folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Ceza Ve Ayben Mahkemelik ..

Ceza Ve Ayben Mahkemelik ..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KorteX
    KorteX's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Sagoya Küfreden Ceza Mahkemelik Oldu GORA filmine hazırladığı müziklerle tanınan rap"çi Sagopa Kajmer şarkılarında ve konserlerinde kendisine ve eşine küfürler eden rap"çi Ceza ve kardeşi Ayben"i savcılığa şikayet etti.

Kuvvetmira"nın kurucusu Sagopa Kajmer (Yunus Özyavuz) yedi yıl önce tanışıp iyi arkadaş olduğu elektrik işçisiyken kendini rap"in içinde bulan Ceza (Bilgün Özçalkan) ve onun rap"çi kardeşi Ayben Özçalkan hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Takma adını Mısır piramitlerinin içindeki hava sirkülasyonunu araştıran bir bilginden alan Sagopa Kajmer Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı"na verdiği dilekçede Ceza ve Ayben"in küfürlü müzikler yaparak kendisi ve eşi Kolera"yla (Esen Özyavuz) uğraştıklarını belirtti. Bir dönem Ceza"nın Med Cezir ve Rap Star albümlerinin müziklerini yaptığını söyleyen Sagopa Kajmer ikilinin takma ismiyle "Salako" diye dalga geçtiklerini belirtti. Eşimi gözden düşürmek istiyor Sagapo Kajmer Ceza ve Ayben"in görüntülerini 11 Şubat"ta internet sitesi YouTube"a verdikleri bir konserlerinde "salako Kajmer. Seni s..... etmeye geliyorum oğlum. P..t şerefsiz g.... v.s." ifadesini kullandıklarını bu kadar küfür ve hakaretin bir karşılığının olması gerektiğini dilekçesinde vurguladı. 2003"teki bir İsveç konserinde Ceza"yla aralarının açıldığını söyleyen Kajmer "Dönüşte o zamanki kız arkadaşım şu anki eşime çok ağır küfürler ettiler. Olay artık namus davasına dönüşmüştür. Şikayetçiyim. Uzlaşmayı isterlerse kabul etmiyorum.

Ayben de rapçi ve eşimi gözden düşürüp tek kalmak istemektedir" iddiasında bulundu.

kaynak : turkbreakdance.com ( kesinlikle reklam amaclı deildir. )

Yetim düşler bekçisi
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek

sago kadar sağlam söz yazamdığından küfür etmeye meraklı bi arkadaş.güzel şarkıları var ama gücünün yetmediğinde küfreder sonra ise küfreder bu .bkz: kıraç örneği küfür etmeden çok güzel cevap verebilirsin ama ediyosan da arkasında dur sürekli yaptığı işler bunlar cezanın.birisinin  eşine küfretmenin ne denli bi şerefsizlik olduğu konusuna yorum yapmıyorum bile  :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    entrika
    entrika's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    geç bile kald1
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iptal007
    iptal007's avatar
    Erkek
    şerefsiz herif nefret ediom bu adamdan sagopanın tırnağı olamaz şarkılarındada saçmalıo zaten başka bişe yaptıı yok dallama
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    chackal
    chackal's avatar
    Erkek
    Sagopa istedıgı zaman cevabını verıyo zaten vermıstıde disstortıon ep'de kursunasker'de kufur ederek veya etmeden de adam yazıyo istedıgı zaman. Hızlı soylemekle olmuyo bu hıp hop dedıgın soyledıgın seyın ıcerdıgı anlamda cok onemlı. Sago bıktı got etmekten cezayı ama karısınna laf atılması atanın ipnelıgınden kaynaklanıyo adamla sorunun varsa ona sov dımı a.q. mahkemedede got olması buyuk ıhtımal bu gıdısle. Aslında bırlık olup guzel ısler yapabılırlerdi beraber ama ok yaydan cıkmıs artık...

