folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Booking Türkiye Faaliyetleri Durduruldu

Booking Türkiye Faaliyetleri Durduruldu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

Şuan türkiyeden hiçbir otel çıkmıyor

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By_HC
    By_HC's avatar
    Erkek
    Genki bunu yazdı

Sonucu buraya getirmek istemezdim ama beyler, 17 Nisan yaklaşıyor :)

Öyle kafalara göre oteller, erkekli kızlı rezervasyonlar, eğlenceler hepsine son... 

HC
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    By_HC bunu yazdı
    Genki bunu yazdı

Sonucu buraya getirmek istemezdim ama beyler, 17 Nisan yaklaşıyor :)

Öyle kafalara göre oteller, erkekli kızlı rezervasyonlar, eğlenceler hepsine son... 

ne alakası var sanki booking olmadan olmuyor rezervasyon 

booking hollanda meşei li firma önceden açılmış dava vardı hızlı sonuçlandı işte

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

kendi sektörlerinde giydirebildiklerini giydirenler gelmiş burda tatilimizi nasıl yapacağız yaa otelimize nasıl bakacağız diyor

herkes düzgün herkes stabil kendi işinde gücünde ama canı yanınca bir anda aslan

madem burada düzenden eşitlikten bahsedicez delikanlı gibi sizde düzgün ticaret yapın burada maval okumayın yok sikiyorlar yok kanırtıyorlar bilmem ne

acenteyle çalışmanın mantığı nedir?

1- vade 

2- kurumsal vizyon süreklilik

bireysel için çözüm ortaklığıdır

bireyseliz, siz nasıl kasabınızı, terzinizi , berberiniz özenle seçiyorsanız dostlukla bağdaştırıyorsanız acentenizde öyle olmalı eğer tatil planımı evde oturarak yapmayım nasıl acente ile yapabilirim derseniz. 

biz acente olarak istanbulda ki çoğu büyük otelden bookingin fiyatının altında gecelik fiyatlar alıyoruz. 

he bence kapatılması yanlış son kullanıcı için belirtmiş olduğunuz olayların önüne geçiyordu sistemi ancak benim değinmek istediğim nokta, yok acenteler fiyatla sikiyor yok böyle yapıyor demeniz. önce iğneyi bir kendinize batırın sonra bizde çuvaldız batıralım.

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DE5TROY3R
    DE5TROY3R's avatar
    Erkek
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    MaviEkran bunu yazdı

Tüketiciyi sikertmekten başka bir şey değil.

En iyi fiyat garantisi veriyormuş, başka yerde daha ucuz olamazmış,vs,vs. Lan senin elinden tutan mı var, benzer bir sistemi sen kur, sen daha çok otelle anlaş. Hadi bunu yapamıyorsun, AYNI fiyattan ver daha ucuz veremiyorsun madem.

Rakibin stratejisi başarılı, sen bok dolu kafanı çalıştırama- alternatif strateji üreteme, rakibi mahkeme kararı ile engellet. Aferin. Ticaret bu.

Bunu yerli turizmci de savunuyorsa, hepsi bizi sikmek derdindeyse, afedersin sokarım böyle işe. Yunanistana giderim, daha pahalı da olsa yurt dışına giderim, bu fırsatçı çomarlara para yedirmem. Kaç senedir bakıyorum, burada tatile verdiğim para ile çok rahat yunanistanın egesine gidilebiliyor; ben sevdiğim bildiğim yerlere gideyim şu sayılı iki haftamda macera aramayayım diye türkiyede kalıyordum. yeter aq sanki Côte d'Azur da otel bakıyoruz.

14 yıllık turizmciyim. Kendi acentem de var. Otel rezervasyonları konusunda local de belli bir başarıya ulaşmış veya birilerini ulaştırmış biriyim.

En iyi fiyat garantisi verebilecek hiçbir firma yoktur. Eğer isterse otel bunu verebilir. başkası böyle bişey yapamaz.

Otel satış ekipleri her zaman revenue müdürlerine bağlıdır. Bütçe konulur ve o satışçılar o bütçeyi yakalamaya çalışır. Yakalarsa veya geçerse başarılı olur. Yoksa her yıl olduğu gibi satış müdürleri otel değiştirir. Bunların çok azı kariyer için değişiklik yapar. 

