folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Memur Mesai Saatlerinde Her Namaza Gidebilir Mi?

Memur Mesai Saatlerinde Her Namaza Gidebilir Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    halat
    halat's avatar
    Erkek
    torf bunu yazdı

hem dünyevi değerler -para- uğruna işe gir çalış hemde arada namaza kaçayım bir taşla iki kuş vurayım diye düşün.

Sen ne diyon vatandaş ?

------- tinyurl.com/capulcunundrami ------- tinyurl.com/taktaktaktilar -------
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bazıları devlet memuru heralde baya zoruna gitmiş ki bazı laflar  yorum yapma yeteneğini kaybedip olayı  hakarete dökmüş :) kendilerinde de bu beklenirdi zaten onların seviyesine düşüp öyle bir seviyesizleşirdim ki neyse onlar yüzünden banlanmak istemiyorum

SeRDaR tarafından 11/Mar/14 21:36 tarihinde düzenlenmiştir

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    CAgAtAy bunu yazdı
    SeRDaR bunu yazdı
    CAgAtAy bunu yazdı
    SeRDaR bunu yazdı
    EcHoLL bunu yazdı

maaşını ben veriyorsam o memur işini yapıcak o saate başlarım namazına.....

Katılıyorum +

Konu inanç özgürlüğüyse adam ben puta tapıyorum putum bana iş saatlerinde hergün 3 saat gezmemi emrediyor dese görürüm ben inanç özgürlüğü diye yırtınanları ;)

tamam senin namazına karışmayacaksak sende bu adamın özgürlüğüne karışmıyacan

ayrıca benim paramla çalışıyorsun dediğim memurlardan varsa bağcılarda çalışanlar al paranı diyecek delikanlılar gideceğim versin hakkımı sözümü onlar için geri alacağım istediği gibi gitsin namazına her vergi döneminde verecek ama paramı

@echoll sanki trilyonlar veriyon amk verdiğin vergileri toplayıp çıkarsan çalışan memura ya 50 krş ya da 1 lira düşüyordur. 

ben sana her ay yolluyum o parayı sus

Pm ile iban nomu atayım mı bana yolla her ay mesaj da atarım buraya sözüm senin için geçerli değildir diye söz 

devlet vergi istemeye utanmıyorsa bende hakkımı istemeye utanmam açıkçası ;)

Devlet memuru değilim dostum. Namaz kılanların adına büyük bir gururla gönderirim ;) Ayrıca koca devletle kendini bir mi tutuyorsun. Memnun değilsen vergisi az olan bir yere gidersin vatandaşlığını oraya aldırırsın. 

Ha bu arada o yürüdüğün yollar okuduğun okullar felan vergilerimizle yapılıyor ve eminim ki ben senden 50 kat fazla vergi ödüyorumdur. Ama kişinin hak ve özgürlüklerini kısıtlayacak sözler söylemiyorum. 

islam inancına mensubum  şimdi zırf bu yorumları yaptım diye dün düşmanıda ilan edilirim mantıklı düşünmektir aslolan mevzu o değil kaza namazı diye bir şey var  ve memlekette laik demokratik bir ülke islam inancına sahip birinin  namaz kılma isteği bir başka inanca sahip insanında başka şeyler için hak tanınmasına da neden olur onu belirttim put ile ilgili verdiğim örnekte  bende yazdım işte daha önceki yorumumda hak özgürlük kızıtlamak değil bu o adamda öyle derse ne cevap vereceksin o adama 

BEn şuan ülkede var olan düzeni savunuyorum aksinin isteyen sizlersiniz gitmesi gerekende senin gibi düşünenler ben şuan ki namaz kılınmaması dururmundan memnunum yani şuanki düzeni savunuyorum farkındaysan kılınsın diyerek farklı şey isteyen sen iken ben neden terkediyorum bu ülkeyi onu anlamadım :):)
    ortam müsaitken demişsin ortam hiçbir zaman müsait olmaz devlet bankasını ele al 5 vezne var birir namaza gitti sırf o namaza giden yüzünden sırada 5 kişi varken 6 kişiye çıkıyorsa bile o sıra bekleyenin hakkına girirlmiş olmuyor mu ki devlet sairesi hiç boş kalmaz yani

