folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Bu Soruya Cevap Verecek Birisi Var Mı? (Evrim)

Bu Soruya Cevap Verecek Birisi Var Mı? (Evrim)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inception
    inception's avatar
    Erkek

AMpul bunu yazdı:
    -----------------------------

inception bunu yazdı:

@AMpul
    Evrim , adaptasyonun farkını öğren önce ,
    evrim birşeyin başka bişeye dönüşmesi ,
    adaptasyon birşeyin değişmeden o ortama uyum sağlaması .
    yani senin yağmurda şemsiye açman gibi .

her insanda her gen vardır birinde o baskındır diğerinde başka biri .
    İklime göre baskınlık değişmiş  ekvatordakiler zenci kutupdakiler beyaz olmuş olay bu  .

Benim bi ferrarim var ,
    onu istediğim renge boyayabilirim ama asla porche'ye dönüştüremem .

Kapının önüne koy 500 kilo demir 1000 yıl sonra bak bakıyım ferrari oluyo mu ?

işte anahtar kelimeni söyledin, ADAPTASYON GENETİK BİR DEĞİŞİMDİR VE EVRİMİN BİR PARÇASIDIR, GENLERİN DEĞİŞİM SEBEBİ O2 DURUMU OLABİLDİĞİ GİBİ SICAKLIK VS DE OLABİLİR, BU BİRŞEYİ DEĞİŞTİRMEZZZZZ.

Anlamıyosun ,
    baskınlık değişiyo başka değişen bişey yok .
    gen başka bişeye dönüşmüyo

hayir demek için kalabaliga arkasini dönmüs,ilk silahi icindeki öfkesi olan,vadedilen sözlerden nefret etmis,ve bilmek istedigi seyi zaten bildigini farketmis,merakini seven,yarinin sadece onu ölüme yaklastiran bir gün olduguna inanan kisi.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

inception bunu yazdı:

@AMpul
    Evrim , adaptasyonun farkını öğren önce ,
    evrim birşeyin başka bişeye dönüşmesi ,
    adaptasyon birşeyin değişmeden o ortama uyum sağlaması .
    yani senin yağmurda şemsiye açman gibi .

her insanda her gen vardır birinde o baskındır diğerinde başka biri .
    İklime göre baskınlık değişmiş  ekvatordakiler zenci kutupdakiler beyaz olmuş olay bu  .

Benim bi ferrarim var ,
    onu istediğim renge boyayabilirim ama asla porche'ye dönüştüremem .

Kapının önüne koy 500 kilo demir 1000 yıl sonra bak bakıyım ferrari oluyo mu ?

takipçin ve destekçinim. :)

ne diyon?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

BIRAKTIM TARTIŞMAYI EVET HAKLISINIZ DÜNYA YUVARLAK DEĞİL, ŞEY PARDON EVRİM YOK.

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek
    Meraclitus bunu yazdı:

AMpul bunu yazdı:

Meraclitus bunu yazdı:

hocam doğal koşullarda değişim olmadığı kabul etmeyen kim?

Evrim karşıtları hocam, tanımını söyleyince kabul ediyolar ama adını söyleyince direkt reddediyolar :)

hocam ben maymundan geldiğimize tabikide inanmıyorum ama doğa koşulları değişime neden bi durumdur.

aynen. dar görüş karşıdaki taraf. hala farkında değil neyi düşündüğünün. biz adaptasyon vs. yok demiyoruz. maymundan gelmedik diyoruz. ha sen gelmiş olabilirsin ampul ama beni alakadar etmez
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mustaphachan
    mustaphachan's avatar
    Erkek

AMpul bunu yazdı:

mustaphachan bunu yazdı:

hocam yerinde bir başlık olmuş ama bu forum bu kadarını kaldırmıyor. sen evrim deyince hala biz maymundan gelmedik diyen adamlarla bilimsel tartışma mı bekliyorsun? akşam akşam yorma kendini.. bırak inancı olan inandığıyla kalsın çünkü onlar o şekilde ve seni beni kafir olarak ilan ettikçe mutlu oluyorlar. 

demiştim hocam :)

# birikimini önyargı ve yalanlara hizmet etmek için kullanan kültürlü bir insan olmaktansa maymundan gelmeyi tercih ederim.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zodiac
    Zodiac's avatar
    Erkek
    AMpul bunu yazdı:

Burda kimse bağnazlık yapmıyorki niye celalleniyorsun :) Geçin beyler artık bu kilise-devlet muhabbetini.

mantığın korkunu yenemiyorsa kendini düşünenden sayma,
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Buremba
    Buremba's avatar
    Erkek

AMpul bunu yazdı:

sana kim yeni konu aç dedi ki, çok muhteşem birşey mi keşfettiğini sandın önceki konuda? bu kadar kişiyle tek başına tartışamazsın ki, önceki konuyu da kaynattın bu yüzden. ayrıca inception haklı, değişen birşey yok, sadece çekinik-dominant durumu değişiyor.

