunu dedirttiler  amk  amerikan mandası olsak  daha  iyidir  heralde  amk en azından ingilizce  öğreniriz  sikicem bu ülkedeki olayları yaşamak istemiyorum bu anasını avradını siktiğimin ülkesinde

Milyarlarca yıl ölüydüm dirildim ve tekrar dirilmemek üzere öleceğim günü bekliyorum!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    frekaze bunu yazdı

Booking.com’un Türkiye’deki faaliyetlerini mahkeme kararı ile durduran TÜRSAB, mahkeme kararını Alman trivago.com, Amerikalı tripadvisor.com gibi diğer tüm online rezervasyon sitelerine de gönderecek.

Başaran ulusoy u bire bir tanıyan biriyim. Onunla sohbetimiz de oldu. Gerçekten çok zeki birisi. Ancak turizm de herşeyi değiştirebilecek gücü yok kimsenin. 

Bu kişi yıllar önce tesadüfen görüştüğü birinin bile ismini unutmaz. yüzyüze geldiğinde ismi ile hitab eder ve o yıllar önce bulunduğu noktadan itibaren ne olduğunu sorar. 

Şimdi böyle bir adamın başında bulunduğu kurum bunları halledebilir. Ama herşeyi yinede 4-4 lük yapamıyor tabiki...

Booking in sorun oluşturmasının ve müdahale edilebilecek tek noktasının "en iyi fiyat garantisi" verme şekli ile otelleri kısıtlaması ve acenteleri sıkıntıya sokmasıdır. 

TURSAB açılımı Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği olduğundan 10.550 acenteyi temsilen dava açma hakkına ve acenteleri koruma kollama hakkına sahiptir. Bu taklep zaten başkana acentelerden gelmiş ve gereği yapılmıştır.

Oteller tursab a bağlı değildir, ilgisi de yoktur.

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Booking, temyize götürmüş. Büyük ihtimal yasak kalkacak.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    opusdei bunu yazdı
    frekaze bunu yazdı

Başaran ulusoy u bire bir tanıyan biriyim. Onunla sohbetimiz de oldu. Gerçekten çok zeki birisi. Ancak turizm de herşeyi değiştirebilecek gücü yok kimsenin. 

Bu kişi yıllar önce tesadüfen görüştüğü birinin bile ismini unutmaz. yüzyüze geldiğinde ismi ile hitab eder ve o yıllar önce bulunduğu noktadan itibaren ne olduğunu sorar. 

Şimdi böyle bir adamın başında bulunduğu kurum bunları halledebilir. Ama herşeyi yinede 4-4 lük yapamıyor tabiki...

Booking in sorun oluşturmasının ve müdahale edilebilecek tek noktasının "en iyi fiyat garantisi" verme şekli ile otelleri kısıtlaması ve acenteleri sıkıntıya sokmasıdır. 

TURSAB açılımı Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği olduğundan 10.550 acenteyi temsilen dava açma hakkına ve acenteleri koruma kollama hakkına sahiptir. Bu taklep zaten başkana acentelerden gelmiş ve gereği yapılmıştır.

Oteller tursab a bağlı değildir, ilgisi de yoktur.

Gören de tüm dünyada acenteler booking.com yüzünden bitmiş sanacak. Bi Tükiye'deki acenteler adamlara faaliyet durdurma davası açıyor.

Hocam bu çözüm değil. Bu uzun zamandır acentelerin kendi kendilerini boka bulamasının suçunu yurtdışında başka bir kuruma atmasıdır. Sanki yıllardır acenteler %100 müşteri memnuniyeti ve yapıcı fiyat politikaları ile insanlara tatil yapma seçeneği sundu da booking.com geldi adamları bitirdi.

Booking.com gidince tüm yurtiçi turistler yerel acentelerle iş mi yapacak?

Yurtiçi turist gene ets gibi en azından bir nebze daha kurumsal firmalara gidip tatil planını yapacak. Ha ne değişecek derseniz booking.com olmadığı için bu eskiden olduğu gibi yurtiçindeki acentelerin sikmeye dayalı fiyat politikalarına maruz kalacak insanlar. Çünkü fiyatı karşılaştırabileceğin pek bir yer kalmayacak.

Nereden tutsan elinde kalacak yurdum insanının gerzekçe şark kurnazlığı aklını kullandığı işlerden bir tanesi daha.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CenkSertoz
    CenkSertoz's avatar
    Erkek

VPN ile babalar gibi rezervasyonumu yaptım.Krallar gibi de kaldım,fiyatı güzel güzel.

The Beginning and The End.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Hani burada şöyle fikrim var, böyle fikrim var diyen. Fikirlerini gerçekleştirmek için aylarca sabahlara kadar çalışan arkadaşlar var ya, lafım onlara.

Fikri buldunuz, ya da daha önce yapılmış bir işin daha iyisini yaptınız, ama öyle beleşten değil, söke söke aldınız, rakiplerinizden daha iyi oldunuz.

Sonra da biri geldi, aaa bu adam çok iyi, geldi bizi sikiyo dedi ve mahkemeye verip durdurdu faaliyetlerinizi.

Elin gavurunun da olsa günahtır.

Vestel'in dandik telefonları zorla satmaya çalışmasındaki gibi bir oç'lik bu. Daha iyisini yap!

Toplam Hit: 13759 Toplam Mesaj: 118
booking ve otel rezervasyonu