folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kilo Vermek İçin Neler Yapıyorsunuz ?

Kilo Vermek İçin Neler Yapıyorsunuz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kroo
    kroo's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Yürüyüş yapıyorum zaten bu arada bisiklet sürmek bacak kası yapmak harici bir işe yaramıyor. 

Hayiiiir bu cok yanlış. Triatlonla uğraşıyorum bisiklet ile düşük nabiz uzun saatler spor yapabilirsiniz. Uzun vadede bir sporcu için çok iyidir. Örnek verecek olursam 5 saat rahat bisiklete binebilirsin fakat 5 saat kosu cok daha zordur. Ac karna 30 dakikadan uzun kosular kilo vermeye yardımcı olur.

bu dünyada da öbür dünyada da yanmanın yolu plajdan geçer
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

ben 10 gün çok ağır hasta oldum.

muhtemelen korona oldum fark etmedim evdeydim hep.

10 gün hiç durmadan öksürdüm. evden hiç çıkmadım.

87 kilodan 81 kiloya düştüm.

şimdi tatlı şeyler yemiyorum.

zaten mide sorunundan sonra kuş kadar az yiyiordum. 

tatlı krizi girerse illa kerhane tatlısı yiyorum şekersiz çay ile.

bunlar dışında hayatımda hiç aburcubur yok.

mide ülseri sorunundan sonra mide iyleşince aburcubur sıfır şu anda hiç yemiyorum.

sadece yemek su çay tatlı filan kriz gelirse kerhane tatlısı yada ev yapımı herhangi tatlı. 

az yediğim için ekmeği kesmedim .ekmek iyidir mideyi tutar. 

inşaat işçileri gibi bir oturuşta 2 ekmek yemeseniz pek kilo almazsınız.

kilo alanlara bakıyorum yemiyorum içmiyorum diyorlar ama :

öğlen yemekle 2 bardak kola öğleden sonra 1 redbul 1 çikolata üstüne sağdan soldan şeker bilmemne. 

ben ise yemek dışında sıfır şeker. 

binde bir fastfood filan. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XanTos
    XanTos's avatar
    Erkek

Gayet fit ve güzel görünen bir vücudum vardı.

Son 30-40 günde ne olduğunu anlamadığım şekilde içime bambaşka bir insan girdi, sıfır karbonhidrat, IF yaparak beslenirken birden bire sabah kahvaltısında yarım kilo börek, akşam yemeğinde büyük boy pizza, gece yatmadan önce 2-3 hamburger, uyku tutmazsa ekmek arası bir şeyler yer hale geldim.

Şaka yapmıyorum, bir günde üç kilo falan yemek yedim galiba, doyum hissimi kaybettim, canım sıkıldıkça yemek yiyordum, aynı anda üç yemek siparişi veriyordum, tokluktan midem ağzıma geliyordu. Aşırı da alkol tüketiyordum, özellikle şarap ve bira. 

Aynaya bir baktım, kocaman bir göbek çıkmış. Tekrar hızlı bir şekilde forma girip şu oburluktan kurtulmak için plan yaptım. 

--

Spor kısmında;

Evde dumbell, barbell vesaire ağırlıklar mevcut. Ayarlanabilir mekik sehpası da aldım. Eskiden olduğu gibi birer gün arayla ağırlık kaldırma egzersizi yapmaya başladım. İlk birkaç egzersizde zorlandım ama eski ağırlıklara hızlı şekilde dönebildim. Kas hafızası güzel şey. 

Ağırlık kaldırmadığım günlerde mekik, squat, plank ve gölge boksu yapıyorum. Mekik, squat ve plankta belirli bir süre veya sayı yok. Bir sette yapabildiğim maksimum sayı x 3 set veya o gün canım istiyorsa x 4 set yapıyorum. Gölge boksu da vücudu hareketli tutmak, terlemek için en az yarım saat olacak şekilde, ucu açık bir süre yapıyorum. Yürüyüş, koşu vesaire seven bir insan değilim, kış aylarında hava çok pis geliyor, açık havada egzersiz yapmak hoşuma gitmiyor. 

Her gün spor yapıyorum bu şekilde.

--

Beslenme kısmında;

Karbonhidratı minimum tutuyorum, çoğu gün hiç almıyorum, aldığım günlerde 30 gramı geçmiyorum. Özellikle dikkat etmiyorum bu konuya, o gün canım isterse ufak bir tortilla ekliyorum yemeğe. 

Günde iki defa yemek yiyorum, biri kahvaltı niyetinde uyandıktan 1-2 saat sonra, diğeri de akşam yemeği. Kahvaltıyı peynir, marul, maydonoz, yumurta, hindi füme, belki sucuk, belki brokoli şeklinde karşılık ve protein ağırlıklı yapıyorum. 

