folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Gerçek Adalet Böyle Olmalı !

Gerçek Adalet Böyle Olmalı !

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Persebar
    Persebar's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

karanlık çağda avrupalıların cadı diye kanıt bile olmadan insanları asması kesmesi ne kadar mantıklı ise şeriat kanunları okadar mantıklıdır.

Madem allahın verdiği can , bir karıncaya bile zarar vermemeniz gerekiyorsa bir insanın canını nasıl yakabilirsiniz ? 

kiss.jpg%20%28500×363%29

oteki-iran-iran-aynur-tattersall-seriat-1345549.jpg%20%281417×915%29

parmakları kesilmeden önce

04-272244.jpg%20%28300×230%29

taşlayarak öldürme 

Kirbac_cezasi.jpg%20%28620×431%29

kırbaçlama.

İçiniz hiç mi cız etmiyor ? Kuru yanında yaşta yanan hukukun akp tarafından sikildiği bir ülkeyiz. 

Böyle şeyler Türkiyeye gelirse inşallah önce sizi bulur.

Ağzına yüreğine binlerce kez sağlık olsun hocam yeminle takdir ettim şu ülkede ve şu konuda şeriat gelsin diye post atan arkadaşlara sesleniyorum şeriat geldiği zaman kız arkadaşınla sokakda öyle istediğin gibi gezemiceksin neyse araştırsınlar baksınlar şeriat geldiği zaman mutlu olacağını düşünen varsa o zat ya asosyal evden cıkmayan hayatını evinde geçiren bir zattır. Eğer senede 1 de olsa arkadaşlarınla dışarı cıkıp eglenıyorsan emin ol istemezsin yol kesmenin dahi cezası olan bir şeriat kanunları.. 

Sistemlerdeki güvenlik açıkları, onu üretenleri unutmamanız için üretenler tarafından bırakılan bir hatıradır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zodiac
    Zodiac's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    trampfd bunu yazdı

"Gerçek Adalat Böyle Olmalı !" gibi başlıklarla "şeriatı" savunanların aslında içten içe inancının yasaklarını çiğnemekten duyduğu rahatsızlıkları bastırdığını, bu şekilde kendini tatmin edip dinsel orgazma ulaştığını biliyoruz, siz de bilin.

Ben ne kadar ayyaş, çakal, hırsız, dolandırıcı, dedikoducu, ölmüşün arkasından söven cahil gördüysem hepsi şeriati savunuyordu ne hikmetse..

Topluca dininizin ana vatanı olan Arabistana gidin, şeriatınıza kavuşun totonuz yiyorsa yavru kuşlar.

türkler 1000 yıldır islam ile yönetiliyor hocam.. bir karşılaştır bakalım bu düzenle kaç yıldır yönetiliyor ki bu düzen de avrupa düzeni.. medeni kanunun neuchatel den (dün oradaydım), ceza kanunun italyadan bilmem ne kanunun nereden alınmış.. derme çatma bir kanunlarla yürütülüyor..

sen bana bu lafı söylüyorsan ben de sana derim ki, senin asıl sistemin da avrupa da sen de oraya git.. bu milletin aslı da 1000 yıldır belli.. 

1000 yıl? What your fuck saying man?

İslam öncesi bozkır kavimlerinde hunlarda göktürklerde diğer devletleşmiş federasyon türk devletlerinde zinanın karşılığı palayla hadım, yada mankurtlaştırmaydı, bilhassa moğol imparatorluğunda (savaş esnası değil normal devlet düzeninde) hırsızlık tecavüz en ağır şekilde cezalandırılırdı. İslamiyet öncesi türk kültürü örf kanun düzen sizin islamı yüceltmek için salladığınız kadar tü kaka değil yani dostum yazmak için yazmaktan evvel araştırın.

mantığın korkunu yenemiyorsa kendini düşünenden sayma,
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ataturkcu1
    ataturkcu1's avatar
    Erkek
    swordfish bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

Milattan önceki hukuk kurallarına böle sempati duyanlar var hala.

Hocam şimdi itiraf etmiş ama diyelim ki sonradan bir delil çıktı o adama zorla itiraf ettirildiği ortaya çıktı. Verilen ceza nasıl geri alınacak?

Yada hadi olay ev sahibi ve kiracı arasındaki bi mesele olsun yada bilişim suçu olsun, islam hukuku bunu nasıl çözecek?