FIT satışlar da online kanal olarak booking gerçekten şuan dünyanın en büyüğüdür. Paket satışta da Expedia en büyüğüdür. 

Booking bu başarısını en iyi fiyat garantisi vererek ve google facebook gibi sitelerdeki reklamları sayesinde yakaladı. Başarılılar. Ancak bu garanti şu şekilde oluyor. Booking te yer almak isteyen otel booking e başvuru yapar. Booking e tesisisnin fotoğraflarını bilgilerini vs. girer. Sonra booking in kendilerine gönderdiği sözleşmeyi kaşeli imzalı olarak bookinge gönderir. inceleme sonucu onay alır. işte bu noktadan sonra o otelin booking.com da yayınlanan fiyatından daha düşük bir fiyatı kendi sitesi de dahil online hiçbir kanalda yada sitede yayınlanması, satılması kesinlikle yasak olur. Buyrun siz herhangi bir otel için expedia, hotels.com vs. yerlere bakın aynı fiyat olduğunu göreceksiniz.

Ha şimdi diyeceksiniz ki booking ten daha düşük fiyatı isteyin alın otelden sizde satın. İşte o iş öyle olmuyor.  Booking te gördüğünüz o fiyatları otellerin online satış ekibi belirliyor. Revenue istekleri doğrultusunda tabi. Bütçeyi yakalamak zorundalar. Otel fiyatları bu sebeple yüksek. 

Ben acente olarak otel ile görüşüyorum. bookingte 1000 tl olan oteli bana 900 tl den veriyor bazı oteller. Bu şu demek oluyor: booking e %20 komisyon ödeyerek fiyatı 1000 tl gösteriyor yani 800 tl booking e veriyor ama ben lokal acenteyim bana 900 tl. Ne güzel istanbul :) Şimdi et rekabetini... Hatta bazı ukela otelciler bize orada uygunsa oradan alıp diyorlar. Tabi her otel aynı değil ama boking gibi bir reklam ağının varlığı bunları tetikliyor. İşte şimdi bu artist otelciler böyle bişey yapamayacak.

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ömer Kerem
    MuTReFT
    MuTReFT's avatar
    Erkek
    Ratbat bunu yazdı
    Ar0fer bunu yazdı
    Ratbat bunu yazdı
    manhyak bunu yazdı

booking.com sayesinde hiçbir otel rahat rahat adam silkeleyemiyor.
    adamın tipine bakıp fiyat biçemiyor.
    Bölgedeki otellere bakıp fiyat aralığını görebiliyosun. Otelde kalan müşterilerin memnuniyet ve şikayetlerini görebiliyorsun.

Bu ülkede vatandaşın yararına olan birşeyi yaşatırlarmı ? paypal, uber ve şimdi de booking. nerede global bir dev firma var, insanlar hizmetlerinden memnun hemen kapatıyorlar.

turizmci olmadığın için bilemezsin. Booking.com ve ets ülke turizmine darbe vuran bir matkaptır. Aksini söyleyen turizmin t sinden anlamıyordur.

Turizmin t sini anlayan olarak açıklarmısın bize.

akp gibi düşün o kadar. sana anlatacak halim yok.

:)) yazık...

açıklayacak kapasitem yok demiyorda... Neyse

yerli turizm firmaları milleti dolandırmaktan veya düdüklemekten başka ne yapmış?
    - işlerini iyi yapmazlar.
    - ödemeyi yaptıktan sonra muhattab bulamazsın.
    - tur için vs paraları toplayıp toplayıp batarlar, derdini tursab'a anlatmaya çalışırsın bi bok olmaz. Olan anca vatandaşa olur.

Kısa sürede bu yanlıştan vazgeçerler umarım.

Yurtiçin ve Yurtdışı tüm otel işlemlerimi booking.com'dan yapıyordum, Yurtiçinden ziyade dışarı odaklanacağım.

booking.com otellere vb. güzel yaptırımlar yapabiliyordu bu sebeble, ordan gelen müşterilere ayrıca bir özen gösteriyorlardı. Bir çok defa bunun faydasını görmüştüm.

