folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Bu Soruya Cevap Verecek Birisi Var Mı? (Evrim)

Bu Soruya Cevap Verecek Birisi Var Mı? (Evrim)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gecement
    Gecement's avatar
    Erkek

mustaphachan bunu yazdı:
    -----------------------------

Gecement bunu yazdı:

İnsan her daim evrimleşir. Bu senin evrimden evrimleşmeden ne anladığına bağlı. En basit örnek olarak liseyi okuduğunu varsayarak yazıyorum ;

Kuzey yarım kürede yaşayan tavşanın beyaz daha güneyde yaşayan tavşanın renginin koyulaşması :) işte bu bir adaptasyon bir evrimdir :)

Şu an zenci bi adamla senin dna n %99.9 aynı! Peki nedne hiç benzemiyorsunuz? Bu da %0,001 lik farklardan kaynaklanıyor. Bu duruma göre zenci bi adamla aranızda evrim farkı var mıdır? Vardır :)

Sonuç : evrim varmıdır? vardır. Ama kimse gelip bana tek hücreli canlı evrim geçirdi geçirdi sonra maymun (sadece bir örnek) sonrada insan oldu demesin.

o adam lise bitirmişsin de sen bitirmemişsin. 100-99.9 = 0.1  
    adaptasyonlar tam anlamıyla biyolojik bir evrim olarak sayılmaz zaten. sadece aynı türü çeşitliliğe götürür. 

Ben bitirdim umarım bu matematik yetisiyle benim öss puanımın yarısını alabilirsin :) (ipucu:imza)

Evrim sayılıp sayılmamasını sen mi belirliyorsun? Evrim nedir bana dna bazında tanımlama yap yada hiç yazma!

Solak Cerrah
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

Down sendromlu kişilerin hep yüz hatları ve kol şekilleri birdir birbirine benzerler neden ?

Sağlıklı bir insanın vücudundaki her hücrede 46 tane kromozom vardır. Oysa Down sendromlu bebeklerin hücrelerinde toplam 47 kromozom bulunur. Karyotipleri 47, XX+21 (dişi) ya da 47, XY+ 21 (erkek) şeklinde gösterilir. (WikiPedia)

Eğer tüm insanlarda kromozom 47 tane olsaydı hepimizin şekli ve şemali bir olacaktı.  Bunun gibi düşünelim evrim var mı yok mu tartışalım bi ?

Evrim yoktur. Maymundan da gelmedik. Down Sendromlu kişilerin genetikleri aynı olduğu için tek bir şekildeler. Çoğu sağlıklı insanın 46 tane kromozomu var, ama ten rengi ve saç şekilleri ayrı ? Evrim mi bu ?

ne diyon?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zodiac
    Zodiac's avatar
    Erkek

@AMpul

Hoca Evrimin ne olduğunuda ben sana yazacaksam boşa açmışsın, çünkü ben diyorum canlıların kambriyen patlamasıda dahil dünyadaki varlıklarının oluştğuundan beri iklimlere göre adaptasyonu şekillenmesi insanda dahil ırklara ayrılması, sen diyorsun ortak bir atadan geliş :) Yukardaki de yazmış iskandinavyada zenci mi olur diye :) Gelde anlat, zaten ortak atadan türeme, yeni karaktere sahip evrimleşme mevzusu bile başlı başına bilim dışı, bana kalkıpta wikipediadan alıntı yapma eğer buna endeksleyeceksek bulguları bu gün dünyanın %80'i darwinci felsefeyle yetişme oda bilim adı altında birde, Ben şu forumda bu güne kadar bir kere bile ne wikipediadan nede başka yolgeçen hanı paylaşım yerinden alıntı yaptım, bari birşeyleri öğrenmeye araştırmaya niyetiniz var açın okuyun her boyutuyla biyilojisi coğrafyası bilmemnesi ile. Yoksa burda it ite buyurur itte kuyruğuna.

mantığın korkunu yenemiyorsa kendini düşünenden sayma,
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kenankonak
    kenankonak's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

mustaphachan bunu yazdı:

hocam yerinde bir başlık olmuş ama bu forum bu kadarını kaldırmıyor. sen evrim deyince hala biz maymundan gelmedik diyen adamlarla bilimsel tartışma mı bekliyorsun? akşam akşam yorma kendini.. bırak inancı olan inandığıyla kalsın çünkü onlar o şekilde ve seni beni kafir olarak ilan ettikçe mutlu oluyorlar. 