. . .. . ... .
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

bilimin söyledikleri yüzbinlerce bilimadamının söyledikleri ortada ve bunlar tekrar tekrar deneylerle gözlemlerle ispatlanabiliyor

diğer yanda ne olduğu belli olmayan biri/birileri bişeyler demiş ve hiçbir şekilde ispatlanma deney yapma imkanı yok üstelik bilime aykırı

hangisine inanacağımızı seçmeye bile gerek yok. gerçek ortada.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek
    AMpul bunu yazdı:

ottomanmurat bunu yazdı:

Eger insanla Maymundan Evrimleşşeydi Dünyda Maymun Kalmazdı Hepsi insan Olmak isterdi insan olmayanlar Derdi hain bize ihanet ediyorsun bizi birakip insanlıgı seçiyorsun  birakin böyle şeyleri eger insanlar maymundan  maymunlarda insan oglu kadar zeki olurdu bir tane muza hayvanat bahçelerinde şaklabanlık yapmazlardı

bunu atan mal zamanında lanetlenmiş maynuma çevrilmiş bir kavmindenmiş açıgını kapatmak için insan oglu maymundan gelmiiştir demiş nasil şimdi herkes ermeni herkes hirant onun gibi . farelerin de yapisi ayni insan biyolojisine en yakın hayvan fare neden kimse idda etmiyor fareden geldigini insan oglununun

ilk cümleden sonra cevap vermeye gerek yok :) İNSANLAR MAYMUNLARDAN EVRİMLEŞMEMİŞTİR, İNSAN VE MAYMUN ORTAK ATADAN ÇATALLAŞARAK EVRİMLEŞMİŞTİR,  keşke önce bi evrim teorisini okusaydın be hocam.

ha yani south parkta anlatıldığı gibi maymun kurbağayı mikti. kurbağa balığı mikti. balıkla maymun ilişkiye girdi. oluşan yaratık kertenkele mikti sonunda biz olduk falan.. yazık ya ne diyim.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gecement
    Gecement's avatar
    Erkek

mustaphachan bunu yazdı:

Gecement bunu yazdı:

Ben bitirdim umarım bu matematik yetisiyle benim öss puanımın yarısını alabilirsin :) (ipucu:imza)

Evrim sayılıp sayılmamasını sen mi belirliyorsun? Evrim nedir bana dna bazında tanımlama yap yada hiç yazma!

eyvallah, hekimlğe başladığında da mide ekşimesine talcid değil 3 kulvallah 1 fatiha yazarsın artık.

evrim sayılıp sayılmamasını ben belirlemiyorum. bu konu ile ilgili çalışma yapan bilim insanları diyor. istiyorsan yazar-kitap-bölüm-sayfa örnekleri vereyim tek tek.

ayrıca onca emeğimi hiçe sayarak tekrar tekrar buraya yazmaktan sıkıldım. aradığın tanımlara ulaşmak istiyorsan hocam http://evolution.berkeley.edu/ buyur sana 

en kapsamlı kaynak. evrim çalışkanları ekibi olarak türkçe'ye çevirmeye de çalışıyoruz. ona da http://evrimianlamak.org/e/Ana_Sayfa bu bağlantıdan erişebilirsin. 

daha da seviye düşürme niyetinde değilim.. tamam bundan sonra yazmam.

:) her mide ekşimesi mide ekşimesi değildir dolayısıyla her mide ekşimesine talcid yazmam :)

Sen bana kaynak verme emin ol hocalarımdan o kaynaklardan derlenmiş yüzlerce saat ders almışımdır. Yoksa bende biliyorum google evliyasına sormayı :)

Herkesin profilinden tektek bakıp yaşından eğitim seviyesini tahmin yoluna gitmiyorum. Lise okuduğunu varsayarak yazmamdaki amaç seviye düşürmek değildi yanlış anlamışsın.

Ayrıca kuzey-güney beyaz-siyah tavşan renk uyumunuda ters yazmışım postumda onuda farketmemişsin :) (en azından matematik sağlam:) )

Solak Cerrah
Toplam Hit: 15825 Toplam Mesaj: 129