folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Gerçek Adalet Böyle Olmalı !

Gerçek Adalet Böyle Olmalı !

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek
    mfatihbodur bunu yazdı

Kadinin biri hz muhammed'e gelir ve derki ben zina ettim. Hz.muhammed der ki etmemissindir git iyice dusun oyle gel. Kadin yine gelir ben zina ettim. Etmemissindir der ve 3 kez bu sekilde tekrarlanir. Yine gelir kadin ve ben zina ettim. Hamilemisin der hz muhammed. Evet der kadin. O zaman git cocgunu dogur oyle gel. Cocuk dogar kadin gelir yine, hz muhammed cocgunu buyut oyle gel. En son yine gelir ve ben zina ettim. Hz muhammed kadinin zina ettigine tam emin oldugu zaman olum cezasini verir. Ama sonundan tam emin degilim oldurulmemis de olabilir. 

Seriat (gercek seriat) oyle kolay hukum vermez. Iki kisiyi yatakta ciplak gorsen zina yaptilar dyemezsin diye hadis var sanirsam. Sucundan emin olunmadan oyle cezalar verilmez islam hukukunda.

Hz. Muhammed'in adını böyle bir şey ile karıştırmaya utanmıyor musun?
    SEN VE LEADERTAY. İKİNİZİN DE CAHILLIKLERINDEN BIKTIM USANDIM ARTIK !!!!!!!!!!!

Hani lan göster bana nerde zina'nın suçununu ölüm olduğunu?

-Kadınlarınızdan zina edenlere karşı, içinizden dört şahit getirin. Eğer onlar, şahitlik yaparlarsa, bu kadınları, ölüm alıp götürünceye kadar veya Allah onlara bir çıkış yolu açıncaya kadar evlerde hapsedin. (Nisa, 15.ayet)

Nerde lan 3 kez sor falan? Bak burayı birlikte oku. Nur Suresi 3-4-5'i ayetlerdir. Burada da 4 şahit denilmektedir:

- Zina eden erkek, zina eden ya da müşrik olan bir kadından başkasını nikahlayamaz; zina eden kadını da zina eden ya da müşrik olan bir erkekten başkası nikahlayamaz. Bu, mü’minlere haram kılınmıştır. (Nur, 3)

- Korunan (iffetli) kadınlara (zina suçu) atan, sonra dört şahid getirmeyenlere de seksen değnek vurun ve onların şahidliklerini ebedi olarak kabul etmeyin. Onlar fasık olanlardır. (Nur, 4)

- Ancak bundan sonra tevbe eden ve salihçe davrananlar hariç. Çünkü gerçekten Allah, bağışlayandır, esirgeyendir. (Nur, 5)

Bak anlattığın hikayeden sonra bir de burayı oku:

-Ey Peygamber! İnanmış kadınlar sana gelip Allah'a hiçbir şeyi ortak koşmamaları, hırsızlık etmemeleri, zina etmemeleri, çocuklarını öldürmemeleri, elleri ile ayakları arasında bir iftira uydurup getirmemeleri, iyi bir işte sana karşı gelmemeleri hususunda sana bey'at ederlerse onların bey'atlarını al ve onlar için Allah'tan mağfiret dile. Şüphesiz Allah, çok bağışlayan, çok merhamet edendir. (Mümtehine Suresi, 12.ayet)

Daha da lazım mı gözüne sokulması? Bak son ayeti çiğnedin, geçtin. Allah'ın ayetini yalanladın!!

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lekton
    lekton's avatar
    Erkek

sword hocam yazan ellerine sağlık.....

Dikkat: Hazine Ceyhan ırmağının kıyısında iki köprü arasında... kuru ağacın Dibinde...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fdumanli
    Fdumanli's avatar
    Erkek

Türkiye'de cezaevlerinde kalan ve sabıkalı insanlar görebileceğiniz en pislik insanlardır küçük bir genelleme yaparsak, yani bu adamları beslemek bile büyük bir maliyettir. Misal geçen gün görme engelli yaşlı bir amcaya saldıran iki adam. Adamın 26 tane sabıkası varmış. Muhtemelen ceza evine girecek, ceza evine girince müebbet alsa bile ne olacak? Ömür boyu devletin sırtından geçinecek, hazineden yiyecek. Müebbet almasa, çıktıktan sonra ne olacak? Yine gücünün yettiği yaşlı amcaları pataklayıp parasını çalacak.

