folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Memur Mesai Saatlerinde Her Namaza Gidebilir Mi?

Memur Mesai Saatlerinde Her Namaza Gidebilir Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CAgAtAy
    CAgAtAy's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı
    CAgAtAy bunu yazdı
    SeRDaR bunu yazdı
    CAgAtAy bunu yazdı
    SeRDaR bunu yazdı
    EcHoLL bunu yazdı

maaşını ben veriyorsam o memur işini yapıcak o saate başlarım namazına.....

Katılıyorum +

Konu inanç özgürlüğüyse adam ben puta tapıyorum putum bana iş saatlerinde hergün 3 saat gezmemi emrediyor dese görürüm ben inanç özgürlüğü diye yırtınanları ;)

tamam senin namazına karışmayacaksak sende bu adamın özgürlüğüne karışmıyacan

ayrıca benim paramla çalışıyorsun dediğim memurlardan varsa bağcılarda çalışanlar al paranı diyecek delikanlılar gideceğim versin hakkımı sözümü onlar için geri alacağım istediği gibi gitsin namazına her vergi döneminde verecek ama paramı

@echoll sanki trilyonlar veriyon amk verdiğin vergileri toplayıp çıkarsan çalışan memura ya 50 krş ya da 1 lira düşüyordur. 

ben sana her ay yolluyum o parayı sus

Pm ile iban nomu atayım mı bana yolla her ay mesaj da atarım buraya sözüm senin için geçerli değildir diye söz 

devlet vergi istemeye utanmıyorsa bende hakkımı istemeye utanmam açıkçası ;)

Devlet memuru değilim dostum. Namaz kılanların adına büyük bir gururla gönderirim ;) Ayrıca koca devletle kendini bir mi tutuyorsun. Memnun değilsen vergisi az olan bir yere gidersin vatandaşlığını oraya aldırırsın. 

Ha bu arada o yürüdüğün yollar okuduğun okullar felan vergilerimizle yapılıyor ve eminim ki ben senden 50 kat fazla vergi ödüyorumdur. Ama kişinin hak ve özgürlüklerini kısıtlayacak sözler söylemiyorum. 

islam inancına mensubum  şimdi zırf bu yorumları yaptım diye dün düşmanıda ilan edilirim mantıklı düşünmektir aslolan mevzu o değil kaza namazı diye bir şey var  ve memlekette laik demokratik bir ülke islam inancına sahip birinin  namaz kılma isteği bir başka inanca sahip insanında başka şeyler için hak tanınmasına da neden olur onu belirttim put ile ilgili verdiğim örnekte  bende yazdım işte daha önceki yorumumda hak özgürlük kızıtlamak değil bu o adamda öyle derse ne cevap vereceksin o adama 

BEn şuan ülkede var olan düzeni savunuyorum aksinin isteyen sizlersiniz gitmesi gerekende senin gibi düşünenler ben şuan ki namaz kılınmaması dururmundan memnunum yani şuanki düzeni savunuyorum farkındaysan kılınsın diyerek farklı şey isteyen sen iken ben neden terkediyorum bu ülkeyi onu anlamadım :):)
    ortam müsaitken demişsin ortam hiçbir zaman müsait olmaz devlet bankasını ele al 5 vezne var birir namaza gitti sırf o namaza giden yüzünden sırada 5 kişi varken 6 kişiye çıkıyorsa bile o sıra bekleyenin hakkına girirlmiş olmuyor mu ki devlet sairesi hiç boş kalmaz yani

Ben ne demişim u235 e cevabım da? Eğer vakit var ise veya yerine geçebilecek bir iş arkadaşı var ise neden kılmasın namazını bu insan ya hu?

İlk yorumunda demişsin ki puta tapma meselesinde, eğer ki boş vakit var ise veya yerine geçip vatandaşı bekletmeyecek bir şekilde iş boşluğunu doldurabilecek çalışma arkadaşın varsa yerine bakar 10 dk sonra gelirsin devralırsın. 

10 dk lık namazı memleket meselesi yaptınız. Bankaları batırdınız. Ülkeyi ekonomik kaosa soktunuz. Ateist veya deist olsan bile ( müslümanım diyorsun ) saygı duymak zorundasınız. Sevmeyebilirsiniz o sizin özgürlüğünüz dahilindedir.

Ama insanın boş vakti varsa veya yerine geçebilecek bir arkadaşı varsa da namaz kılmamazlık olmaz.

Lider doğru işleri yapar; Yönetici işleri doğru yapar;
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek
    swordfish bunu yazdı
    EcHoLL bunu yazdı

Senin bakis acina gore sanki namaz kilan adam 10 dk kaytariyorda namaz kilmayan serefsiz kaytarmiyor.

En azindan namaz kilan adamda allah korkusu vardir isini aksatip kimsenin hakkina girmekten korkar.diger totoslarda o da yok

EcHoLL'ü eleştirirken, onun yaptığını düşündüğün hataya kendinin de düştüğünün farkında mısın?

Yani senin üslubuna bakılırsa, namaz kılanlar "adam" kılmayanlar "şerefsiz" ve totoş (ne demekse).

