folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Booking Türkiye Faaliyetleri Durduruldu

Booking Türkiye Faaliyetleri Durduruldu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek
    xxjokerxx bunu yazdı

yemeksepetide kapanmak zorunda o zaman oda aynı sözleşme ile hizmet ediyor hemen dava açalım örnek gösterelim oda kapansın.

yemeksepeti alman delivery heronun bu arada :D

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nvidia
    Nvidia's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bacısını sikim ben o kapatanların

Milyarlarca yıl ölüydüm dirildim ve tekrar dirilmemek üzere öleceğim günü bekliyorum!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

trivago da farklı fiyatlardan en ucuzunu göstermiyor mu? aynı mantık değil mi zaten?

İmzalamazsam ne olcak?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek

Booking.com’un Türkiye’deki faaliyetlerini mahkeme kararı ile durduran TÜRSAB, mahkeme kararını Alman trivago.com, Amerikalı tripadvisor.com gibi diğer tüm online rezervasyon sitelerine de gönderecek, uymayanlar hakkında yasal yola başvuracak.

http://www.hurriyet.com.tr/kavga-buyuyor-trivago-ve-tripadvisor-da-tursabin-hedefinde-40412567 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    adeleks bunu yazdı

Booking.com’un Türkiye’deki faaliyetlerini mahkeme kararı ile durduran TÜRSAB, mahkeme kararını Alman trivago.com, Amerikalı tripadvisor.com gibi diğer tüm online rezervasyon sitelerine de gönderecek, uymayanlar hakkında yasal yola başvuracak.

http://www.hurriyet.com.tr/kavga-buyuyor-trivago-ve-tripadvisor-da-tursabin-hedefinde-40412567 

trivagoyu siktir ette tripadvisor iyidi ya 

sigortam.net koalay.com felanda kapatsınlar Tüsaf uyuma sabrımızı taşırma :)

DJ_Alper tarafından 31/Mar/17 10:59 tarihinde düzenlenmiştir

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek
    Ratbat bunu yazdı
    MuTReFT bunu yazdı
    Ratbat bunu yazdı
    Ar0fer bunu yazdı
    Ratbat bunu yazdı
    manhyak bunu yazdı

booking.com sayesinde hiçbir otel rahat rahat adam silkeleyemiyor.
    adamın tipine bakıp fiyat biçemiyor.
    Bölgedeki otellere bakıp fiyat aralığını görebiliyosun. Otelde kalan müşterilerin memnuniyet ve şikayetlerini görebiliyorsun.

Bu ülkede vatandaşın yararına olan birşeyi yaşatırlarmı ? paypal, uber ve şimdi de booking. nerede global bir dev firma var, insanlar hizmetlerinden memnun hemen kapatıyorlar.

turizmci olmadığın için bilemezsin. Booking.com ve ets ülke turizmine darbe vuran bir matkaptır. Aksini söyleyen turizmin t sinden anlamıyordur.

Turizmin t sini anlayan olarak açıklarmısın bize.

akp gibi düşün o kadar. sana anlatacak halim yok.

:)) yazık...

açıklayacak kapasitem yok demiyorda... Neyse

yerli turizm firmaları milleti dolandırmaktan veya düdüklemekten başka ne yapmış?
    - işlerini iyi yapmazlar.
    - ödemeyi yaptıktan sonra muhattab bulamazsın.
    - tur için vs paraları toplayıp toplayıp batarlar, derdini tursab'a anlatmaya çalışırsın bi bok olmaz. Olan anca vatandaşa olur.

Kısa sürede bu yanlıştan vazgeçerler umarım.

Yurtiçin ve Yurtdışı tüm otel işlemlerimi booking.com'dan yapıyordum, Yurtiçinden ziyade dışarı odaklanacağım.

booking.com otellere vb. güzel yaptırımlar yapabiliyordu bu sebeble, ordan gelen müşterilere ayrıca bir özen gösteriyorlardı. Bir çok defa bunun faydasını görmüştüm.

Sen gidip sokak acentasından, kaçak acentalardan Otel, tur alırsan herhalde muhattap bulamazsın TURSAB belgesi olmayan acentaları kontrol etmeyen mevcut kurumlar. 

Booking meselesine gelirsekde Opus dei meslektaşım gayet net bir şekilde belirtmiş okursanız piyasada neden daha ucuz ve daha kaliteli sirket bulunmuyor gayet net belli. 

Mesele Amsterdam şirketi olması değil, mesele rekabete izin vermemesi. Ben otelden fiyati alıp siteme koyamiyorum koysam bile reklamdi oydu buydu her türlü ezip müşteriyi kendine çekiyor tam bir tekel. Şimdi ne olacak söyleyeyim fiyatlar artık birilerinin istediği gibi olmayacak piyasada insanlar araştıracak. 

Suraya katılıyorum bu merdiven altı turizm firmaları yine cakalliklarini yapacaklar ama düzgün işini yapan acentalar artık para kazanabilek.

Son kullanıcı açısından çoğu kişi kötü olarak algılayabilir bu olayı ama bu iş en çok son kullanıcıya yarayacak çünkü rekabet artacak ve fiyatlarin daha düşük hale gelmesinin onu açılacak. Ayrıca belirtmek istiyorum acentalar otellerden sanki çok büyük paralar kazaniyorMuş gibi bir algı var %5 10 Otel fiyatının üstünden ne kazanilabilir?  Paket almadığınız sürece acenta sadece en iyi kari eğer aracı varsa transferden ve turdan kazanır. Otelin ona tek karı vadeli olarak otele ödeme yapmadır. 

