folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Domuz Eti Hakkında

Domuz Eti Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    flybatwin
    flybatwin's avatar
    Erkek

flybatwin tarafından 15/Kas/14 04:59 tarihinde düzenlenmiştir

www.tekno50.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    endenius
    endenius's avatar
    Erkek

boşa kapışmayın

Türkiyede domuz hem var hem yok

etini hem yiyorlar hem yemiyorlar

okadar domuz çiftliği olupta etini yemiyorlar demeyin

http://www.gidahareketi.org/Turkiye-de-Kac-Domuz-Ciftligi-Var--225-haberi.aspx

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Arz/talep meselesi. Sen satılmayacağını bile bile sektöre yatırım yapar mısın? Tek tük satan yerler var. Onların da oradaki etin satılıp satılmadığının çok fazla umurlarında olduğunu düşünmüyorum. Yoksa kanunda domuz satılamaz diye bir madde yok. İslamın kuralı o, anayasanın değil.

Ülkede bazı insanlar tavuğu zor yiyiyor. Marketteki raflarda kim bilir kaçar kilo et ziyan oluyor. Domuz etini Tansaşa, Kipa'ya koyduğunu hesapla. Kaç kişi alır?

Hala daha sağlık diye laf çevirenler var. Dünyanın bilmem yüzde kaçı bu eti günlük yaşantısının parçası olarak tüketiyor. Ama nedense hem fiziki olarak hem de sağlık olarak bizden daha iyi durumdalar. Bunu "mucizevi" domuz etine bağlayamayız elbette. Ama bahsettiğiniz gibi yok bokunu yiyiyor, yok fazla yağlı gibi nedenler insanı etkilecek düzeyde olsaydı şu anda dünyadaki en sağlıklı insanların bunu tüketmeyen Müslümanların olması gerekiyordu.

Austen tarafından 15/Kas/14 08:23 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek
    Mustafa bunu yazdı

Ülkemizde domuz eti satmak yasak değil. Fakat domuz eti olduğunu ürün paketinin üstüne büyük harflerle yazma zorunluluğu var. 

Hah işte o büyük harfler ile yazma zorunluğu olmasa bu dinci görünümlü yobazlar başta olmak üzere diğer tüm bu et işini yapanların çok büyük çoğunluğu bizlere domuz etni dana eti diye satar ayrıca o da yetmez birde bunu dana eti fiyatından satar.

A.Q. ct9o7f5t6yco7m urtgypmgyt ceyg8o5ş
    cmpo85tgyo85ecymög ru9peucg öüujı5ugc9eu c]t98eg
    cöp9u9i5yuğ 9jhov8tjuyhi08u öe,hjuıt6u öh....................................................................................................

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    Haymatlos bunu yazdı

Müritler kafama takılan bir şey var. Tamam teorik olarak ülkenin büyük çoğunluğu müslüman ama peki neden müslümana haram olan alkollü içecekler rahatça satılabiliyorken,  yine aynı şekilde haram olan domuz eti satılmıyor? Bunun en gerçekçi sebebi nedir?

Neden sıradan bir ortadoğu ülkesi insanında domuz etinin kelimesi veyahut düşüncesi tiksinti yaratıyor? Oysa içki, zina, gıybet, yalan söylemek vb bu hayvanın etini tüketmekten kat be kat daha günah değil midir? 

3 büyük dinde de domuz eti haramdır. Hristiyanlığın sonradan değiştirilen kitabında (yeni ahitti sanırsam) haram kaldırılmıştır.

Bende de tiksinti yaratıyor. Çamurda yaşayan kendi bokuyla beslenen bir hayvan. Asıl tiksinti yaratmaması anormal birşey.

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek

doğru pişirildiğinde/yapıldığında yenmeyecek şey yok :d

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Abi yobaz diye aşağılanan kesim (büyük ihtimal ben de dahil oluyorumdur) bu halkın %90ını oluşturduğu için ona göre davranılıyor bence.

Ben mesela inanan biri olarak domuz eti yemeyeceğim gibi satan yere de girmem. Adam içki satıyo diye mesela tercih etmiyorum banane yani kendi tercihim etik veya değil içki satan yerden almıyorum domuz eti satan yerden de et met almam.

Vunun dışında açıklaması yok dediğin gibi fakat arz talep meselesi. O yobaz olarak adlanan kesim her neden bilmiyorum içkiyw çok düşkün. Yani en baba köylüsü bile illaki içmiştir (domuz eti yemeye oranla diyorum. Yoksa tabiki bu %90ın yarısından fazlası hayatı boyunca zina yapmamış içki içmemiş kendince haram yememiş insanlar. Yobazların çoğunluğu böyle kendimden de biliyorum)

iyibu! yeniden..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

tutup domuz etini Fatih çarşambada ve Bağcılarda satamassın o yğüzden satılmıyor hcam yoksa bir yasağı yok bir arkadaşın dediği gibi gayrimüslimlerin çok yaşadığı yerlerde market ve kasaplarda satılıyor çünkü talep ediliyor satılıyor o yğzden adam getiriyor 

olayın aslında günahla da alakası yok toplum baskısı 

islama göre domuz etide haram ikide ama insalar ne hikmetse domuz etine verdiği tepkiyi içkiye vermez adam içki sofrasında bile domzu eti< haram abi ben yemem diyr ulan pezevenk içtiğinne ya  :)

bana kalırsa her yerde satılmalı ama ülkemizizn çoğunluğu cahil olduğundan domuz eti satılan bir marketi ve kasabı lanetleyip alışverişi filan keser diye çoğu esnaf getirmiyor 
    halbuki bu cahil tayfa içki satan marketten ekmek alır ama aynı market domuz eti satınca lanetler hatta taşlar bile :D

bu ülşkenin cahil koyun sürüsüne matıklı açıklama bulmak zor kardeş 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Janitschar
    Janitschar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Sokaktan tavuk-et döner-çiğ köfte,en lüküs Restaurantlarda yemek yiyen herkes et-tavuk diye büyük olasılıkla at-eşek-kedi-köpek-domuz eti yemiştir...

Afiyet Olsun !

Janitschar tarafından 15/Kas/14 12:29 tarihinde düzenlenmiştir

Acaip derecede agresifim !
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    torf
    torf's avatar
    Erkek
    KAAMOS bunu yazdı

içkinin zinanın dedikodunun alternatifi yok

domuz etinin var

İnsanların size karşı olması diye bir şey yoktur dostlarım, onlar sadece kendilerinden yanadırlar o kadar. bukowski
Toplam Hit: 11421 Toplam Mesaj: 103