maymundan gelmedik 1

2. si kuranda nasıl yaratıldığımızı yazıyor

3 sen neden karşının seni kafir olarak gördüğünü düşünüyorsun

4 bir kişiye kafir olduğunu anlamak  için gerçek ALLAH dostu olmak lazım

5 yoksa karşıdaki kafir değilse  söyleyen kişi kafir olur buda ayyettir

misafirdir ne kafirdir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ottomanmurat
    ottomanmurat's avatar
    Erkek

AMpul bunu yazdı:

Triumph bunu yazdı:

yavrucum. zenciliğin evrim'le alakası yoktur. güneş ışığını fazla yemekten oluyor. tıpkı kazada kolu kopan adamın yaşadığı gibi sebep-sonuç ilişkisi içerisinde gerçekleşir.

ya madem çok güneş altında kaldılar karardılar, götür şu zencileri kutuplara, birkaç tane de doğurt bakim ne renk amk. modifikasyon oğul döllere aktarılmaz, genetik değişim değildir, genetik olursa evrim olur zaten.

Ruslar Neden O Kada Beyazdir Soguk iklimde Yaşadıkları için Türkler Neden Bugday Tenlidir Normal İklimde Yaşadigi için Arabpar Zenziler Neden Siyahtir Çok Sıcak iklimlerde Yaşadikları için Yani Bunlar Genlerine işledigi içindir Evrim Degildir Bir Türkün Oglu dünyanın neresinde dogarsa dogsun yaşarsa yaşasin genetigi aynıdır

yada çinli biri gözleri neden çekiktir dikkat edin türki cumhurriyetler  çinlere  yakın olanlar yada kürtler doguda oldugu için esmerdir bunlar iklime ayak uydurma iklim şartlarina vucudun uyumluluk saglamsıdır evrim degildir ..

Hayallerinizi Sadece Biz Gerçekleştiririz.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inception
    inception's avatar
    Erkek

Yaratıcının kanıtı yaratılanlardır.
    evrimin olup olmaması hiçbirşeyi değiştirmez ki zaten öyle bişey yok .
    evrim olsaydı şuan yarı insan - yarı maymun / gergadan / balık v.s görmemiz gerekirdi
    ama M.Ö 'sinden kalan duvar resimlerinde bile insanlar aynıdır iskeletleri aynıdır bilinen onbinlerce yılda hiçbişekilde evrimin ortasında bircanlıya rastlanmamıştır .
    Evrim saliselik bir olay değildir bir süreçtir bu süreçte şimdiye kadar kimseye rastlanmamıştır .
    Evrim olsaydı günümüzde hala devam etmesi gerekirdi.
    Allah'ı inkar edenleri hep akvaryumumda ki balıklara benzetmişimdir.

hayir demek için kalabaliga arkasini dönmüs,ilk silahi icindeki öfkesi olan,vadedilen sözlerden nefret etmis,ve bilmek istedigi seyi zaten bildigini farketmis,merakini seven,yarinin sadece onu ölüme yaklastiran bir gün olduguna inanan kisi.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

Kurtcebe bunu yazdı:

@AMpul

Hoca Evrimin ne olduğunuda ben sana yazacaksam boşa açmışsın, çünkü ben diyorum canlıların kambriyen patlamasıda dahil dünyadaki varlıklarının oluştğuundan beri iklimlere göre adaptasyonu şekillenmesi insanda dahil ırklara ayrılması, sen diyorsun ortak bir atadan geliş :) Yukardaki de yazmış iskandinavyada zenci mi olur diye :) Gelde anlat, zaten ortak atadan türeme, yeni karaktere sahip evrimleşme mevzusu bile başlı başına bilim dışı, bana kalkıpta wikipediadan alıntı yapma eğer buna endeksleyeceksek bulguları bu gün dünyanın %80'i darwinci felsefeyle yetişme oda bilim adı altında birde, Ben şu forumda bu güne kadar bir kere bile ne wikipediadan nede başka yolgeçen hanı paylaşım yerinden alıntı yaptım, bari birşeyleri öğrenmeye araştırmaya niyetiniz var açın okuyun her boyutuyla biyilojisi coğrafyası bilmemnesi ile. Yoksa burda it ite buyurur itte kuyruğuna.

