folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder İslam - Kadın - Zina

İslam - Kadın - Zina

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crazydevil1907
    crazydevil1907's avatar
    Erkek

Arkadaşlar hiç birimiz bu konuda cevap vermek zorunda değiliz!.. Bu soruları soran arkadaşın amacının dinimizi küçümsemek olduğuna adım gibi eminim. Peki nereden mi vardım bu kanaate? Gelipte bu tarz soruları bize sormandan vardım tabikide...

Bizler teknolojik ilimle uğraşırız, site hacklemek ( hiç uğraşmadım hepimizin adına konuşuyorum ), msn çalmak, internet haberlerini öğrenmek, +18 belgeselleri izlemek :D, bolca küfretmek.. bizler bunlarla uğraşırız.. Çoğumuz müslümanızdır ancak müslümanız diye hepimiz islami ilmi tam olarak bilen insanlar değiliz.. Yazılarımızdanda belli oluyor zaten bu şayet ilim sahibi biri olsaydı tahribatta işi ne olurduki??

Bu sorularına cevap arıyorsan, ilim sahibi birinin yanına yanaşmalı ve sorularını ona yöneltmelisin... Bizler belki yanlış belki doğru birşeyler cevaplarız ancak onlar seni aydınlatırlar!..

Çok gereksiz bir başlık açtığını düşünüyorum, hatta o yazılarından sonra da seninde gereksiz bir insan olduğun kanaatine bile vardım :) 

Git başka yerde dini küçümse!!!

Bu arada yazdığın ayet ya da hadis ya da her ne ise genelde yanlış olan bilgiler vermişsin ki zaten çoğununda ne halt olduklarını yazmamışsın..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek
    EmiRReiS bunu yazdı:
    -----------------------------

turunc4u bunu yazdı:
    Zchan burda hiç kimse bu konularda bilgiye sahip değil senin yazdığın ayet belkide hadisleri (varsa/doğruysa) ilk defa duyuyor. Bunları tartışman/sorman gereken yer burası değil. Yanlış yerdesin.

Ben sorduğu soruların tümümün cevabını verecek bilgiye sahipim. Ama adama ne deseniz boş. O yüzden bir şeyler anlatmak gereksiz...

z chan sana bi soru sorabilirmiyim kişisel sen nesişn abi ? ateist komünist faşist nesin yani neye inanıyosun inandığın şey ne onu öğrenebilirmiyim? ben emir reis e bu konuda katılıyorum ksr kalma. sen bazı şeyleri cidden kabullenmek istemiyosun.  

son bişi daha cümelde anlam die bişi vardır türkçede. bazı insanlar satır aralarını okur bazııları okuyamaz sadece sözcüklere cümle olarak bakar onların verdiği anlamlarla ilgilenmez. bir soru sormuşsun ADET dönemiyle ilgili sonra gitmişsin başka yerden alıntı yapıp kendi sorunun cvbını vermiş gibi bişi olmuşsun. erkekler kadınların adet dönemlerinde kadınlara  yaklaşmasın derken ne demek istemiş sen orasını anlayabildinmi acaba ? kadınalr adet dönemlerindeyken sanki normal bir günmüş gibimi ilişkiye giriyolar sen bunları bilioermusun? yoksa sırf ole haybeye mi soru sordun.  

Living Death
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek

İnanmıyorsan inanmıyorsun. Bizi iLgiLendirmez. Sadece davet ediLirsin. Merak ettiğin yerLer (samimiyetLe) soruLur ve gerekLi şekiLde cevap aLınır. Ama senin amacın farkLı.

Kendi başına yorumLuyorsun. Ayrıca forum bence bu durum için yeterLi bi aLan değiL. Yüz yüze konuşmak gerekir(Ki yüz yüze konuşurken biLe tam oLarak birşeyLere warmassın yha herkezLede neyse). Amacın kendi düşündüğün tarza insanLarı çekmek. Eğer ki yanLış oLdukLarını düşünüyorsan adam gibi tartışmaLı. BöLe forumda; birinden cwp aLıp sonra o cevaba iLişkin başka birinin yazdığını 3 sayfa sonra ancak buLabiLirsen bu iş yürümez.

Bence konu siLinmesi gerekir. Eğerki warsa karın ağrısı. TopLanmaLı düşünceLer yüz yüze çarpıştırıLmaLı. Tartışma gereğine uyduruLmaLı. BöyLe forumda (yetersiz bir ortamda) bu tür konuşmaLarın, tartışmaLarın ve değerLendirmeLerin yapıLmasını doğru buLmuyorum. Ve konunun siLinmesini rica ediyorum.