Akşam yemeği 300 gram kırmızı et, hindi, tavuk veya balık. Minimum yağ ilavesi ile pişiriyorum. Yağ olarak zeytinyağı harici herhangi bir yağ kullanmıyorum. 

Bol miktarda sade filtre kahve içiyorum. Şeker sıfır. 

Beslenme programımı, en az vücut ağırlığım x2 protein almak ve bunu alırken kalori açığı yaratmak için böyle tutuyorum. Sıkılaşıp kas kaybı yaşamadan kilo vermek için yapabileceğim en verimli program bu oldu. Eğer böyle bir niyet yoksa daha dengeli bir beslenme yapılabilir. 

--

Takviyeler;

Bunlar tamamen spor performansı ile alakalı. Bana çok iyi geliyor, beslenme oldukça dengesiz olduğu ve spor performansını artırmak için bazı takviyeler alıyorum. 

Her gün D vitamini, cod yağı olandan. D vitamini doğru düzgün işlesin diye güneş olan günlerde güzelce güneşleniyorum hava sıcaklığından bağımsız olarak. 15 - 30 dakika boyunca.

Çinko, Magnezyum, Vitamin B6, Vitamin D3, L-Triptofan, L-Teanin, Piperin, kedi otu ekstresi, çemen ekstresi, lepidyum ekstresi, demir dikeni ekstresi. Birer hafta arayla Bromelain alıyorum. Çok gibi görünüyor ama toplamda hepsini aldığım gün 6 kapsül oluyor. 

Protein tozuna beslenme sayesinde ihtiyaç olmuyor. Bazen aynı şeyleri yemekten bıkkınlık geldiği için akşamları ıspanak vesaire haşlayıp yiyorum, o zaman günlük proteinin altında kaldıysam protein tozu ile dengeliyorum. Nadir de olsa kullandığım oluyor. 

--

Bu şekilde çok seri biçimde toparlanıyor benim vücudum. Spor ve beslenme bir arada olmadan olmuyor. O kesin. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

kış boyu 12 kilo aldım :) hedef 6-7 kg almamdı bu sene erken başlayacağız belli oldu :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

aralığın 2. haftası 85.5 kiloydum. şuan 79.5 80 arası gidip geliyorum

düzenli beslenmeye başladım

takılma sonrası munchiesi kestim

şeker tuz vs çok kullanmıyordum zaten

durumları düzeltince spora başlayacağım çünkü yemek yemeden durmak insan yoruyor cidden Xd

DaSpOnGe tarafından 17/Oca/22 09:45 tarihinde düzenlenmiştir

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Bu son baklava deyip birisi yine ikram ederse yine yiyorum..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Kilo vermek istiyorsan:

ettiginden daha fazla hareket edip, yediginden daha az yiyeceksin.

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek
    DaSpOnGe bunu yazdı

aralığın 2. haftası 85.5 kiloydum. şuan 79.5 80 arası gidip geliyorum

düzenli beslenmeye başladım

takılma sonrası munchiesi kestim

şeker tuz vs çok kullanmıyordum zaten

durumları düzeltince spora başlayacağım çünkü yemek yemeden durmak insan yoruyor cidden Xd

Munchiesi nasil kesiyorsun ki ben engel olamiyorm kilolarca abur cubur yiyorm. 

Hususi okuz gibi yedikten sonra takilmaya basliyorm.

Sirf baska bisey yemeyim diye

Ama yine de bi iki saat icinde aburcubura yumuluyorm. Oyle boyle yumulma degil ama.

İzlerken korkarsin.

Kilo sorunum yok ama sekerden sagliksiz beslenmeden gümlüycem.

tabi lan
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Düşünerek :D

Yıllardır diyettir beslenmeye dikkat etmedir hiç bakmam.

tuz hayatımda neredeyse hiç kullanmadım. Şekeri bırakalı 3 4 sene oldu. Un,unlu mamüller ve ekmek nadir yerim haftada 1 en fazla 2 öğün.

Onun harici ağzım boş durmaz hiç bişiler atarım sağlıklı-sağlıksız/yağlı-yağsız/erken-geç vb hiç ayırım yapmam.Canım istediğinde istediğini yerim.

En son kilo verim yaa dediğimde cumadan-pazartesiye spordur yürüyüştür vb hiç bişi yapmadan 8 kilo vermiştim.

Şu an biraz göbek yaptım yaza zayıflamaya kurdum kendimi bakalım.

Karar vermek yolun yarısıdır derler benim için çok geçerli bu :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ricardo91
    ricardo91's avatar
    Erkek

yulaf ezmesi tam bugday ekmegi falan

Toplam Hit: 5968 Toplam Mesaj: 68
kilo