folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Bu Soruya Cevap Verecek Birisi Var Mı? (Evrim)

Bu Soruya Cevap Verecek Birisi Var Mı? (Evrim)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    volkan
    volkan's avatar
    Erkek

KrypT bunu yazdı:
    -----------------------------

volkan bunu yazdı:

peki ben sana güzel bir soru soriyim hee timsahdan gelip maymuna dönüşüp insan olduğunu idda ediyosun eee senden sonra nie bu evrim bilim kurgu hikayen devam edip bir süpermene veya hulk dönüşmüyo yoksa bu evrim denilen şey bir otobus yolculuğu gibimi vandan inci kefali olarak binip ankarada timsaha dönüşüp  boluda maymunlaşıp istanbulda sondurak olarak insan formunamı kavuştu bunu idda ediyonuz cvp?

Öncelikle sevgili kardeşim; okuma ve araştırma yeteneklerini geliştirmelisin, kimse kimsenin "timsahdan gelip maymuna dönüşüp insan olduğunu" iddia etmiyor. Sonra arkadaşım, yaş kaç bilmiyorum ama, o Superman, Hulk falan var ya, onlar aslında yok, yalan onlar. Çizgi roman karakterlerine inanacak yaşı geçtin ama değil mi? Fiziksel olarak mümkün olmayan bir durumun, biyolojik olarak mümkün olması mümkün mü? Değil tabiki. Ortaokula geçince öğrenirsin. Bahsettiğin destinasyonda bir yolculuk, türleşme konusunda bulunan paleontolojik bilgiler ışığında cidden kısa bir zaman zarfı. Casio fx-82 var hesap makinası, ondan al, idare eder seni. Bu yaşta hala abajur, fasülye falan olmuyordur herhalde. Son olarak insan evriminin devam ettiği konusunda gayet net kanıtlar bulunmakta, ama onu tartışmak için çok erken. Önce bir üniversiteye falan gir, kazan. Sonra geliriz oraya. Hadi bakalım, uyku vakti.

yaw daha sen neye inandığını bilmiyosun şeyleri andırıyosun sahte dinciler vardır kuranda yazanlardan bir haber dar deildir ama sözde allah için savaşıp teroristlik yapar aynı onlar gibisin  ulen senin bu teorinin başlangıcını bi okuda ondan sonra yorum yaz senin teorine göre timsahlar evrim gecirdi ole olmuş cart olmuş curt olmuş maymunn olmuş şempazee olmuş ondan sonra sen olmusun  senin teorine göre maymundan sen oluşuyonda  sonra çizgi filim karakteri  supermene mi donüşemiyon evrimin son durağınamı geldi bittimi yani bukadarmı senin inandığın teoriye göre evrimleşip şekil değişmeliydin yanı 100 yıllar geçmiş hala tık yok ne iş?  :D + evrime inandığına göre cizgi filimlerede inanırsın  bu yüzden dediklerini sen uygula sayın evrimci insan  bana göre senin gibiler cahillerin önde gideni yada bu kafayla yaşamak için tantummu alıyon gogomu çekiyon  napıyon :)

onekine?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

size anlayacagınız sekilde anlatayım en basit örnekle 

bu site ne tabanı uzerine yapılı ASP değilmi? bu site hazırlandıgında asp kodlamalarıyla basladı ve geliştirildi suanki halini aldı yani bu site tahribat.com teknolojinin nimetlerini kullandı ve gelişti peki taban değiştimi hayır hala asp üzerinde çalışmaya devam ediyor  BU BİR GELİŞİM TEKNOLOJİYE ADAPTASYONDUR.

bu site php üzerinde yazılmıs olsaydı ve daha sonrada asp ye donmus olsaydı bu bir evrim teoremidr.

