folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Memur Mesai Saatlerinde Her Namaza Gidebilir Mi?

Memur Mesai Saatlerinde Her Namaza Gidebilir Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Forgotten One
    NigraSilva
    NigraSilva's avatar
    Erkek
    Nikoteen bunu yazdı
    NigraSilva bunu yazdı
    Nikoteen bunu yazdı

Memur mesai saatlerinde çalışma çalışmıyor namaza gidince herkes köpürüyor burasıda böyle bi memleket işte.. Ayrıca zeusa tapan binlerce kişi bulursanız hakkınızı verirler kişiye özel din özgürlüğü hangi ülkede varmış siz hayal mdünyanızla reel dünyanızı ayırt edemiyorsunuz herhal

http://tr.paganfederation.org/ Var aslında bir miktar.

Ne demek istediğimi anladığını sanmıyorum ben bir kaç kişinin inandığı dinin şartlarına özgürlük sağlayan bir ülke var mı diye sordum sen paranızı websayfasini yolladın ben mi birsey kaçırıyorum? 

Milyonlar için sağlanıyorsa o 'birkaç' kişi için de sağlanmalı. Madem dini görev özgürlüğü istiyor herkes, eşit şartlarda vermek gerekiyor o zaman. Bazı ülkelerde kabul görüyor Paganizm, ben Pagansam bir Müslümana tanınan hakkı bana da tanımak zorundalar. Başka ülkelerde kabul edilmiyorsa, onlar 'birkaç' kişi diye özgürlük tanımıyorsa bu hatayı bizim de mi yapmamız gerekiyor? Örnek almayıp örnek olsak?

Edit: İlk mesajımda yeterli bir kitle var diye göstermek için yollamıştım o linki. Gidip ben şuyum ben buyup USC'e inanıyorum desem, bırak hak özgürlük vermeyi taşşağın alasını geçerler. :D

NigraSilva tarafından 11/Mar/14 19:50 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı
    CAgAtAy bunu yazdı
    u235 bunu yazdı
    CAgAtAy bunu yazdı
    u235 bunu yazdı

O kadar dindar olan adam kul hakkına girip milleti en az 10 dakika bekletmenin namazı evde kaza etmekden daha yanlış olduğunu bilir.

Ortam kalabalık ve yerine bakacak birisini bulamıyorsa zaten muhakkak gitsin namazını kılsın diyen mı var hocam?

Eğer namaz vakti gelmişse ve ortam müsaitse veya yerine bakacak bir iş arkadaşı varsa 5 dk da kılar gelir. 

Millet 2 kuruş vergi veriyor sanırsın memleketi satın alıyor amk.

Sen hayatında hiç 5 dakikaya namaz kılan birini gördün mü? 

10 dk olsun kardeşim. Kaç dakika da rahatça kılıyorsa işte. 

hacım devlet daireleri zaten kanı hızında iş yapılan yerler.En son pasaport çıkartmaya gittiğimde hatırlıyorum memurlardan biri sürekli telefonda bıdı bıdı boş muhabbet yapıyor bir tane polis neden pasaport alacaksın ayağına karının biriyle gülmeli sırıtmalı muhabbet yapıyor orda bir tane parmak izi makinası vardı o bozuldu en az 35-40 dakika orda gelip onu adamın tamir etmesini bekledi millet.Ortada memur yoktu işi yapan.

Şimdi bide bu ağırlıkda her giden 15-20 dakika namaza gitse ne olacak iş ? Bizim millet 10 dakika izin verirsin 1 hafta sonra onu 15 dakika yapar 2 hafta sonra 20 dakika yapar 2 ay sonra olur sana yarım saat.Hani izin alındı ya boku çıkar iyi niyetinde.

O yüzden memurların çay molasını,sigara molasını falanda uzatmasına karşıyım.Yanlış anlaşılmasın İslama karşı falan antipatim yok.

işini düzgün yapan adam 10dk gidip namazını kılıp gelse bunda bir zarar yok ki. kaldı ki mesai saatlerine bi ikindi namazı denk geliyor. öğle namazı araya denk geliyor. cuma zaten yine araya denk geliyor. 

ayrıca orada boş işlerle uğraşan adamın kaybettiği vakti reva görüyoruz çünkü yıllardır memura bakış açısı bu oluyor. yazdıklarına bi göz atarsan o kızla lak lak eden polis veya telefonla konuşan memurun yaptıkları gayet doğal geliyor bize. 