Mecburi not: Cahilliğin verdiği CESARET ile ettiği lafın nereye gideceğini hesap edemeyen, düşünemeyen, fikir yoksunu mahlukatlara CEVAP vermiyorum.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    MuTReFT bunu yazdı
    Ratbat bunu yazdı
    Ar0fer bunu yazdı
    Ratbat bunu yazdı
    manhyak bunu yazdı

Bölgedeki otellere bakıp fiyat aralığını görebiliyosun. Otelde kalan müşterilerin memnuniyet ve şikayetlerini görebiliyorsun.

Bu ülkede vatandaşın yararına olan birşeyi yaşatırlarmı ? paypal, uber ve şimdi de booking. nerede global bir dev firma var, insanlar hizmetlerinden memnun hemen kapatıyorlar.

turizmci olmadığın için bilemezsin. Booking.com ve ets ülke turizmine darbe vuran bir matkaptır. Aksini söyleyen turizmin t sinden anlamıyordur.

yerli turizm firmaları milleti dolandırmaktan veya düdüklemekten başka ne yapmış?
    - tur için vs paraları toplayıp toplayıp batarlar, derdini tursab'a anlatmaya çalışırsın bi bok olmaz. Olan anca vatandaşa olur.

Yurtiçin ve Yurtdışı tüm otel işlemlerimi booking.com'dan yapıyordum, Yurtiçinden ziyade dışarı odaklanacağım.

booking.com otellere vb. güzel yaptırımlar yapabiliyordu bu sebeble, ordan gelen müşterilere ayrıca bir özen gösteriyorlardı. Bir çok defa bunun faydasını görmüştüm.

Hocam rezervasyonunu benden yap. booking te göreceğin fiyatın altına alacağını garanti ederim. Garanti etmediğim bölgeler ise Antalya-marmaris arasıdır. 

Benimde kendi online satış kanalım var. Booking kadar büyük olmasada 500.000 den biraz fazla otel şuan da mevcut. dünyanın her yerine rezervasyon yapılabilir. KKartı ile ödeme yapmak koşulu ile...

Bireysel rezervasyon yapmak için bana pm atabilirsin. Kurumsallar ile B2B çalışıyorum. Bu sistemiş sadece kurumsal şirketlere veya alt acentelere veriyorum. Kullanıcı adı ve şifren olmak zorunda. 

Detayını linkte görebilirsin. www.travelmate.com.tr

Booking afişe edilen fiyatları engelleyebiliyor. iyi bir b2c sistemdir. Biz ise b2b kullanıyoruz. Fiyatımız afişe değil kapalı bir fiyattır. erişim kısıtlıdır. her google da arama yapan göremiyor. Bu sebeple bizler booking kadar yaygın olamıyoruz.

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    drexler
    drexler's avatar
    Erkek
    opusdei bunu yazdı
    MuTReFT bunu yazdı
    Ratbat bunu yazdı
    Ar0fer bunu yazdı
    Ratbat bunu yazdı
    manhyak bunu yazdı

Hocam rezervasyonunu benden yap. booking te göreceğin fiyatın altına alacağını garanti ederim. Garanti etmediğim bölgeler ise Antalya-marmaris arasıdır. 

Benimde kendi online satış kanalım var. Booking kadar büyük olmasada 500.000 den biraz fazla otel şuan da mevcut. dünyanın her yerine rezervasyon yapılabilir. KKartı ile ödeme yapmak koşulu ile...

Bireysel rezervasyon yapmak için bana pm atabilirsin. Kurumsallar ile B2B çalışıyorum. Bu sistemiş sadece kurumsal şirketlere veya alt acentelere veriyorum. Kullanıcı adı ve şifren olmak zorunda. 

Detayını linkte görebilirsin. www.travelmate.com.tr

Booking afişe edilen fiyatları engelleyebiliyor. iyi bir b2c sistemdir. Biz ise b2b kullanıyoruz. Fiyatımız afişe değil kapalı bir fiyattır. erişim kısıtlıdır. her google da arama yapan göremiyor. Bu sebeple bizler booking kadar yaygın olamıyoruz.

yaz yaklaştı daha yenı 2 gun haftasonu kacamagı ıcın bılet almıstım görsem yazını senden alırdım fıyat dert degıl maksat yabancıya hayrımız gıtmeesın :)

İTİNA İLE torrentleech davetiyesi aranır. ama kefil bulunamaz :)
Toplam Hit: 13793 Toplam Mesaj: 118
booking ve otel rezervasyonu