Peki evrimcilere cok basit bir sorum olacak varsayıyorumki benim atalarım birer insan ve maymun karısımı varlıklardır.

bu varlıklarla ilgili iskelet yapısı bu varlıklarla ilgili bir gen diyagramı mevcutmu?

suanda devlet cumhuriyet laiklik dediğiniz kavramların hepsi dinden turemiş şeylerdir nasılki dinde insan öldürmek yasak ve cezasının cehennem oldugu söylerken dunyadaki cehennemi yasatabilecek hapishaneler vardır. Din Suanda Kullandıgınız Politik Yapının Ana Katmanıdır.... Ve insanlar bunu kendilerine devletlestirmeden önce dinler dunyaya gönderilmiştir bundan 2000 yıl öncekide insandı suandakide insan ama ancak kafamız basmıs ve bunları dusunebilmişiz anlayın işde sizlerin bizlerin hayallerinin erişemeyeceği seyleri biz sizin için yarattık denmiş daha söylenebilecek bişe yok die düşünüorum 

ha bana desenizki ben dine böle körü körüne inanmıyorum ben size dini daha ii anlayabileceğiniz bi teorem olustururum bi sonraki mesajımda anlatırım

delimiyim ben?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ottomanmurat
    ottomanmurat's avatar
    Erkek

Prometheus

Senin Cinsin Cibilliyetin Nedir israil Ogullarından Misin Darwinin Torunu Felan Misin Bana Cibilliyetini Söyle Eger Varsa

Kendini Bilmez Meczub..

Hayallerinizi Sadece Biz Gerçekleştiririz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

cran_s bunu yazdı:

Prometheus bunu yazdı:

bilimin söyledikleri yüzbinlerce bilimadamının söyledikleri ortada ve bunlar tekrar tekrar deneylerle gözlemlerle ispatlanabiliyor

diğer yanda ne olduğu belli olmayan biri/birileri bişeyler demiş ve hiçbir şekilde ispatlanma deney yapma imkanı yok üstelik bilime aykırı

hangisine inanacağımızı seçmeye bile gerek yok. gerçek ortada.

ispatlanmışsa neden hala teori?

ispatlanması için en önemli etken fosiller

dinozorların fosilleri ortadayken ortak atanın fosilleri nerede?

ara geçiş formlarının fosilleri nerede?

inananları küçümsüyorsunda

2 3 tane ucube fotoğrafıyla fosiliyle insanlığın varoluşunu açıklamak nekadar mantıklı

yobaz dediğiniz insanlardan ne farkın var ?

ilkokuldaki teori tanımıyla yaşarsan tabi teori adını yanlış anlarsın. teori; gerçekleri bir araya toplayan bir platformdur. evrim bir teoridir. birçok gerçeği evrim başlığıyla kataloglar. yaradılış bir iddiadır. hipotez bile olacak nitelikte değildir.

en önemli etken fosiller değil, genetik bilimi çok önemli ispatlar sağladı evrim teorisine. ama illa fosilleri ve geçiş formlarını soruyorsan dünyanın birçok yerinde sırf araformların sergilendiği evrim müzeleri var. kitaplarda da sayısız araform fosilleri açıklanıyor. ufak bi araştırmayla bilgi edinebilirsin.

araform yok masalı dincilerin uydurmasıdır. gerçekte binlerce araform bulundu ve sürekli bulunuyor.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Buremba
    Buremba's avatar
    Erkek

KrypT bunu yazdı:

volkan bunu yazdı:

peki ben sana güzel bir soru soriyim hee timsahdan gelip maymuna dönüşüp insan olduğunu idda ediyosun eee senden sonra nie bu evrim bilim kurgu hikayen devam edip bir süpermene veya hulk dönüşmüyo yoksa bu evrim denilen şey bir otobus yolculuğu gibimi vandan inci kefali olarak binip ankarada timsaha dönüşüp  boluda maymunlaşıp istanbulda sondurak olarak insan formunamı kavuştu bunu idda ediyonuz cvp?

Öncelikle sevgili kardeşim; okuma ve araştırma yeteneklerini geliştirmelisin, kimse kimsenin "timsahdan gelip maymuna dönüşüp insan olduğunu" iddia etmiyor. Sonra arkadaşım, yaş kaç bilmiyorum ama, o Superman, Hulk falan var ya, onlar aslında yok, yalan onlar. Çizgi roman karakterlerine inanacak yaşı geçtin ama değil mi? Fiziksel olarak mümkün olmayan bir durumun, biyolojik olarak mümkün olması mümkün mü? Değil tabiki. Ortaokula geçince öğrenirsin. Bahsettiğin destinasyonda bir yolculuk, türleşme konusunda bulunan paleontolojik bilgiler ışığında cidden kısa bir zaman zarfı. Casio fx-82 var hesap makinası, ondan al, idare eder seni. Bu yaşta hala abajur, fasülye falan olmuyordur herhalde. Son olarak insan evriminin devam ettiği konusunda gayet net kanıtlar bulunmakta, ama onu tartışmak için çok erken. Önce bir üniversiteye falan gir, kazan. Sonra geliriz oraya. Hadi bakalım, uyku vakti.