---

konudaki yorumların mantığı hep aynı. mesele üzüm yemek değil bağcıyı dövmek. 

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    Cupofcoffee bunu yazdı

Namaz belli vakitlerde farzdır ve o vakitlerde kılınması gerekir , boş vakitlerde kılınsın diye bi durum yok namazda. Namaz vakti gelince yaptığı işe ara verip namazın kılınması gereklidir.  Şuan için söylüyorum  genel olarak   iş yerinde  sıkıntı doğurma ihtimali olan tek vakit ikindi vaktidir,  onun dışında  kalanlarda ya mesaide  olmuyorsunuz ya da öğle arasındasınız. 10 dk lık zamanın parasını  ödediğini düşünenlerde cidden başka mesele zaten.  Sonuç olarak  "Halıka isyan olan işte mahlukatın lafına bakılmaz" 

olur mu lan öyle şey

tek sıkıntı nasıl ikindi vakti oluo

esnaf adamın yanında çalışan sanayi sitesinde çalışan adam

öğle ikindi akşam yatsıya nasıl gidecek işten güçten

anca mekan sahibi gidebilir

hatta mekanı erken açıosa sabah namazı bile sıkıntı olur

memurlar azınlık

sen esnafa bak

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    captain
    captain's avatar
    Erkek

kılacak olan kılıyor hocam kaşla göz arasında yapıcak olan insan her türlü yapar böyle şeyleri tartışıyor olmak bile benim için ayıpdır bırakın şu dini yaşamak konusundaki tartışmaları...

her şeyin bir bedeli vardır ödenmiş yada ödenecek
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı
    u235 bunu yazdı
    CAgAtAy bunu yazdı
    u235 bunu yazdı
    CAgAtAy bunu yazdı
    u235 bunu yazdı

O kadar dindar olan adam kul hakkına girip milleti en az 10 dakika bekletmenin namazı evde kaza etmekden daha yanlış olduğunu bilir.

Ortam kalabalık ve yerine bakacak birisini bulamıyorsa zaten muhakkak gitsin namazını kılsın diyen mı var hocam?

Eğer namaz vakti gelmişse ve ortam müsaitse veya yerine bakacak bir iş arkadaşı varsa 5 dk da kılar gelir. 

Millet 2 kuruş vergi veriyor sanırsın memleketi satın alıyor amk.

Sen hayatında hiç 5 dakikaya namaz kılan birini gördün mü? 

10 dk olsun kardeşim. Kaç dakika da rahatça kılıyorsa işte. 

hacım devlet daireleri zaten kanı hızında iş yapılan yerler.En son pasaport çıkartmaya gittiğimde hatırlıyorum memurlardan biri sürekli telefonda bıdı bıdı boş muhabbet yapıyor bir tane polis neden pasaport alacaksın ayağına karının biriyle gülmeli sırıtmalı muhabbet yapıyor orda bir tane parmak izi makinası vardı o bozuldu en az 35-40 dakika orda gelip onu adamın tamir etmesini bekledi millet.Ortada memur yoktu işi yapan.

Şimdi bide bu ağırlıkda her giden 15-20 dakika namaza gitse ne olacak iş ? Bizim millet 10 dakika izin verirsin 1 hafta sonra onu 15 dakika yapar 2 hafta sonra 20 dakika yapar 2 ay sonra olur sana yarım saat.Hani izin alındı ya boku çıkar iyi niyetinde.

O yüzden memurların çay molasını,sigara molasını falanda uzatmasına karşıyım.Yanlış anlaşılmasın İslama karşı falan antipatim yok.

işini düzgün yapan adam 10dk gidip namazını kılıp gelse bunda bir zarar yok ki. kaldı ki mesai saatlerine bi ikindi namazı denk geliyor. öğle namazı araya denk geliyor. cuma zaten yine araya denk geliyor. 

ayrıca orada boş işlerle uğraşan adamın kaybettiği vakti reva görüyoruz çünkü yıllardır memura bakış açısı bu oluyor. yazdıklarına bi göz atarsan o kızla lak lak eden polis veya telefonla konuşan memurun yaptıkları gayet doğal geliyor bize. 

---

konudaki yorumların mantığı hep aynı. mesele üzüm yemek değil bağcıyı dövmek. 