Fdumanli tarafından 07/Mar/14 14:11 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

insanlara güveniyorum içlerindeki şeytana güvenmiyorum.

adalet güzelde uygulanırsa doğru düzgün yoksa zaten texas olur.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsistherif
    anarsistherif's avatar
    Erkek
    ben anlamiyorum niye herkes tektip düsünüyor. Cezayi, hukuku dünyadan kaldiralim kimse demiyor? Insanlari cezayla korkutmak, insanlari korkuyla yönlendirmek cözüm mü sizce? Sokaktaki insanlara sorsaniz asla yapmazlar, peki suc orani niye yüksek? Suclarin cok büyük cogunlugu anlik gelisir, korku etkeni düsünülmez o anda. Bunun yani sira, kime göre suc, neye göre suc, sucun islenmesine tesvik eden seyler neler?
    Mülkiyetin olmadigi bir toplumda hirsizlik diye bir kavram olmayacak mesela. Cinsel devrimini yasamis bir toplumda tecavüz olmayacak. Kime göre sorusu burada ortaya cikiyor, insanlari bu duruma iten sosyoekonomik kosullari neden kimse sorgulamiyor?
    Insanlarda korku ve itaati degil, hevesi örgütlersek insanlik temizlenmis olacak.

Günümüz insanligi bu kirlenmisligi istemiyor ama ona karsi da mücadele etmiyor sadece gecistirmek istiyor. Simdi, su anda, ilk önce kendimizden sonra cevremizden baslayarak bireysel kimligizi bu sistemden temizlemeliyiz.

Kurtulus, bizlerin ellerindedir.

=)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ugurben
    ugurben's avatar
    Erkek
    rappermcs bunu yazdı

swordfish hocam bazen direk olaya düz bir şekilde bakınca eyv. doğru gibi geliyor. Lakin dünyadaki hayat bu adamın karısına kezzap atmasıyla başlamadı. Yanlış anlama adamı savunmuyorum. Kadın ne yaptı ortada tahrik var mı varsa derecesi ne?

gibi gibi bir çok değişken var. 

Mesela bu adamın böyle psikopat ruhlu olmasında atıyorum arkadaş çevresinin rolü ne? Ailesi hiç mi suçlu değil sence.. 

Bunlar gibi bir çok etmen var biz insanlık olarak bu tip değerlere bu tip ince kararlara varabilecek bilinç seviyesine geldik. Lakin İslamiyetin ilk yıllarında insanlık cehalet içinde kaybolmuştu. Bu insanlardan hele toplum olarak bu şekilde ince detay düşünmesi beklenemez en doğru ve çözüm olacak yöntem şeriattı.

Lakin günümüzde (ak lardan bahsetmiyorum) cemaat bile şeriat istemiyor neden çünkü adamlar zeki.. koyun değiller. Sadece kendi inançlarını yaymak bunun içinde mantıklı adımlar atıyorlar. He destekliyormuyum kesinlikle hayır. olnlara göre doğru bana göre yanlış.

yanı tahrık war sa kezzap mı atılmalı ? duz mantık bu mu ?

ya sende konsuuorsun ama laf olsun dıye aptalca konusmussun hocam ya warmı boyle bsıey bırı bırını tahrık etmıs vs konuyu ıyı oku kadın adama red cekmıs bundan dolayı bır vukuat war tahrık mahrık degıl

sevdigim 3 turk atasozu.. 1- besle kargayı atsın iftirayı, 2- yayılma sivril ( bu bir çin atasozudur), 3- luzumsuz eşek sucuk olur ( buda bir çin atasozudur ) ve son olarak, 4- ak akçe karagün kara akçe ak gün içindir...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

amk kısasa kısas sanki islamla ortaya çıktı hammurabi kanunlarından tevrata oradanda kurana geçmiş

bu tip olaylarda zarar gören kişi cezayı vermeli ister affeder ister aynısıyla karşılık verir en adil olanı bu

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

iranı zerre kadar sevmem ama ceza güzelmiş. ben beğendim. 

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek

herkes ne ceza versek peşinde. bu amına kodumun ülkesinde neden suç işleniyo, sosyal acıdan ekonomik acıdan mental acıdan vs biraz da bunun sebeplerini çözmeye kafa yormak lazım biraz.

insanlara kalıcı zarar vermeye ne kadar meraklısınız. kolunu keselim gözünü çıkaralım diye. bi tane arkadaş yazmış çok da güzel yazmış. başlıkta belirtilen durum adalet değil, aynı suçun devlet tarafından işlenmesi.

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

o değilde adamın gözü ile kulağını nasıl çalışmaz hale getirecekler ?

kanım dondu

Toplam Hit: 15515 Toplam Mesaj: 130