adamı çok aşağılamışın be, adamın ne yazdığını okuyamadım ama dahi anlamındaki de ayrı yazılır. sanırım ortaokul bilgisi.

. . .. . ... .
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Ya mesele din olunca SAYGI kelimesi komple yalan. Kimsenin kimseye saygı gösterdiği yok, birbirimizi kandırmayalım. Evde "Ya gerizekalıya bak evrim diyor trollololo." diye gülerken, "Evet arkadaşım, sen de kendine göre haklısın." yazmak saygı duymak değildirki, saygı göstermektir. Ee bu kadar hassas bir konuda, bu hususta bile gebeşlik yapacaksak en baştan niye tartışıyoruzki? Kimsenin fikrini değiştirmek gibi bir niyeti yok, kimse açık görüşlü değil. Ortada dönen argümanlar maalesef ilkokul seviyesinde. Ee hala ne tartışılıyor, neden tartışılıyor, anlamıyorumki.

Sevgili Buremba, onu geçtim, cümlelerin ilk kelimesinin büyük harfle başlaması gerektiği ilkokul birinci sınıfta öğretiliyor. Bu konularda 'ad hominem' sataşmaları artık troll'lük değerini yitirdi bence. O yüzden değinmedim.

while (1<2)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zodiac
    Zodiac's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı:

@kurtcebe yıllardır kuran okuyorum. şu an evimde 4 kuran meali var. yani kör cahil konuşmuyorum. saygı konusunda da şunu söyleyebilirim, kuranda sayısız yerde inanmayanlara (ateist olsun hristiyan, pagan vs) birçok hakaret eder ve sırf inanmadıkları için bizi akılsızlıkla aptallıkla suçlar.

yani kuran bana saygılı değilken nasıl benden saygı bekler? mesela bak ben saygı duymuyorum dedim sen de hemen o zaman ben de sana duymam dedin. anlatabildim mi? kuran daha ben doğmadan bana hakaret etmiş. benden hiçbir şekilde saygı beklemeye hakkı yok.

@inception hangi verilere dayanarak evrimin bilimde yeri olmadığını söylüyorsun anlamıyorum. çok komik bir cümle sarfettin. harun yahya ile mi öğrendin biyolojiyi anlayamadım. yanlış konşuyuosun.

Kördürler sağırdırlar hayvandan daha aşşağıdırlar diyor değil mi :) Evet bir müslümana göre Kur'an ın delillerine çarpıtma yada yalanlama getirenlere göre böyledir ama bir müslümanın sadece ateist yada gayrimüslim olduğu için bir insanı öldürmesi cinayettir, gayrimüslim bir insanın öldürülme hükmü sadece ırza vatana dine müdahale durumunda olur vede gene hatırladığım bir ayette derki Allah sizi kesinlikle müslüman olmayanlarla olan münasebetinizden dolayı kınamaz..

Lakin bir adam çıkıpta sırf inamadığı bir şey diye bütün müslümanları aşşağılamaktan daha öte  müslümanın kutsalına söver sayarsa durum vahim olur buda klavye başında vatan kurtarmaya benzemez..

mantığın korkunu yenemiyorsa kendini düşünenden sayma,
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

KrypT bunu yazdı:

Ya mesele din olunca SAYGI kelimesi komple yalan. Kimsenin kimseye saygı gösterdiği yok, birbirimizi kandırmayalım. Evde "Ya gerizekalıya bak evrim diyor trollololo." diye gülerken, "Evet arkadaşım, sen de kendine göre haklısın." demek saygı duymak değildirki, saygı göstermektir. Ee bu kadar hassas bir konuda, bu hususta bile gebeşlik yapacaksak en baştan niye tartışıyoruzki? Kimsenin fikrini değiştirmek gibi bir niyeti yok, kimse açık görüşlü değil. Ortada dönen argümanlar malesef ilkokul seviyesinde. Ee hala ne tartışılıyor, neden tartışılıyor, anlamıyorumki.

