folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Gerçek Adalet Böyle Olmalı !

Gerçek Adalet Böyle Olmalı !

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Nihayetinde modern hukukta kağıt evrak doldurmaktan ibaret gibi gelmiyor mu sana da peki holy ? o kadar çok dosya işlemi var ki adaletin yerini bulması ikinci planda kalıyor.

Örneklerin güzel olmuş ama bence dünya üzerindeki hukuki işleyişin takdir edilecek hiç bir yanı yok ne moderninde ne ilkelinde.. kusursuz adalet var olmadığı sürece hiç bir adalet adil kalamaz.

Troubles'll come & they'll pass
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyReform
    HolyReform's avatar
    Erkek
    Zeytun-i bunu yazdı

Şeriât gelir dertler biter burada husus celbetmek istediğim bir konu var irân şii'dir, gerçek şeriâtla yönetilmez.

şeriâtta illede kısas diye bir şey yoktur adam gözüne kezzap attı aynı cezayı vermesende başka türlüleri vardır kişiye kalmış hatta hiç ceza vermemek bile vardır, hakkından ferâgat edersin erdemlik gösterirsin vs. ama laik mahkemeler sen hakkından feragat etsende adama hapis verebilirler ulan çalınan mal senin sen tamam kardeşim adam yapmış 1 hata desen bile onlar hapse atar, belki o adam sen sırf kendi hakkından feragat ettiğin için bir daha yapmayacak, ya da yapacak bilinmez bu sefer 2. girende toslar yani.

şeriatla işleyen bir hukukta suçlar bardak kadardır emin olun, şimdi okyanus gibi suç işleniyor.

Suç işlenmişse işlenmiştir.Hakkımdan feragat ettim diye bir şey yok.Sen adamdan şikayetçi olmadın diyelim adam hapiste geçireceği süre içinde gitti başka birisi soydu,zarar verdi diyelim sen mi vereceksin hesabını o zaman?

Mahkemede hafifletici sebepler,senin beyanın göz önünde bulundurulur zaten.O bahsettiğin bardak nasıl bir bardaksa okyanusları içine alıyor.Kafalarınızda şeriat kadar geride kalmış.

HolyReform tarafından 07/Mar/14 10:43 tarihinde düzenlenmiştir

Hakkıdır nakte tapan milletimin istismar!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _karantina_
    _karantina_'s avatar
    Erkek

Yanlış.çünkü siz bu potansiyelde bir suçluyu aynı şekilde cezalandırdıktan sonra serbest bırakmanız gerekir.bu onun suçu yine işlemeyeceğini garantilemez.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek
    _karantina_ bunu yazdı

Yanlış.çünkü siz bu potansiyelde bir suçluyu aynı şekilde cezalandırdıktan sonra serbest bırakmanız gerekir.bu onun suçu yine işlemeyeceğini garantilemez.

valla öyle bi garantiler ki hocam.. Sen sırf ibnelik olsun diye birne tecavüz et çükünü kessinler bak bakalım bidaha yapabiliyormusun :)

bunu duyan binlerce sapıkda gör korkusuna yapamaz bence

caydırıcılık önemli

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

Yanlışta diyemiyorum doğruda diyemiyorum.Modern hukukta yanlış karar verilip masum hapse girdiğinde kaybettiği zamanı geri veremeyecğin gibi burda da kesilen kolu vs yi geri veremessin.Mükemmel bir hukuk sisteminden veya caydırıcılıktan ziyade eğitim daha önemli sanki.Ağaç yaş iken eğilir.

طדṮ
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

cezası müebbet hapis olması gerekir

öfke anlaşılabilir ama

bu ülkede suçsuz yere milleti içeri atıolar sonra pardon diolar

oda var

bu gerizekalar gider suçsuz adamın elini kolunu keserler ne olacak sonra

bence tek çözüm bilimadamlarının biran önce birebir orjinal organ üretmeleri

bu tür mevzular için

ondan sonra suçluya ne ceza verirseniz verin

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyReform
    HolyReform's avatar
    Erkek
    DaveReed bunu yazdı

cezası müebbet hapis olması gerekir

öfke anlaşılabilir ama

bu ülkede suçsuz yere milleti içeri atıolar sonra pardon diolar

oda var

bu gerizekalar gider suçsuz adamın elini kolunu keserler ne olacak sonra

bence tek çözüm bilimadamlarının biran önce birebir orjinal organ üretmeleri

bu tür mevzular için

ondan sonra suçluya ne ceza verirseniz verin

Sen çok yaşa e mi hocam güldürdün yine  :)

Hakkıdır nakte tapan milletimin istismar!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zeytun-i
    Zeytun-i's avatar
    Erkek
    HolyReform bunu yazdı
    Zeytun-i bunu yazdı

Şeriât gelir dertler biter burada husus celbetmek istediğim bir konu var irân şii'dir, gerçek şeriâtla yönetilmez.