SeRDaR tarafından 11/Mar/14 21:23 tarihinde düzenlenmiştir

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    necroshine
    necroshine's avatar
    Erkek

Holy konuyu piç etmemiş birey olarak o da hakkını istemiş. Ama siz onun isteğini kabul etmiyorsunuz, sadece bizim farzlarımızın üzerinde duralım diyorsunuz. Dinlere dillere milliyetlere saygısı olmayan bir millete ibadette de öyle geniş özgürlüklerin verilmesi haksızlık.

Kimse sizin farzınızın sünnetinizin ehemmiyetini hissetmek zorunda değil.

Ki diyelim böyle geniş açı bir hak tanındı emin olun çok büyük istismarlar ortaya çıkar.

Dükkandayım müzik dinliyorum. müşteri "müziği kapat ezan okunuyor" dedi. Ben de "o zaman burada ne duruyorsun namaza gitsene" dedim. "Neden gideyim?" dedi. "Hayyalesselah diyor" dedim. Bir kaç sn durdu, sesini çıkarmadan suçunu anladı gitti. 

İnsanlar maksatlarını aşıyorlar. 

necroshine tarafından 11/Mar/14 21:29 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hatayi
    hatayi's avatar
    Erkek

gidersin arkadaşım sıkıntı yok :))

hepi topu 5dk maksimum 10dk

sigrara içenler kurumdan dışarı herzaman giderler sorun yok. Bu senin hakkın gidecen tabi

Tarikat-ı Aliyyeyi Tahribadiyye
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    Baracuda
    Baracuda's avatar
    Erkek
    CAgAtAy bunu yazdı
    u235 bunu yazdı
    CAgAtAy bunu yazdı
    u235 bunu yazdı

O kadar dindar olan adam kul hakkına girip milleti en az 10 dakika bekletmenin namazı evde kaza etmekden daha yanlış olduğunu bilir.

Ortam kalabalık ve yerine bakacak birisini bulamıyorsa zaten muhakkak gitsin namazını kılsın diyen mı var hocam?

Eğer namaz vakti gelmişse ve ortam müsaitse veya yerine bakacak bir iş arkadaşı varsa 5 dk da kılar gelir. 

Millet 2 kuruş vergi veriyor sanırsın memleketi satın alıyor amk.

Sen hayatında hiç 5 dakikaya namaz kılan birini gördün mü? 

10 dk olsun kardeşim. Kaç dakika da rahatça kılıyorsa işte. 

Hayatımda gördüğüm en hızlı adam babamdır yavaşlığa uyuşukluğa asla ama asla sabrı yoktur namaza oturdumu yarım saat kalkmıyo sanırsın hatim indiriyor yani sanmıyorum ki öyle 5 dk da 10 dk da namazını halletsinde işinin başına geçsin ortalama 20 dk tutar bu iş.

Ayrıca neden başkası onun yerine baksınki ay sonunda o yere bakmaların bakan kişiye bir yararı olucakmı ki

adam bana çay verdi çay. bana çay verdi. çay veren adam kötü olur mu hiç?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

mevzuda amma uzamış gitmiş yine ..

bırakın herkes kılsın

zaten sabah ile yatsı evde olur.