çok doğru diyosun hocam aynı fikirdeyiz. adam diyor ki mesela "ben hristiyana saygı duyarım" ama içinde olan şu "salaklar isayı tanrı sanıyor, beyinsizler"

sözde bi saygı uyduruk bi saygı.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Soru evrim dediğiniz sey devam ediyorsa nerde bu evrimden dolayı daha ii varlıklar ben bi turlu goremedim yıl olmus 2000 insan varlıgı için 7000 yıl omur biçiliyor ama 2000 yılda evrim gecirmiş varlıklar daha goremedik bu evrim kac yılda oluo????

SORU BİZİM ATALARIMIZIN İSKETLERİ NERDE (SU BAHSETTİĞİNİZ EVRİLİK OLANLAR) GİDİP RUHLARINI SAD ETMEK İSTİYORUM....

delimiyim ben?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

Kurtcebe bunu yazdı:
    Prometheus bunu yazdı:

@kurtcebe yıllardır kuran okuyorum. şu an evimde 4 kuran meali var. yani kör cahil konuşmuyorum. saygı konusunda da şunu söyleyebilirim, kuranda sayısız yerde inanmayanlara (ateist olsun hristiyan, pagan vs) birçok hakaret eder ve sırf inanmadıkları için bizi akılsızlıkla aptallıkla suçlar.

yani kuran bana saygılı değilken nasıl benden saygı bekler? mesela bak ben saygı duymuyorum dedim sen de hemen o zaman ben de sana duymam dedin. anlatabildim mi? kuran daha ben doğmadan bana hakaret etmiş. benden hiçbir şekilde saygı beklemeye hakkı yok.

@inception hangi verilere dayanarak evrimin bilimde yeri olmadığını söylüyorsun anlamıyorum. çok komik bir cümle sarfettin. harun yahya ile mi öğrendin biyolojiyi anlayamadım. yanlış konşuyuosun.

Kördürler sağırdırlar hayvandan daha aşşağıdırlar diyor değil mi :) Evet bir müslümana göre Kur'an ın delillerine çarpıtma yada yalanlama getirenlere göre böyledir ama bir müslüman sadece ateist yada gayrimüslim olduğu için bir insanı öldürmesi cinayettir, gayrimüslim bir insanın öldürülme hükmü sadece ırza vatana dine müdahale durumunda olur vede gene hatırladığım bir ayette derki Allah sizi kesinlikle müsüman olmayanlarla olan münasebetinizden dolayı kınamaz..

Lakin bir adam çıkıpta sırf inamadığı bir şey diye bütün müslümanları aşşağılamaktan daha öte  müslümanın kutsalına söver sayarsa durum vahim olur buda klavye başında vatan kurtarmaya benzemez..

hocam yanlışın var; işte açıkça senin dediğin gibi hayvandan daha aşağı diyor inanmayanlara. sen diyosun ki reddedenlere. e aynı şey. ben kuranı bi insanın yazdığını ve yanlışlarla dolu olduğunu görüyorum. şimdi kuranı reddetmeden nasıl bunu anlatabilirim?

öldürme durumu hakkında iddian da yanlış. sayısız ayet var, hiç senin dediklerin gibi değil.

son olarak kafirlerle münasebete değinelim; diyor ki :

Mü'minlerden başkasını, kâfirleri dost edinmeyin. Kendi aleyhinize Allah'a apaçık bir delil kılmak mı istiyorsunuz?

( kaynak :http://www.kuranmeali.org/4/nisa_suresi/144.ayet/kurani_kerim_mealleri.aspx )

gördüğün gibi mesela benim müslüman arkadaşlarım sırf benimle arkadaş diye her saniye günaha giriyr kurana göre.

yani bahsettiğin hiçbişey aslında dediğin gibi değil tam tersi. bunun bilincinde olduğunu sanmıyorum, iyi niyetli olduğun düşünüyorum ama yanılıyorsun maalesef.

Toplam Hit: 15832 Toplam Mesaj: 129