Not: Ortamın yetersiz oLuşu Tahribata özgü değiLdir. Şu anLık internet aLemi buna uygun değiLdir. Gerçi internet aLeminin yapısı gereği hiç bir zaman bu tür konuşmaLara doğru bir ortam oLacağınıda zannetmiyorm yha neyse.

Sadece bi imza..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lordvader89
    lordvader89's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

abi gitmemişmidin sen ya ramazanda kafa dinlicekdik a.q

şimdi;

"Ey Muhammed! Sana kadınların ay başı halinden de soruyorlar. De ki: O bir eziyettir Onun için ay başı halinde oldukları zaman kadınlardan çekilin ve temizleninceye kadar onlara yaklaşmayın. İyice temizlendikleri zaman ise Allah'ın emrettiği yerden onlara varın, yaklaşın Şüphesiz ki Allah çok tövbe edenleri de sever, çok temizlenenleri de sever."(Bakara,:222).

Kadınlara adet günlerinde neden yaklaşmamamız gerekmektedir? Herhangi bir tehdit unsuruna mı dönüşürler?

demişsin...a.q adet gören kadınla yatılırmı?kadının kanaması var sen aletde kan oluyo şimdi diceksin korunma falan ne korunması abi ya tamam korunursunda pis kan bu borumu...

sonra bide bu var;

"Kadınlarınız, sizin için bir tarladır. O halde tarlanıza dilediğiniz gibi varın ve kendiniz için ileriye hazırlık yapın. Allah'tan korkun ve bilin ki siz mutlaka O'nun huzuruna varacaksınız. Ey Muhammed, müminleri müjdele!" (Bakara,223)

Bu ayette kadın bir tarla olarak mı tasfir edilmiştir, yoksa erkeklerin gözünde karşı cinsin tarla gibi görülmesi gerektiği mi ifade edilmektedir?

abi benzetme var burda bunu anlıcak kadar akıllısındır..

bence anlatılmak istenen...kadını tarla gibi görün ileriye hazırlık yapın falan derken;

soyun devamını saglamak elden ayakdan düşünce kendisine bakabilecek bi çocuk sahibi olmak manasında sölenmiş...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sahmaran
    sahmaran's avatar
    Dişi
    Z-CHAN bunu yazdı:

Kaynak:
    Büyük Kadın İlmihali, Rauf PEHLİVAN

Bu ayet, görüş ve hadislerin yorumunu ise hepberaber üstlenelim.

Bu kitaptan alinti yapmayi bildigin kadar okumasinida bilirsindir elbette,

kitapta yazilan her ayetlerin herkezin okuyup anlayabilecek kadar ayri ayri açiklamasi var, zaten !!

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Z-CHAN
    Z-CHAN's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

amacın ne? ne ne ??? 

neyse ne amacımın ne olduğunu belirtmek zorunda değilim kurallar dahilinde de istediğim gibi konu açar yanıt arar veya cevabını bildiğim bir soru sorabilirim.

bunu yaparken art niyetli de olabilirim.

çünkü ben bir ateistim-kuşkucuyum-felsefi mantık taraftarıyım ve beni baskılayacak herhangi bir ahlah sistemine inanmıyorum.

cevap arama kaşıntım filan da yok sadece,amacımı da bu sayede öğrenmiş olacaksın, karşımdaki insanda soru işaretleri bırakabilmek istiyorum.

Sorular peşisıra sogulamaları ve zihin özgürlüğünü sürükler. Sorgulama yoksa yobazlık türer.

Eğer beğenmiyorsan kendi sorunu sorabilir, alternatif cevaplar üretebilir, "it ürür kervan yürür (yunusemre saolsun :)" modunda takılabilir veya öfkeden köpürüp sinir krizleri geçirebilirsin.

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wolfwerine
    Wolfwerine's avatar
    Erkek

z-chan Merak ediorum ki Bir ATeistin Ölürken Son Sözleri ne olur VEya Aklından ne GeCer ..

Bana KAlırsa ateist olan insanlar Gücsüz insanlardır cünkü Ellerinde olan tek şey hayatlaridir onlari korumaya calişirlar.