şeriâtta illede kısas diye bir şey yoktur adam gözüne kezzap attı aynı cezayı vermesende başka türlüleri vardır kişiye kalmış hatta hiç ceza vermemek bile vardır, hakkından ferâgat edersin erdemlik gösterirsin vs. ama laik mahkemeler sen hakkından feragat etsende adama hapis verebilirler ulan çalınan mal senin sen tamam kardeşim adam yapmış 1 hata desen bile onlar hapse atar, belki o adam sen sırf kendi hakkından feragat ettiğin için bir daha yapmayacak, ya da yapacak bilinmez bu sefer 2. girende toslar yani.

şeriatla işleyen bir hukukta suçlar bardak kadardır emin olun, şimdi okyanus gibi suç işleniyor.

Suç işlenmişse işlenmiştir.Hakkımdan feragat ettim diye bir şey yok.Sen adamdan şikayetçi olmadın diyelim adam hapiste geçireceği süre içinde gitti başka birisi soydu,zarar verdi diyelim sen mi vereceksin hesabını o zaman?

Mahkemede hafifletici sebepler,senin beyanın göz önünde bulundurulur zaten.O bahsettiğin bardak nasıl bir bardaksa okyanusları içine alıyor.Kafalarınızda şeriat kadar geride kalmış.

Kardeşim suçu kamu'ya mı işlemiş şahısa mı işlemiş. Önce bunu bilmek gerek.

Şimdi, baban seni dövdü senin adalet anlayışına göre kardeşim, babanın hapis yatması lazım, babanda olsa sonuçta dövemez.

Ama buradaki adalet anlayışında babana vurmak gibi şeyler çok büyük şeyler olduğu için sen babandan az buz dayakta yesen şeriâta göre yani o sana her zaman sukût et der, he diyelim babandan şikayetçi oldum şeriât illede kısasa kısas demez ki ?

Yani zina yapmış bir insan'a tecavüz etmiyorlar şeriâtta siz böyle sanıyorsunuz, 80 sopa vuruyorlar mesela.

Burada adam suç işlemiş, sen cömertsindir belki çok çok olgun birisindir affedersin, şeriât zaten evinizi bassalar siz adam öldürmeyin diyor öldürülün ölen taraf olun yinede kanınızı o pisliğe bulaştırmayın diyor.

Sen bu adamı affettin kendi hakkın oldu, buna devletin ceza vermesi saçmadır.

Çünkü cezada kamu mu yoksa şahıs mı o incelenir ona göre ceza verilir kamu malına zarar veren bir adamın hakkından feragat edemezsin çünkü o malı kullanan herkesin hakkı vardır.

Onun hesabını ben neden vereyim çok saçma bir tespit.

Diyelim ki ben suç duyurusunda bulundum bu adamı hapise attılar bilmem kaç sopa vurdular. Bu adam çıktığında yine yaptı, bu sefer ben görevimi yapmış oldum ama adam yine yaptı, bu benim suçum mu ? değil.

Öbür türlüde ben insanlığımı yaptıysam bu adam yine yaptıysa bu da benim suçum değil.

https://www.uvvam.com | Dünya Su Sporcuları Platformu | https://www.instagram.com/uvvam/
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    Baracuda
    Baracuda's avatar
    Erkek

insanları eğitmek yerine kesip doğramaya ne kadar meraklısınız . Ceza sistemi için bu kadar kafa yorucagınıza eğitim sistemi için yorun onu düzeltin belki 3-5 senede sonuç vermez ama 10-15 sene sonra cezalandırılacak insan sayısında azalmalar kesinlikle düzelir

adam bana çay verdi çay. bana çay verdi. çay veren adam kötü olur mu hiç?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

"gerçek islam böyle değil gerçek şeriat böyle değil..." beyler artık istediğiniz gibi görmekten vazgeçin. adamlar arap, anadillerinde kuran okuyor, muhammedin yaşadığı yerlerde yaşıyorlar ama türkiye'de bi kere kuran açmamış kişiler nedense islamı onlardan daha iyi biliyor.

sizi de anlıyorum, dininize böyle çirkin şeyleri yakıştıramıyorsunuz çünkü insanlık diye birşey var. ama kendi kafanıza göre de din çıkarmayın. dininiz dandikse onu kabullenin. yanlışı varsa yanlış deyin.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
Toplam Hit: 15621 Toplam Mesaj: 130