Sen hürriyet gazetesini hackledin mesela karşılığıdna da senin blogspottaki sitenin hacklenmesine mi karar verecek mahkeme nasıl olacak?

Şeyhim sen bu saatte uyanıkmıydın ya :) neyse sorularına cevap vermeye çalışayım.

Demişsinki sonradan bu adamın yapmadığı ortaya çıkarsa verilen ceza nasıl geri alınacak

-Türkiyede suçsuz yere 20 yıl yatıp sonradan suçsuz olduğu ortaya çıkan, önce idam edilip yıllar sonra suçsuz olduğu ortaya çıkan kişilerin ( menderes vs ) cezaları nasıl geri alınıyorsa ordada o şekilde geri alınır

Hocam ben Menderes'in suçsuz olduğuna inanmıyorum,nefret de ederim kendisinden;ama velev ki suçsuz olsun.Adam öldü gitti,iade-i itibar yapıldı mı bilmiyorum,velev ki yapılmadı ve yapılacak,bu saatten sonra iade-i itibar yapsan ne fayda?Adam geri geliyor mu?Kamu vicdanı huzur bulur falan diyosan eğer birkaç itirazım var:

1-Menderes'e iade-i itibar yapılması kemalist kesimi rahatsız eder ve vicdan yaralar.

2-Menderes'e iade-i itibar yapılması Menderes'i geri getirmiyor.Adam öldü gitti,geri gelecek mi tekrar?Gelmeyecek.

3-Cezalar,salt halk toplulukları tatmin olsun diye değil,aynı zamanda kaos engellensin,düzen korunsun ve bu olaylar tekrarlanmasın diye de yapılmalıdır.

Şimdi gelelim kısas-a kısas ve diğer geyiklere:ya suç işledikleri ispat edilenlerin suçsuz olduğu ortaya çıkarsa?Türkiye'de öfkeyle adam öldüren bir dünya manyak var,bu manyakların öfkelendikleri zaman "aa yasalarda idam var lan,durayım en iyisi mk" diyeceğini mi düşünüyorsunuz?Bu manyaklar adı üstünde manyak,akıllarının önüne perde çekiyo bozuk hormonları,napacaksın?

Mesele suçu önlemekse gerçekten,kısas-a kısas denen olgu suç işlenmesin,caydırıcılık olsun diyeyse Amerika'da bir dünya cinayet işleniyor ve bu cinayet işlenen eyaletlerin arasında idam cezası olan eyaletler de var.Şimdi cinayet-cinayete karşılık cinayet,kısas-a kısas var yani.EE neden suç oranı azalmıyor bir türlü?Demek ki mevzu idam cezası değil.Mevzu kısas-a kısas da değil.

Pragmatism&Realism
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek
    ZoRKaYa bunu yazdı

Türkiye'de hukuk çok modern böyle ilk çağ(!) hukuğunu Türkiye'de uygulayamazsınız, Türkiye laiktir, laik kalacak! Mustafa Kemal'in askeleriyiz! Şeriat gelemeeez!

Asker Efendi İyi o zaman sen git  bi askerliğini yap gel sonra konuşalım senle :)

swordfish tarafından 09/Mar/14 00:56 tarihinde düzenlenmiştir

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek

Evet hepimiz gunahkariz hepimizin isine geliyor böyle bir hukuk sistemi.. istedigin kizla dus kalk sonra birak git. Kimsenin o kizin hayati ne olacak umrunda mi ? Sana ne ki sen isine bakarsin.. o yuzden kimsenin isine gelmez seriat. Yada vur adami oldur. Sonra 3 5 sene yat cik ama geride kalanlarin hayati ne oldu umrunda mi. Benim anneme ben 11 yasindayken araba carpti hemde mahalle arasinda 140la, alkollu, ehliyetsiz, kasti, ve olay yerini terk. 8/8 suclu bulundu ve 3 ay yatti cikti. Mal varligi olmadigi icinde tazminat bile yok. Hala bu mahallede geziyor. Cekip vursam orospu cocgunu adam sayip bana 20 sene verirler. Adaletini sikeyim bu dunyanin. su da bir gerçektir.  Elhamdulillah muslumanim diyen bir kimsenin seriati savunmasi gerekir yoksa muslumanligindan suphe edilir. Bende ozkan gibi seriati savunurum sonuna kadar, ha ulkeye getirilmesi icin bi caba harcarmiyim. Allah affetsin en ufak bir girisimde bulunmadim

mfatihbodur tarafından 09/Mar/14 01:15 tarihinde düzenlenmiştir

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

Hukuk/ceza sisteminin caydırıcı nitelikte olmadığı ülkelerde şeriat istemek gibi bir tavır olması normaldir.

