folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder KKTC‘Nin Durumu Ne Olacak ?

KKTC‘Nin Durumu Ne Olacak ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

abi adanin kuzeyi kiminse bence onlar orda yasasin :D

adanin kuzeyi kimin peki ?

garga tarafından 10/May/15 22:59 tarihinde düzenlenmiştir

anca gidersin...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı

Tayyibe atarlandı ya cumhurbaşkanı onu diyor  heralde compü :)

bu arada öyle şimdi birleşelim yok bizde rum tarafına bağlanalım topraklar değerlenecek hem AB üyesi vs demek kolay  ama kimse kendinden olmayan bir milleti bağrına basmaz hocam bu salaklığı anca Türkiye yapar suriyelileri bağrına bastığı gibi

ben Rumeli Göçmeniyim zamanında o toprakları kaybedince adamlarla rumelide kardeş kardeş yaşayamadık benim atalarıma edilmeyen zulüm kalmadı orada zorla anavatana geldiler neden yunanlılar bulgarlar bağrına basmadı  adamlar soyisimlerine kadar değiştirttiler yapmadıkları zulüm kalmadı kardeş kardeş yaşansaydı bizimkiler mecbur dönmek zorunda kalmazdı.

inşallah olmaz ama ilerde KKTC kalkarsa şuan piyasada olmayan eokacılar yine hortlayıp oradaki Türklere etmeyeceğini bırakmayacak emin olun öyle laylaylom kardeşiz olmayacak cadde sokak isismlerini değiştirmeyle başlarlar işe Türkün esamesinin kalacağını zannetmiyorum bir çoğu kaçıp Türkiyeye gelecek tıpkı eski zamandaki gibi yunanlılar kaşına gözüne adamı bağrına basmaz 

yahu birakin o atismada danisikli dovus.

tc kiziyor kktc, kktc atar yapiyor, hoopppp... noldu rumlar masaya dondu :D siktirip kacmisti barbaros hayrettin pasa rum karasularinda petrol ariyor diye.

ki ariyordu evet, onlar amerikan sirketiyle anlasip arastirma yaptirinca, bizim kktc o ihtisamli devlet yapisina basvurmus ve meclisten onay cikarttirtirip, sevgili turkiyeye izin vermisti arama yapabilmesi icin :D yoksa nasi yapacakti baska biz izin vermesek ???

neyse o atisma bence oyun onada inanmayin,  amac rum cumhurbaskanini gazlamakti, oda gaza geldi zaten, bugun yarin yemekli bulusma var ara bolgede, daha once linkini verdigim adam duzenliyor. dedigim gibi o herif ne derse o bu aralar...

https://twitter.com/espenbartheide

not: irkcilik hortladi kimse icinden olmayani sevmiyor soktumunun dunyasinda, dunyada irkcilik olmayan tek ulke turkiye bence. onunda sebebi irkcilik yapacak adam olmamasi yoksa kivami var gibi, biraz daha arap, afrikali dolsun soyle istanbul antalya falan o zaman cortlar gibi geliyor bana.

garga tarafından 10/May/15 23:18 tarihinde düzenlenmiştir

anca gidersin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

Ulan adam Türkiyede ırkçılık yok dedi ya la :D Olm çok komiksin sen ya :D Bütün sayfaları okudum ya millet götünden sallıyor yada kimse bişey bilmiyor konu hakkında. Öyle önce TC topraklarına katılıp sonra bağımsızlık ilanıyla olacak iş değil o dediğin. Tekrardan yeni bir devlet olmuş olacak orası. Yanisi sil baştan herşeye. Yapılması gerekenler basit aslında TC içerisinde özerk bölge olacak böylece diplomatik olarak diğer ülkelerde tanımış olacak kıbrıs halkıda memnun olabilir bu durumdan. Anlaşılan TC toprağı olmak istemiyorlar. Ülkemizin siyasi durumundan kaynaklı olarak bende istemezdim açıkcası. Milleyetçiliği kenara bırakıp şuanda KKTC yönetiyor olsanız TC bağlanmak istermisiniz? Zaten götüm metre kare alanı Avm doldururlar :D

İkinci bir seçenek hem Yunanistan hemde Türkiye kıbrıs üzerinden tüm haklarını çekecekler ve orada tek devlet kurulacak kendi polisi ordusu cartu curtu. Ancak sadece tek devletle olmaz işler. 2 ayrı yönetim olacak özerk iki bölge rum kesimi kendi başbakanlığı olacak türk kesiminin kendi başbakanlığı ayrıca ortak kararlar içinde bir parlamento kurulacak her iki bölgenin vekillerinin toplandığı ve ortak seçilen bir cumhurbaşkanı tarafından yönetilen.

Senaryolar arasında hem türk kesimi hemde rum kesimini mutlu edecek tek çözüm ikinci senaryo olur.

