folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder KKTC‘Nin Durumu Ne Olacak ?

KKTC‘Nin Durumu Ne Olacak ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    rapidhacker550 bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

Kıbrıs kendi toprağımız ama gidince bir garip hissediyorum.

İngilizler köküne kadar sömürmüş ve sömürüyor.

Henüz yollar yapılmamışken trafik akışı sağ döndürülebilirdi.

Yolları, altyapıları vs de Türkiye yapıyor. Halen de yapmaya devam ediyor.

Kıbrıs'lı türkler ne yazık ki nankör, cuma günleri köylerde imam hariç 3-5 kişi oluyormuş.

7-8 asırdır ordalar, kan çekiyor asimile oluyorlar diyor sonradan gidenler.

Bu arada Kıbrıs'a asıl ambargoyu Türkiye uyguluyor.

Mesela Kıbrıs'ta x üretiyorsun, x'i hollanda'ya satmak istiyorsun ama resmi işlerden dolayı satamıyorsun.

TR'ye satayım, TR'den Hollanda'ya satayım diyorsun, TR hooop dedik diyor.

Konunun detayına çok girmeyeceğim ama Türkiye oranın öylece kalmasını istiyor, ne bir adım ileri ne bir adım geri gelmesini istemiyor.

Köylerde cuma günü 3-5 kişinin olması nankörlük mu oluyor ?

kıbrıs konya değil tabiki isterse 1 kişi olsun ne fark eder dinle ne alası var

fakat kıbrıslı türklerin ingilizden çok farkı yok

giden bilir. 

Kıbrıs'lı türkler ne yazık ki nankör, cuma günleri köylerde imam hariç 3-5 kişi oluyormuş.

İki cümleyi ayıralım. Farklı örneklerden bahsediyordum.  Nankörlükle alakası yok tabi ki.

Cuma günleri camide 3-5 kişinin olması asimilasyonu gösterir.

Nankörlükleri konusunda açıklama yapmaya gerek yok diye düşünüyorum ama örneklendireyim;

En basiti kıbrıslı türklerin %70 diyebilirim, keşke Türkiye asker yollamasaydı biz daha mutluyduk, hahaaa Türkiye'ye niye ihtiyacımız olsun kiiii gibi laflar ederler.

Yolda mesela radar olduğu zaman tüm arabalar birbirine selektör yapar uyarır, Türkiye plaka olanlara yapılmaz.

TR plakalı coupe arabaya 3 kişi binersiniz polis tarlanın yanında birini indirtir yasak der, kıbrıs plakalı coupe arabaya 4 kişi binersiniz gülümser yollar.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

oldukça kalleş bir yerleşim alanıdır.

yeme içme sıçma  binme beleş olduğu için düzenlerini bozmak istememektedirler.

nezih insanlar olsalardı dışarıdan gelen kendi  vatandaşlarını zikmeye çalışmazlardı.

adamlarda edep adap yok. cins bir konuşma şekilleri ve kalleşce düşünceleri var.

birde utanmadan bağımsız olmak istiyorlar. rum kesimne gittim bizim bölgeden daha nezih davranıyorlar amk.

zaten üniler orada yaygınlaşma başladığından beri gençlerimiz orada gece hatnın dibine vurup baba parı bittikten sonra anne desteği eişliğinde piskoloğa görünüyorlar.

oraya soğuk bira ile güneş altında mayışıp ömür bitirmek için gideceksin. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

Okumaya gitmeyi düşündüğüm ama rapidhacker550 vaz geçildiği yer :)  ekşi sözlük gibi oldu 

Gidebilirim de belli olmaz birleşme olmaz inşallah euro yakar bizi 

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Yani kısacası kıbrıslı halinden memnun Türkiyeyi istemiyor rumlarla birleşip onlarla yada sömürgesi olduğu ingilizler gibi yaşamak istiyor 

durum bu mudur?