Müşteriyi sikemiyoruz diye bpoking.comu kapattıran acentalar rekabet yapacak ve fiyatlar düşecek öyle mi? Ayrıca booking ülketurizmin e nasıl darbe vuruyor anlatır mısın? Otel sahibi hırtları adam ettiği için olabilir mi acaba? 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    darkroques61 bunu yazdı

Abi benim anlamadığım turizmciler iyi oldu diyor da bu booking senin 100 liralık malını 50 liraya satmıyor neticede fiyatı belirlemiyor. Sadece belirlenen fiyattan satış yapıyor.

Turizmci milleti devamlı müşteri istemez bir kere öpreyim sıradaki gelsin ister sırf bu anlayıştan hepsi batsın isterim..

Fiyatların düşük yada yüksek olmasını belirleyenler otellerdir. Acente satış fiyatını karlılığını otelden aldığı fiyat üzerinden yapar. Otel 100 lira fiyat verdiyse onun üzerine ekleme yapılır. 80 verse 80 üzerine eklenerek yapılır. İşte en büyük sorun booking e 80 verilirken diğer firmaların onu alması için 40 takla atmasıdır. Otellerin artislik dönemi sona erecek. 

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    opusdei bunu yazdı
    darkroques61 bunu yazdı

Abi benim anlamadığım turizmciler iyi oldu diyor da bu booking senin 100 liralık malını 50 liraya satmıyor neticede fiyatı belirlemiyor. Sadece belirlenen fiyattan satış yapıyor.

Turizmci milleti devamlı müşteri istemez bir kere öpreyim sıradaki gelsin ister sırf bu anlayıştan hepsi batsın isterim..

Fiyatların düşük yada yüksek olmasını belirleyenler otellerdir. Acente satış fiyatını karlılığını otelden aldığı fiyat üzerinden yapar. Otel 100 lira fiyat verdiyse onun üzerine ekleme yapılır. 80 verse 80 üzerine eklenerek yapılır. İşte en büyük sorun booking e 80 verilirken diğer firmaların onu alması için 40 takla atmasıdır. Otellerin artislik dönemi sona erecek. 

otellerin gerçek konaklama fiyatlarını göremeyeceksiniz oldu artislik dönemi sona erecek.

Artık benden kapıda 250 tl isteyen adama bu oda internette 140 TL o fiyata kalırım diyemeyeceğim çünki gerçek fiyatı göremeyeceğim.

PanxeR tarafından 31/Mar/17 12:31 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    opusdei bunu yazdı
    darkroques61 bunu yazdı

otellerin gerçek konaklama fiyatlarını göremeyeceksiniz oldu artislik dönemi sona erecek.

Artık benden kapıda 250 tl isteyen adama bu oda internette 140 TL o fiyata kalırım diyemeyeceğim çünki gerçek fiyatı göremeyeceğim.

Yoo böyle bişey yok. booking ten önce en köklü oluşum expedia dır. Şuanda da girsen booking ile aynı fiyatı görürsün. Booking daha yaygın olduğu için herkesin aklına ilk gelen o oluyor ve hemen oradan kontrol ediliyordu.

Yani online kanaldan anında bakıp fiyat bu diyebilirsin. 

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı

yerli acenteler bık bık bık e napalım? teknolojiye ve rüzgara ayak uyduramıyorlarsa batan batacak çıkan çıkacak. eskiden internet kafeler vardı, para basıyorlardı adeta. gider banka gişesi gibi sıra alır beklerdik. evlere internet geldiğinde aman esnafımız batmasın diye internet kafeye gitmeye devam mı etmeliydik?

turizmcilerin unuttuğu çok önemli birşey var, biz kaz değil müşteriyiz. çoğu için ikisi aynı anlamda ya neyse. müşteri olarak en çok bilgiyi oturduğum yerden almak ve kendim için fiyat dahil en iyi şartları seçmek durumundayım. bookingden en ucuzunu seçip mi gidiyoruz sadece? öyle olsaydı iki apartman dik, kapılarına iki paçoz dik. geceliği 5 liradan oda sat paraya para demezsin. ama öyle olmuyor değil mi? misal personeli kötü olan bi yere fiyatı iyi de olsa insanlar gitmiyor çünkü bookingde yorumları görüyor. yerli acente gelip sana "kardeş fiyatı iyi ama personel karına kızına dik dik bakabilir sana uygun mu?" demiyor.

hizmeti düzgün ve fiyatı da kalitesine göre normalse her türlü kazanır bi işletme. ben turizm okumadım, bu işi de yapmadım fakat bu cümleyi kurabilmek için ne turizmci olmaya gerek var ne müneccim yarraa yemeye gerek var. azcık kafası çalışan turizmci için booking nimet olur. acenteci de kaz yolamadığı için kusura bakmayacak. ha otel sana o fiyatı vermiyor mu? o zaman kâr edemediğin işi yapmıcan birader. sana tabi ki üzülürüm ama kapanan internet kafecilere mahalle bakkallarına üzüldüğümden çok değil. bakkal amca da kusura bakmasın ben de cebimi ve ürün çeşitliliğini tercih etmek zorundayım. bi kişinin keyfi olsun diye bin kişi düdüklenmesin.

Baslikta okudugum en tatmin edici yorum, eline saglik hocam.

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
Toplam Hit: 13659 Toplam Mesaj: 118
booking ve otel rezervasyonu