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lazz
    lazz's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı
    SeRDaR bunu yazdı

Yani kısacası kıbrıslı halinden memnun Türkiyeyi istemiyor rumlarla birleşip onlarla yada sömürgesi olduğu ingilizler gibi yaşamak istiyor 

durum bu mudur?

Aynen budur.

bence yanlıs

kıbrıs artık bır cozum ıstıyor tanınmak ıstıyor adamlar uretım yapmak ıstıyorama bu halkta 4 kesım

1 artık emeklı olmak ısteyenler

soguk bıra kebab ve gunes istiyolar

2 ticari dusunenler 

iş yapıp dunyaya acılmak ıstıyolar

3 ab yi istiyenler

ab ye girip ab ye tasınmak ıstıyenler (bunlar turk olup sonradan kıbrıs vatandaslıgı alanlar)

4 bunlar rum torunları

adayı gene rumlara kalmasını ıstıyonlar

bu saydıklarımda 4 .grub azınlıktır burda

kalan herkes ekmegının pesınde

kıbrıslılar okadar tembel degıller o mevzuyuda acayım

burda bır kıbrıs calısacagı zaman 2000-3000 tl maas alır dısarda fakat fırma sahıplerı turklerı 1000-2000 tl arasında calıstırıyor 

buda kıbrıslıları kızdırıyor bırde bızım turklerde sey var abı ne ıs olsa yaparım dıye ona kızıyolar

bızde surıyelılere kızıyoz onun dısında sen manısada yasasan ve urettıgını sadece manısada kullanabılsen kızmazmısın

ogrencıler ıcın evet burda ogrencıler gecım kapısı buraya gelen ogrencılerın cogunluk kız tavlayıp baba parası yeme derdınde halkta bunu kullanıyor

ben turkiyeden geldım ve burda calısıyorum ınanın kıbrıslıların cogu muhabbete acıktır.her turlu duzeylı sevıyede sızle tartısırlar fakat kavga etmezler

adamların duzeyı bızımkılere gore bıraz yuksek (o kesımı bılıyosunuz bızım davarlar dıyecem)onun dısında sıvelerı bıraz farklı trakyalaı gıbı konusmaları var

ama kucumsemezler genelde karsısındakının duzeyıne gore cvp verırler

kımse gıdıpte bır okuzle ınsan gıbı muhabbet etmeye kalkmaz

haa bazı farklı olaylar vardır mesela bı gazetede haber vardı bır turk koyuna tecavuz etmıs

koyunun gozlerını sansur koymuslar adamın vesıkalık fotografı acıktı bırde gazate haberlerında olayı yapanın acık adı yazıyora ahmet mehmet gıbı o turkdur eger a.m yazıyosa kıbrıslı

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

girnede yaşadım 2 yıl. çocukluğum geçti. harbi kral memleket kıbrıs. portakala, kaktüse doymuştuk.

gazi mağosadaki denizi türkiyede ne gördüm ne duydum. yok öyle bi deniz.

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

Askerliğimi Kıbrıs'da yaptım.Esnafla sohbet falan ederken şu dikkatimi çekti 40+ yaş insanlar Türkleri severken, asker ve öğrenci burda olmasa aç kalırız diye dert yanarken belediyecilik bitmiş diye dert yanarken biraz daha genç kuşak Türkiye bizi bıraksa ohoooo kafasındalar sanırım daha bazı gerçekleri görememişler.

Askerleri sevmedikleri konusunda ise bazı durumlarda hak vermek lazım Kıbrıs'da 70.000 asker var haftasonu bunlar çarsıya cıktı mı inanın kaldırımda bile oturacak yer kalmıyor ve az da olsa hayvanlar(eskiden daha çokmuş) var.Tabi sadece asker olduğumuz için kovulduğumuz dükkanlarda oldu.Yolda asker olduğumuzu anlayıp sarılan yaşlılarda vardı yolunu değiştiren insanlarda.

طדṮ
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

o zaman bizi olumsuz etkilemesinde kendileri ettiler kendileri bulsunlar diyelim ne diyelim 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Buyrun buradan yakın 

http://m.gazetevatan.com/News/Article?ID=615211

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı

2014 tarihli bir yazı. Bu o fikrin değiştiğini göstermiyor. Fakat güncel meselelerle bunun pek bir alakası yok. Ayrıca son yaşanan Ermeni meseleleri üzerine ben zaten AB meselesinin kapandığını düşünüyorum. Bildiğim kadarıyla hala daha dünya genelince Türkiye Kıbrıs'ı işgal etmiş gibi bir hava estiriliyor. Özellikle bir dönem Yunanistan bunun üzerinden fazlasıyla yürüdü. Ama bugünlerde daha önemli sorunlarla karşı karşıya olduklarından bu biraz ötelenmiş vaziyette. Ermeni meselesinin üzerine bu dosyalar da açılırsa dış politikalarda ciddi sıkıntılar yaşanabilir. 

Toplam Hit: 8074 Toplam Mesaj: 90