Burdaki bahsettiğim gereksiz yere vatandaşın bekletilmesi.Tabi ki boş yere gevezelik yapan adamada karşıyım.Öyle ki hastanesinden tut nüfus müdürlüğüne kadar birçok yer denetimsizlikden istediği gibi çalışıyor.2-3 tane devlet dairesine gidip iş yapman gerekiyorsa mutlaka zaten o gün bitiyor hatta ertesi güne sarkıyor.

http://www.haberform.com/haber/hastalar-kuyrukta-memur-oyunda-105476.htm

Üstteki haber bir örnektir.

s

Bu tür şeyler yapıp vatandaşı mağdur edenler hatta işten çıkarılmalı.Memuriyetin balını yiyorsa adam düzgün yapmalı en azından işini.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Bence adamın nickine göre yorumlamalıyız. Ortaya bi konu açıyor milletin tepkisini ölçüyor hua çok zekice yaa

Yoksa neden böyle konu açsın ki

iyibu! yeniden..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cupofcoffee
    Cupofcoffee's avatar
    Erkek
    DaveReed bunu yazdı
    Cupofcoffee bunu yazdı

Namaz belli vakitlerde farzdır ve o vakitlerde kılınması gerekir , boş vakitlerde kılınsın diye bi durum yok namazda. Namaz vakti gelince yaptığı işe ara verip namazın kılınması gereklidir.  Şuan için söylüyorum  genel olarak   iş yerinde  sıkıntı doğurma ihtimali olan tek vakit ikindi vaktidir,  onun dışında  kalanlarda ya mesaide  olmuyorsunuz ya da öğle arasındasınız. 10 dk lık zamanın parasını  ödediğini düşünenlerde cidden başka mesele zaten.  Sonuç olarak  "Halıka isyan olan işte mahlukatın lafına bakılmaz" 

olur mu lan öyle şey

memurlar azınlık

sen esnafa bak

lan gerizekalı babanın oğluymuşum gibi lanlı lunlu konuşma  embesilliğin lüzumu yok , sabah  ezanı 5,15 te  okuyor  bu saatte açılan kaç esnaf var ,  öğlen yemeğimi yemiyor esnafta  öğlen namazına vakti kalmasın   ,  akşam saat kaça kadar çalışıyor da  akşam  namazını kılamıcak rahat rahat,  6,10 da akşam ezanı   7,30 da yatsı okuyor  boş boş konuşma. Anca konuşmuş laf söylemiş olmak için yazıyosunuz.   Kılmamak için bahane bulmak daha kolay geliyorsa öyle bulun.

Gerçek bir akıl, yalanlar ve yanılsamaların arasından kaybolmadan yolunu bulur. Gerçek bir kalp ise zehir dolu nefrete zarar görmeden dokunabilir. Bu zamanın içinde karanlık büyümeye devam etse de, her zaman aydınlığın etrafı arıtması için eğilmeyi de bilir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    DaveReed bunu yazdı
    Cupofcoffee bunu yazdı

olur mu lan öyle şey

memurlar azınlık

sen esnafa bak

sen konu başlığını hiç okumadın galiba? 

goo.gl/qBNZmW
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    torf
    torf's avatar
    Erkek

hem dünyevi değerler -para- uğruna işe gir çalış hemde arada namaza kaçayım bir taşla iki kuş vurayım diye düşün.

İnsanların size karşı olması diye bir şey yoktur dostlarım, onlar sadece kendilerinden yanadırlar o kadar. bukowski
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    Cupofcoffee bunu yazdı
    DaveReed bunu yazdı
    Cupofcoffee bunu yazdı

olur mu lan öyle şey

memurlar azınlık

sen esnafa bak

lan gerizekalı babanın oğluymuşum gibi lanlı lunlu konuşma  embesilliğin lüzumu yok , sabah  ezanı 5,15 te  okuyor  bu saatte açılan kaç esnaf var ,  öğlen yemeğimi yemiyor esnafta  öğlen namazına vakti kalmasın   ,  akşam saat kaça kadar çalışıyor da  akşam  namazını kılamıcak rahat rahat,  6,10 da akşam ezanı   7,30 da yatsı okuyor  boş boş konuşma. Anca konuşmuş laf söylemiş olmak için yazıyosunuz.   Kılmamak için bahane bulmak daha kolay geliyorsa öyle bulun.

sanamı sorucam lan nasıl yazacağımı adi karaktersiz

istediğim gibi yazarım

lan yazınca ne olduda üzerine alındın

esnaflıktan anlamadığın belli

işçi memur herif

ense traşını beğenmedim

Toplam Hit: 14057 Toplam Mesaj: 147