öğleyi öğle yemeklerinde kılarsan

akşamda zaten tam çıkışa denk gelişyor

geriye sadece ikindi kalır. 10 hadi bilemedin 15 dk sürer

15 dk bir şeyi saatlerce tartışmışız

tabi iyiniyeti suistimal yapmazsan gidip yarım saat gelmemezlik yaparsan olmaz tabi

mesela  doktorsun hasta geldi namazdayım diyemezsin mecburen bozacaksın çünkü hayat meselesi

zaten dinen bu tip hayati mevzularda namazı bozabilirsin.

benim işyerimde her dine izin verirdim adam budistse git tapta gel derim şahsen

kimseye zararı olmayacak şeylerde takmayacaksınız o kadar.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek
    NigraSilva bunu yazdı
    Nikoteen bunu yazdı
    NigraSilva bunu yazdı
    Nikoteen bunu yazdı

Memur mesai saatlerinde çalışma çalışmıyor namaza gidince herkes köpürüyor burasıda böyle bi memleket işte.. Ayrıca zeusa tapan binlerce kişi bulursanız hakkınızı verirler kişiye özel din özgürlüğü hangi ülkede varmış siz hayal mdünyanızla reel dünyanızı ayırt edemiyorsunuz herhal

http://tr.paganfederation.org/ Var aslında bir miktar.

Ne demek istediğimi anladığını sanmıyorum ben bir kaç kişinin inandığı dinin şartlarına özgürlük sağlayan bir ülke var mı diye sordum sen paranızı websayfasini yolladın ben mi birsey kaçırıyorum? 

Milyonlar için sağlanıyorsa o 'birkaç' kişi için de sağlanmalı. Madem dini görev özgürlüğü istiyor herkes, eşit şartlarda vermek gerekiyor o zaman. Bazı ülkelerde kabul görüyor Paganizm, ben Pagansam bir Müslümana tanınan hakkı bana da tanımak zorundalar. Başka ülkelerde kabul edilmiyorsa, onlar 'birkaç' kişi diye özgürlük tanımıyorsa bu hatayı bizim de mi yapmamız gerekiyor? Örnek almayıp örnek olsak?

Edit: İlk mesajımda yeterli bir kitle var diye göstermek için yollamıştım o linki. Gidip ben şuyum ben buyup USC'e inanıyorum desem, bırak hak özgürlük vermeyi taşşağın alasını geçerler. :D

İşte mantık ve ütopyada burda ayrılıyor zaten.. atıyorum ben kamikaze diye bir din buldum ibadet olarakta her gün saat 14:00 dan 14:15 e kadar bak sadece 15 dklık bir ibadet zamanı ayarladım o zaman benimde hakkımı vermeli devlet, bir başkası başka bir din buldu onunda 5dk arası var bir başkasının yarım saat var hepsine hakkını versin o zaman mümkün mü böyle bişey ? Bırak üç beş kişinin inandığı dini en yaygın din olan hristyianlık ve islamiyetin ibadet zamanları bile işi ciddi manada aksatacak vakitler alsaydı hiç bir devlet onlara bile izin vermezdi (dinle yönetilenler hariç).

Senin hakkını vermesinler mi ? Versinler benim zaten çok kullanıcılı dine inanmayanlar hak talep etmemeli gibi bir iddaim yok amma velakin deidğim gibi bu mümkün birşey değildir o yüzden ütopik düşünüdüğünüzü düşünüyorum özgürlükler dünyasında değiliz ve hiç bir zaman öyle bir dünya olmucak söylemeye çalıştığım bu.. Devletin dinin olmamasıyla dini ibadetlerini yerine getirebilmeleri için kamu personellerine esneklik tanıması birbirinden tamamen ayrı şeylerdir böyle yapan bir devlet sadece vatandaşlarının ibadetini yerine getirebilmesine yardımcı oluyordur ama halböyle iken üçe beşe bakmadan bu işi yapamazsınız herkese özgürlük sağlayamazsınız bugün bile senin tek başına bir kişiden şikayetçi olmanla 40 kişi toplayıp şikayetçi olman arasında dünyalar kadar fark buna hukuk kanunlarında sıkça rastlayabilirsiniz.

Özetle benim bir dinim var eee o zaman banada özgürlük diye bir istek mantıksız bir istektir, haklıdır ama mantıksızdır çünkü dediğim gibi burası cennet değil,burası ütopya değil sadece dünya ve dünya her geçen gün dahada kötüye gidecek ne kadar düzeltmek için daha iyi yapmak için uğraşırsanız uğraşın bence en büyük gerçek budur.

