folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Bu Soruya Cevap Verecek Birisi Var Mı? (Evrim)

Bu Soruya Cevap Verecek Birisi Var Mı? (Evrim)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rebellisch
    rebellisch's avatar
    Erkek

Yorumları okumadım, bu doğal seçilim benim bildiğim, Ortama uyum sağlayabilen yaşar.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

ottomanmurat bunu yazdı:
    -----------------------------

AMpul bunu yazdı:

Triumph bunu yazdı:

yavrucum. zenciliğin evrim'le alakası yoktur. güneş ışığını fazla yemekten oluyor. tıpkı kazada kolu kopan adamın yaşadığı gibi sebep-sonuç ilişkisi içerisinde gerçekleşir.

ya madem çok güneş altında kaldılar karardılar, götür şu zencileri kutuplara, birkaç tane de doğurt bakim ne renk amk. modifikasyon oğul döllere aktarılmaz, genetik değişim değildir, genetik olursa evrim olur zaten.

Ruslar Neden O Kada Beyazdir Soguk iklimde Yaşadıkları için Türkler Neden Bugday Tenlidir Normal İklimde Yaşadigi için Arabpar Zenziler Neden Siyahtir Çok Sıcak iklimlerde Yaşadikları için Yani Bunlar Genlerine işledigi içindir Evrim Degildir Bir Türkün Oglu dünyanın neresinde dogarsa dogsun yaşarsa yaşasin genetigi aynıdır

yada çinli biri gözleri neden çekiktir dikkat edin türki cumhurriyetler  çinlere  yakın olanlar yada kürtler doguda oldugu için esmerdir bunlar iklime ayak uydurma iklim şartlarina vucudun uyumluluk saglamsıdır evrim degildir ..

Güzel arkadaşım, benim sorduğum soru şu, zencilerin ten rengi genlerinde yazılıdır, beyazlarınki de öyledir, bunlar adem ve havvadan geldilerse neden şimdi farklı genlere sahipler, heh iklim şartlarımı diyorsun ne dersen de beni ilgilendirmiyor, insan oğlunun genetik olarak değişime uğradığını kabul ediyormusun evet, o halde ne kadar değişime uğradığını sen belirleyemessin, evrimin ölçüsü olmaz , kılı da değişse tamamen başka bir türe de dönüşse evrim evrimdir, az bişey değişirse, kılı tüyü değişirse, rengi değişirse tamam iklim şartlarına uyum, ama çok değişirse o zaman imkansız çünkü o evrim bu değil.

İklim şartları da doğa şartlarının ve yasalarının alt kümesidir. iklim şartlarından dolayı bir türün geninin değiştiğini kabul ediyorsan denizden çıkıp karada yaşamaya başlayan bir türün de su dışındaki doğa şartlarına uyum için genetiğinin değişebileceğini de kabul edeceksin. 

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mustaphachan
    mustaphachan's avatar
    Erkek

Gecement bunu yazdı:

Ben bitirdim umarım bu matematik yetisiyle benim öss puanımın yarısını alabilirsin :) (ipucu:imza)

Evrim sayılıp sayılmamasını sen mi belirliyorsun? Evrim nedir bana dna bazında tanımlama yap yada hiç yazma!

eyvallah, hekimlğe başladığında da mide ekşimesine talcid değil 3 kulvallah 1 fatiha yazarsın artık.

evrim sayılıp sayılmamasını ben belirlemiyorum. bu konu ile ilgili çalışma yapan bilim insanları diyor. istiyorsan yazar-kitap-bölüm-sayfa örnekleri vereyim tek tek.

ayrıca onca emeğimi hiçe sayarak tekrar tekrar buraya yazmaktan sıkıldım. aradığın tanımlara ulaşmak istiyorsan hocam http://evolution.berkeley.edu/ buyur sana 

en kapsamlı kaynak. evrim çalışkanları ekibi olarak türkçe'ye çevirmeye de çalışıyoruz. ona da http://evrimianlamak.org/e/Ana_Sayfa bu bağlantıdan erişebilirsin. 

daha da seviye düşürme niyetinde değilim.. tamam bundan sonra yazmam.

