folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Memur Mesai Saatlerinde Her Namaza Gidebilir Mi?

Memur Mesai Saatlerinde Her Namaza Gidebilir Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

O kadar dindar olan adam kul hakkına girip milleti en az 10 dakika bekletmenin namazı evde kaza etmekden daha yanlış olduğunu bilir.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

bizde 15 dakka hedesi var, 15 dk yı geçerse süre saate çevrilip ay sonunda yardırılıyor :) sadece namaz için değil, 4 tuvaletten sonrası ve çay molası dışında aşağa inmeler, 3 sigara molası dışındaki süreler de buna dahil. kaideyi bilmeyen bir arkadaşın ay sonunda 3 günlük ücreti kesilmişti. istismar etmemek gerekiyor.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CAgAtAy
    CAgAtAy's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı
    CAgAtAy bunu yazdı
    SeRDaR bunu yazdı
    EcHoLL bunu yazdı

maaşını ben veriyorsam o memur işini yapıcak o saate başlarım namazına.....

Katılıyorum +

Konu inanç özgürlüğüyse adam ben puta tapıyorum putum bana iş saatlerinde hergün 3 saat gezmemi emrediyor dese görürüm ben inanç özgürlüğü diye yırtınanları ;)

tamam senin namazına karışmayacaksak sende bu adamın özgürlüğüne karışmıyacan

ayrıca benim paramla çalışıyorsun dediğim memurlardan varsa bağcılarda çalışanlar al paranı diyecek delikanlılar gideceğim versin hakkımı sözümü onlar için geri alacağım istediği gibi gitsin namazına her vergi döneminde verecek ama paramı

@echoll sanki trilyonlar veriyon amk verdiğin vergileri toplayıp çıkarsan çalışan memura ya 50 krş ya da 1 lira düşüyordur. 

ben sana her ay yolluyum o parayı sus

Pm ile iban nomu atayım mı bana yolla her ay mesaj da atarım buraya sözüm senin için geçerli değildir diye söz 

devlet vergi istemeye utanmıyorsa bende hakkımı istemeye utanmam açıkçası ;)

Devlet memuru değilim dostum. Namaz kılanların adına büyük bir gururla gönderirim ;) Ayrıca koca devletle kendini bir mi tutuyorsun. Memnun değilsen vergisi az olan bir yere gidersin vatandaşlığını oraya aldırırsın. 

Ha bu arada o yürüdüğün yollar okuduğun okullar felan vergilerimizle yapılıyor ve eminim ki ben senden 50 kat fazla vergi ödüyorumdur. Ama kişinin hak ve özgürlüklerini kısıtlayacak sözler söylemiyorum. 

Lider doğru işleri yapar; Yönetici işleri doğru yapar;
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CAgAtAy
    CAgAtAy's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı

O kadar dindar olan adam kul hakkına girip milleti en az 10 dakika bekletmenin namazı evde kaza etmekden daha yanlış olduğunu bilir.

Ortam kalabalık ve yerine bakacak birisini bulamıyorsa zaten muhakkak gitsin namazını kılsın diyen mı var hocam?

Eğer namaz vakti gelmişse ve ortam müsaitse veya yerine bakacak bir iş arkadaşı varsa 5 dk da kılar gelir. 

Millet 2 kuruş vergi veriyor sanırsın memleketi satın alıyor amk.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    CAgAtAy bunu yazdı
    u235 bunu yazdı

Ortam kalabalık ve yerine bakacak birisini bulamıyorsa zaten muhakkak gitsin namazını kılsın diyen mı var hocam?

Eğer namaz vakti gelmişse ve ortam müsaitse veya yerine bakacak bir iş arkadaşı varsa 5 dk da kılar gelir. 

Sen hayatında hiç 5 dakikaya namaz kılan birini gördün mü? 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek
    NigraSilva bunu yazdı
    Nikoteen bunu yazdı

Memur mesai saatlerinde çalışma çalışmıyor namaza gidince herkes köpürüyor burasıda böyle bi memleket işte.. Ayrıca zeusa tapan binlerce kişi bulursanız hakkınızı verirler kişiye özel din özgürlüğü hangi ülkede varmış siz hayal mdünyanızla reel dünyanızı ayırt edemiyorsunuz herhal

http://tr.paganfederation.org/ Var aslında bir miktar.