Troubles'll come & they'll pass
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı
    CAgAtAy bunu yazdı
    SeRDaR bunu yazdı
    CAgAtAy bunu yazdı
    SeRDaR bunu yazdı
    EcHoLL bunu yazdı

Katılıyorum +

Konu inanç özgürlüğüyse adam ben puta tapıyorum putum bana iş saatlerinde hergün 3 saat gezmemi emrediyor dese görürüm ben inanç özgürlüğü diye yırtınanları ;)

tamam senin namazına karışmayacaksak sende bu adamın özgürlüğüne karışmıyacan

ayrıca benim paramla çalışıyorsun dediğim memurlardan varsa bağcılarda çalışanlar al paranı diyecek delikanlılar gideceğim versin hakkımı sözümü onlar için geri alacağım istediği gibi gitsin namazına her vergi döneminde verecek ama paramı

@echoll sanki trilyonlar veriyon amk verdiğin vergileri toplayıp çıkarsan çalışan memura ya 50 krş ya da 1 lira düşüyordur. 

ben sana her ay yolluyum o parayı sus

Pm ile iban nomu atayım mı bana yolla her ay mesaj da atarım buraya sözüm senin için geçerli değildir diye söz 

devlet vergi istemeye utanmıyorsa bende hakkımı istemeye utanmam açıkçası ;)

Devlet memuru değilim dostum. Namaz kılanların adına büyük bir gururla gönderirim ;) Ayrıca koca devletle kendini bir mi tutuyorsun. Memnun değilsen vergisi az olan bir yere gidersin vatandaşlığını oraya aldırırsın. 

Ha bu arada o yürüdüğün yollar okuduğun okullar felan vergilerimizle yapılıyor ve eminim ki ben senden 50 kat fazla vergi ödüyorumdur. Ama kişinin hak ve özgürlüklerini kısıtlayacak sözler söylemiyorum. 

islam inancına mensubum  şimdi zırf bu yorumları yaptım diye dün düşmanıda ilan edilirim mantıklı düşünmektir aslolan mevzu o değil kaza namazı diye bir şey var  ve memlekette laik demokratik bir ülke islam inancına sahip birinin  namaz kılma isteği bir başka inanca sahip insanında başka şeyler için hak tanınmasına da neden olur onu belirttim put ile ilgili verdiğim örnekte  bende yazdım işte daha önceki yorumumda hak özgürlük kızıtlamak değil bu o adamda öyle derse ne cevap vereceksin o adama 

BEn şuan ülkede var olan düzeni savunuyorum aksinin isteyen sizlersiniz gitmesi gerekende senin gibi düşünenler ben şuan ki namaz kılınmaması dururmundan memnunum yani şuanki düzeni savunuyorum farkındaysan kılınsın diyerek farklı şey isteyen sen iken ben neden terkediyorum bu ülkeyi onu anlamadım :):)
    ortam müsaitken demişsin ortam hiçbir zaman müsait olmaz devlet bankasını ele al 5 vezne var birir namaza gitti sırf o namaza giden yüzünden sırada 5 kişi varken 6 kişiye çıkıyorsa bile o sıra bekleyenin hakkına girirlmiş olmuyor mu ki devlet sairesi hiç boş kalmaz yani

Namaz da mı kılmıyah :P

Hacım kaza namazı var demişsin de ben bi kaç yerden kaza namazı diye birşeyin olmadığını duymuştum. Sadece kaçırdığın namazların yerine belki kabul edilir niyetiyle nafile namaz kılınır ama kılamadım kaza kılıyım onun yerine geçer diye bişey yok diye DUYDUM. Bence bi araştırmalısın belki yanlış fetva veriyor olabilirsin.

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    T-Bag
    T-Bag's avatar
    Erkek
    EcHoLL bunu yazdı

Çapulcu arkadaş o çemçük ağızını topla istersen, insanları germe burada 

Oyun yeni başlıyor...
Toplam Hit: 14048 Toplam Mesaj: 147