# birikimini önyargı ve yalanlara hizmet etmek için kullanan kültürlü bir insan olmaktansa maymundan gelmeyi tercih ederim.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zodiac
    Zodiac's avatar
    Erkek
    AMpul bunu yazdı:

Kurtcebe bunu yazdı:

@AMpul

Hoca Evrimin ne olduğunuda ben sana yazacaksam boşa açmışsın, çünkü ben diyorum canlıların kambriyen patlamasıda dahil dünyadaki varlıklarının oluştğuundan beri iklimlere göre adaptasyonu şekillenmesi insanda dahil ırklara ayrılması, sen diyorsun ortak bir atadan geliş :) Yukardaki de yazmış iskandinavyada zenci mi olur diye :) Gelde anlat, zaten ortak atadan türeme, yeni karaktere sahip evrimleşme mevzusu bile başlı başına bilim dışı, bana kalkıpta wikipediadan alıntı yapma eğer buna endeksleyeceksek bulguları bu gün dünyanın %80'i darwinci felsefeyle yetişme oda bilim adı altında birde, Ben şu forumda bu güne kadar bir kere bile ne wikipediadan nede başka yolgeçen hanı paylaşım yerinden alıntı yaptım, bari birşeyleri öğrenmeye araştırmaya niyetiniz var açın okuyun her boyutuyla biyilojisi coğrafyası bilmemnesi ile. Yoksa burda it ite buyurur itte kuyruğuna.

İklime göre adaptasyon filan diye lafı geveleme, genler değişiyorsa, bunun sebebi doğa koşulları ise bu bal gibi de evrimdir.

Amuda kalkarak mı okuyon sen yazdıklarımı? Adaptasyon diyoruz evrimle adaptasyonun ne alakası var? İklime göre fiziki özelilk kazanan canlılar ortak atadan mı geliyor? Ki böyle bierşey için ara geçiş formu lazım diyoruz olmasımı lazım deyince  dönüp dolaşıp aynı yere geliyoruz sen daha evrimle adaptasyonun farkını idrak edemediysen ben ne yazayım daha?

mantığın korkunu yenemiyorsa kendini düşünenden sayma,
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ottomanmurat
    ottomanmurat's avatar
    Erkek

inception bunu yazdı:

Yaratıcının kanıtı yaratılanlardır.
    evrimin olup olmaması hiçbirşeyi değiştirmez ki zaten öyle bişey yok .
    evrim olsaydı şuan yarı insan - yarı maymun / gergadan / balık v.s görmemiz gerekirdi
    ama M.Ö 'sinden kalan duvar resimlerinde bile insanlar aynıdır iskeletleri aynıdır bilinen onbinlerce yılda hiçbişekilde evrimin ortasında bircanlıya rastlanmamıştır .
    Evrim saliselik bir olay değildir bir süreçtir bu süreçte şimdiye kadar kimseye rastlanmamıştır .
    Evrim olsaydı günümüzde hala devam etmesi gerekirdi.
    Allah'ı inkar edenleri hep akvaryumumda ki balıklara benzetmişimdir.

OTTOMAN Bu Sözlerin Altına imzasini Attı..

Hayallerinizi Sadece Biz Gerçekleştiririz.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

samurai bunu yazdı:

insan vücudunun gen haritası tam olarak çözülemediği için net bi cevap veremezsin ama

ademle havvanın çocuklarının sonra onların kendi aralarındaki çocuklarının bazı çekinik genlerinin birleşip öyle yapılar (zenciler, çekikler sarışınlar ) ortaya çıkması amipten insan vücudunun oluşması ihtimalinden çok daha yüksek

http://www.tahribat.com/Forum-Bu-Soruya-Cevap-Verecek-Birisi-Var-Mi-Evrim-138693/3/#1612632

şu mesajda gayet açık olarak çekinik gen meselesini söyledim. Daha da sorun varsa okuduktan sorna sor.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

Kurtcebe bunu yazdı:
    AMpul bunu yazdı:

Kurtcebe bunu yazdı:

@AMpul

Hoca Evrimin ne olduğunuda ben sana yazacaksam boşa açmışsın, çünkü ben diyorum canlıların kambriyen patlamasıda dahil dünyadaki varlıklarının oluştğuundan beri iklimlere göre adaptasyonu şekillenmesi insanda dahil ırklara ayrılması, sen diyorsun ortak bir atadan geliş :) Yukardaki de yazmış iskandinavyada zenci mi olur diye :) Gelde anlat, zaten ortak atadan türeme, yeni karaktere sahip evrimleşme mevzusu bile başlı başına bilim dışı, bana kalkıpta wikipediadan alıntı yapma eğer buna endeksleyeceksek bulguları bu gün dünyanın %80'i darwinci felsefeyle yetişme oda bilim adı altında birde, Ben şu forumda bu güne kadar bir kere bile ne wikipediadan nede başka yolgeçen hanı paylaşım yerinden alıntı yaptım, bari birşeyleri öğrenmeye araştırmaya niyetiniz var açın okuyun her boyutuyla biyilojisi coğrafyası bilmemnesi ile. Yoksa burda it ite buyurur itte kuyruğuna.

İklime göre adaptasyon filan diye lafı geveleme, genler değişiyorsa, bunun sebebi doğa koşulları ise bu bal gibi de evrimdir.

Amuda kalkarak mı okuyon sen yazdıklarımı? Adaptasyon diyoruz evrimle adaptasyonun ne alakası var? İklime göre fiziki özelilk kazanan canlılar ortak atadan mı geliyor? Ki böyle bierşey için ara geçiş formu lazım diyoruz olmasımı lazım deyince  dönüp dolaşıp aynı yere geliyoruz sen daha evrimle adaptasyonun farkını idrak edemediysen ben ne yazayım daha?

Çok alakası var, adaptasyon evrimin bir parçasıdır ve genetik bir değişimdir. Mesele şu, genlerin doğa şartlarının bir parçası olan iklim şartlarından dolayı değişmesi size normal geliyor ancak diğer doğa şartlarıo mesela su altında yaşayan bir canlının karada yaşamaya başlarken karşılaşacağı sorunlar ve şartlar,  bunları aşmak için olan değişimler size normal gelmiyor. ben bunu anlamıyorum işte.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inception
    inception's avatar
    Erkek

@AMpul
    Evrim , adaptasyonun farkını öğren önce ,
    evrim birşeyin başka bişeye dönüşmesi ,
    adaptasyon birşeyin değişmeden o ortama uyum sağlaması .
    yani senin yağmurda şemsiye açman gibi .

her insanda her gen vardır birinde o baskındır diğerinde başka biri .
    İklime göre baskınlık değişmiş  ekvatordakiler zenci kutupdakiler beyaz olmuş olay bu  .

Benim bi ferrarim var ,
    onu istediğim renge boyayabilirim ama asla porche'ye dönüştüremem .

Kapının önüne koy 500 kilo demir 1000 yıl sonra bak bakıyım ferrari oluyo mu ?

hayir demek için kalabaliga arkasini dönmüs,ilk silahi icindeki öfkesi olan,vadedilen sözlerden nefret etmis,ve bilmek istedigi seyi zaten bildigini farketmis,merakini seven,yarinin sadece onu ölüme yaklastiran bir gün olduguna inanan kisi.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

inception bunu yazdı:

@AMpul
    Evrim , adaptasyonun farkını öğren önce ,
    evrim birşeyin başka bişeye dönüşmesi ,
    adaptasyon birşeyin değişmeden o ortama uyum sağlaması .
    yani senin yağmurda şemsiye açman gibi .

her insanda her gen vardır birinde o baskındır diğerinde başka biri .
    İklime göre baskınlık değişmiş  ekvatordakiler zenci kutupdakiler beyaz olmuş olay bu  .

Benim bi ferrarim var ,
    onu istediğim renge boyayabilirim ama asla porche'ye dönüştüremem .

Kapının önüne koy 500 kilo demir 1000 yıl sonra bak bakıyım ferrari oluyo mu ?

işte anahtar kelimeni söyledin, ADAPTASYON GENETİK BİR DEĞİŞİMDİR VE EVRİMİN BİR PARÇASIDIR, GENLERİN DEĞİŞİM SEBEBİ O2 DURUMU OLABİLDİĞİ GİBİ SICAKLIK VS DE OLABİLİR, BU BİRŞEYİ DEĞİŞTİRMEZZZZZ.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

BIRAKIYORUM LA SİZE AÇIKLAMA YAPMAYI AMK AZ ZAMAN AYIRIN OKUYUN ÇOKDA ŞEYİMDE 

Toplam Hit: 15821 Toplam Mesaj: 129