folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Bu Soruya Cevap Verecek Birisi Var Mı? (Evrim)

Bu Soruya Cevap Verecek Birisi Var Mı? (Evrim)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    code_46
    code_46's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

AMpul bunu yazdı:
    -----------------------------

Şu soruyu demin diğer konuda sordum ama burda gerçekten merak edip açıklamalarınızı duymak için yeniden sormak istiyorum.

Öncelikle evrimi kabul etmiyorsunuz yani türlerin doğa şartlarına göre nesilden nesile genetik değişime uğradığını kabul etmiyorsunuz. İkinci olarak da tüm insanların adem ve havva dan geldiğini iddaa ediyorsunuz, soru şu;

Eğer insanlar doğa şartları sonucu genetik olarak hiç bir değişime uğramıyorsa nasıl oluyorda birbirinden genetik olarak farklı zenci ve beyaz insan aynı anda dünyada oluyor. Bunların genetik yapısı yani ırkı tamamen aynı olmalıydı.

Şimdi adem beyaz havva zenciydi demeyin çekikleri salarım üstünüze :) ciddi cevaplar bekliyorum, bilimsel olarak, yoksa allah yarattı oldu vs zaten heryerde duyuyoruz tbt de sormamızın bir amacı var.

Adaptasyon diye brişey var doğada, mesela beyaz bir tavşanı alsak tüylerini yolup soğuğa bıraksak o tüyler daha koyu çıkar( sıcağı hapsetmek için) ondan doğan çocuklarda aynı renkte olur. bilmem anlatabildim mi ?

olay türlerin yaşadığı çevre koşullarına uyum sağmak için doğal olrak geçirdikleri adaptasyonun nesilden nesile aktarılmasıdır.

En mükemmel insan yaptığı hatayı tekrar yapmayan insandır; hatasızlık Yaratıcıya aittir, insanlar ulaşamaz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zndmn
    zndmn's avatar
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:

inception bunu yazdı:

Prometheus bunu yazdı:

inception bunu yazdı:

hoca burda götümüzden uydurmuyoz. saçmalamayı bırak artık. muhammed denen adamın kaç karısı olduğu, kaç kişiyi katlettiği, katlettiği adamların karılarını ve kızlarını cariye-eş olarak aldığı, aişe ile 9 yaşında gerdeğe girdiği islami kaynaklarda yazıyor.

evrim teorisinin milyon kez ispatlandığı da her bilimsel kaynakta yazıyor.

hangi mesaja işime gelmemiş de cevap verememişim?

bana bi bilimsel kaynak göster evrime karşı çıksın.

ve rahat ol ben muhammed hakkında dediğim herşeyi hem de islami kaynaklarla sana gösterebilirim. bunlar hakaretler değil gerçeklerdir.

hocam Muhammed hakkında bahsettiğin şeylerin hepsinin açıklaması çeşitli kaynaklarda var şimdi bunları tartışmak pek anlamlı gelmiyo bana açıkcası..

evrim konusunda kimi noktalar dışında evrime genel olarak inanan birisiyim aynı zamanda müslümanım bu yüzden bilimsel açıdan bi tezat bi durum yokmuş gibi geliyo bana ayrıca şu da var islami açıdanda durumun şöyle bi açıklamasını okumuştum evde kaynağı bulursam ismini verebilrim isteyene..

'Allah insanı yaratırken Azrail vasıtasıyla yeryüzünden toprak almıştır Azrail bu toprakları çeşitli bölgelerden toplamış karıştırmış öyle hazırlamıştır bundan dolayıda insanoğlu dünyada çeşitli bölegelerde fiziksel renksel farklılıklar gösterir..'

lütfen bu açıklamaya kimse bilimsellik eleştirisi yapmasın dini bi kaynaktan geliyo dini şeylerin bilimsel karşılığı olduğuna inanıyorum bn ki bu durumunkide (bnm görüşüm) evrim olabilir..

Zugzwang
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

teori ispatlandiginda kanun olur die bise biliorum bize lisede bunu ogretmislerde nekadar dogru bilmiorum ama kansiz bi maymun yavrusu hic bir sekilde benim inancimin elcisine sapik diyemez diosada gecmisdeki sulalesine burdan selamlar gonderiorum eger bu mesajimin ustunede banlanirsam diyecekde fazla bise bulamiorum

delimiyim ben?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

oxford piskoposu wilberforce, darwin’i savunan th. huxley’e kendisinin baba yönünden mi, yoksa ana yönünden mi maymundan geldiğini sormaktadır. huxley, bu kabalığa şu karşılığı veriyor : bilimsel gerçekleri baltalamak için diller döken bir adamın soyundan gelmektense, alçakgönüllü ve haddini bilen bir maymunun soyundan gelmeyi tercih ederim

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

"Şimdi adem beyaz havva zenciydi demeyin çekikleri salarım üstünüze :)"

Adem çekik gözlü beyazdı havva ise normal zenci :)

İmzalamazsam ne olcak?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Keyr00t
    Keyr00t's avatar
    Erkek

adem ve havvada ilk insan oldukları için bütün genler var zencisinden çekiğine sarısından siyağına kadar ama çekinik halde ve ilerki nesillerde iki çekinik geni taşıyan bi araya geldiğinde o gen ortaya çıkıyor yani anne babanın gözleri renksiz olmasna rağmen çocuğun renkli olduğu gibi ilk zencide 2 beyaz insanın birleşmesiyle olmuştur yada tam tersi herkes zenci ilk beyaz  insanda 2 zencinin birleşmesiyle olmuştur.Sora bu böyle gider zaten ilk çekik ilk sarışın felan filan...

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    n2n2
    n2n2's avatar
    Erkek

Bu adamların genetik değişimi kabul edip tek hücreliden maymuna gelinmesini kabul etmemelerinin tek nedeni var,

bütün bu karmakarışık ve muazzam büyüklükteki doğaya yaptıkları tek bi açıklama var : allah ol dedi oldu.

yıllarca böyle herşeyin pat diye perinin sopasına dokunması gibi anında olduğuna inanmışlar

evrimin sözünü ettiği tek hücreliden maymuna gelene kadar geçen milyonlarca yılı kafalarında hesaplayamıyorlar

nası lan tek hücreli maymun oluyo diyo adam hala kafasında. ne diyek ne anlatak amk önünüzde koca internet beyler,

derdiniz yanlış bile olsa inandığınızı savunmaksa buyrun devam edin dicek bişe yok,

ama ben gururu egoyu bi kenara bıraktım gerçek ne onu merak ediyorum diyorsanız açın okuyun biraz.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

http://www.tahribat.com/Forum-Siyah-Anne-Baba-Sari-Cocuk-138714/

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
Toplam Hit: 15813 Toplam Mesaj: 129