folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Hoca Hırsızı Bulabilir Mi? [İşyerimde 2,200 Ytl Çalındı]

Hoca Hırsızı Bulabilir Mi? [İşyerimde 2,200 Ytl Çalındı]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UmutxTR
    UmutxTR's avatar
    Erkek

Arkadaşlar konu ile ilgili bana önemli görünen bir kaynaga ulaştım; sorularlaislamiyet.com da şöyle bir yazı var aynen aktarıyorum..

Cinler gaybı bilip, kayıp eşyaları da bulabilirler mi?

Gerek ömürlerinin uzunluğu, gerekse seri hareket etmeleri, cinleri insanlardan farklı kılmaktadır. Bu yüzden insanların görüp bilemediği pek çok şeyi onların görüp bildikleri anlaşılmaktadır. Bu sebeple kayıp eşyaları bilmeleri ve bulmaları mümkündür. Ancak onlar var olan ve bizim göremediğimiz, yerini unuttuğumuz veya bilmediğimiz şeylerdir. Zatında Allah’tan başka kimsenin hakkında bilgi sahibi olmadığı “Gayb” konusu ile ilgili değildir. Çünkü Kur’an-ı Kerim’de, gayba ait bazı konuların özellikle Allah’tan başkası tarafından bilinemeyeceği belirtilmektedir: Mesela:

“Gaybın anahtarları Allah`ın yanındadır; onları O`ndan başkası bilmez. O, karada ve denizde ne varsa bilir; O`nun ilmi dışında bir yaprak bile düşmez. O yerin karanlıkları içindeki tek bir taneyi dahi bilir. Yaş ve kuru ne varsa hepsi apaçık bir kitaptadır.”(6:59) Ayetinde belirtilen insanların ve kainatın geleceği ile alakalı hususlarla, kıyamet, ölüm, kader, ecel, rızık ve doğacak çocuğun iyi mi, kötü mü olacağını, karakterini, cennetlik mi, cehennemlik mi olduğu konularını da kimsenin bilemeyeceği belirtilmektedir: “Kıyamet vakti hakkındaki bilgi, ancak Allah`ın katındadır. Yağmuru O yağdırır, rahimlerde olanı O bilir. Hiç kimse yarın ne kazanacağını bilemez. Yine hiç kimse nerede öleceğini bilemez. Şüphesiz Allah, her şeyi bilendir, her şeyden haberdardır.” (31:34)
    Yine Kur’an-ı Kerim’de, Allah’ın görünmeyen ve bilinmeyenleri bildiği ifade edilirken, Allah (c.c) Peygamberlerden dilediği kimselere de gaybı bildireceğini de haber vermektedir: “O bütün görülmeyenleri bilir. Sırlarına kimseyi muttali kılmaz; Ancak, (bildirmeyi) dilediği peygamber bunun dışındadır. Çünkü O, bunun önünden ve ardından gözcüler salar...”(1) buyurulmaktadır.
    Bu konu Cin suresinde geçmesine rağmen, cinlerin de gaybı bilebilecekleri veya onlara da bildirileceği ifade edilmemektedir. Ayrıca, açıkça cinlerin gaybı bilemeyeceğini bildiren ayetler de vardır: “Süleyman`ın ölümüne hükmettiğimiz zaman, onun öldüğünü, ancak değneğini yiyen bir ağaç kurdu gösterdi. (Sonunda yere) yıkılınca anlaşıldı ki cinler gaybı bilselerdi, o küçük düşürücü azap içinde kalmazlardı.” (34:14)

Bu sebeple kısaca diyebiliriz ki, cinler gaybı bilmez. Ancak gayb hükmünde olmayan, bizim kaybettiğimiz veya var olduğu halde bilmediğimiz şahadet alemine, yani şu bizim yaşadığımız görünen aleme ait şeyleri bilebilirler ve yitik eşyaları bulabilirler. Bunda hızlarının, boyutlarının ve ömürlerinin uzun olmasının etkisi büyüktür.

(1) Cin, 72/26-28; Âl-i İmran, 3/44, 179; A’raf, 7/62; Hûd, 11/29; Yûsuf, 12/15, 37, 86, 96, 101; Kasas, 28/86.

Ve.. kayıp eşyayı bulan, kayıp eşyayı kimin aldığını da bilir diye düşünüyorum..

Tbt Haftanın Sözü LynXMaSTeR; Bu cep numaralarını arayıp ben sizin hattınızı almak istiyorum, bana devredin, masrafları benden, üzerine de 100 lira vercem deyim belki satarlar.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek
    evet doğru hajı geçmişi bilebilirler geleceği tam olarak bilemezler.

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tevekkel
    tevekkel's avatar
    Erkek
    o hocaya söyle yarın at yarışı yapacam 2 tane tek bulsun bana gerisini ben doldururum.):))

....?.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UmutxTR
    UmutxTR's avatar
    Erkek

işte öyle değil kardeş, 2 mesaj yukarda da yazdığı gibi daha gercekleşmemiş olayı bilmek zaten imkansız kaynağa* göre..

hocanın garanti ettiği şey, yaşanmış bitmiş, geçmişte kalan bir olayının ayrıntılarını bulmak.