Hacı wikipedia da altta tüm makalelerin orijinal kaynağı görünüyor, ben zamanında özellikle tarayıcıdan kitap sayfası taratıp da koydum ama sonucta kitap yazınca birşey değişmiyor, sonuçta harun yahya da kitap yazıyor, sizin inanmanız için ne yapmamız lazım? hiç bir bilimsel dayanağı olmayan bir kitaba sırf Türkiye de doğduğun için inanıyorsun da bu yazdıklarımız sana neden saçma geliyor.

İklime göre adaptasyon filan diye lafı geveleme, genler değişiyorsa, bunun sebebi doğa koşulları ise bu bal gibi de evrimdir.

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zodiac
    Zodiac's avatar
    Erkek
    inception bunu yazdı:

Yaratıcının kanıtı yaratılanlardır.
    evrimin olup olmaması hiçbirşeyi değiştirmez ki zaten öyle bişey yok .
    evrim olsaydı şuan yarı insan - yarı maymun / gergadan / balık v.s görmemiz gerekirdi
    ama M.Ö 'sinden kalan duvar resimlerinde bile insanlar aynıdır iskeletleri aynıdır bilinen onbinlerce yılda hiçbişekilde evrimin ortasında bircanlıya rastlanmamıştır .
    Evrim saliselik bir olay değildir bir süreçtir bu süreçte şimdiye kadar kimseye rastlanmamıştır .
    Evrim olsaydı günümüzde hala devam etmesi gerekirdi.
    Allah'ı inkar edenleri hep akvaryumumda ki balıklara benzetmişimdir.

Yav kardeşim onu bırak kendi ortaya koydukları tezin kanıtı yok;

Ortak bir ata var ve çoğaldıkça bölgelere göre güya yapay seçilim ile milyonlarca yıl yada daha uzun sürede yeni özellikler kazanıyor evrimleşiyor deniyor ee peki evrim öncesi ile evrim sonrası iki modelin geçiş sürecindeki ara geçiş fosillerine niye örnek yok bunun evrimdeki mantığı nasıl diyoruz tık yok?

mantığın korkunu yenemiyorsa kendini düşünenden sayma,
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    samurai
    samurai's avatar
    Erkek

insan vücudunun gen haritası tam olarak çözülemediği için net bi cevap veremezsin ama

ademle havvanın çocuklarının sonra onların kendi aralarındaki çocuklarının bazı çekinik genlerinin birleşip öyle yapılar (zenciler, çekikler sarışınlar ) ortaya çıkması amipten insan vücudunun oluşması ihtimalinden çok daha yüksek

Mart 31 cekiyorsa Tahribat napsin...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gecement
    Gecement's avatar
    Erkek

samurai bunu yazdı:

insan vücudunun gen haritası tam olarak çözülemediği için net bi cevap veremezsin ama

ademle havvanın çocuklarının sonra onların kendi aralarındaki çocuklarının bazı çekinik genlerinin birleşip öyle yapılar (zenciler, çekikler sarışınlar ) ortaya çıkması amipten insan vücudunun oluşması ihtimalinden çok daha yüksek

Hayır gen haritası tamamen çözüldü. Aslında çözülmedi %95 civarında bıraktılar diye hatırlıyorum en son.

Neden bıraktılar çünkü gen haritasını çıkarmak bi boka yaramıyordu. Tabi bunu %95 e varınca anlayabildiler :) Sonrada kimse tamamlamak için kasmadı diye biliyorum :))

Evrimden ne anladığınıza bağlı. Düne kadar diabet hastaları atlardan elde edilen insülini kullanıyordu. Bu durumda biz atlardan geldik diye bilir miyiz?

Bana evrimi dna bazında tanımlayın zaten evrimin olup olmadığını anlayacaksınız :)

Solak Cerrah
Toplam Hit: 15822 Toplam Mesaj: 129