folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Mazota Ve Benzine 20 Kuruş Ötv Zammı

Mazota Ve Benzine 20 Kuruş Ötv Zammı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek
    DrKill bunu yazdı

Ben hep 50TL lik benzin aldığım için bana koymayan zamcık. Zuhahah

Şaka maka eski bir araba alacaktım cidden almamam gerektiği hatırlattılar. Masrafa bak:

Vergisi 300TL

Zorunlu Sigortası 1000TL

Gazı aylık 200TL

Yıllık 600TL bakımı

2Yılda bir muyene masrafı 200TL

= 1900+200*12 = 4400TL

Yıllık 4400TL nedir lan?

Araba kapının önünde yatsa yıl boyu yıllık 2000TL masrafı var zaten.

Birde kullanacam felan dersen. Sıfır araba ise kaskosu felan derken. OFFFF.

Aman aman dolmuşta, metroda tecavüz edilmeye razıyım hacım...

Hocam kuruş hesabı yapan insana motorlu araç lüks. Sırf bu hesap kitap kafası bile aslında araç sahibi olmamak için büyük bir gösterge.

3-5 lira hesabı yapıyorsan hakikaten en mantıklısı toplu taşıma. Normal şartlarda, ortalama yaşayan birisi bu hesabı yapmaz bile. Bakın lüks yaşayanlardan söz etmiyorum. Memur olup bu paraların hesabını yapmayanlar tanıyorum.

Altyapı düzgün olsa en mantıklı ve medeni ulaşım tarzı hala daha toplu taşıma. Araç gereklilik dahilinde değilse (iş, sağlık yetersizliği vb.) tamamen lüks tüketim. Gelişmiş ülkelerin o devasa şehirlerinde, bizim 10 sene taksitle ödeyebileceğimiz araçları tek kalemde bütçesini sarsmadan alabilecke insanlar dahi metro vb. araçları kullanıyorlar. Bu bir derecede medeniyet göstergesi. Tabi altyapı da buna uygun olacak. 10km metro yapıp e al kullanın metro yaptık diyen büyükşehirlerimizde, araçtan araca aktarma yaparak 5 vasıta ile bir yere gidilebilen yerlerde toplu taşıma bile lüks orası ayrı bir mesele.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    Austen bunu yazdı
    DrKill bunu yazdı

3-5 lira hesabı yapıyorsan hakikaten en mantıklısı toplu taşıma. Normal şartlarda, ortalama yaşayan birisi bu hesabı yapmaz bile. Bakın lüks yaşayanlardan söz etmiyorum. Memur olup bu paraların hesabını yapmayanlar tanıyorum.

https://m.youtube.com/watch?v=XIS6SxL103s

Toplu taşıma cidden rezilin rezili bir durumda.

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

@samaccc

Öyle hocam, zaten ikinci paragrafta da aynısını belirttim.

Türkiye'de liyakat kavramını beyinlere yerleştiremedikçe de değişeceğini zannetmiyorum. Bu kadar yatırım alıpta bu kadar rezil durumda olan, liyakat yerine particiliğin ön planda olduğu bir seçim sisteminde şimdiki halimiz iyi bile sayılır. Yakışmayan, hakkını veremeyen, tüccar zihniyeti bile olmayan adamlara belediye emanet edip sırf desteklediği partinin kadrosunda diye alkış tutanlara müstehak. Örn: İzmir, Ankara... 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

Cüce mevlam tayyibten razı olsun, sakallarını yediğim 8 çocukla evde aç kalmıyoruz cüce petrol emekçileri olarak. 

Çok sıkılıyom
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaNNi
    CaNNi's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

petrole gelen zammin milletle ne alakasi var mk, haktir bu millete hak, bu millet hakediyor, bu millete ver makarnayi oysun gözünü, vs vs. tüm dünya gelistikce sizler gittikce cahillesiyorsunz haberdarmisiniz su rezilliginizden.. mk kodugumun koltuguna kim gelirse gelsin, bu zam gelecekse gelecek. kafaniz almiyormu

sitem hep âşinâlardan gelir bîgâneden gelmez!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Erkek
    SweetyVolty bunu yazdı

Cüce mevlam tayyibten razı olsun, sakallarını yediğim 8 çocukla evde aç kalmıyoruz cüce petrol emekçileri olarak. 

kurduğun cümlelere dikkat et. haddini bil. önemsiz insan. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bykamu
    bykamu's avatar
    Erkek
    SweetyVolty bunu yazdı

:)) 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Ne dolara yatırım yaparım ne altına. Al abi benzin bilmem kaç litre at depoya 1 sene sonra %100 kar elde edersin ohh 100.000 TL benzin 200.000TL eder Sonra bidaha bidaha derken Ali Ağaoğlu ile yarışırız belki geçeriz . Benzine yatırım yapılır bence

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek

akaryakıt dağıtım şirketleri, bu gece yarısından geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatına 14, motorine ise 12 kuruş zam yapmış. depoları fulleyin 12 olmadan

http://www.aljazeera.com.tr/haber/benzine-bir-ayda-ikinci-zam 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek

Yakında benzini böyle alırız artık. 

Toplam Hit: 18487 Toplam Mesaj: 138
hırsızlık