folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Gerçek Adalet Böyle Olmalı !

Gerçek Adalet Böyle Olmalı !

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek

Bu sabah haberlerde izledim.

İranda sevgilisinden red yiyen bir adam kızın yüzüne kezzap atar ve kızın yüzünün yanmasına bir gözünün kör bir kulağının sağır olmasına neden olur.Suçunu kabul eden ve mahkemede yargılanan adama aynı ceza verilir.Bir gözünün kör edilmesi bir kulağının sağır bırakılması..

Hani tarafsız olarak bakıyorumda aslında en güzel karar.Bence gerçek adalet böle olmalı.Türkiyede olsa bu adam en fazla 2 sene yatar çıkardı Çıkıncada muhtemelen kadını öldürürdü.

Hani yok efendim şeriat böyle kötü şöyle kötü şeriat gelirse çükümüzü kesecekler diye yırtınan kişiler birazda bu açıdan baksın

http://www.sondakika.com/haber/haber-kiz-arkadasinin-yuzune-kezzap-doken-adama-kisasa-5748190/

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyReform
    HolyReform's avatar
    Erkek

http://www.tahribat.com/Forum-Dini-Tecavuz-66891/

Zamanında açtığım konu.

edit:

http://galeri2.uludagsozluk.com/202/din-din-din-allah-allah-allah_282644.jpg

http://inciswf.com/sh3ri0ut.swf

HolyReform tarafından 07/Mar/14 12:17 tarihinde düzenlenmiştir

Hakkıdır nakte tapan milletimin istismar!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

swordfish hocam bazen direk olaya düz bir şekilde bakınca eyv. doğru gibi geliyor. Lakin dünyadaki hayat bu adamın karısına kezzap atmasıyla başlamadı. Yanlış anlama adamı savunmuyorum. Kadın ne yaptı ortada tahrik var mı varsa derecesi ne?

gibi gibi bir çok değişken var. 

Mesela bu adamın böyle psikopat ruhlu olmasında atıyorum arkadaş çevresinin rolü ne? Ailesi hiç mi suçlu değil sence.. 

Bunlar gibi bir çok etmen var biz insanlık olarak bu tip değerlere bu tip ince kararlara varabilecek bilinç seviyesine geldik. Lakin İslamiyetin ilk yıllarında insanlık cehalet içinde kaybolmuştu. Bu insanlardan hele toplum olarak bu şekilde ince detay düşünmesi beklenemez en doğru ve çözüm olacak yöntem şeriattı.

Lakin günümüzde (ak lardan bahsetmiyorum) cemaat bile şeriat istemiyor neden çünkü adamlar zeki.. koyun değiller. Sadece kendi inançlarını yaymak bunun içinde mantıklı adımlar atıyorlar. He destekliyormuyum kesinlikle hayır. olnlara göre doğru bana göre yanlış.

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek
    HolyReform bunu yazdı

hocam bu dediğin iranda yapılıyor olabilir ( gerçekmi değilmi bilmiyorum )

Fakat boyle bir konunun uygulamanın kesinlikle gerçek islamda olmadığına eminim.

Buda kendi kafalarına göre yapılmış dinle alakası olmayan bir şey

yani işin özü böyle islami bir yasa yok hocam.Bu şerefsizler kendi keyiflerine göre götünden yasa çıkartmışlar

swordfish tarafından 07/Mar/14 08:51 tarihinde düzenlenmiştir

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ahmet & Elif.
    leadertay
    leadertay's avatar
    Erkek

hep derim zaten kanunsa şeriat diye. kes gitsin

ADİL YARGI OLMALI AMA...

leadertay tarafından 07/Mar/14 08:56 tarihinde düzenlenmiştir

Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi. Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi. Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın, Galip et, çünkü bu son ordusudur İslâm'ın!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek
    rappermcs bunu yazdı

swordfish hocam bazen direk olaya düz bir şekilde bakınca eyv. doğru gibi geliyor. Lakin dünyadaki hayat bu adamın karısına kezzap atmasıyla başlamadı. Yanlış anlama adamı savunmuyorum. Kadın ne yaptı ortada tahrik var mı varsa derecesi ne?

gibi gibi bir çok değişken var. 

Mesela bu adamın böyle psikopat ruhlu olmasında atıyorum arkadaş çevresinin rolü ne? Ailesi hiç mi suçlu değil sence.. 

Bunlar gibi bir çok etmen var biz insanlık olarak bu tip değerlere bu tip ince kararlara varabilecek bilinç seviyesine geldik. Lakin İslamiyetin ilk yıllarında insanlık cehalet içinde kaybolmuştu. Bu insanlardan hele toplum olarak bu şekilde ince detay düşünmesi beklenemez en doğru ve çözüm olacak yöntem şeriattı.