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı

Yani kısacası kıbrıslı halinden memnun Türkiyeyi istemiyor rumlarla birleşip onlarla yada sömürgesi olduğu ingilizler gibi yaşamak istiyor 

durum bu mudur?

Aynen budur.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

kibrisin, kktcnin, kibrislinin, kibrisli turkun... topunun minaki aga. hepsi nankor rumdan farki yok, ya ingilizin altina yatmak ister ya rumun kopegi olmak ister, oyle yani.

AHAHA.

Kibrisin durumu icin cokta kritik bir donem, haziran sonuna kadar bekleyin gorusmeler yine basliyor, bu sefer rumlar kaciyor biz kovaliyoz :D

AHAHAH.

Ayrica turkiye medyasinda ozellikle ana akim medyada, danisikli dovus var dikkat edin herseye inanmayin.

http://en.wikipedia.org/wiki/Espen_Barth_Eide

http://www.uncyprustalks.org/nqcontent.cfm?a_id=2479

https://twitter.com/espenbartheide

bu herif ne diyosa o simdilik...

anca gidersin...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

ayrica ingiltere vizesi almak 10 dakka diyenler heralde 1980lerde kalmis :D

hahahahha

sacmaliyorsunuz mq. yok oyle bisey. kktc pasaportuna kimse AMA KIMSE HICBIR ULKE VIZE VERMIYOR.

KKTC PASAPORTUYLA YAPABILECEKLERINIZ;

1) KKTCden cikmak

2) TCye girmek

3) TCden cikmak

4) KKTCye girmek.

bu kadar.

anca gidersin...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lazmania61
    Lazmania61's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    garga bunu yazdı

kibrisin, kktcnin, kibrislinin, kibrisli turkun... topunun minaki aga. hepsi nankor rumdan farki yok, ya ingilizin altina yatmak ister ya rumun kopegi olmak ister, oyle yani.

AHAHA.

++++++++++

Bize Tahribat.com'da TRABZON:)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sharp
    Sharp's avatar
    Erkek
    garga bunu yazdı

hahahahha

sacmaliyorsunuz mq. yok oyle bisey. kktc pasaportuna kimse AMA KIMSE HICBIR ULKE VIZE VERMIYOR.

1) KKTCden cikmak

2) TCye girmek

3) TCden cikmak

4) KKTCye girmek.

bu kadar.

mala bakın mala. geçen sene oradaydım kıbrıs türkleri, türklerden kolay ingiltereye girip çıkıyor. bütün kıbrıs ingiliz dolu bütün ilişkiler orasıyla yapılıyor. ingilterenin gizli bahçesi orası , kıbrıstaki hemen hemen herkes ingiltereye gittiğini öğrendiğimde dumur olmuştum hatta oturma izini alıp orada kalanlarında çok olduğunu öğrendim.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Kuzey_K%C4%B1br%C4%B1s_T%C3%BCrk_Cumhuriyeti%27nin_d%C4%B1%C5%9F_ili%C5%9Fkileri

• Ulaşım: İsteyen her Kıbrıslı Türk, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olabilmektedir.[19]: Türkiye'yle birçok ülke arasında vizesiz seyahat anlaşması olması, dolayısıyla KKTC vatandaşlarının bu ülkelere vizesiz seyahat edebilmesi anlamına gelmektedir. KKTC'den kalkan uçaklar Türkiye haricinde hiçbir ülke topraklarına inememektedir. Diğer ülkelere charter seferlerle doğrudan uçuş ise yapılabilmektedir. Kıbrıs Türk Havayolları'nın KKTC-Birleşik Krallık, ve KKTC-Almanyaseferleri, Türkiye aktarmalı olarak yapılmaktadır. Suriye(Lazkiye)-KKTC(Gazimağusa) deniz seferleri yapılmaktadır[20]KKTC-Lübnan deniz seferleri de yapılmaktadır. Suriye KKTC pasaportunu tanımış ve KKTC vatandaşlarından vize isteğini kaldırmıştır[21]. KKTC pasaportları; AvustralyaFransaPakistanSuriyeABD ve Birleşik Krallık tarafından tanınmaktadır.[21][22].

