folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Mezartaşı (Osmanlıca) Okuyabilecek Var Mı?

Mezartaşı (Osmanlıca) Okuyabilecek Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CosTeR
    CosTeR's avatar
    Erkek
    goldfinger bunu yazdı

atalarının mezar taşını dahi okuyamayan başka bir millet varmı yer yüzünde bizden başka 

al işte bi tane daha başımıza adam kesilen ülkücü mal sen ne gerzek adamsın ya  cıkmısın mal mal konusuyon kimin ne atasından bahsediyon sen benim adam matam osmanlı degil adama sorsan kendiside okuyamaz yazıyı komik işte napsın bazılarda böyle mutlu oluyo :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saksamayan
    saksamayan's avatar
    Erkek
    CosTeR bunu yazdı
    goldfinger bunu yazdı

atalarının mezar taşını dahi okuyamayan başka bir millet varmı yer yüzünde bizden başka 

al işte bi tane daha başımıza adam kesilen ülkücü mal sen ne gerzek adamsın ya  cıkmısın mal mal konusuyon kimin ne atasından bahsediyon sen benim adam matam osmanlı degil adama sorsan kendiside okuyamaz yazıyı komik işte napsın bazılarda böyle mutlu oluyo :)

okuyamayan adam yazabilir mi lan. Dünya tarihinde böyle bir olaya şahit olabildinmi, sığır... boş boş eleştirme, adam bişey yazmış adamı hemen ülkücü çart çurt diye böldünüz parçaladınız, siz insaları ötekeleştirirsiniz.. sizin gibilerinden uzak olmak gerekir..

zaman değil akıp giden, <br> bizleriz geçip giden
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Sana atalarının mezar taşını okuyamayan sayısız millet gösterebilirim.

while (1<2)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    saksamayan bunu yazdı
    CosTeR bunu yazdı
    goldfinger bunu yazdı

okuyamayan adam yazabilir mi lan. Dünya tarihinde böyle bir olaya şahit olabildinmi, sığır... boş boş eleştirme, adam bişey yazmış adamı hemen ülkücü çart çurt diye böldünüz parçaladınız, siz insaları ötekeleştirirsiniz.. sizin gibilerinden uzak olmak gerekir..

kendi mezar taşını kendimi yazdı hacım ?d ünya tarihinde böyle bir olaya şahit olabildinmi, sığır... boş boş eleştirme, ötekileştiren kim farkında degilsin.  

PanxeR tarafından 09/Ağu/13 23:18 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ershn
    ershn's avatar
    Erkek

bu tür yazılara rika deniyor galiba, okuması zordur.

Allah Türktür.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Bu mezar tasi kime ait. Akrabanmi ?

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirri
    sirri's avatar
    Erkek
    HoLyCat bunu yazdı

dedemin dedesinin dedesi imiş babam istedi mezartaşının okunmasını köyde ne yazdıgını bilen yok bayramda fotosunu çekip buraya koydum hala okuyabilen yok sanırım..

atalarımızın mezar taşını keşke okuyabilsek ama burda bir suölu arıyorsa suzlu bizler değiliz 1928de en bilgili alimler en cahil insanlara dönüştü o günden sonra osmanlıca eğrenebilen kişiler sayılı zaten.. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Birtane cok okuyan az is yapan arkadasim var.

Eyup teki mezar taslarini okuyordu.

Bu resimleri kendisine gostericem umarim okuyabilir.

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirri
    sirri's avatar
    Erkek
    HoLyCat bunu yazdı

Birtane cok okuyan az is yapan arkadasim var.

Eyup teki mezar taslarini okuyordu.

Bu resimleri kendisine gostericem umarim okuyabilir.

bekliyorum tşkler :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    sirri bunu yazdı
    HoLyCat bunu yazdı

dedemin dedesinin dedesi imiş babam istedi mezartaşının okunmasını köyde ne yazdıgını bilen yok bayramda fotosunu çekip buraya koydum hala okuyabilen yok sanırım..

atalarımızın mezar taşını keşke okuyabilsek ama burda bir suölu arıyorsa suzlu bizler değiliz 1928de en bilgili alimler en cahil insanlara dönüştü o günden sonra osmanlıca eğrenebilen kişiler sayılı zaten.. 

bugün sen başka bir ülkeye gitsen , atıyorum çin e felan seyahat etsen cahil mi olmuş olucaksın hocam? 

cahillik başka bu başka. 

Dil aynı dil , o zaman binde bir okuma yazma biliyordu şimdi %99.

TBT de osmanlıca dersi almış olanlar var , illaki biri gelip aydınlatır hocam. Meraklanma :)

PanxeR tarafından 10/Ağu/13 00:07 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 11049 Toplam Mesaj: 78