Lakin günümüzde (ak lardan bahsetmiyorum) cemaat bile şeriat istemiyor neden çünkü adamlar zeki.. koyun değiller. Sadece kendi inançlarını yaymak bunun içinde mantıklı adımlar atıyorlar. He destekliyormuyum kesinlikle hayır. olnlara göre doğru bana göre yanlış.

hocam sende haklısın doğru soyluyorsun ama ne kadar tahrik unsuru olursa olsun hiç kimse hiç kimsenin canına kast etmemeli.Buna hakkı yoktur.

Bide bunu düşün sence bu karardan sonra insanların kızların yüzüne gözüne kezzap atma oranı nasıl düşer bi düşün?

Götü yer mi bakalım birisinin bi kıza kezzap atması

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Milattan önceki hukuk kurallarına böle sempati duyanlar var hala.

Hocam şimdi itiraf etmiş ama diyelim ki sonradan bir delil çıktı o adama zorla itiraf ettirildiği ortaya çıktı. Verilen ceza nasıl geri alınacak?

Yada hadi olay ev sahibi ve kiracı arasındaki bi mesele olsun yada bilişim suçu olsun, islam hukuku bunu nasıl çözecek?

Sen hürriyet gazetesini hackledin mesela karşılığıdna da senin blogspottaki sitenin hacklenmesine mi karar verecek mahkeme nasıl olacak?

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mehmetcan
    mehmetcan's avatar
    Erkek

Adalet dediğin böyle mi olmalı ?

kardeş türkyiede bu suçu işleyip te iki sene yatan çıkan varsa boğaza doğru dönerim

mehmetcan tarafından 07/Mar/14 08:57 tarihinde düzenlenmiştir

bizde keyfine düşkün sosyal çocuklar olabilirdik ; hayatla erken seviştik herşey üstümüze kaldı
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyReform
    HolyReform's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Hocam şimdi itiraf etmiş ama diyelim ki sonradan bir delil çıktı o adama zorla itiraf ettirildiği ortaya çıktı. Verilen ceza nasıl geri alınacak?

Yada hadi olay ev sahibi ve kiracı arasındaki bi mesele olsun yada bilişim suçu olsun, islam hukuku bunu nasıl çözecek?

Sen hürriyet gazetesini hackledin mesela karşılığıdna da senin blogspottaki sitenin hacklenmesine mi karar verecek mahkeme nasıl olacak?

Gazeteyi hackleyince de elini keserler hocam.Bizde olsa 2 yıl yatar çıkar ama eli kesilince sıkıyorsa hacklesin.Şimdi bu olayı gören birisi bir daha hack yapar mı?

Hakkıdır nakte tapan milletimin istismar!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Çimlere basanı da asın o zaman bidaha hiçkimse çimlere basmaz. Sorunu çözdünüz.

Yaşamı kendimize cehenneme çevirmek için neden bukadar hevesliyiz anlamıyorum ki.

HolyOne tarafından 07/Mar/14 08:59 tarihinde düzenlenmiştir

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Şeyhim sen bu saatte uyanıkmıydın ya :) neyse sorularına cevap vermeye çalışayım.

Demişsinki sonradan bu adamın yapmadığı ortaya çıkarsa verilen ceza nasıl geri alınacak

-Türkiyede suçsuz yere 20 yıl yatıp sonradan suçsuz olduğu ortaya çıkan, önce idam edilip yıllar sonra suçsuz olduğu ortaya çıkan kişilerin ( menderes vs ) cezaları nasıl geri alınıyorsa ordada o şekilde geri alınır

- Belki inanmayacaksın ama islam ticaretinde herşeyin yazılı olarak yapılması emredilir. yani sen nasıl kira kontratı yapıyorsan aynısını yine yapacaktın.o kontrata göre yapılması gereken neyse zaten ona karar verilir.

bundan bir kaç yüz sene önce bilişim diye birşey olmadığı için yeni yasalar oluşturmak gerekir. Nasıl yapılır bu ? O ülkeden bu işten anlayan bilim adamları ve uzmanlar bir araya gelir gerekli yasa tekliflerini hazırlar ve sonunda karar verilir.

- ben hürriyet gazetisini hacklediğimde hürriyet gazetesininde benim blogu haklemesi gibi bir durum verilemez komik olma hocam :) Böyle bir ceza verilmeyeceğini sende biliyorsun.benim o firmaya verdiğim zarar ne ise o zararı karşılama cezası verilir.

Kısasa kısas denilen olay her suçda ceza olarak verilmez :) o ben senin siteni heckledim sende benim sitemi hackle :) Kısasa Kısas sana biri ne yaptıysa seninde ona aynısını yapma hakkın vardır.Sen istediğinde bunu yaparsın yani.Hürriyet benim sitemi hacklemek isterse hackler istemezse zararını talep eder 

böyle düşündüğün kadar komik değil yani

swordfish tarafından 07/Mar/14 09:21 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 15620 Toplam Mesaj: 130