• Eğitim: Kuzey Kıbrıs'ta 6 üniversitenin ve bu üniversitelerde 45.000 öğrencinin (bunların bir kısmı 68 farklı ülkeden) olması, eğitim alanındaki izolasyonları sona erdirmiştir. Doğu Akdeniz Üniversitesi ve Yakın Doğu Üniversitesi, Avrupa Üniviersiteleri Birliği'nin tam üyesidir. Üç yeni üniversite (İstanbul Teknik Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Gazi Üniversitesi) Kuzey Kıbrıs'ta kampüs açacaktır. Girne Amerikan Üniversitesi, İngiltere'de (Cantenbury) kampüs açmıştır.

www.yesilgrow.com - Growshop
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Sharp bunu yazdı
    garga bunu yazdı

hahahahha

1) KKTCden cikmak

2) TCye girmek

3) TCden cikmak

4) KKTCye girmek.

bu kadar.

mala bakın mala. geçen sene oradaydım kıbrıs türkleri, türklerden kolay ingiltereye girip çıkıyor. bütün kıbrıs ingiliz dolu bütün ilişkiler orasıyla yapılıyor. ingilterenin gizli bahçesi orası , kıbrıstaki hemen hemen herkes ingiltereye gittiğini öğrendiğimde dumur olmuştum hatta oturma izini alıp orada kalanlarında çok olduğunu öğrendim.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Kuzey_K%C4%B1br%C4%B1s_T%C3%BCrk_Cumhuriyeti%27nin_d%C4%B1%C5%9F_ili%C5%9Fkileri

• Ulaşım: İsteyen her Kıbrıslı Türk, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olabilmektedir.[19]: Türkiye'yle birçok ülke arasında vizesiz seyahat anlaşması olması, dolayısıyla KKTC vatandaşlarının bu ülkelere vizesiz seyahat edebilmesi anlamına gelmektedir. KKTC'den kalkan uçaklar Türkiye haricinde hiçbir ülke topraklarına inememektedir. Diğer ülkelere charter seferlerle doğrudan uçuş ise yapılabilmektedir. Kıbrıs Türk Havayolları'nın KKTC-Birleşik Krallık, ve KKTC-Almanyaseferleri, Türkiye aktarmalı olarak yapılmaktadır. Suriye(Lazkiye)-KKTC(Gazimağusa) deniz seferleri yapılmaktadır[20]KKTC-Lübnan deniz seferleri de yapılmaktadır. Suriye KKTC pasaportunu tanımış ve KKTC vatandaşlarından vize isteğini kaldırmıştır[21]. KKTC pasaportları; AvustralyaFransaPakistanSuriyeABD ve Birleşik Krallık tarafından tanınmaktadır.[21][22].

• Eğitim: Kuzey Kıbrıs'ta 6 üniversitenin ve bu üniversitelerde 45.000 öğrencinin (bunların bir kısmı 68 farklı ülkeden) olması, eğitim alanındaki izolasyonları sona erdirmiştir. Doğu Akdeniz Üniversitesi ve Yakın Doğu Üniversitesi, Avrupa Üniviersiteleri Birliği'nin tam üyesidir. Üç yeni üniversite (İstanbul Teknik Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Gazi Üniversitesi) Kuzey Kıbrıs'ta kampüs açacaktır. Girne Amerikan Üniversitesi, İngiltere'de (Cantenbury) kampüs açmıştır.

Sömürgelerine rahat giriş çıkış yapmak için tanıyorlardır kaşına gözüne değil 

geçen sene gittim ingiliz kaynıyor kış olmasına rağmen adamlar zamanında atalarının yönettiği sömürdüğü toprakları bırakmıyor 

kimbilir kaçının toprağı var orada 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
Toplam Hit: 8018 Toplam Mesaj: 90