Öyle anlaşılıyor.

Yerinde olsam başkasını eleştirmeden önce kendi üslubuma bi çeki düzen verirdim. Ben namaz kılmıyorum diye şerefsiz miyim?

Ya da sen namaz kılıyorsun diye çok mu şereflisin?

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek
    kazasker1 bunu yazdı
    swordfish bunu yazdı
    EcHoLL bunu yazdı

Senin bakis acina gore sanki namaz kilan adam 10 dk kaytariyorda namaz kilmayan serefsiz kaytarmiyor.

En azindan namaz kilan adamda allah korkusu vardir isini aksatip kimsenin hakkina girmekten korkar.diger totoslarda o da yok

EcHoLL'ü eleştirirken, onun yaptığını düşündüğün hataya kendinin de düştüğünün farkında mısın?

Yani senin üslubuna bakılırsa, namaz kılanlar "adam" kılmayanlar "şerefsiz" ve totoş (ne demekse).

Öyle anlaşılıyor.

Yerinde olsam başkasını eleştirmeden önce kendi üslubuma bi çeki düzen verirdim. Ben namaz kılmıyorum diye şerefsiz miyim?

Öyle Anlaşılıyor...

Yanlış anlaşılıyor o zaman.

Banane kardeşim namaz kılarsın kılmazsın beni alakadar etmez.Kılsanda kendine kılmasanda kendine...

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

mescitler var bazı dairelerde bir odayı mescit yapıyorlr ama gizli :F

işini aksatmadıkça sıkıntı yok sonuç olarak bir namaz kaç dk sürerki

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

eğer hak gözetilecekse memur maaşından eksik alır ya da fazladan harcadığı süre kadar fazla çalışır olur biter. tabii ki şuanki düzende bir h.z. ömer adaleti beklemek mantıksızlık olur.. biz müslümanız ama hala bozuk kafalı müslümanlarız.. kafa düzelene kadar köprünün altından çook sular akar

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CAgAtAy
    CAgAtAy's avatar
    Erkek
    Baracuda bunu yazdı
    CAgAtAy bunu yazdı
    u235 bunu yazdı
    CAgAtAy bunu yazdı
    u235 bunu yazdı

O kadar dindar olan adam kul hakkına girip milleti en az 10 dakika bekletmenin namazı evde kaza etmekden daha yanlış olduğunu bilir.

Ortam kalabalık ve yerine bakacak birisini bulamıyorsa zaten muhakkak gitsin namazını kılsın diyen mı var hocam?

Eğer namaz vakti gelmişse ve ortam müsaitse veya yerine bakacak bir iş arkadaşı varsa 5 dk da kılar gelir. 

Millet 2 kuruş vergi veriyor sanırsın memleketi satın alıyor amk.

Sen hayatında hiç 5 dakikaya namaz kılan birini gördün mü? 

10 dk olsun kardeşim. Kaç dakika da rahatça kılıyorsa işte. 

Hayatımda gördüğüm en hızlı adam babamdır yavaşlığa uyuşukluğa asla ama asla sabrı yoktur namaza oturdumu yarım saat kalkmıyo sanırsın hatim indiriyor yani sanmıyorum ki öyle 5 dk da 10 dk da namazını halletsinde işinin başına geçsin ortalama 20 dk tutar bu iş.

Ayrıca neden başkası onun yerine baksınki ay sonunda o yere bakmaların bakan kişiye bir yararı olucakmı ki

Arkadaşım sana cevap yazacaktım fakat şu son cümlen yüzünden çıkarcı bir kişilikle muhatap olmadığımı belirterek yazmaktan vazgeçtim.

Lider doğru işleri yapar; Yönetici işleri doğru yapar;
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

maaşını ben veriyorsam iş saatinde işini yapıcak bizim insanlar bızım degıl aslında turk insanlarında o kadar turlu turlusunu goruyorum ki . amk akp iktidar olmadan önce namaz kılan yoktu devlet dairelerinde akp iktidar oldu amaç ibadet değil siyasi çıkar uğruna sembol haline geldi.namazını kılan adam sünnetini tesbihatını görev saatinde yapmaz . hz ebubekir i bir kere okusa zaten bilir. kazasını kılar son sünneti kılar en kısa zamanda 10 dk içerisinde ilk sünnet ev kılınmayacak farzlı namaz yok. Yanı namaz vaktınde camıye gıtmesıne cemaat olunmasına gerek yok. kaldıkı namazını tesbih namazı gibi kıldıgın takdirde. Vatandaşın parasıyla vatandaşa hizmet etmek için getirildiğin görevde vatandaşın hakkına girmiş oluyorsun. Kaldıki cihadda ölenlerin bile şehit olup KUL HAKKI dışındaki tüm günahlarını silindiği söylenirken kul hakkına tecavüz etmen gibi birşeydir. 

ben gelir idaresinden bahsedeyim ben arkadaşlarımın yanına gittiğimde istediğimiz vakitte gidip üst katta sigara içiyor çay içiyorduk fakat sen hastanede veznedar olarak memursan bırak namazı orucu tualete bile gitmeye fırsatın olmayabiliyor. Yoğun olan yerde öncelikli olan vazifedir.