*sorularlaislamiyet.com

Tbt Haftanın Sözü LynXMaSTeR; Bu cep numaralarını arayıp ben sizin hattınızı almak istiyorum, bana devredin, masrafları benden, üzerine de 100 lira vercem deyim belki satarlar.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Juba
    Juba's avatar
    Erkek

saçma sapan konuşmayın a.k koskoca adamlarsınız hacıyla hocayla olucak iş değil bu boşa para veriyosunuz o dürzülere.

Demiri demirle dövdüler; biri sıcak biri soğuktu, İnsanı insanla kırdılar; biri aç biri toktu. Pir Sultan Abdal
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AciyaGulmek
    AciyaGulmek's avatar
    Erkek
    Hoca bildigilm kadarıyla en fazla sidikligini baglar çalan elamanın hoca buyuyu açana kadar işiyemez çatlar ölür sizde bu sırada anlarsınız

De Get Yalan Dünya...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WebCrow
    WebCrow's avatar
    Erkek
    AciyaGulmek bunu yazdı:
    -----------------------------
    Hoca bildigilm kadarıyla en fazla sidikligini baglar çalan elamanın hoca buyuyu açana kadar işiyemez çatlar ölür sizde bu sırada anlarsınız
    peki doktora giderse, doktor üzgünüm büyü var sizde yardımcı olamam mı diyecek :|
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Aranızda cin gören var mı?

Zimbabwe
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek
    BuZuL bunu yazdı:
    erkan07 bunu yazdı:
    savaşta sayıları azdı.hz.muhammedin yardıma ihtiyacı olup olmadığı değil söylemek istediğim .

ifade etmek istediğim şey cinlerin insanların işine karışmadıklarıdır..yoksa tabiki Peygamberde olsa dişi kırılabilir taşlanabilir eziyet çekebilir .

kısacası şöyle diyeyim. onlar insanları görür ve dinler ama insanlar onları göremez ve duyamaz. kaldıki onlardan yardım isteyeceğiz hı? hatta bazı işlerde çalıştıracağız.

sözünü dinletebilen onlarla iletişime geçebilen hocaların olması söz konusu olamaz

ve evet hiçbir cin çağırma merasimine katılmadım.:)

bunları iyice öğrenebilmek için ilim fıkıh ı iyi derecede bilmek gerekir .bu olay bizden önce yaşamış ve kuranda bozguncular diye tabir edilen varlıklara kadar dayanır oralara girersek işin içinden çıkamayız :)

hacı iönce bu işe mzanı okuyup benimsemekle başla :) tabi bu cin çağırma olaylarının hepside safsata oluyor o zaman ben cini gören insanları biliyorum hajı bunlar çocuk hikayesi değil ve cin görmeyi o kadar abartmışızki halk olarak çok acayip bir şey sanıyoruz... sen adam gibi birisinin yanında cin çağırma merasiminide git bakalım ondan sonra gel konuşalım biz :) Ayrıca sözünü dinletebilen ve onlara söz geçirebilen hocalar söz konusu değil dersen evliyaların yazdıkları eserleride reddetmiş olursun yani sen komple dini reddediyorsun bu konuları biraz araştırmanı tavsiye ederim gizli ilimler ansiklopedisi var al onu güzelce orada denilenleride yap bakalım geliyormu gelmiyormu görürsün :D ayrıca olayın bozgunculukla alakası yok.

bedelini ödediğin herşeyi yapabilirsin bu dünyada insan cinden üstündür cinleri bu kadar abartmayın :)

imzamı okumuş olman güzel.

sana ilk mesajımdı sanırım kurandan anlatılanlara göre konuştuğumu söylemiştim.

cinler hz.sülaymanın emrine verilmiştir ancak bu cinler kötü cinlerdi,asi olan cinlere zincirler vurularak onun emrine verilmişti ve denizlere dalarak onun için cevher çıkartmışlardır.

burada konu hocalarmı evliyalarmı? ne dini nede onları inkar etmiyorum (evliyaları)

evet halk olarak abartırız cin görmeyi haklıyızda seninde dediğin gibi çocuk oyuncağı değil bu.

mademki var böyle insanlar ozaman devlet onlardan faydalansın.

nebiliyim bir hırsızın kim olduğunu söylüyorsa ozaman bir bombacınında kim olduğunu söylerler herhalde diimi?yada pusuya yatan PKK  lıların yerini. (bak bunlar somut delil istemeyen örnekler)

desene biz boşuna abd den alıyoruz istihbaratı .

hocadan al haberi.

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Quetzalcoatl
    Quetzalcoatl's avatar
    Erkek
    hocanın sakalını 3 kere öptükten sonra ayaklarına kapanın sonra hocaya ulu hocam yüce hocam hocaların hocası Allah rızası için kurtar beni deyin sonra hoca yüzünüze üflesin sonra kalkıp işe devam edin 1 haftaya kalmaz görüceksiniz ki sorun çözülücek

Özgürlüğü anladıkça ona daha az sahip olursun.
Toplam Hit: 23080 Toplam Mesaj: 91