Zamanında İngiltere başbakanının oğlu alkollü araç sürerken (kaza falan yapmadı) yakalandı diye mahkemeye çıkıp ceza almış ve kamu hizmeti yapmaya mahkum edilmişti. (Bizde, alkol kontrolü yapmak bile göt isterken...)

İngilterede şeriat isteyen gördünüz mü hiç?

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek

birçok din adamı şeriat kanunlarını farklı yorumluyor. bilakis islamiyet öncesi araplarda el kesme, taşlayarak recm etme zaten vardı.  peki

islamiyetten sonra hala var olması sizi rahatsız etmiyor mu? kerbela olayından sonra işler değişti. peygamberimizin en sevdiği varlığı olan

torunlarını katledenler islamiyetin başına geçip halife oldular. emeviler. emevilerden sonra ibadetinde şekli değişti. islami kanunlarında şekli

değişti. eli kesmek, kuma gömüp taşlamak. kuma gömüp kızgın güneşte bırakmak, kuma gömüp atlar ile üzerinden geçmek gibi sanki şeriatin

gerçek ceza kanunuymuş gibi uyguladılar. iyiliği güzelliği affetmeyi emreden islamiyet birde bakmışsın ki 4 halifeden hemen sonra değişivermiş af

yok düzeltme , yetiştirme , ıslah etme yok komple ceza var.  caydırıcılık veya ceza illaki kan akıtma veyahut acı çektirmekle olmaz. korku vererek bir

nebze önüne geçersiniz ama ileride yine yapan çıkacaktır. cezalar ağırlıklı olarak topluma kazandıracak şekilde , yine ağırlıklı olarak hizmet edecek

şekilde verilmeli müebbet aldıysa ömür boyu devletin kölesi olacak karın tokluğuna mesela, yada küçük suçlarda zaman dilimli kamu hizmeti

olabilir. akli dengesi yerinde olmayan suçluların ise tedavi merkezi ağırlık bi hapishanelerde tutulabilir. çok şey varda söylenecek.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ProBilisim
    ProBilisim's avatar
    Erkek

Birisi şeriat için 3-5 vahim resim koymuşta. Şeriat suçsuz yere ceza vermez kardeş..Verirsede aynı uslü kısasa kısasını verir. Daha farklısını  Zülüm niyetine aksetmez. Aksine Zülüm yapanında karşısındadir. Medeni geçinen , kendini aydın zanneden,  aydınlık çağda bile şeriat karşıtlarının yaptıklarına bir bakınız. Zülmün pisliğin alasını yapmaktadırlar.. hadi karanlık çağ olsa neyse dicem.Aydınlık çağdayız  "hiçmi içiniz cız etmiyor" o böyle diyordu. Bizde aynı soruyu kendisine soralım. Şeriat istemeyen anti islamcıların savunduğu sistemin yaptıkları zülümlere cinayetlere sapıklıklara bakınız.Gücü bulmasınlar yeterki!. Görüyoruz, dünya katliamlarının en vahametini zalimliği 3-5 müslüman geçinen sapık değil. Savunduğunuz aydın, islam düşmanı kesimi yapıyor. Birşey bilmiyorsan eğer Elinin altında inernet var. yaz bakalım  en büyük katliamları kimler yapmış..ve hala kimler yapıyor..   Hiçbir islam büyüğü Toprak için savaşmamıştır. Petrol için savaşmamıştır. Malesef şeriat istemeyenler Dünyada nekadar pislik işler varsa hepsini ama tamamiyle hepsini yapmış bulunmaktadir.

ProBilisim tarafından 09/Mar/14 11:19 tarihinde düzenlenmiştir

Sana Herşeyi uzun uzun anlatabilirim ama senin yerine anlayamam.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

forum yine coşmuş

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Taso Pezevengi
    iso
    iso's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
Toplam Hit: 15603 Toplam Mesaj: 130