Doganaydin Nickli Mürid Hakkinda

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    baristbt bunu yazdı

ne yalan söyleyim , unbalanced nickini görünce çok çok sevindim ,  konuyu görünce ed bir o kadar üzüldüm.

Bende bi tek bana mı oldu diyorum :D

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek
    DarkSkull bunu yazdı
    Robinson_Crusoe bunu yazdı

Geçmiş olsun,

Üstat adam dinini yıkarsa her şeyi yapar sütü bozuk insanlarla karşılaşmamak ümidiyle,

Konuyu dine bağlayacaksak yediğim kazıkların hepsini müslümanlardan yedim. Biri de eskiden burada takılan (hala farklı nickle giriyordur) koyu şeriatçi biriydi. Çok ateist, deist, ya da kısaca müslüman olmayan tanıyorum 1 tanesi hariç hepsi 10 numara insanlar. Dinini yıkan adama sütü bozuk diyorsun ama ben yine de sana karşı ağzımı bozmak istemiyorum. Söylediğine karşı şimdi bütün müslümanlara dümdüz gidersek sizden farkımız kalmaz.

Dini yıkmak kelimesi burada adamlığını şerefini haysiyetini ayaklar altına almaktır, her şeyi göze almak anlamında kullandım, 

Edit : @ ilteris,

Detaylı açıklaman için teşekkürler, ama bazen böyle anlatmak gerekiyor,

Robinson_Crusoe tarafından 14/Haz/17 19:27 tarihinde düzenlenmiştir

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Aylar sonra seni buralarda görmek güzel... 

Bir izahta bulunmak istiyorum:

Yaklaşık 3 yıldır iş hayatındayım. Öncesibde TBT de açtığım bir çok depresif/agresif konular vardı. Her birinde unbalanced bir yönlendirmede bulunuyordu. Daha sonra görüşmelerimizden sonra bana bir yıl boyunca burs verdi. Ta İsviçrelerden hesabıma para yolluyordu her ay asla bir kuruş kesmeden üzerine ekleyerek. 

Sadece para değil en önemlisi çok fazla yönlendirmeler yaptı, fikirlerini verdi. Ben de boş durmadım söylediği şeyleri çok çok dikkate aldım. Gece saat 5 lere kadar kendisiyle çalışma fırsatım oldu. 

Sonuç olarak şuan Türkiyenin en büyük bankasının IT'sinde çalışıyorum ve bir arabam var. Bunun arka planında beni üç yıl önce bulunduğum yerden çekip alan unbalanced var.

Kendisine buradan tekrar teşekkürlerimi ve sonsuz minnetlerimi sunuyorum.

Teşekkürler sayın unbalanced iyi ki seni tanıdım.

zeybekustasi tarafından 14/Haz/17 19:44 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Dogan abiyi tanirim boyle birsey yapmaz bi goruseyim en iyisi

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Aylar önce @Yasamak adlı mürid hakkında böyle bir konu açmıştım.

Sonra gelen mesajlar nedeniyle konuyu sildik. Ancak kendisinden 1 seneye yakındır ne haber var ne başka birşey. Zaten toplamda 300 400 lira birşey. Malesef tahribatta olsa tanıdıkta olsa arada böyle sorunlar çıkabiliyor. Seni sadece burdan tanımama rağmen ne kadar güvenilir ve iyi niyetli birisi olduğunu biliyorum. Umarım sorunu çözersiniz. 

www.kriptopedi.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

edit

u235 tarafından 14/Haz/17 21:20 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    0x656e bunu yazdı

Dogan abiyi tanirim boyle birsey yapmaz bi goruseyim en iyisi

Ilk gec cevap yazdiginda bu icra olayi zamani, istersen tahibatta konu ac demisti :) Ben yine anlayis gösterdim bekledim ama arkadasin yaptigi seyler utanc verici gercekten.. Insanlarin sorununun olmasi normaldir ama bu icra olayini bile bana 1 ay sonra söylüyor ki onu da ben soruyorum.. Ondan sonra basina bi sey geliyorsa söylesin ben de ona göre kendimi ayarlayayim. Ne cevap var ne bir sey.. Yeniharman nickli arkadas da bu dogan aydin i taniyor (sanirim net üzerinden),ona da söyledim zaten bir kac kere de o da beklemiyordu o arkadastan, ben de beklemiyordum acikcasi ama yapilan is bu.. 

Diger cevap veren arkadaslara cok tesekkur ederim.. Ben bu ilgili arkadasa hakkimi helal etmiyorum, güvene ihanet ettigi ve aylarca zamanimi caldigi icin. Arkadasin inanci var yok bilmiyorum ama ben kendi inancima göre ahirette onunla hesaplasmak istiyorum. Eger para gönderilirse de, söyledigim gibi ihtiyac sahibi insanlara ya da vakiflara verilebilir. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Geçmiş olsun. İnşallah öyle bir durum yoktur vi arkadaş zor durumdadır sana geri ödeme yapar. Yada projeyi bitirir.

Tabi bu sitede gözüm kapalı güvendiğim ve alışveriş yaptığım bir kaç kişi var. 

Bu tür olaylar yüzünden tbt karalamak hoş değil. Sizin için demiyorum. Bu olayı yapan kişi. Bende bir kişiye para kaptırdım. Zor durumdayım para lazım dedi gönderdik. İşte bugün gönderecem yarın falan günler geçtiS. O zaman çok kazancı olan biri değilim kendi yağımızda kavruluyoruz sonra bana lazım oldu ben gönd daim sağolsun yok göndermem de demiyor :) neyse umudu kestik. O zaatı muhterem de siteye girmiyor artık. 

Bu vicdanla alakalı bir durum. Alın terin olmayan birşeyi yemeye tenezül eden omurgasız kişiler. Başkasının alın terini yemek zaten o kişiye hayır getirmez. O aldığı da ona yaramaz.

Geçmiş olsun.

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek

Benimde başıma böyle birşey geldi Tahribat'tan. Farklı bir kişi tarafından.

Dikkat etmek gerekiyor.

Bence iş bitmeden ödeme yapmamak gerekiyor. Sözleşme filan hep hikaye. Parayı aldıktan sonra kişilerin eylemleri anında değişiyor. Telefonlara çıkmamalar filan.

Geçmiş olsun.

TiThousand tarafından 14/Haz/17 20:30 tarihinde düzenlenmiştir

‎‎‎
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Şimdi kardeşiyle konuşucam da amk hala yapmaz diyorum ( suçu sana atmıyorum yanlış anlama ). 

Toplam Hit: 14100 Toplam Mesaj: 86
doganaydin