Ne demek istediğimi anladığını sanmıyorum ben bir kaç kişinin inandığı dinin şartlarına özgürlük sağlayan bir ülke var mı diye sordum sen paranızı websayfasini yolladın ben mi birsey kaçırıyorum? 

Troubles'll come & they'll pass
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CAgAtAy
    CAgAtAy's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı
    CAgAtAy bunu yazdı
    u235 bunu yazdı

10 dk olsun kardeşim. Kaç dakika da rahatça kılıyorsa işte. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    CAgAtAy bunu yazdı
    u235 bunu yazdı
    CAgAtAy bunu yazdı
    u235 bunu yazdı

10 dk olsun kardeşim. Kaç dakika da rahatça kılıyorsa işte. 

hacım devlet daireleri zaten kanı hızında iş yapılan yerler.En son pasaport çıkartmaya gittiğimde hatırlıyorum memurlardan biri sürekli telefonda bıdı bıdı boş muhabbet yapıyor bir tane polis neden pasaport alacaksın ayağına karının biriyle gülmeli sırıtmalı muhabbet yapıyor orda bir tane parmak izi makinası vardı o bozuldu en az 35-40 dakika orda gelip onu adamın tamir etmesini bekledi millet.Ortada memur yoktu işi yapan.

Şimdi bide bu ağırlıkda her giden 15-20 dakika namaza gitse ne olacak iş ? Bizim millet 10 dakika izin verirsin 1 hafta sonra onu 15 dakika yapar 2 hafta sonra 20 dakika yapar 2 ay sonra olur sana yarım saat.Hani izin alındı ya boku çıkar iyi niyetinde.

O yüzden memurların çay molasını,sigara molasını falanda uzatmasına karşıyım.Yanlış anlaşılmasın İslama karşı falan antipatim yok.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jawsap67
    jawsap67's avatar
    Erkek
    Hybris bunu yazdı

valla yönetmeliğini bilmem ancak benim verdiği vergiyle maaşını alan memur mesai saatleri içinde böyle birşey yapıyorsa ve bana öteki tarafta biri bunu sorarsa;

http://www.youtube.com/watch?v=hQ6-w1zWRWc

misal vezneye bakıyosun.. saat 3 de ezan okundu.

3 vezne var 30 kişi sıra bekliyor. işlem 3 dakika sürüyor. normal şartlarda 30 dakikada vatandaşın işinin görülmesi lazım.

sen ibadete gittiğin için veznedar sayısı 3 den 2 ye düştü,

vatandaşın tamamının işi 30 değil toplamda 45 dakikada görüldü.

20 vatandaş işini 30 dakikada halletti..

kalan 10 tane vatandaşın sırasıyla 3, 3, 6, 6, 9, 9, 12, 12, 15, 15 dakikasını yani toplamda 90 dakika insan ömrü çalmış oldun.

öyle ibadet olmaz.

(bkz: hesaplayan adam)

hacı süpermiş bu :)

Düzen hayatından memnun, düzülen ne zaman değişecek
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cupofcoffee
    Cupofcoffee's avatar
    Erkek

Namaz belli vakitlerde farzdır ve o vakitlerde kılınması gerekir , boş vakitlerde kılınsın diye bi durum yok namazda. Namaz vakti gelince yaptığı işe ara verip namazın kılınması gereklidir.  Şuan için söylüyorum  genel olarak   iş yerinde  sıkıntı doğurma ihtimali olan tek vakit ikindi vaktidir,  onun dışında  kalanlarda ya mesaide  olmuyorsunuz ya da öğle arasındasınız. 10 dk lık zamanın parasını  ödediğini düşünenlerde cidden başka mesele zaten.  Sonuç olarak  "Halıka isyan olan işte mahlukatın lafına bakılmaz" 

Gerçek bir akıl, yalanlar ve yanılsamaların arasından kaybolmadan yolunu bulur. Gerçek bir kalp ise zehir dolu nefrete zarar görmeden dokunabilir. Bu zamanın içinde karanlık büyümeye devam etse de, her zaman aydınlığın etrafı arıtması için eğilmeyi de bilir.
Toplam Hit: 14052 Toplam Mesaj: 147