Yarın bambaska biri olacagım diyosun. Niye bugunden baslamıyosun a.q.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek
    ya bu dissleşmelerde küfür serbesttir babacım yani diss olayının doğasında vardır diye biliyorum ben. yanlış mı biliyorum bilmiyorum ama bana öğretildiği kadarıyla disslerde en yakın arkadaşlar bile bazen birbirlerine küfrederler. cezayı da sagopayı da sevmem ama cezanın yaptığı ahlaka aykırıysa sagonun yaptığı da rap kültürüne aykırı. olayı medyatikleştirmekten ve popülariteden başka bir şekilde yorumlayamıyorum ben hepten ipleri koptu bu heriflerin.

kendinize ayığ olunuz
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SilenC3
    SilenC3's avatar
    Erkek

ReaL_KurD bunu yazdı:
    -----------------------------
    ya bu dissleşmelerde küfür serbesttir babacım yani diss olayının doğasında vardır diye biliyorum ben. yanlış mı biliyorum bilmiyorum ama bana öğretildiği kadarıyla disslerde en yakın arkadaşlar bile bazen birbirlerine küfrederler. cezayı da sagopayı da sevmem ama cezanın yaptığı ahlaka aykırıysa sagonun yaptığı da rap kültürüne aykırı. olayı medyatikleştirmekten ve popülariteden başka bir şekilde yorumlayamıyorum ben hepten ipleri koptu bu heriflerin.

evet buna karşlık dün fuat makinada sagoya bi diss attı öldüm gülmekten :))) ayrıca ceza iyice göz önnde olduğu için bi kaç mahluk(!) popüler olmak için her boqu

yapıolar :D komedi ya anca türkiyede olur diss te küfr attı die mahkemelik olmak :P 

Ben giderken sen dönüyodun, sen benden daha fazla şey bilirsin vs.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    ReaL_KurD bunu yazdı:
    Alakası yok.küfür vardır ama bi dereceye kadar.senin eşine küfretseler ne yapardın güzelim : ) medyatikleşmeyle alakası yok olayın.kaldı ki dissin içinde geçen küfürler değil konserde sövüyo dissin içinde geçse bile kötü bu derece küfür olması sonuçta namusun abi : )
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek
    esrar icat oldu,şeref bozuldu...Götlük zaten bu alemde top10 :) Şöyleki; Ceza Sagoya,Fuat Cezaya sonra hepsi Fuata :D:D

Sago gibi önce bi yazsın,sonra istediği kadar saydırsın...

Makaleyaz.Net - Türkiye'nin Makale Alım-Satım Platformu
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek
    ya yok antibokum olaya sago hayranlığınla bakmasan anlican ne demek istediğimi. rap'in ülkesinde ki diss'lerin çevirilerini ya da biliyorsan ingilizcelerini dinle sago ile karısına atılan diss'ler komik bile gelir sana. ha madem sago kaldıramıyor baştan girmeyecekti yarışa. olay sagonun iyi yazması cezanın kötü yazması değildir küfür de diss olayında normal kelimeler kadar doğaldır yani. bir de benim eşim olsa ve ben rapçi olsam bu tür muhabbetlerin içine sokmam bile :) tedbiri elde tutmak lazım yoksa cezada söver, fuatda söver, kürdo da söver

kendinize ayığ olunuz
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SilenC3
    SilenC3's avatar
    Erkek

AntiOksidan bunu yazdı:
    ReaL_KurD bunu yazdı:
    Alakası yok.küfür vardır ama bi dereceye kadar.senin eşine küfretseler ne yapardın güzelim : ) medyatikleşmeyle alakası yok olayın.kaldı ki dissin içinde geçen küfürler değil konserde sövüyo dissin içinde geçse bile kötü bu derece küfür olması sonuçta namusun abi : )

ajan ama ceza nie kadıköy konserinde küfür etti hiç baktınmı :) sago cezaya adam göndermiş elleri çiçekli(!) :D bundan sonra napsın sence :) 

Ben giderken sen dönüyodun, sen benden daha fazla şey bilirsin vs.
Toplam Hit: 8923 Toplam Mesaj: 75