SOn düşüncelerini hep merak etmişimdir.. Müslüman bir İnsan Allah in War olduna inandigi için Büyük savaşlarda bile büyük başari gostermişlerdir cünkü olüm korkusu yoktur ölüm korkusu olan insanlar sürekli bişeylerden korkarak yaşarlar...Gücsüz Olmak ateistlerin yaptigi bişey ateistler de ikiye ayrilio bence Piskopatlar ki bunlar insanlari oldürmekten zevk alir vede diger dünyayla ilgili bi kaygıları yoktur burdan ne gotürürlerse kardir diye düşünürler ikincisi İyi Olan ama ateistligi secmiş insanlar Koministler ..Bunlar eşitligi savunur durur ama dOgada eşitlik yokki Sen Dogaya karşı gelebilceksin anlamazlar Senin Ateist olup  ta insanlari deiştirmek için sebebin ne ben bunu anlayabilmiş degilim dostum Aciklarsan sevinirim

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    omer1984
    omer1984's avatar
    Erkek
    Z-CHAN bunu yazdı:

amacın ne? ne ne ??? 

neyse ne amacımın ne olduğunu belirtmek zorunda değilim kurallar dahilinde de istediğim gibi konu açar yanıt arar veya cevabını bildiğim bir soru sorabilirim.

bunu yaparken art niyetli de olabilirim.

çünkü ben bir ateistim-kuşkucuyum-felsefi mantık taraftarıyım ve beni baskılayacak herhangi bir ahlah sistemine inanmıyorum.

cevap arama kaşıntım filan da yok sadece,amacımı da bu sayede öğrenmiş olacaksın, karşımdaki insanda soru işaretleri bırakabilmek istiyorum.

Sorular peşisıra sogulamaları ve zihin özgürlüğünü sürükler. Sorgulama yoksa yobazlık türer.

Eğer beğenmiyorsan kendi sorunu sorabilir, alternatif cevaplar üretebilir, "it ürür kervan yürür (yunusemre saolsun :)" modunda takılabilir veya öfkeden köpürüp sinir krizleri geçirebilirsin.

bırak artık zehrini kusmayı sinan.....

lisan-ı münasip....
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sil_Bastan
    Sil_Bastan's avatar
    Erkek
    zıçan kader de varmı bi yerde karşılaşmak acaba ???

para yok pul yok iş yok karı yok kız yok gol yok hep hüsran amk...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BiGGest
    BiGGest's avatar
    Erkek
    omer1984 bunu yazdı:
    Z-CHAN bunu yazdı:

Eğer beğenmiyorsan kendi sorunu sorabilir, alternatif cevaplar üretebilir,

Simdi..senin ramazan boyunca mağaranda kalıcağını sanıyodum ancak hala yersiz çırpınışlar içinde oldugunu farkettim.. Kendi sorumu sorabilirim demek..bunu sevdim..bütün yazdıklarını bi kenarı koy ben öyle yaptım...

Soru Şu :

"Kim Allah'a ve Peygambere inanmazsa bilsin ki, şüphesiz biz, inkarcılar için alevli bir ateş hazırladık." ( Fetih - 13 )

De ki: “Sizi gökten ve yerden kim rızıklandırıyor? Ya da işitme ve görme yetisi üzerinde kim mutlak hakimdir? Ölüden diriyi, diriden ölüyü kim çıkarıyor? İşleri kim yürütüyor?” “Allah” diyecekler. De ki: “O halde Allah’a karşı gelmekten sakınmayacak mısınız?” ( Yunus - 31 )

"İşte O, sizin gerçek Rabbiniz olan Allah’tır. Hak’tan sonra sadece sapıklık vardır. O halde nasıl oluyor da (Hak’tan) döndürülüyorsunuz?" ( Yunus -32 )

"Rabbinin yoldan çıkanlar hakkındaki, “Onlar artık imana gelmezler” sözü, işte böylece gerçekleşmiştir." ( Yunus - 33 )

"Göklerdeki her şey, yerdeki her şey O’nundur. İtaat de daima O’na olmalıdır. Öyle iken siz Allah’tan başkasından mı korkuyorsunuz?" ( Nahl - 52 )

"Eğer onlar iman edip Allah’ın emirlerine karşı gelmekten sakınmış olsalardı, Allah katında kazanacakları sevap kendileri için daha hayırlı olacaktı. Keşke bilselerdi." ( Bakara - 103 )

Sen Bu Ayetlerden Ne Anladın ? .. Ayrıca Bi Sorum daha olucak..diyosun ya ben ateistim kuskucuyum felsefe fln gibi seyler zırvaladın..seni kim ateist yaptı ?

BiGGest was here! [ C.r {YesileV GrandMaster} ]
Toplam Hit: 13370 Toplam Mesaj: 81