namazı kazaya bırakırsın kul hakkını nereye bırakacaksın . Zaten gerçekten inanan adam bunu sorgular ki sorgulaması lazım ilk ayet oku dur. Öğren mal mal papağan gibi kalmamak lazım 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    Baracuda
    Baracuda's avatar
    Erkek
    CAgAtAy bunu yazdı
    Baracuda bunu yazdı
    CAgAtAy bunu yazdı
    u235 bunu yazdı
    CAgAtAy bunu yazdı
    u235 bunu yazdı

O kadar dindar olan adam kul hakkına girip milleti en az 10 dakika bekletmenin namazı evde kaza etmekden daha yanlış olduğunu bilir.

Ortam kalabalık ve yerine bakacak birisini bulamıyorsa zaten muhakkak gitsin namazını kılsın diyen mı var hocam?

Eğer namaz vakti gelmişse ve ortam müsaitse veya yerine bakacak bir iş arkadaşı varsa 5 dk da kılar gelir. 

Millet 2 kuruş vergi veriyor sanırsın memleketi satın alıyor amk.

Sen hayatında hiç 5 dakikaya namaz kılan birini gördün mü? 

10 dk olsun kardeşim. Kaç dakika da rahatça kılıyorsa işte. 

Hayatımda gördüğüm en hızlı adam babamdır yavaşlığa uyuşukluğa asla ama asla sabrı yoktur namaza oturdumu yarım saat kalkmıyo sanırsın hatim indiriyor yani sanmıyorum ki öyle 5 dk da 10 dk da namazını halletsinde işinin başına geçsin ortalama 20 dk tutar bu iş.

Ayrıca neden başkası onun yerine baksınki ay sonunda o yere bakmaların bakan kişiye bir yararı olucakmı ki

Arkadaşım sana cevap yazacaktım fakat şu son cümlen yüzünden çıkarcı bir kişilikle muhatap olmadığımı belirterek yazmaktan vazgeçtim.

bende çıkarcı kişiliğimi açıklığa kavuşturup alakası olmadığını göstericektim ancak sen bana cevap vermediğin için o kadar büyük bir üzüntü içerisindeyimki bu satırları bile zor yazıyorum devamını getiremiyeceğim..... :((

adam bana çay verdi çay. bana çay verdi. çay veren adam kötü olur mu hiç?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek
    swordfish bunu yazdı
    kazasker1 bunu yazdı
    swordfish bunu yazdı
    EcHoLL bunu yazdı

Öyle anlaşılıyor.

Öyle Anlaşılıyor...

Yanlış anlaşılıyor o zaman.

Banane kardeşim namaz kılarsın kılmazsın beni alakadar etmez.Kılsanda kendine kılmasanda kendine...

Bence de banane. Namaz kılanı da alkışlamam kılmayanı da.. Hiçbirisi şerefsiz ya da şerefli değildir. Herkesin ibadeti kendine.

2010 ya da 2011 idi yanlış hatırlamıyorsam. Başbakanlığın bu konuda kesin ifadeler içeren ilk genelgesi yayınlandı. Kamu kuruluşlarında ibadetini yerine getirmek isteyen vatandaşlar için, hizmet koşulları aksaltılmamak suretiyle kolaylık sağlanması istenmişti.

Buradaki mesele, idarecilerin nasıl bir yöntem uyguladıkları ile ilgili. Memur ibadetini yapacaksa elbette yapabilir. Ancak başındaki amir kişi, gerekirse o memurun yerine kendisi oturarak hizmeti aksatmamak gibi bir yükümlülük taşır. Görevini aksatmak pahasına kişisel ibadetini yerine getirme konusunda ısrarcı olunursa bunu iş etiği ve kişisel ahlak konusunda doğru bulmam.

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackmir
    blackmir's avatar
    Erkek

İşyerinde namaz  kılmak için izin verilmiyorsa  memur ne yapmalıdır?

Müslüman bir memurun ve işçinin, çalıştığı yerde namaz kılması için iş disiplini ve düzeni açısından işverenin veya amirlerin iznini alması uygun olur. Yine aynı şekilde işverenin veya işyerinde sorumluluk alan kimsenin, namaz kılmak isteyen memurlarına ve işçilerine, günlük dini görevi olan namazlarını kılabilme imkanını sağlaması gerekir. Şayet bu sağlanmıyor ve çalışanlar da kendi imkanları ölçüsünde namazlarını kılabiliyorlarsa en azından farzlarını kılarlar. Bu da mümkün olmazsa namazlarını cem veya kaza ederler.

Ancak işçinin ve memurun namazı bahane ederek mesaisini suiistimal etmemesi gerekir.

http://www.besiktasmuftulugu.gov.tr/?&Bid=246846#İşyerinde_namaz _kılmak_için_izin_verilmiyorsa _memur_ne_yapmalıdır

"Sevin O seni her an yaşattığı için ." "Üzül O nu bir an yaşayamadığın için."
Toplam Hit: 14152 Toplam Mesaj: 147